Zaloguj się, aby obserwować  
AN0WN1M

Motoryzacja - nasza Pasja

1867 postów w tym temacie

Dnia 02.12.2014 o 14:32, Citkowsky napisał:

Wczoraj na przymarketowej stacji w wyniku bledu wyswetlacza i systemu benzynka PB98 byla
po 4,11zl za litr czyli 1zl taniej niz normalnie. I tak przzez pol dnia. Szkoda, ze nie
widzieliscie tych kolejek:d. Szkoda, ze ON nie byl w takiej promocji:p


Dziwne, ze przez pol dnia nikt tego.nie poprawil. Swoja droga nawet te 5.11 to dobra cena, bo u mnie nawet 95 drozsze jest, no ale wiadomo zachpom. to u nas najdrozej. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2014 o 16:25, Phenom napisał:

>>>............


Nie poprawili bo nie mogli; system mają na tyle zautomatyzowany, że nie mogli zaingerować dopóki bodajże o północy nie wskoczyły nowe ceny;)

Ja właśnie tankowałem na tej samej stacji ON przed chwilą (zawsze na niej tankuję bo najblizej), cena PB98 już wróciła do kwoty 5,11.

Za to ON w dobrej cenie, 4,64zł ale to nic specjalnego bo tak po prostu jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas... w ''dolnoslaskiem'' to je ceny troche lepsze ;):

PB95 jakies 4.80, ON 4.78PLN - choc moze warto napisac, ze we Wrocku. Podejrzewam, ze w mniejszych miejscowosciach ceny moga byc o te kilka/kilkanascie groszy wyzsze

Wiec w sumie duzej roznicy nie ma na korzysc diesela. Szkoda, bo ostatnio sie wlasnie na ON przesiadlem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu, dwa samochody służbowe (jeden benzyna, drugi ON) miały przygody z układem paliwowym po zatankowaniu na tej stacji (Tesco w Lublinie), od tego czasu wyleczyłem się z tankowania tam.

Co prawda na koncernowych też się różnie zdarza, ale teraz tankuję albo na Wrotkowskiej (bo to nie franczyza tylko stacja firmowa) albo na Północnej. No, chyba, że nie chce mi się daleko jechać, to na Kraśnickiej.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>.............

Ja z kolei odkąd mieszkam niedaleko Tesco (od 2 lat) tankuję tylko tam i nie ma żadnych problemów;)
A mam dość nowoczesnego diesla 2.0 HDI ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tankowałem ostatnio na stacji Carrefour PB95 za 4.71zł. Sei-parch śmiga aż miło, tylko się znowu klima zepsuła :) Ale już nie naprawiam (szkoda nerwów i pieniędzy), w lecie sobie okno otworzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2014 o 18:38, KannX napisał:

Ja tankowałem ostatnio na stacji Carrefour PB95 za 4.71zł. Sei-parch śmiga aż miło, tylko
się znowu klima zepsuła :) Ale już nie naprawiam (szkoda nerwów i pieniędzy), w lecie
sobie okno otworzę.



Dzisiejsza cena PB95: 4,74zł; PB98: 5,01zł, ON: 4,64zł

Bardzo pozytywne ceny:) Oby tak dalej:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2014 o 23:10, zerohunter napisał:

A co to te ceny tak spadają?

BTW. co sądzicie o tych takich nagrzewnicach na zapalniczkę? Przydała by mi się taka,
ale z nastawnikiem czasowym.



szajs. Tandetna chińszczyzna bo czego innego można spodziewać się za paredziesiat zł?
Chyba, że o czymś droższym, renomowanej marki mówisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2014 o 23:10, zerohunter napisał:

A co to te ceny tak spadają?

Ropa tanieje od paru miesięcy. I jakby patrzeć o ile procent staniała, to ceny na sstacjach powinny być jeszcze niższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klimatyzacja mi się na Święta naprawiła ;) Podejrzewam, że ma to związek z wymianą czujnika prędkości. Zgasła kontrolka Check Engine i autko nawet jakby lepiej jeździ. Prezent świąteczny od tej małej bździągwy dostałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2014 o 15:20, KannX napisał:

Klimatyzacja mi się na Święta naprawiła ;) Podejrzewam, że ma to związek z wymianą czujnika
prędkości. Zgasła kontrolka Check Engine i autko nawet jakby lepiej jeździ. Prezent świąteczny
od tej małej bździągwy dostałem ;)



A w moim z kolei spadło zużycie paliwa; dzisiaj tankuję to podam dokładną wartość ale czuję, że będzie bardzo dobra;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do specjalisty od klimy:

Ze 2 albo i nawet 3 lata nie było nic ruszane, więc pewnie odgrzybianie, nowe filtry, nabijanie, i inne rzeczy, ogólnie full serwis, ile to może tak mniej więcej kosztować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po tych 3 latach klima nadal dobrze chłodzi, to polecam wymienić jedynie osuszacz (do Seja kosztuje ok. 50zł) i dać klimę do nabicia (i może jeszcze wymienić filtr kabinowy jeśli bardzo brudny). W Seicento nie ma filtra kabinowego :)

W Seicento osuszacz wygląda jak nabój dużego kalibru. Ogólnie ten element można wymienić samemu jeśli jest dobry dostęp. Odkręca się dwa przewody klimatyzacji i taką obejmę. Następnie osuszacz można wysunąć i wymienić na nowy (warto zmienić także gumowe uszczelki-oringi). Jeśli masz zaufanego mechanika, to niech on wymieni, bo w serwisie klimy mogą za taką wymianę dużo policzyć.

Ja nabijałem ostatnio klimę w Krakowie w firmie Spec Box. Kompletne nabicie i sprawdzenie szczelności kosztowało... 100zł. Nie robią tak jak inni, czyli nabicie do 200g czynnika, a za resztę dopłata, tylko cała usługa za 100zł ileby nie było do nabicia :)

I ostatnia rada. Jeśli klimatyzacja po włączeniu nie śmierdzi (grzybem, pachą lub skarpetą), to nie ma po co jej odgrzybiać. Można kupić (np. w Lidlu) środek do odgrzybiania klimatyzacji w spreju, zrobić małe odgrzybianie samemu i wystarczy.

Jak klima w dobrym stanie to się w 200-300zł zmieścisz :) A na osuszaczu nie warto oszczędzać, bo przedłuża on żywot sprężarki klimatyzacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro auto chodzi ciężej po włączeniu, to znaczy że kompresor się włącza, a klima nie chłodzi bo czynnik wyparował (tak się dzieje po kilku latach). Tak jak wcześniej pisałem, polecam wymienić osuszacz i dać klimę do napełnienia (przed napełnieniem sprawdzają szczelność układu, więc jeśli jest nieszczelny to będzie wiadomo od razu i nie stracisz pieniędzy za czynnik).

A żeby mieć pewność że kompresor chodzi, to polecam na postoju włączyć klimę i zajrzeć do silnika czy koło kompresora się obraca. Jeśli się nie mylę to w Coupe kompesor klimy jest na widoku z lewej strony obok kolektora wydechowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :)
Czy w samochodzie w którym robi sie tzw. Chip tuning rzeczywiście szybciej kończy sie sprzęgło ? bo różne słyszałem wersje, ale wole sie tak upewnic :)
Bo wiem że teoria teorią, ale jeśli chodzi o praktyke to są dwa różne odzwierciedlenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>............

Większa moc, większy moment obrotowy, większe przeciążenia w przekładni. Czasami montowano to samo sprzęgło w różnych wersjach mocy tego samego silnika także jak masz np. 90 konne TDI i fabrycznie było tam identyczne sprzęgło jak w wersji 110 czy 130 konnej to szybciej się nie skończy ale jeżeli faktycznie jest słabsze to oczywiście, większe przeciążenia i szybciej się zużyje.
Pozostaje kwestia tego jak szybko się zużyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha dzięki za odpowiedź tego sie własnie domyślałem, ale wolałem sie upewnić :)
Ps. A mam jeszcze jedno pytanie dotyczące czyszczenia turbiny. Samochód Seat Leon 1.9 TDI brak mocy na zimnym silniku dopóki nie osiągnie minumum tych 40 stopni nie pojedzie szybciej niż 40/45 km/h I Tutaj moje pytanie a w zasadzie kolegi. Czy to wina turbiny ? Bo jeden mechanik stwierdzil że wystarczy ją przeczyścic i wszystko wróci do normy czy zawór intercoolera sie po prostu zawiesza bo jest tez taka opcja... Która z tych hipotez mogła by byc najbardziej wiarygodna ? :)
Dodam iż samochod gdy silnik juz sie rozgrzeje działa jak żyleta wszystko elegancko pracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować