Zaloguj się, aby obserwować  
AN0WN1M

Motoryzacja - nasza Pasja

1867 postów w tym temacie

Szczerze? Kolejne auto po obecnie posiadanej Ibizce bedzie MUSIALO miec klime, zwlaszcza latem. Nie ma innej opcji ;).

No, ale gratki :). I oby dobrze sluzylo - bo jak sie cos psuje to nie jest fajne uczucie :(...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 22:02, Piotrek_K napisał:

Szczerze? Kolejne auto po obecnie posiadanej Ibizce bedzie MUSIALO miec klime, zwlaszcza
latem. Nie ma innej opcji ;).

No, ale gratki :). I oby dobrze sluzylo - bo jak sie cos psuje to nie jest fajne uczucie
:(...



to już moje trzecie auto i poprzednicy tez nie byli wyposazeni w klime także dam rade;)
i zużycie paliwka nie ucierpi tak:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 23:09, Citkowsky napisał:

to już moje trzecie auto i poprzednicy tez nie byli wyposazeni w klime także dam rade;)
i zużycie paliwka nie ucierpi tak:P


Tylko że jak już zaczniesz jeździć z klimą to już nie pozwolisz aby zabrakło jej, szczególnie w korkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>........

Póki co moje auta klimy nie miały także nie mam nad czym ubolewać;)

Fakt, klima świetna sprawa ale jej brak nie skreślał dla mnie auta tym bardziej, że obejrzałem kilkanaście aut, spędziłem dziesiątki godzin na serwisach z ogłoszeniami tak więc, jak się trafiła ta xsara która okazała się w świetnej kondycji to się ani chwili nie zastanawiałem i nie myślałem o klimie ;)

A teraz właśnie wracam z samochodu, ponad 30min zajęło mi całkowite usunięcie naklejki rejestracyjnej z szyby, ciężko było ale się udało ;)
Teraz tylko przykleić nową i gitarra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>..........

hmm, pierwsza sprawa to słaba jakość kolorów na zdjęciach. Popatrz na zdjęcie które dodałeś, albo maska ma inny kolor niż błotniki albo to wina słabej jakości zdjęć.
Po zdjęciach widać, że miał jakąś przygodę z przodu. Źle spasowany przód, niby szpara pomiędzy maską a zderzakiem jest równa to widać różnicę sporą w spasowaniu zderzaka z lewym błotnikiem (z kolei z prawym błotnikiem jest ok wiec ewidentnie coś jest nie tak).

Ku sprostowaniu, tapicerka welurowa to to nie jest, jest ładna materiałowa ale nie tak jak wg. opisu welurowa.

Pojedź, sprawdź i wtedy oceniaj;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za obie odpowiedzi. Wybór pojechać/odpuścić pozostawiam Lordowi Budynowi, który niestety ma tu bana, a zależyło mu na zapytaniu. Jeszcze raz podziękowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba OC kupić, silnik jakoś dziwnie ubrudzony, parę rys, przebieg w sumie w normie ale jak kto uważa, w opisie jest coś wymienione o jakichś pierdółkach, a nic o silniku, no i to AR, piękne auta, ale wiesz jak się witają właściciele AR?

Spoiler


Nie witają się, bo codziennie się widzą u mechanika.



Oczywiście są wyjątki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sadzac po zle zlozonym przednim prawym reflektorze... auto mialo drobna przygode zwiazana z jakas czolowka ;).

Jest tez, tak mi sie wydaje, jakis wyciek z komory silnika - widac wyciek na gorze i z przodu, ale tutaj moge sie mylic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2012 o 11:07, zerohunter napisał:

A zapomniałem napisać, Honda Civic, albo Mazda 323F.

Są jeszcze BMKi, ale z reguły zajeżdżone, a jak coś egzotycznego to Fiat Coupe lub Hyundai
Coupe.


Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Zasadę działania Tiptronic i S-tronic w audi znam. ALe mam pytania:

-Czy mógłby mi ktoś wskazać jak wyglada S-tronic i Tiptronic w Audi? W tych nowych oraz w tych starszych np z 2004, 2006 roku ? Dokłądnie chodzi mi o modele A6 C6 i A8 D3 oraz te najnowsze + najnowsze A4. Chodzi mi po prostu czym one w wyglądzie sie roznią(dźwignie zmiany biegów tzn)

-Czemu przy wiekszych mocach silników mamy Tiptronic skoro wydaje mi sie, ze S-tronic bardziej by sie nadawało ?

-Czym sie rozni Multitronic od dwóch powyżej wymienionych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>...........

Póki nie zadzwonisz to się nie dowiesz, tu na forum to można tylko gdybać a wystarczy 1 telefon i będziesz wiedział gdzie tu haczyk.

Do 4,5tys?

Widzę, że znów ci polecają przegnite, zakatowane i po prostu stare civiki, mazdy itp.

1 zasadnicze pytanie: benzyna, diesel czy LPG?

W tej cenie poszukałbym Corsę B, Astre I, Megane lub też jakieś Bravo/Brava.

Przy tej kwocie trzymaj się z dala od zakatowanych i wyeksploatowanych Audi, BMW, Hond, Volkswagenów (Golf III !). Poszukaj aut ze stajni Opla, Citroena, Renault, Peugeota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już nie aktualne. Właśnie jutro jadę po Fiat Bravo, dzisiaj byłem z mechanikiem u kolesia co sprzedaje i nawet mi się opłaca, cena 3.9tyś rocznik 1998 1.9 TD .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy kupił za 4 tysiące Golfa 3 w dizlu. Auto ma teraz ok 300 tysięcy przebiegu i ani myśli się psuć. Owszem skrzypi i się nieco rozłazi, ale koszta utrzymania są bardzo niskie, spalanie w granicach 6 litrów. Na początek auto jak znalazł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>............

Brawo ale zauważ, że dobrych, wartych swojej ceny golfów III już po prostu prawie nie ma.
Rok się męczyłem by zmienić auto tak więc oglądałem dziesiątki samochodow, dzwoniłem w sprawie kilkudziesieciu ofert i dopiero ok. 2 tygodni temu udało mi się kupić.
Druga sprawa, że szukałem auta z mojego województwa i nigdzie dalej bo się zraziłem do ,,wyjazdów" po auta dalej niż 100km.

Zresztą wystarczy poczytać na forach, przejrzeć prasę branżową, odwiedzić kilka zakładów to utwierdzić się można w przekonaniu, że o dobrego golfa III jest baaaaardzo trudno. Kolejna sprawa, że to już stary samochód którego produkcja zaczęła się jak pamiętam w 1991.

Kto ma dobrego golfa III niech się cieszy i jeździ póki nie zakatuje.

zerohunter

Nie, mechanikiem nie jestem ale od zawsze interesuję się motoryzacją i pojecie mam a ostatni rok poszukiwań auta i częstych konsultacji z mechanikami i serwisantami pogłębił moją wiedzę w temacie aut używanych.

Wracając do tej kwoty 4-5tyś to nie pchałbym się w te marki które odradzałem z uwagi, że doprowadzenie takich aut do stanu używalności pochłonąć może drugie tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować