• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl -Temat ogólny ” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16291&u=2498

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=285 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Podstawowe porady co zrobić w przypadku problemu z uruchomieniem gry znajdziesz w poniższym poradniku http://www.gram.pl/felieton.asp?id=1093

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=285&p=1306

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1226 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Hej, cuda na kiju. Ludzie, którym nawet zmiana stronicowania na 2 GB i więcej nie pomaga - ściągnijcie cracka do wersji 1.(zera)1 i zastąpcie nim plik .exe. Żadne to przecież piractwo, w końcu - mam nadzieję - posiadacie legalną wersję gry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.04.2007 o 18:39, everan napisał:

Hej, cuda na kiju. Ludzie, którym nawet zmiana stronicowania na 2 GB i więcej nie pomaga -
ściągnijcie cracka do wersji 1.(zera)1 i zastąpcie nim plik .exe. Żadne to przecież piractwo,
w końcu - mam nadzieję - posiadacie legalną wersję gry!

Loool, kolego mała pomyłka.
REGULAMIN:
*wysyłanie zapytań dotyczących pirackich plików, a szczególnie wysyłanie zapytań odnośnie tego gdzie i jak pobierać pirackie pliki (gry, filmy, muzykę, programy... itp.), skąd pobrać tzw. "cracki" do gier oraz wszelkie inne zapytania związane z działaniem pirackich gier i innych plików
Crack to crack, jest to piractwo instalowanie takich rzeczy. Przykro mi, karane to jest banem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.04.2007 o 18:45, patrYX93 napisał:

Loool, kolego mała pomyłka.
REGULAMIN:

(...)
OK! Proszę zatem o usunięcie posta, jeśli to możliwe, bo z perspektywy mojej - usera - nie dotrzegam odpowiedniej opcji. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Do rzeczy zatem - proszę zatem o podanie możliwości uruchomienia Stalkera bez niesławnego "niemieckiego" błędu i bez konieczności uciekania się do wyklętych plików na literkę "c". Byłbym szczerze wdzięczny. Nie mam śmieci w rejestrze, a rozmiar pliku stronicowania to u mnie 3GB do 4GB. Ustawienie precyzyjnie na 2048 również nie daje efektów. Wersja z patchem PL 1. (zera)1, pobrana z zasobów gram.pl. Sama gra - oczywiście piękna, oryginalna kolekcjonerska, by ukrócić rozmaite podejrzenia ;)
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Też mam problem:

Deszcz. Jak pada to zamiast normalnych smug, czy kropli pojawiają mi się jakieś dziwne różnokolorowe prostokąty i trójkąty. Jak nie ma deszczu wszystko jest ok.

Co może być nie tak??

Mój komp: Leadtek GeForce 7600GT Extreme, P4 3GHz, 1024 mb RAM, WinXp SP2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.04.2007 o 19:49, everan napisał:

rozmiar pliku stronicowania to u mnie 3GB do 4GB.
Ustawienie precyzyjnie na 2048 również nie daje efektów.


Czy plik stronnicowania masz utworzony na dysku na ktorym masz zainstalowana gre?
Jezeli nie to juz masz odpowiedz na swoj problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.04.2007 o 20:16, Yezu napisał:

Też mam problem:

Deszcz. Jak pada to zamiast normalnych smug, czy kropli pojawiają mi się jakieś dziwne różnokolorowe
prostokąty i trójkąty. Jak nie ma deszczu wszystko jest ok.

Co może być nie tak??

Mój komp: Leadtek GeForce 7600GT Extreme, P4 3GHz, 1024 mb RAM, WinXp SP2


Może sterowniki do karty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.04.2007 o 20:16, Yezu napisał:

Deszcz. Jak pada to zamiast normalnych smug, czy kropli pojawiają mi się jakieś dziwne różnokolorowe
prostokąty i trójkąty. Jak nie ma deszczu wszystko jest ok.


Zainstaluj te sterowniki i zobacz czy problem zniknie:
http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1601

Jezeli nie to pewnie bedziesz musial pogrzebac w opcjach dotyczacych grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak ktoś ma problem z instalacją patcha 1.0001 ponieważ otrzymuje komunikat, że patch jest już zainstalowany niech uruchomi regedit i w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\GSC Game World\STALKER-SHOC wyedytujcie ciąg InstallVers, jakakolwiek będzie tam liczba zmiencie ją na "1.0" (bez nawiasów, słownie jeden kropka zero - żeby nie było niedomówień :P).

Regedit odpalić można tak: Kliknij na ''Start'', wybierz polecenie ''Uruchom...'', wpisz w puste pole ''regedit'' i naciśnij ''Enter'' na klawiaturze.

PS. Mlti świetne polecam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam bardzo duzy problem:(.Wczoraj elegancko wszystko mi chodziło wczytywałem savowałem bez problemu,ale po wyłączeniu gry i włączeniu dzisiaj juz sie cos zrąbało.Gdy próbuje wczytac gre to mnie poprostu wywala do windowsa bez zadnego komunikatu itp,itd.Próbowałem wczytac obojętnie jaki save i nic cały czas to samo.Multi tez mi za bardzo nie działa,gdy próbuje wejsc na jakis server to mi wyskakuje komunikat o tym ze mam inną wersje(1.0001) a server ma napewno taką co ja.Juz sie cieszyłem ze wszystko działa i sobie pogram a tu taki wałek:/.Help!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0


Przycina Ci się z powodu dźwięku a nie grafiki

Dnia 13.04.2007 o 16:30, Antares7D napisał:

Witam Serdecznie

Mi co prawda gra dziala, ale w sposob malo komortowy.
Mam nasepujacy sprzet: procek 3.6, 768 RAM, Radeon X1950 GT Super (512 mb), karta dzwiekowa
Realtek AC97.


Gralem wczesniej w angielska wersje i nie bylo problemu z dzwiekiem. Tutaj glodnosc dialogu
ciagle sie bardzo zmienia. Poza tym, w momcie gdy zaczynamy gre i wychodzimy na zewnatrz bunkra,
jest sytacja ze w tle baaaardzo cicho (nie da sie rozpoznac dokladnie slow) jest glos postaci
(zakladam ze tu mi ktos przez radio cos tlumaczy bo jest samouczek). Niestety w stosunku do
glosow poza tym, to jest to niesmowicie cicho.
Dzwieki gnerlanie czesto nie pokrywaja sie tez z animacja, zwlaszcza na poczatku (mimo ustawien
takich, by gra dzialala plynnie).
Zgodnie z zaleceniami dostepnymi na stronie, zaistalowalem nowe stery do dzwiekowki, sprobwalem
tez wylaczyc akceleracje dzwiekowa etc. Nic nie pomoglo a mi pomysly sie wyczerpaly.

Kolejna sprawa to mam odczucie ze wersja polska dzila jakos mniej wydajnie.
Poprzednio odplailem sobie STALKERA jeszcze na moje slabej karcie (konfik jak wyzej, tylko
karta graiczna to byl Radeon 9550, 128 megowy). Gra mi tam dzilala na wysokich ustawieniach
grafiki, z tym ze z wylaczonym dynamicznym oswietelniem (co jak ktos tu pisze faktycznie znacznie
wplywa na szybkosc dzialnia gry)
Obecnie, po odpaleniu, wlaczylem gre na domyslnych ustawieniach, gdzie byly jak poprzedno ale
z wlaczonym dynamicznym oswietelniem (wszak karta nowa, duzo duzo lepsza od poprzedniej). Niestety
gra z tym tak dziala, ze grac sie nie da. Po wylaczeniu i wlaczniu ustawien dokladnie takich,
jakie mialem do gry na wczesniejszej karcie, gra dziala owszem, w sposob ktory praktycznie
w niczym sie nie rozni, od grania na owej karcie poprzedniej, a nawet powiedzial bym, ze czesciej
mi przycina sie chwilami.

W zwiazku z tym glowne pytanie to o dzwiek - co zrobic aby glosnosc dialogow byla ok i aby
nie bylo tu problemow. Czy problem jest znany i producent lub wydawca (bo chyba to jednak problemy
z dziwekami z polskiej wersji sa) pracuja nad jakas poprawka do tego? Ewentualnie co jeszcze
mozna zrobic by problem rozwiazac?
No i sprawa poboczna, czy mozna w jakis sposob cieszyc sie gra na wlaczonych ustawieniach dynamicznego
oswietelnia, na sprzecie jakim obecnie dysponuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.04.2007 o 18:33, maciekujek napisał:

Ściągnij patcha 1.001, jest do ściagnięcia chociażby stąd.
http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1534



Yy co ? a widzisz co zamieściłem pod postem ? :/ miałem tego patcha zanim grę w komputerze ,poczekam sobie ma 1.02 wtedy nie będzie problemu z sajwami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.04.2007 o 20:49, Kolobos napisał:

Czy plik stronnicowania masz utworzony na dysku na ktorym masz zainstalowana gre?
Jezeli nie to juz masz odpowiedz na swoj problem.


Yessir, zresztą nie mógłbym nawet zrobić inaczej - siedzę aktualnie na laptopie z jedną tylko partycją C:\ ;) Teoretycznie problem występuje nadal, niech zatem burza mózgów trwa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No cóż wielki zawód - gra moze i dobra ale na dość przyzwoitym konfigu Intel DualCore2 6300, 2GB RAM, GF7600GT 256 MB, ASUS P5B - praktycznie grac sie nie da. Na ustawieniach wysokich FPS w granicach 15 klatek/sek sporadycznie przekracza 25. Na średnich ok 2 klatki więcej ( a wiec róznica żadna ). Kombinacje z ustawianiemi zaawansowanymi niewiele dają. Gry wygladające graficznie dużo lepiej np. Oblivion lub Dark Mesiah działaja dużo lepiej. Niestet to kolejna gra całkowicie niedopracowana, kolejne zmarnowane pieniądze, kolejny zawód. Kurcze wydałem ostatnie zaskórniaki na to coś. Eeech jak mozna wypuszczać i sprzedawać soft który powinien miec status beta.
Trzeba czekac na patcha poprawiajacego działanie tej gry w Windows Vista. Teraz grac sie nie da. Choc to dziwne bo wszystkie inne gry na moim konfigu i w tym systemie działaja całkiem nieżle ( no może po za Gothickiem 3 ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.04.2007 o 22:21, PavelZ napisał:

No cóż wielki zawód - gra moze i dobra ale na dość przyzwoitym konfigu Intel DualCore2 6300,
2GB RAM, GF7600GT 256 MB, ASUS P5B - praktycznie grac sie nie da.

to cos masz nie tak. ja na full detalach mam 18-26 fps . i to pada deszcz w dodatku, w poczatkowej wiosce .najmniej bo 18 mam jak aptrze na te ognisko czy co tam. masz cos ze sprzetem bo mam niemalze identyczny konfig a na wysokich detalach pykam 40 fps niemalze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować