Zaloguj się, aby obserwować  
AN0WN1M

Motoryzacja - nasza Pasja

1867 postów w tym temacie

Dnia 18.06.2014 o 16:58, zerohunter napisał:

"Z wydechu znów strzelą ogniska, mrok rozświetlą latarnice,
Złamane Coupe swoją moc odzyska, Król Hundai wróci na dzielnicę."
copyright zerohunter


A właśnie! Z którego roku masz to Coupe? Czy psują się dużo te Hyundaie? Bo za kilka lat bym sobie może kupił Coupe po liftingu (2007-09). Super wygląda i bardzo mi się podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z końcówki 99, jak dotąd nic mi się nie zepsuło, oprócz tego sprzęgła, ale z rok od pierwszych objawów jeździłem, tak no to chyba tylko jedna poduszka spod silnika jest walnięta, i nic więcej, części w miarę tanie i dostępne, rdza chwyta tylko na rantach drzwi, ale do 2008 był we Włoszech, więc temu pewnie go oszczędziło, chodzi fajnie, nawet przy 1.6 jako tako się ciągnie, twardo się trzyma drogi i ogólnie nie narzekam jak na swoje pierwsze auto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nagram takiego nordic walkinga, że sobie przechodzi w nieoznakowany miejscu na głównej drodze krokiem spacerowym, i mi prawie na masce ląduje, to mu coś zrobią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2014 o 11:47, zerohunter napisał:

Jak nagram takiego nordic walkinga, że sobie przechodzi w nieoznakowany miejscu na głównej
drodze krokiem spacerowym, i mi prawie na masce ląduje, to mu coś zrobią?


Szkoda zachodu. Jeszcze Cię będą po sądach ciągać. Jak się nic stało to nie ma sensu tego zgłaszać. Co innego nagrywanie wariatów w samochodach. ALE! Jakbyś takiego ciecia rozjechał i miał to wszystko nagrane - wtedy w sądzie jesteś czysty, bo widać dokładnie że przechodził w niedozwolonym miejscu i zasługiwał na śmierć :)

A ja tymczasem mam sprawną klimę w Sejku :D Chłodzi niesamowicie. 30 stopni na zewnątrz a ona na najniższej prędkości bezproblemowo chłodzi całe auto. Luksus!

Tylko że czasami przy dojeżdzaniu do świateł silnik gaśnie :) Ale to wina zmęczonego silnika krokowego, który nie radzi sobie z korektą obrotów przy włączonej klimie. W następnym tygodniu dam go do wyczyszczenia, a jak nie to nie pomoże to wymiana, na szczęście jest to niedrogi element.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już niedługo moje autko otrzyma nowe urządzenie a ja tym samym nową zabawkę:P Wideorejestrator ^ ^

Korzysta ktoś z Was?

Właśnie w gazecie wyczytałem, że w moim mieście Komenda uruchomiła dzisiaj specjalną skrzynkę mailową do przesyłania tego typu nagrań wraz z instrukcją jakie dane są potrzebne itp.;)


PS.

Jeżeli jesteś ulicznym cwaniakiem i za nic masz bezpieczeństwo innych i notorycznie łamiesz przepisy bezpośrednio zagrażając innym kierowcom (wyprzedzanie ,,na trzeciego" tak aby auta z przeciwka musiały uciekać na pobocza, wymuszasz z premedytacją pierwszeństwo, zajeżdżasz drogę, złośliwie jedziesz ślimaczym tempem lewym pasem, za nic masz wysepki na środku drogi powiązane z przejściem dla pieszych i wyprzedzasz mimo to) i mieszkasz w Lublinie i najbliższych okolicach licz się z tym, że Cię nagram i podzielę się nagraniem.

Drugie PS.

Nie jestem prlowskim konfidentem, po prostu cwaniakom którzy uderzają BEZPOŚREDNIO W MOJE BEZPIECZEŃSTWO mówię stanowcze NIE.
Chyba w interesie wszystkich jest poprawa bezpieczeństwa na drodze.

Nie zamierzam chwalić się nagraniami jak ktoś przejedzie na pomarańczowym świetle czy zdarzy mu się wyprzedzić na podwójnej ciągłej na prostej trasie gdy z na przeciwka nic nie jedzie.
Jedziesz 150 za miastem i chcesz mnie wyprzedzić na podwójnej ciągłej? Jeżeli nic z na przeciwka nie jedzie i manewr ten w żaden sposób mi nie zagrozi- wyprzedzaj, nie zgłoszę. Wolę byś gnał z dala ode mnie aniżeli siedział mi na zderzaku.

To tyle:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2014 o 09:27, Citkowsky napisał:

Już niedługo moje autko otrzyma nowe urządzenie a ja tym samym nową zabawkę:P Wideorejestrator
^ ^

Korzysta ktoś z Was?


Nie, ale orientujesz sie moze co jest najlepsze jesli chodzi o cena/jakosc nagrania/dlugosc nagrywania na baterii? Zastanawiam sie czy te za kilkadziesiat zlotych na allegro beda mialy jakosc na tyle dobra, zeby mozna bylo np. odczytac rejestracje i czy bedzie cos widac w nocy. 2.5 roku temu kupilem sobie kamerke na kask do motocykla chyba za 45zl z wysylka wliczona w cenie z Chin i jakosc jest w miare ok, ale tylko za dnia.

Dnia 31.07.2014 o 09:27, Citkowsky napisał:

PS.
/.../


Co do reszty to podzielam podobne zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>.............

Jako, że będzie to prezent urodzinowy od małżonki która nie zna się na elektronice podpowiedziałem który model warto kupić;)

Od kilku miesięcy obserwuję jedno z większych polskich for internetowych o kamerkach i wyłowiłem tylko 2 kamerki które są wszem i wobec polecane:

G1WH ----> w przeliczeniu z GBP wychodzi jakieś 200zl plus ewentualny VAT na granicy, zamawiasz na aliexpress lub od pewnego zaufanego sprzedawcy na Ebayu.
Jest to najlepszy wybór do kwoty 300zł i wszyscy jak jeden mąż ją polecają.

Transcend DriverPro 200----> koszt 330zl wraz z kartą pamięci 16GB, zakup w polskim sklepie, gwarancja 2 lata.
Również jest to polecana kamerka jako zamiennik dla G1WH a nawet troszkę lepsza- przewaga nad G1WH to chociażby 2 letnia ,,prawdziwa" gwarancja i karta w zestawie, subiektywnie widzę lepszą jakość nagrań w nocy świetne opinie o niej krążą, widziałem filmiki nagrywane tą kamerką, to jest to czego potrzebuję;)

Po kilku tygodniach namysłów swierdziłem, że dołożę do prezentu i chcę Transcenda;)

Wszystko praktycznie poniżej 150zl to tandeta traktowana bardziej jako zabawka na początek przygody z kamerkami (po której może Ci pozostać spory niesmak i uprzedzisz się do kamerek z Chin które są bardzo dobre tylko trzeba wiedzieć jaką no i za większą cenę niż 50 czy 60zł;)

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zmianach w kategorii B, czy ktos sie przymierza do motorku 125cc? Bo ja musze przyznac, ze chyba sobie cos kupie i posmakuje tego na drodze ;). Szybkie to to nie bedzie, predkosc maks 100kmh, ale pozwoli poczuc wiatr we wlosach i moze bedzie dla mnie alternatywa przy dojazdach do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2014 o 14:41, Piotrek_K napisał:

Po zmianach w kategorii B, czy ktos sie przymierza do motorku 125cc? Bo ja musze przyznac,
ze chyba sobie cos kupie i posmakuje tego na drodze ;). Szybkie to to nie bedzie, predkosc
maks 100kmh, ale pozwoli poczuc wiatr we wlosach i moze bedzie dla mnie alternatywa przy
dojazdach do pracy


Jak mi przedluza umowe tu gdzie pracuje to na kolejne lato zaopatrze sie chyba w jakies cos takiego;) fanem 2 kolek nie jestem ale bedzie taniej i mniej stania z rana w korkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ten temat będzie ok na moje pytanie.

Otóż będę pożyczać samochód (Skoda Octavia) na wyjazd nad morze. Samochód ten ma jednak radio na kasety. Ja mam w szufladzie swoje zarąbiste radio Pioneera na CD, mp3 itp.
Chodzi mi o to, że chciałbym zmienić radio na tego Pioneera, ale tylko na wyjazd. Czyli potem chciałbym z powrotem wsadzić to radio na kasety. Czy będzie to bardzo utrudnione? Czy może szkoda zachodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>................

Lepsze są transmitery fm.

Miałem kiedyś taką kasetę i potrafiła przycinać a na dziurawej drodze z głośników co jakiś czas wydobywał się przeraźliwy dźwięk (efekt skakania auta po dziurach).

Jest tego od pyty na allegro a ceny różne, od 5zł do kilkudziesięciu zł.

Miałem w rękach, testowałem w obecnym aucie, polecam.
Plus jest taki, że transmiter ma wejście usb także wpinasz pendrive''a, transmiter do zapalniczki, w radiu ustawiasz częstotliwość taką jak na transmiterze i jazda. Dobra jakość- przynajmniej tego transmitera który miałem okazję wypróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2014 o 20:12, Citkowsky napisał:

>>................

Lepsze są transmitery fm.
/.../


Dzięki, ale z tego co widzę, to takie transmitery już trochę kosztują poza allegro. Przez internet już nie mam czasu kupować, bo wyjeżdżam w niedzielę. Zaryzykuję z kasetką. Droga nie powinna być jakoś bardzo wyboista, będę jechał A1 (chyba).
Mimo wszystko dzięki, nawet nie wiedzialem, że coś takiego jest. :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam już od jakiegoś czasu auta dla siebie. Do wyboru mam dwie marki BMW lub Audi. I teraz:

BMW E90 320d czy BMW E90 320i?
Audi A4 B7 1.9 TDI czy pokusić się o Quattro jakieś benzynowe?

Do wydania mam 35 tyś. Czy za taką sumę można kupić już coś sensownego z wyżej wymienionych aut?
Jak to z tymi silnikami? Słyszałem że Audi to tylko w dieslu a benzyną nie zaprzątać sobie głowy?
Która marka będzie tańsza w eksploatacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy miał tą kasetę, jakość dźwięku spada drastycznie. Nie patrząc na te rzeczy działa jakoś, i na ten wyjazd wystarczy. Transmiter FM rzeczywiście byłby lepszy. Nie wiem czy z ''jackiem'' znajdziesz. Od razu mówię że, ja jestem zwolennikiem, swojej muzyki nawet w gorszej jakości niż tej puszczanej z radio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się w ogole na samochodach, chcę sobie kupić do 25 tys, zależy mi najbardziej na luksusie i na luksusowym wyglądzie, dobre przyśpieszenie, spalanie - byle nie 20l/100 . Znajdzie się coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować