• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl -Temat ogólny ” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16291&u=2498

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=285 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Podstawowe porady co zrobić w przypadku problemu z uruchomieniem gry znajdziesz w poniższym poradniku http://www.gram.pl/felieton.asp?id=1093

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=285&p=1306

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1226 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Witam.Mam Problem-zainstalowalem gre zmienilem COS TAM:D w panelu sterowania-system...właczam gre i po reklamach mm ciagle czarny ekran..znaczy kursor jest i ta jakby klepsydra radioaktywna tez,muza leci ale jest ciagle czarny ekran;/ nie wiem co robic bo juz tak czekam z 20 minut.BŁAGAM O POMOC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

heh a mnie się udało uruchomić gierkę w końcu na moim set''cie co prawda to widzę tylko ziemię i nogi, ale to mi nie przeszkodziło wykonać zadanie od Wilka z uratowaniem jednego ze stalkerów :P no cóż, jednak tylko tyle czas wymienić kartę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mi się nie wydaje, że to jedyny sposób na odpalenie gierki. Dałem bowiem STALKERA do wgrania na innym kompie. I na tym kompie STALKER śmiga aż miło ( wnioskuję z relacji ). Mam nadzieję, żę zagram jescze przed końcem tygodnia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Wie ktos jak mocny trzeba miec komp zeby grac na najwyzszych ustawieniach(4x anti-leasing, wszystkie efekty świtlne na max i td.) tak zeby mozna bylo grac bez zwisów. Bo w zalecanych pisza cos o procku chyba dwurdzeniowym Intelu D czy jakos tak. Ja mam athlona 3500+, 1gb ramu i gf 7900 i na najwiekszych ladnie sie zacina. Jest to wina procka czy za malej ilosci ramu moze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.04.2007 o 17:29, Kuba-D2 napisał:

jak się ustawia plik stronicowania na największy. Jest mi to potrzebne do uruchomienia STALKERA.
Z góry dziękuję.


Prawy przycisk myszy na mój komputer--->właściwości-->Zaawansowane-->Wydajnośc-->Ustawienia-->Zaawansowane-->Pamięc wirtualna-->Zmień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.04.2007 o 16:36, KloniskO napisał:

Witam. Wie ktos jak mocny trzeba miec komp zeby grac na najwyzszych ustawieniach(4x anti-leasing,
wszystkie efekty świtlne na max i td.) tak zeby mozna bylo grac bez zwisów. Bo w zalecanych
pisza cos o procku chyba dwurdzeniowym Intelu D czy jakos tak. Ja mam athlona 3500+, 1gb ramu
i gf 7900 i na najwiekszych ladnie sie zacina. Jest to wina procka czy za malej ilosci ramu
moze?


Ja jade wszystko na max łącznie z anti i anizo. Śmiga pięknie tylko czasem przytnie na doładowanie tekstur dzwięku itp (1GB to za mało). Gdy nie doładowuj nic dysk to nigdy nie spada poniżej 40FPS a najczęściej jest około 60. Mysle ze to wina twojego procka.... chyba ze to A64 to juz nie mam pojecia :/

Moj PC:
A64 3000+@3800+
2x DDR 512RAM 438mhz
Gainward 7900GT Golden Sample (takty 7950GT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hmm. Bo dla polepszenia wydajności wyłączyłem wszystkie cienie w systemie(xp oczywiscie) i wyglada jak 98.
Mi sie wydaje że problem leży w pamięci. Ehh. Od pol roku 1 gb mam a teraz jeszcze bede musial 2x tyle doladowac. Mój config dokladniej:
AMD Atlon XP 3500+ bez podkrecania poki co
GF 7900 GT podkrecony softwarem z płytki(V-Tuner3).
1 gb ram PDP Patriot(model z takimi niebieskimi radiatorami, nazwy nie pamietam)
I chyba wszystko co ważne. W każdym razie to na 100% jednak ram. Ewentualnie co ty sądzisz trexik??
Z góry dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mój kumpel ma Orginalną żeby nie było Gre (Stalker) jak zainstalowal po 15 minutach gry włącza mu sie błąd.(krytyczny)
Poszłem do niego i zaczełem grac włączyłem raz wyłączyło się 2,3,4,5,6,... itp. Lecz po pewnym czasie sie nie wyłączało to przestroga dla innych gracz. Nie przejmuj się jak ci się wyłącza włącz raz 2,3,4,5,6... itp. za którymś razem Bog grania da ci łaskę więdz nie leccie z grą odrazu do reklamacji bo może to nie pomoże a i na głupka wyjdziecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.04.2007 o 19:53, KloniskO napisał:

Hmm. Bo dla polepszenia wydajności wyłączyłem wszystkie cienie w systemie(xp oczywiscie) i
wyglada jak 98.
Mi sie wydaje że problem leży w pamięci. Ehh. Od pol roku 1 gb mam a teraz jeszcze bede musial
2x tyle doladowac. Mój config dokladniej:
AMD Atlon XP 3500+ bez podkrecania poki co
GF 7900 GT podkrecony softwarem z płytki(V-Tuner3).
1 gb ram PDP Patriot(model z takimi niebieskimi radiatorami, nazwy nie pamietam)
I chyba wszystko co ważne. W każdym razie to na 100% jednak ram. Ewentualnie co ty sądzisz
trexik??
Z góry dzięki za odp.

Czy możesz mi opisać dokładniej jak wyglądają te "zwisy" ?
Gra co chwile staje w miejscu czy poprostu ci często zwalnia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.04.2007 o 20:35, Rosveld napisał:

Witam.Mam Problem-zainstalowalem gre zmienilem COS TAM:D w panelu sterowania-system...właczam
gre i po reklamach mm ciagle czarny ekran..znaczy kursor jest i ta jakby klepsydra radioaktywna
tez,muza leci ale jest ciagle czarny ekran;/ nie wiem co robic bo juz tak czekam z 20 minut.BŁAGAM
O POMOC

Za słabą kartę masz, a w najlepszym wypadku to tylko sterowniki stare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

witam wszystkich

mam karte Radeon 9550 i w opcjach graficznych niektore rzeczy sa nieaktywne,
m.in. oswietlenie, a co za tym idzie np.cienie
moj model karty to dokladnie: GECUBE RADEON 9550, 128MB, Budget Slim Edition
( http://www.gecube.com/products-detail.php?prod_cat=34&prod_id=65)

czy jest jakis sposob zeby to obejsc (zmiana sterownikow, bios katy etc.) ?
moj system, podobnie jak np. serwis systemrequirementslab.com podaja ze mam Radeona 9600/Pro
i ze mam w swojej karcie Vertex Shader 2.0 oraz Pixel Shader 2.0,

czy ja faktycznie mam w tej karcie te funkcje czy nie,
moze ktos ma ta sama karte i moze sie podzielic Swoja wiedza na ten temat... bede wdzieczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Musisz dać wszystko na maksa i ustawić w podstawowych ustawieniach na "Pełne oświetlenie dynamiczne" (wymagany reset gry jak będzie dokonana zmiana). Wtedy suwaki typu "Odległość oświetlenia czy "Jakość cieni" się odblokują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy komuś jeszcze oprócz mnie gra wywala się do windows po wcześniejszym freezie? Czasami obraz staje i po 10-15 sekundach gra wywala się do windows. Gra z pachem 1.0001.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.04.2007 o 10:21, grendat napisał:

Czy komuś jeszcze oprócz mnie gra wywala się do windows po wcześniejszym freezie? Czasami obraz
staje i po 10-15 sekundach gra wywala się do windows. Gra z pachem 1.0001.



Problem dotyczy Systemów Vista i Vista 64
Wychodznie gry do windowsa, blue screeny spowodowane są sposobem wykorzystania pamięci przez gre i związanym z tym

problemem adresowania odległych obszarów powyżej 2GB. Z uwagi iż gra na maxymalnych ustawieniach i rozdzielczości

1280 na 1024 i wyższych wykorzystuje chwilami 1,5GB a system minimalnie 0,5GB - 0,7 GB ulega przekroczeniu "limit"

2Gb a tymsamym dochodzi do "uszkodzenia" strumienia danych. Są dwa sposoby rozwiązania tego problemu albo redukcja

detali , odległości widzenia w grze i innych ( mnie to pomogło ) lub próba modyfikacji pliku XR_3DA.exe za pomocą

programu z Visual Studio "EDITBIN" ( u mnie nie dało to żadnych rezultatów ), podaje link

http://forums.firingsquad.com/firingsquad/board/message?board.id=pc&message.id=32178

Mam ndzieje że pomogłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować