Zaloguj się, aby obserwować  
AN0WN1M

Motoryzacja - nasza Pasja

1867 postów w tym temacie

Dnia 03.01.2015 o 21:12, The_Deker_10 napisał:

Czy to wina turbiny
? Bo jeden mechanik stwierdzil że wystarczy ją przeczyścic i wszystko wróci do normy
czy zawór intercoolera sie po prostu zawiesza bo jest tez taka opcja... Która z tych
hipotez mogła by byc najbardziej wiarygodna ? :)
Dodam iż samochod gdy silnik juz sie rozgrzeje działa jak żyleta wszystko elegancko pracuje


Chyba o zawór EGR chodziło? Zawsze najpierw wszystko czyścimy, dopiero potem wymieniamy :) Niekiedy EGRa da się wyczyścić i rozruszać, a jak to nie pomoże to wtedy wymiana. Jak ma dużo najechane to mógł się zapchać i na zimno nie pracuje tak jak powinien. Wypadałoby zdemontować kolektor dolotowy i zerknąć na jego stan bo może zapchany. I niech kolega zobaczy jaki ma kolektor dolotowy, prostokątny czy półksiężyc. Jak ma prostokątny to polecam wymienić na półksiężyc (używka z Allegro ok 90zł) - dojdzie kilka dodatkowy koni mechanicznych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Ok przekaże jeszcze te informacje apropo własnie EGR i jego czyszczenia totalnie o tym zapomniałem dzięki :)
Co to tego przypływu koni mechaniczych to chyba raczej nie bardzo ponieważ autko nie jest stare bo chyba z 2005 r ale przejechane ma przeszło 350 tys więc te koniec uciekają już w drugą stronę :P Aczkolwiek zawsze coś tam może da :D
Czyli w pierwszej kolejności EGR a ewentualnie potem zabawy z turbiną itp. Dzieki jeszcze raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem noobem jeśli chodzi o większość spraw związanych z motoryzacją i wszystkimi pochodnymi, jednak mam nadzieję, że pomożecie. I tu moje pytanie bo nie jestem pewien co oznaczają (a raczej czy oznaczają to samo) liczby podane na oponie do taczki.
Czy zapis 4.60/4.00-8 to szerokość przekroju, wysokość profilu i.. co z tą 8?

Jeśli chodzi o to co jest dalej (tzn. 2PR) to wiem, iż oznaczenie odpowiada za ilość warst... czegoś tam, czyli generalnie za twardosc i wytrzymałość opony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2015 o 09:11, akwyx napisał:

Czy zapis 4.60/4.00-8 to szerokość przekroju, wysokość profilu i.. co z tą 8?


Jeśli dobrze zrozumiałem to tak. Są to wymiary opony. Wysokość, szerokość. A co do samej "8" to domyślam się że jest to wielkość felgi wyrażana w calach.

Dnia 13.02.2015 o 09:11, akwyx napisał:

Jeśli chodzi o to co jest dalej (tzn. 2PR) to wiem, iż oznaczenie odpowiada za ilość
warst... czegoś tam, czyli generalnie za twardosc i wytrzymałość opony.


Przyznam szczerze że tego pytania jakoś nie mogę zrozumieć nie łapie konkretu ?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem gdzieś, że stojące za wymiarami opony X PR (X to zwykle 2,4,6 lub 8) oznacza ilość warstw jakiegośtam materiału użytego przy produkcji tejże opony co oznacza, że im więcej ma takowych tym jest bardziej wytrzymała (i droższa).

Oki doki, dzięki za szybką odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2015 o 11:25, akwyx napisał:

Wyczytałem gdzieś, że stojące za wymiarami opony X PR (X to zwykle 2,4,6 lub 8) oznacza
ilość warstw jakiegośtam materiału użytego przy produkcji tejże opony co oznacza, że
im więcej ma takowych tym jest bardziej wytrzymała (i droższa).


Aha coś tak niby przypuszczałem, ale wolałem się nie wypowiadać, aby nikogo nie wprowadzać w błąd. Ale byłem blisko :P

Dnia 13.02.2015 o 11:25, akwyx napisał:

Oki doki, dzięki za szybką odpowiedź!

Proszę bardzo :)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tankowałem ostatnio na krakowskim Auchanie i paliwo było po 3.98zł :) Nie pamiętam, ile lat temu było tak tanio. Aż sobie do baniaczka 5-litrowego jeszcze nalałem oprócz tankowania auta :) Pełne zadowolenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam opory przed tankowaniem w takich miejscach. Teściowa kolegi z pracy w Szczecinie zatankowała w Auchaun i nie przejechała nawet kilku kilometrów, gdyż trzeba było cały baniak spuszczać. Chociaż nawet na tych wielkich molochach UOKiK również stwierdził nieprawidłowości >.<

Swoją drogą gdzieś na jutubie krąży porównanie jakości paliw i ich spalania. Wielkim zaskoczeniem nie będzie jeśli powiem, że nasze jest jednym z gorszych w porównaniu z tym Niemieckim czy Egipskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tymi paliwami to też dobra bajka bo u nas w Nowym Sączu najtańsze było po 4.18 i analitycy prognozowali że w ogóle zobaczymy trójkę z przodu. Aż tutaj nagle w przeciągu dwóch tygodni niecałych dodam paliwo ON 4.50. Z tendencjami cały czas rosnącymi. Strach się bać. A tak bylo fajnie jak było tańsze. Fakt faktem ale długo tym się nie nacieszyliśmy. Chyba że znowu przyjdzie czas co będzie leciało w dół, ale na chwile obecną bardzo wątpiące. No ale zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas pod Częstochową zeszło do 4:19 z tego co widziałem, teraz już 4:30-4:35 stoi. Ciekawe, kiedy ceny paliw szły w górę to podnosili delikatnie ciągle ceny jedzenia, bo ropa w górę. Niedawno ceny spadły i cisza, ciekawe czy teraz jak pójdzie w górę to znowu nam zafundują podwyżki cen...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem problemów z paliwami Auchan czy Carrefour :) Auchan bierze od Lotosa (widziałem cysternę jak lała do dystrybutorów), a Carrefour to nie wiem skąd bierze :) W każdym razie silnik w Sejku 1.1 jest tak prostą konstrukcją, że mu takie paliwa nie szkodzą. I jest tak samo powolny na 95 jak i 98. Nie ma różnicy w dynamice.

Co innego u mojego znajomego mechanika, który kupił nową Ibizę 1.6 TDI. Oprócz wiecznie zapychającego się PDFa musi tankować tylko na Shellu (albo takiej innej drogiej stacji, nie pamiętam nazwy) bo inną ropą się samochód dławi. Też mi oszczędność te nowe diesle...

Dnia 13.02.2015 o 14:05, SiDi napisał:

Swoją drogą gdzieś na jutubie krąży porównanie jakości paliw i ich spalania. Wielkim
zaskoczeniem nie będzie jeśli powiem, że nasze jest jednym z gorszych w porównaniu z
tym Niemieckim czy Egipskim.


Dlatego trzeba kupować auta z możliwie prostymi silnikami. Wtedy takie średnio-marne paliwo im nie straszne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2015 o 14:15, haderQ napisał:

U nas pod Częstochową zeszło do 4:19 z tego co widziałem, teraz już 4:30-4:35 stoi. Ciekawe,
kiedy ceny paliw szły w górę to podnosili delikatnie ciągle ceny jedzenia, bo ropa w
górę. Niedawno ceny spadły i cisza, ciekawe czy teraz jak pójdzie w górę to znowu nam
zafundują podwyżki cen...


No dokładnie jedno niestety ciągnie drugie tak to można nazwać. Ale uważam ze w przeciągu dwóch tygodni 50 gr na litrze to jest bardzo dużo. Analitycy prognozowali cały czas spadki, a tutaj takie coś.
Dziwi taki nagły skok ceny ponieważ baryłka ropy kosztuje bardzo mało w tej chwili i wręcz obiecywali że przeciętny użytkownik tez to odczuje. A tutaj baryłki lecą w dół a konsument zwykły dostaje po kieszeniach. Ciekawa sytuacja miejmy nadzieje że plus minus się to ustabilizuje :)
A co do samego jedzenia prądu gazu kwestia czas pójdzie i to w górę niestety. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy jedno ciągnie drugie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wy tu mówicie takie tanie, a ja właśnie wracałem do domu i mam wrażenie, że jednak znowu wzrosło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2015 o 19:01, SiDi napisał:

Wy tu mówicie takie tanie, a ja właśnie wracałem do domu i mam wrażenie, że jednak znowu
wzrosło.


A o ile jeśli można wiedzieć ? :) Dodam że dzisiaj jeszcze do 11 było po 4.50 u mnie w tej chwili 4.70.
Dosłownie po 20 gr w kazdy dzień. Będzie 5 z przodu jak nic, a szkoda bo już fajnie sie tankowało za stówę :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To u Ciebie mocno poszybowało w górę :O U mnie w Jarocinie na Statoilu w zeszłą niedzielę było 4.22 za 95. Teraz przejeżdżałem i widziałem już 4.3 z hakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2015 o 22:00, SiDi napisał:

To u Ciebie mocno poszybowało w górę :O U mnie w Jarocinie na Statoilu w zeszłą niedzielę
było 4.22 za 95. Teraz przejeżdżałem i widziałem już 4.3 z hakiem.


Dokładnie poszło o 30 gr w górę w przeciągu dosłownie kilku godzin. To 4.3 to jeszcze jeszcze oby tylko chciało się utrzymać na takim poziomie to jeszcze będzie super. U mnie na razie 4.70 twardo i stanowczo od wczoraj nic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2015 o 12:52, Citkowsky napisał:

A w Lublinie LPG 1,69 a ON 4,24;)


To jeśli chodzi jeszcze o samo LPG to się mogę pochwalić ponieważ najtańsze LPG w Nowym Sączu to 1.50,a najdroższe 1.55
To przynajmniej tutaj jest przebicie he he :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :)
Panowie mam krótkie pytańko ile w waszych miejscowościach kosztuje naprawa/regeneracja turbin ?
Znajomemu się zepsuła i robimy taką listę tanich, a dobrych warsztatów :P
I tutaj moja prośba gdybyście mogli plus minus podać cenę co i jak :)
Chcemy porównać czy w Nowym Sączu jest taniej drożej ogólnie jakie przebicie jak to się mówi.
Ponieważ gdyby cena była rzeczywiście mniejsza to nawet warto by było tą turbinkę do takowego zakładu
po prostu wysłać. Z góry wielkie dzienks :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować