• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl -Temat ogólny ” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16291&u=2498

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=285 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Podstawowe porady co zrobić w przypadku problemu z uruchomieniem gry znajdziesz w poniższym poradniku http://www.gram.pl/felieton.asp?id=1093

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=285&p=1306

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1226 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Kody odblokowujące to wszystkich edycji stalkera brzmia: 1: pseudodog 2: snork . I one działają we wszystkich egzemplarzach gry, a dają ci 2 dodatkowe mapy do tryby mulitplayer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kurde w sobie już pocinacie w Stalkera a mi gra nie chce ruszyć. Tak jak by napęd nie czytał płyty. Już 3 dzien oczekuję na odpowiedź, lecz nikt mi nie pomógł. Jeżeli ktoś będzie wiedział jak rozwiązać ten problem to niech napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja jestem zadowolony z lektora ale troche za glosno mowi wzgledem efektow specjalnych ,kiedy podglosnilem zeby slyszec wiatr lub deszcz to jak lektor sie wydarł to prawie spadlem z fotela moze bedzie latka do sciszania lektora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.04.2007 o 14:35, IRASS71 napisał:

Ja jestem zadowolony z lektora ale troche za glosno mowi wzgledem efektow specjalnych ,kiedy
podglosnilem zeby slyszec wiatr lub deszcz to jak lektor sie wydarł to prawie spadlem z fotela
moze bedzie latka do sciszania lektora


Zgadza sie, dokladnie to samo mi troche przszkadza. A czy bedzie latka? Jest to do zrobienia nawet gdyby trzeba bylo zaktualizowac wszystkie pliki dzwiekowe gdzie jest dodany lektor (bo nie sprawdzalem, ale pewnie jest dograny do oryginalnych plikow z mowa).
Tyle, ze wtedy by to wiecej zajmowal taki "patch" ale do zrobienia owszem.
Jednak czy naszemu kochanemu wydawcy bedzie sie chcialo? Nie wiem i boje sie ze nie. A faktycznie bylo by dobrze bo obecnie ciezko znalesc zloty srodek glosnosci i trzeba sie liczyc, ze jak ustawimy tak by bylo ok wszystko (to znaczy tlo dzwiekowe, efekty specjalne etc.), to w ktoryms momencie lektor moze nas doprowadzic do zawalu serca. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam!
Gra super. Multi po powprawce działa. Niestety po zainstalowaniu gry przed jej uruchomieniem wyskakuje taki komunikat:"Biblioteka systemowa DLL user32.dll została zrelokowana w pamięci. Aplikacja nie będzie działać prawidłowo. powodem relokacji było to, że bibloteka DLL C:\WINDOWS\system32\SHELL32.dll zajmowała zakres adresów zarezerwowanychdla systemowej biblioteki DLL. Należy skontaktować się z dostawcą w sprawie nowej biblioteki DLL" Dla jasności - gra działa bez problemu, tylko ten komunikat wykakujący za każdym razem....
Mój konfig: Athlon XP 2800, 1GB RAM, Radeon X800 GTO, Windows XP Home SP2+ aktualizacje.
Poradzono mi instalację poprawki systemowej WindowsXP-KB935448-x86-PLK, zainstalowałem ale nie pomogło:(
Proszę o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam!
Gra super. Niestety pojej instalacji, przed każdym uruchomieniem STALKERA pojawia mi się taki komunikat: "Biblioteka systemowa DLL user32.dll została zrelokowana w pamięci. Aplikacja nie będzie działać prawidłowo. Poawodem relokacji było to, że biblioteka DLL C:\WINDOWS\system32\SHELL32.dll zajmowała zakres zarezerwowany dla systemowej biblioteki DLL. Należy skontaktować sięz dostawcą w sprawie nowej biblioteki DLL". Gra działa prawidłowo ale ten komunikat przed każdym uruchomieniem....
Poradzono mi instalacje poprawki systemowej WindowsXP-KB935448-x86-PLK ale nie zadziałało:(
Proszę o pomoc.
Mój konfig: Athlon XP 2800, 1Gb RAM, Radeon X800GTO, Windows XP Home SP2 + aktualizacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ostatnio zauważyłem dziwną rzecz. Otóż w sklepie gram.pl pisze, cytuję:
-Ekskluzywny, kolorowy album - Survival Guide Stalkera, dotyczy to zawartości paczki.
Tymczasem po otrzymaniu owej paczuszki, patrzyłem czy puszka nie ma podwójnego dna, ani nic z tych rzeczy. Tymczasem żadnego survival guide nie znalazłem, to co mam zamieściłem na moim sajcie (zresztą tam również opisałem ten problem). Więc mam dlatego pytanie: czy wam wszystkim nie przysłano owego elementu paczki? Czy to tylko ja otrzymałem uboższą jej wersję, z tegoż powodu nie utwierdza mnie to w przekonaniu, że otrzymałem edycję KOLEKCJONERSKĄ. Bo w końcu jakim musiałbym być kolekcjonerem, jeśli nie miałbym wszystkich elementów danej serii itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.04.2007 o 22:27, patrYX93 napisał:

Ostatnio zauważyłem dziwną rzecz. Otóż w sklepie gram.pl pisze, cytuję:
-Ekskluzywny, kolorowy album - Survival Guide Stalkera, dotyczy to zawartości paczki.


A to nie jest czasem ten owy Pamiętnik Stalkera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 14.04.2007 o 22:34, jonwo napisał:

A to nie jest czasem ten owy Pamiętnik Stalkera?

Tak, ale to nie zgadza się z obrazkiem, tam narysowany jest owy album. Bo powinien zamiast tego "tomika" widnieć power up energetyczny, dla mnie trochę wizualność nie zgadza się z tym co jest napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.04.2007 o 21:01, Jar000 napisał:

Witam!
Gra super. Niestety pojej instalacji, przed każdym uruchomieniem STALKERA pojawia mi się taki
komunikat: "Biblioteka systemowa DLL user32.dll została zrelokowana w pamięci. Aplikacja nie
będzie działać prawidłowo. Poawodem relokacji było to, że biblioteka DLL C:\WINDOWS\system32\SHELL32.dll
zajmowała zakres zarezerwowany dla systemowej biblioteki DLL. Należy skontaktować sięz dostawcą
w sprawie nowej biblioteki DLL". Gra działa prawidłowo ale ten komunikat przed każdym uruchomieniem....
Poradzono mi instalacje poprawki systemowej WindowsXP-KB935448-x86-PLK ale nie zadziałało:(
Proszę o pomoc.
Mój konfig: Athlon XP 2800, 1Gb RAM, Radeon X800GTO, Windows XP Home SP2 + aktualizacje.

Spróbuj zainstalować najnowsze biblioteki DirectX...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.04.2007 o 01:43, SkoczMiNaKij napisał:

> Witam!
> Gra super. Niestety pojej instalacji, przed każdym uruchomieniem STALKERA pojawia mi się
taki
> komunikat: "Biblioteka systemowa DLL user32.dll została zrelokowana w pamięci. Aplikacja
nie
> będzie działać prawidłowo. Poawodem relokacji było to, że biblioteka DLL C:\WINDOWS\system32\SHELL32.dll

> zajmowała zakres zarezerwowany dla systemowej biblioteki DLL. Należy skontaktować sięz
dostawcą
> w sprawie nowej biblioteki DLL". Gra działa prawidłowo ale ten komunikat przed każdym
uruchomieniem....
> Poradzono mi instalacje poprawki systemowej WindowsXP-KB935448-x86-PLK ale nie zadziałało:(

> Proszę o pomoc.
> Mój konfig: Athlon XP 2800, 1Gb RAM, Radeon X800GTO, Windows XP Home SP2 + aktualizacje.

>
Spróbuj zainstalować najnowsze biblioteki DirectX...

Niestety nie działa, instalacja najnowszej wersji DiretX to pierwsze co zrobiłem. Może gdyby dało się go najpierw odintalować to by pomogło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Panowie mam problem :( jak dochodzę zniszczonego wiaduktu i skręcam w prawo to zaraz się gra zawiesza :( i wychodzi do Windowsa !!! i już 5 razy tak nawet po zresetowaniu komputera, gry itp

na mapce zaznaczyłem pole na którym gra wychodzi do windowsa :(( i tylko jak tam dochodzę to od razu sie wiesza :(( proszę o pomoc !! mam najnowszy patch i oryginał !

20070415102212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 15.04.2007 o 10:20, Jar000 napisał:

> Spróbuj zainstalować najnowsze biblioteki DirectX...
Niestety nie działa, instalacja najnowszej wersji DiretX to pierwsze co zrobiłem. Może gdyby
dało się go najpierw odintalować to by pomogło :)


Nie chce Cie martwic, ale format C:/ moze okazac sie najszybszym i najskuteczniejszym rozwaizaniem. Sam mialem podobny problem przy bodaj NWN2. Mozesz co prawda sprobowac recznie podmienic odpowednie DLLe ale z odistalowanie Direct X to tylko teoria (nawet niby sa do tego aplikacje, jeszcze nie widzialem zeby ktoras dzialala zgodnie z opisem ;) ).
Jak sie w DirectX namiesza to naprawienie tego graniczy z cudem, przynajmniej dla przecietnego usera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem z grą Stalker, a mianowicie z przysłaniem jej do mojego domu.

Przy zamawianiu gry jako medode platnosci wybralem "za popraniem platne przy odbiorze"
Gre zamawialem w czwartek, a pisze ze gra zostala wyslana juz w piatek.
Więc w piatek nie bylo mnie w domu (zostawilem w mieszkaniu mlodszego brata, by czekal az ktos przyjdzie)
Dzwonił ktoś do drzwi jednak moj brat nie otwieral drzwi.
Drugiego dnia wstąpiłem na poczte, by zobaczyc czy czeka tam na mni paczka, jednak zadnej paczki niebylo.
Wiem ze kurier, ani listonosz nie dzialają w soboty ni w niedziele.

Ale teraz zadaje moje pytanie: jeżeli w piatek nie otworzylem drzwi kurierowi ( o ile to byl on) to gry niepowinien zostawic na poczcie? Czy może przyśle mi ją z powrotem do do domu w pon.???? Prosze o szybka odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 15.04.2007 o 10:32, Kintor napisał:

Ale teraz zadaje moje pytanie: jeżeli w piatek nie otworzylem drzwi kurierowi ( o ile to byl
on) to gry niepowinien zostawic na poczcie? Czy może przyśle mi ją z powrotem do do domu w
pon.???? Prosze o szybka odp.

Zadzwoń do masterlinka (kuriera) i umów się z nim na konkretną godzinę w poniedziałek. Bo na poczcie raczej kuriera nie zastaniesz, ani paczki- Poczta Polska i masterlink nie mają zbyt wiele wspólnego ze sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.04.2007 o 10:32, Kintor napisał:

Mam problem z grą Stalker, a mianowicie z przysłaniem jej do mojego domu.

Przy zamawianiu gry jako medode platnosci wybralem "za popraniem platne przy odbiorze"
Gre zamawialem w czwartek, a pisze ze gra zostala wyslana juz w piatek.
Więc w piatek nie bylo mnie w domu (zostawilem w mieszkaniu mlodszego brata, by czekal az
ktos przyjdzie)
Dzwonił ktoś do drzwi jednak moj brat nie otwieral drzwi.
Drugiego dnia wstąpiłem na poczte, by zobaczyc czy czeka tam na mni paczka, jednak zadnej
paczki niebylo.
Wiem ze kurier, ani listonosz nie dzialają w soboty ni w niedziele.

Ale teraz zadaje moje pytanie: jeżeli w piatek nie otworzylem drzwi kurierowi ( o ile to byl
on) to gry niepowinien zostawic na poczcie? Czy może przyśle mi ją z powrotem do do domu w
pon.???? Prosze o szybka odp.


To zamawiałeś przesyłkę pocztą czy firmą kurierską? Ja zamawiam kurierem i wiem, że jak nie odbiorę
2 razy to muszę kontaktować się z oddziałem tej firmy w moim mieście lub bezpośrednio z kurierem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować