• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl -Temat ogólny ” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16291&u=2498

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=285 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Podstawowe porady co zrobić w przypadku problemu z uruchomieniem gry znajdziesz w poniższym poradniku http://www.gram.pl/felieton.asp?id=1093

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=285&p=1306

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1226 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Witam
Chcialbym jutro pojsc do sklepu i kupic Stalkera, jednak wolabym sie zapytac tutaj czy wystepuja jakies problemy z gra na WinXP i kartach Nvidii ?
Bo to co sie dzieje z Test Drive to sie w glowie nie miesci, a nie chcialbym wyrzucic kolejne 99zl w bloto i czekac na niewiadomo ile patchy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Właśnie dostałem EK Stalkera, w instalce wyświetla się informacja, iż mój komp spełnia wymagania. No i wszystko by ok było gdyby nie to, że po włączeniu gry nie wyświetla mi się w ogóle strona z menu:( tylko czarny ekran. Jak na chybił trafił kliknę strzałką i nacisnę później enter wyskakuje na przykład strona z autorami, lecz menu ani widu ani słychu... Ktoś wie o co chodzi ?? Ma ktoś podobny problem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.04.2007 o 21:16, salvus napisał:

Właśnie dostałem EK Stalkera, w instalce wyświetla się informacja, iż mój komp spełnia wymagania.
No i wszystko by ok było gdyby nie to, że po włączeniu gry nie wyświetla mi się w ogóle strona
z menu:( tylko czarny ekran. Jak na chybił trafił kliknę strzałką i nacisnę później enter wyskakuje
na przykład strona z autorami, lecz menu ani widu ani słychu... Ktoś wie o co chodzi ?? Ma
ktoś podobny problem ??


salvus ja mam taki problem ale jak wcisne enter to sie włacza gra ale jak sie wali grafa to jak sie odwracam to pojawia sie kolor zielony albo piaskowy i moge sie patrzyć tylko w duł bo tylko wtedy coś widze no i dupa złorze reklamacie bo jest lipa noooo

20070412214616

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.04.2007 o 21:16, salvus napisał:

Właśnie dostałem EK Stalkera, w instalce wyświetla się informacja, iż mój komp spełnia wymagania.
No i wszystko by ok było gdyby nie to, że po włączeniu gry nie wyświetla mi się w ogóle strona
z menu:( tylko czarny ekran. Jak na chybił trafił kliknę strzałką i nacisnę później enter wyskakuje
na przykład strona z autorami, lecz menu ani widu ani słychu... Ktoś wie o co chodzi ?? Ma
ktoś podobny problem ??

Tez to mam. Dowiedzialem sie ze to przez za slaby komp. U mnie chodzi o Radka 9200. U Ciebie tez cos moze nie pasowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

wiecie co jest najdziwniejsze moim zdaniem?? to, że podczas instalki jest analiza sprzętu i wyskakuje informacja, że wszystko jest ok ... czemu robią nam takie złudzenia.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Do wszystkich:
Jedyne co obecnie możecie zrobić to wymienić graficzne karty, chyba tam piszę, że gra wymaga pixel i vertex shaderów na poziomie 2.0. Jeśli nie to to było powodem nie działania waszych egzemplarzy, wymiana ich nie zmieni prawdopodobnie niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

hm jestem na wysypisku i co mnie dziwi - mam poziom kot pomimo że już trochę oraz w podsumowaniu widnieje przy artefaktach liczba 0! dziwne bo przeciez juz trochę zebralem ich hmm ktoś wie co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja przed premierą odpaliłem sobie dla sprawdzenia wydajności systemu demko multiplayer Stalkera....wszyscy działało wyśmienicie! Gra się włączyła, i grało mi się świetnie z kumplem...Czemu w pełnej wersji gry wógóle nie można włączyć gry...ehh..pozostaje mi jedynie lektura Braci Strugackich....może tam dowiem się prawdy xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pytania apropo patcha(ow):

1. jakie poprawki, zmiany wprowadza patch 1.0001? (np. czy grafika deszczu nadal będzie sie "łamać" podczas zmieniania ustawień?)
2. kiedy pojawi sie patch ktory posiada save game converter?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hmm nie mogłem znaleźć żadnego posta który poruszał problem jaki mam z gierką po zainstalowaniu patcha, a więc pozwolę sobie go opisać...

W wersji bez patcha gra śmigała idealnie na max ustawieniach, jedynym poważnym problemem było po jakimś czasie rozgrywki sypanie się tekstur, ale to pikuś w porównaniu do aktualnej sytuacji. Po zainstalowaniu patcha (ściągniętego z gram.pl) i próbach uruchomienia gry pojawia się czarny ekran a wtedy... następuje restart komputera... lololol? >o.O<

Dla pewności odinstalowałem stery od grafiki i zainstalowałem na świeżo nowe, nadal było to samo. Postanowiłem odinstalować grę i zainstalować ponownie. Gra uruchamia się bez problemu ale po patchu znów jest to samo...

Moja karta grafiki to GF7800 GS z 512 mb ram, 2gb pamięci fizycznej, procek intel core duo 2,13ghz

Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam kłopot z uruchomieniem gry. Pokazuje mi się komunikat o zwiększeniu pamięci wirtualnej. Mam ją ustawioną na 2 GB. Ale ona nie chce dalej działać ! POMOCY !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.04.2007 o 07:29, Szperacz Robson napisał:

Mam kłopot z uruchomieniem gry. Pokazuje mi się komunikat o zwiększeniu pamięci wirtualnej.
Mam ją ustawioną na 2 GB. Ale ona nie chce dalej działać ! POMOCY !!!

A instalowałeś patcha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Problem:
Po uruchomieniu pliku startowego gra jest widoczna jako proces "XR_3DA.exe" ale nie uruchamia się.

przeciwdziałanie:
Yyy...ummm.... jakby to powiedzieć......... podmiana oryginalnego pliku XR_3DA.exe na "alternatywny plik startowy" (czyt.: crack). Podejrzewam że niezmodyfikowany exe z angielskiej wersji też by zadziałał.

Skutek:
Gra śmiga aż miło:D

Komentarz:
Metoda może nieco "nieetyczna" (chociaż z drugiej strony patrząc: mam oryginał), ale za to skuteczna (przynajmniej w moim przypadku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.04.2007 o 12:10, Szperacz Robson napisał:

Ktoś ma jakiś pomysł na mój problem ??? PLZ !!!!

ustaw minimalną wartość na 2000 a max na 4000 i będzie działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.04.2007 o 12:22, Dead-pl napisał:

ustaw minimalną wartość na 2000 a max na 4000 i będzie działać


Niestety nie działa
Jakieś inne propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować