• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl -Temat ogólny ” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16291&u=2498

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=285 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Podstawowe porady co zrobić w przypadku problemu z uruchomieniem gry znajdziesz w poniższym poradniku http://www.gram.pl/felieton.asp?id=1093

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=285&p=1306

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1226 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 11.04.2007 o 17:25, Sycylius napisał:

Mam problem z instalacja patcha.Pokazuje mi sie taki komunikat.Robilem juz reinstalke gry,sciągnołem
patcha z innej strony instalowalem w innym języku i znowu to samo:/Niewiem co zrobic proszę
o pomoc.

nieznam sie ale mi to wyglada na zly rozmiar pliku exe. tak jest jak sie ma zcrackowana wersje :D ale nie osadzam cie o piractwo, co to to nie. ;)
Czy na Radeonie 9200 pojdzie wogule Stalker?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.04.2007 o 17:53, QbA-No1 napisał:

Czy na Radeonie 9200 pojdzie wogule Stalker?


Prawdopodobnie nie. Być może w kompletnym minimum detali, na niskiej rozdziałce i oświetleniu statycznym. Jeśli ci zależy to najpierw sprawdź rosyjskie demo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.04.2007 o 17:53, QbA-No1 napisał:

nieznam sie ale mi to wyglada na zly rozmiar pliku exe. tak jest jak sie ma zcrackowana wersje
:D ale nie osadzam cie o piractwo, co to to nie. ;)
Czy na Radeonie 9200 pojdzie wogule Stalker?



Juz mi tak napisali w temacie ogolnym.Ale nie robilem z grą nic orpucz włozenia płytki klikania next podczas instalacj,zaraz po włączyłem instalke patcha i klopsSs,nic wiecej nie majstrowałem.BTW mam oryginał który doszedł dzisiaj do mnie kurierem wiec poco mi craCk??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam taki problem:
mój komp to pIV 2,5Ghz
1gb ramu
gf 7300GT

mam zainstalowany patch, ustawiałem wszytsko jak w tweak guidach, a i tak zaraz po wyjściu na powierzchnię (na samym początku gry) zaczyna się slide show. Plik wymiany mma ustwiony na 2 gb.

Pozdr.
Sirkapek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam Pentium D 2.8 Ghz, 6800 GT i 1024 RAM. Ciekawy jestem czy pójdzie na wyższych detalach. Narazie i tak gierka nie odpala :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Żadna tabelka nie wyskakuje, tak jakby by działał. Na xfire pisze że gram w Stalker. A jedyne co widze to pulput.
Co to jest?! Nie ma rozwiązania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam identyczny problem i nikt nie jest w stanie mi odpowiedzieć :P

PS : Tak dla pewności: Ile powinno być płyt XD ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak tylko o tą płytkę pytałem xD
PS: Takie to ja mam szczęście do odpalania gier. Ostatnio kiedy kupiłem Obliviona też nie chciał odpalić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dla wszystkich którym gra chodzi niewystarczająco płynnie:

Aby drastycznie zwiększyć ilość fps, wystarczy zmienić rodzaj oświetlenia w grze na "oświetlenie statyczne" (w opcjach graficznych, na samej górze). Grafika będzie znacznie uboższa, ale szybkość może wzrosnąć nawet kilkukrotnie !!! To ABSOLUTNIE najlepszy sposób aby cieszyć się płynna grą na średnich lub słabszych kompach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy na moim sprzęcie (768 MB RAM, AMD Athlon XP 1800+, ATI Radeon X1300) da się wogóle grać w Stalkera bez "pokazu slajdów"? Chciałbym zaznaczyć, że na moim kompie spokojnie pogrywam sobie w Obliviona i Neverwinter Nights 2 (oczywiście opcje graficzne ustawiłem tak, że grafika nie jest najwyższych lotów, ale grając w te gry na tych ustawieniach mój komputer bardzo rzadko serwuje mi "bullet time" :P).

Słyszałem kiedyś (a w tym linku macie potwierdzenie, że nic sobie nie uroiłem -> http://www.stalker.pl/index.php?site=gallery&galleryID=1 ), że gra może wyświetlać grafikę przy użyciu DirectX 8. Czy jest to prawda? I jeśli tak to czy opcja taka jest w pełnej wersji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.04.2007 o 19:12, Nivellen89 napisał:

gra może wyświetlać grafikę przy użyciu DirectX 8. Czy jest to prawda? I jeśli tak to
czy opcja taka jest w pełnej wersji?


Owszem. To właśnie włączenie "oświetlenia statycznego" o którym pisałem kilka postów wyżej powoduje, że gra korzysta ze starszego silnika opartego na DX 8. Pozostałe 2 rodzaje oświetlenia korzystają już z DX 9, stąd wymagania są ZNACZNIE większe.

Zapomniałem dopisać. Po zmianie oświetlenia na statyczne, należy KONIECZNIE zrestartować grę !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować