• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl -Temat ogólny ” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16291&u=2498

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=285 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Podstawowe porady co zrobić w przypadku problemu z uruchomieniem gry znajdziesz w poniższym poradniku http://www.gram.pl/felieton.asp?id=1093

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=285&p=1306

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1226 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

czy zamierzacie dolaczyc do pomocy technicznej pliki user.ltx przerznaczone dla posiadaczy slabszych konfiguracji? na pewno pojawia sie takie osoby i znaczaco by im to ulatwilo zabawe gdyby zostal opracowany specjalnie dla nich plik user.ltx pozwalajacy odpalic gre na slabszych kompach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pierwsze pytanie
Gdzie jest folder z zapisanymi stanami gry ? (nie ma w moich dokumentach , folderze z gra, ani w danych aplikacji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja się chcialem zapytać w jakiej "wersji" jest wydawany Stalker. Chodzi o rev. gry. Czy jest to podstawowe 1.0 i trzeba do niego zasysać patcha 1.0001, czy gra jest już upatchowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.04.2007 o 10:13, Ali G napisał:

Pierwsze pytanie
Gdzie jest folder z zapisanymi stanami gry ? (nie ma w moich dokumentach , folderze z gra,
ani w danych aplikacji)


C:\Documents and Settings\All Users\Dokumenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam problem...Zainstalowałem gre instalacja poszła pięknie. Gre zainstalowałem na dysku D
Zwiekszyłem pamięć wizualną na 4092 na dysku D, a tu w trakcie uruchomienia gry wyskakuje mi piękny komunikat po niemiecku zwiększ pamięć wizualną... o_O o co chodzi?
Dodam tylko że zwiększyłem pamięć wizualną także zapobiegawczo na dysku systemowym C:
Może mi ktoś powiedzieć o co chodzi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.04.2007 o 11:03, kjelt napisał:

Zapewne ci chodzi o pamięć wirtualną, pozostaw raczej pozostaw opcje "Rozmiar kontrolowany
przez systyem"


Zmienilem tak jak mi powiedziałeś i dalej nic...wciąż ten sam komunikat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.04.2007 o 11:03, kjelt napisał:

Zapewne ci chodzi o pamięć wirtualną, pozostaw raczej pozostaw opcje "Rozmiar kontrolowany
przez systyem"


Zmienilem tak jak mi powiedziałeś i dalej nic...wciąż ten sam komunikat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.04.2007 o 11:48, Akashi napisał:

S.T.A.L.K.E.R. jest w wersji 1.0

Czy można instalować łatki od GSC, czy trzeba czekać na specjalne wersje od Was? Na dniach już drugi patch ma być wydany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zainstalowałem grę (edycja kolekcjonerska), uruchomiłem i...niespodzianka. Wszystkie napisy są angielskie :/

To dlatego że mam angielskiego win xp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dziś pod koniec dnia sprawdzimy kwestie ang. systemu operacyjnego, ale jeszcze w miedzy czasie czy nie miałeś może ang. wersji gry lub dema? Często zdarza się, że pliczki pozostają po wcześniejszych wersjach i z tąd często pojawiają się tego typu problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.04.2007 o 12:25, Akashi napisał:

Dziś pod koniec dnia sprawdzimy kwestie ang. systemu operacyjnego, ale jeszcze w miedzy czasie
czy nie miałeś może ang. wersji gry lub dema? Często zdarza się, że pliczki pozostają po wcześniejszych
wersjach i z tąd często pojawiają się tego typu problemy.


MIałem demo multi. Było po rosyjsku + łatka eng. Spróbuję wyrzucić wszystko co ma związek z demem i przeinstalować grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.04.2007 o 12:09, Akashi napisał:

Poprawki są multi więc spokojnie można je instalować, niebawem także zostanie ona dodana na
stronę gram.pl


u mnie nie rozpoznaje gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.04.2007 o 12:48, Akashi napisał:

A nie modyfikowałeś niczego w grze? i czy jak poprzednik nie miałeś dema lub wersji w innym
języku?


mialem (wszystko usuniete) jednak wasz inlstalator nie zrobil w rejestrze zadnych wpisow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować