• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl -Temat ogólny ” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16291&u=2498

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=285 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Podstawowe porady co zrobić w przypadku problemu z uruchomieniem gry znajdziesz w poniższym poradniku http://www.gram.pl/felieton.asp?id=1093

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=285&p=1306

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1226 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Moze się zrobi. Zręszta angielska wersja nie muszi byc piratem. Ja mam inne gry tez angielskie ale sobie przywiozlem z ameryki. Nie sadz odrazu po jezyku. ^^ :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.04.2007 o 22:32, Altaire napisał:

Moze się zrobi. Zręszta angielska wersja nie muszi byc piratem. Ja mam inne gry tez angielskie
ale sobie przywiozlem z ameryki. Nie sadz odrazu po jezyku. ^^ :p

Mając wersję gry Angielską, powinieneś zgłosić się tam, gdzie ową grę zakupiłeś, moim zdaniem CDP nie powinna udzielać szczególnej pomocy tym, którzy mają grę z zagranicy, a dystrybutor, od którego grę masz.

Aha i mała porada: to była dla wersji low, zaś dla innej konfiguracji (nie wiem dokładnie jakiej, ale na pewno w rozdziałce 1024x768) podana jest tutaj: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16291&pid=2505

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.04.2007 o 22:28, morthi napisał:

zalecalbym odinstalowanie stalkera i wyczyszczenie
folderow gdzie sa przechowywane pliki z gra oraz wpisow w rejestrze a nastepnie zainstaluj
gre jeszcze raz



Jak moge skasowac te wpisy w rejestrze?I gdzie znajduja sie pliki stalkera po istalacj(np save itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

save''y i pliki konfiguracyjne znajdziesz w tym katalogu
C:\Documents and Settings\All Users\Dokumenty\STALKER-SHOC

gre znajdziesz w katalogu w ktorym ja zainstalowales

wpisow w rejestrze jakos nie moge znalezc z polskiej wersji (nie wiem jak sie to ma do wersji angielskiej bo mialem tutaj tylko bete ale ona sie musiala w calosci zdezinstalowac)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pirackie pirackie, fajnie to brzmi, ale u mnie także gra nie chciała się odpalić - konfiguracją przewyższam zalecane wymagania sprzętowe, absolutnie całe oprogramowanie w komputerze jest legalne, ani jednego wirusa, rootkita, spyware''u też nie uświadczysz i za nic powiadam wam, za nic nie chciała się uruchomić. Podejrzewam, że mogło chodzić o wirtualny napęd z Alcohola, ale po odinstalowaniu też nie chciało trybić. W końcu szybka decyzja - backup wszystkich ważnych dokumentów i format. Po formacie na spokojnie wszystko bryka aż miło. Nie zainstalowałem jednak Alcohol''a - dzisiaj sprawdzę czy to faktycznie była przyczyna. Pal licho to antypirackie zabezpieczenie, nie każdy kto posiada wirtualny napęd jest od razu piratem, tak samo jak nie każdy kto posiada pozwolenie na broń jest maniakalnym zabójcą do cholery.

A rzeczone kody bardzo łatwo znaleźć moi mili - google służy Ci pomocą po wpisaniu frazy stalker bonus codes :) N''joy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam! Po zainstalowaniu patcha 1.0001 z gram.pl nie mogę uruchomić save''a z wcześniejszej wersji 1.0 Dlaczego nie poinformowaliście o tym w opisie patcha?? Czy jest jakiś sposób na uruchomienie save''a bez reinstalacji gry??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.04.2007 o 12:34, Tomek.czwa napisał:

Witam! Po zainstalowaniu patcha 1.0001 z gram.pl nie mogę uruchomić save''a z wcześniejszej
wersji 1.0 Dlaczego nie poinformowaliście o tym w opisie patcha?? Czy jest jakiś sposób na
uruchomienie save''a bez reinstalacji gry??


na kazdej stronie, gdzie jest patch do sciagniecia pisze, ze save nie działają, na wiekszości jest to wytluszczonym druczkiem, nic nie zrobisz juz, mozesz poczekac na patcha 1.0003, gdzie ma byc save game converter.
Teraz muszisz zacząc od nowa :(


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

zniknal mi przycisk odpowiedz :)
informacja o tym ze savey z gry w wrersji 1.00 nie beda dzialac po zainstalowaniu patcha 1.001 znajduje sie w readme patcha

jedynym sposobem bys mogl skonwertowac swoje savey jest cierpliwie czsekac na patcha 1.002 lub 1.003 w ktorym to pojawi sie narzedzie do ich konwersji

innego sposobu na chwile obecna brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No ale ja nie zassałem patcha z "każdej" strony tylko z gram.pl i nie interesowałem się patchem wcześniej dopiero jak wyszedł na gram.pl to zassałem. Więc w opisie powinna być o tym wzmianka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jaką kupiłeś wersję gry. Jeżeli EK to nie tylko ty masz problem. Mi też gra nie chodzi. Albo ta EK jest felerna albo mam problem z kompem , w co wątpie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.04.2007 o 12:43, wszyscytg napisał:

ano powinna, ale nie dodali :( właśnie widze...

PANOWIE z CDP !
Dopiszcie do opisu patcha STALKERA, że save`y nie będą działac!
''

Przydało by się. Teraz CDP "zajechał" mi amatorszczyzną. :P Ale luz każdemu się zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

niesttey raczej masz problem z systemem - mnie gra sie odpalila i dziala plynnie na komputerze ktory nie spelnia wymagan minimalnych podanych na pudelku ;)
czyli cel 2.5 512 ram i gf fx 5200 256 ram - skoro na moim kompie dziala (windows xp sp2 rzecz jasna system) to znaczy ze na kazdym lepszym komputerze gra musi dzialac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.04.2007 o 12:43, wszyscytg napisał:

ano powinna, ale nie dodali :( właśnie widze...

PANOWIE z CDP !
Dopiszcie do opisu patcha STALKERA, że save`y nie będą działac!


Dopisane. Dzięki za zwrócenie uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ostatnio nie miewam problemów z systemem ( od czasu wymiany ). Company of Heroes chodziło jako tako na wyższych detalach, F.E.A.R bez problemu na maxa, Oblivon trochę ścinał na wyższych, Carbon bez problemu na wyższych.
A mój sprzęt :

Intel Pentium D 2.8 Ghz
GF 6800 GT 256 MB
1024 RAM


Wszystkie gry bez problemu się odpalały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować