• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl -Temat ogólny ” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16291&u=2498

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=285 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Podstawowe porady co zrobić w przypadku problemu z uruchomieniem gry znajdziesz w poniższym poradniku http://www.gram.pl/felieton.asp?id=1093

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=285&p=1306

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1226 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Z ta gra jest cos nie tak. Wiesza sie masakrycznie czy to na minimalnych czy maxymalnych detalach nie ma roznicy w dzialaniu, sa poprstu miejsca gdzie gra staje ZAWSZE. Podczas instalacji wszystkie wymagania moj komputer spelnia. Gra zachowuje sie bardzo dziwnie i podaje kilka przykladow:

1. Zalozmy 1 oboz w ktorym startuje sie gre. Za kazdym razem jak wejde do handlarza gra staje i sie wgrywa, za kazdym razem jak z niego wyjde gra staje i wiesza sie przez jakies 10 minut tak ze ledwo isc mozna.
2. Jak ide zwrocony twarza do bazy to gra poprstu sie az zatrzymuje, a bede do niej wchodzil tylem to nic sie wogle nie tnie (paranoja).
3. Czy dam konfiguracje gry na maxymalnych detalach czy na minimalnych ciagle tak samo gra sie zatrzymuje i wgrywa, moge wejsc do bazy i bedzie ja wgrywal 10 minut, wyjde z niej np. na 2 kroki i confe sie te 2 kroki spowrotem to ja wgrywa od poczatku!

Direct X jest zainstalowany z plytki, pacz jest, konfiguracja kompa to Atlon 3800, Radeon x850 256mb, 1024 ram. Rozumiem ze moge nie pograc na najwyszych detalach w te gre ale ona nawet nie dziala na minimalnych, kiedy nie uwazam by moj komputer byl za lsaby na cos co mialo wyjsc pare lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

z niewiadomego powodu gracze posiadajacy radeony skarza sie na niska wydajnosc i zabkowanie w stalkerze - na pocieszenie dodam ze nie jestes osamotniony. Kto zawinil? tworcy stalkera czy ati wydajac niedopracowane sterowniki?

podopbno jesli wylaczysz catalistyto stalker dziala lepiej - odsylam do RobeNa on jakos rozwiazal ten problem (mniej wiecej) tez ma radka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla patch 1.000-1.003 worldwide - bez kolejek jak na fileplanet :P

http://morthi.files-upload.com/218384/stk-ww-0-3.exe.html

jest podobno kompatybilny z polska wersja - zla wiadomosc musicie miec stalkera w wersji 1.000 by go zainstalowac. Jesli spatchowaliscie gre do 1.001 czeka was reinstalka albo oczekiwanie na patcha 1.001-1003 dla polskiej wersji (aczkolwiek pewnie nie wyjdzie :/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

tak :) to znaczy ze patch nie zostal poprawnie zainstalowany i sie cos po prostu skaszanilo :/ czeka Cie najprawdopodobniej reinstalacja gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.05.2007 o 20:52, morthi napisał:

tak :) to znaczy ze patch nie zostal poprawnie zainstalowany i sie cos po prostu skaszanilo
:/ czeka Cie najprawdopodobniej reinstalacja gry


Wiedziałem to odrazu po tym jak wyskoczył ten bład, i kiedy pisałem tamtego posta już byłem w trakcie instalacji po teście kilkuminutowym widać na moim sprzęcie skok jakościowy gra szybciej mi się doczytuje i prawie chodzi na "wysokich " (delikatnie obcięte tekstury / i kasacja trawy) Multi jescze nie sprawdziłem sprawdzę jutro jak więcej serwerów się zaplouduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

moe i ja wrzuce instalke... bo cos nikt nie wypowiada sie czy zmiana klucza rejestru wartosci pl na en zangielszcza gre czy nie...

heh... pol godzinki oczekiwania i pewnie drugie tyle patchowania :/ uroki starego kompa :P ale stalker dziala :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy mógłby ktoś z tych, co mają problemy z zawieszaniem się gry, sprawdzić czy ten patch usuwa problem?

Ja nie mogę, bo mam odinstalowanego Stalkera, a nie chce mi się po raz 10 go instalować. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chciaem nawiazac do poprzednich Twoich postow, mam Radeona x850 256mb i mam taki sam problem co Roben i Ty. Jednak ze moj relatek jest nie aktywny bo uzywam 5.1 z Karta Audigy 2ls, a nadal nie wazne na jakich detalach robi sie slajd show.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.05.2007 o 21:56, Gosu napisał:

Chciaem nawiazac do poprzednich Twoich postow, mam Radeona x850 256mb i mam taki sam problem
co Roben i Ty. Jednak ze moj relatek jest nie aktywny bo uzywam 5.1 z Karta Audigy 2ls, a nadal
nie wazne na jakich detalach robi sie slajd show.


Akurat ze slide show my nie mamy większych problemów. Chodzi tutaj o całkowite zawieszanie się gry co kilka, kilkanaście minut. U Ciebie to nie występuje, bo masz Radeona X850, a problem pojawia się na Radeonach X1xxx.

Orientuje się może ktoś co to za wersja patcha z dopiskiem Digital Distribution?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.05.2007 o 20:00, morthi napisał:

jest podobno kompatybilny z polska wersja - zla wiadomosc musicie miec stalkera w wersji 1.000
by go zainstalowac. Jesli spatchowaliscie gre do 1.001 czeka was reinstalka albo oczekiwanie
na patcha 1.001-1003 dla polskiej wersji (aczkolwiek pewnie nie wyjdzie :/)


Z tego co ja widzę, to na FilePlanet jest patch 1.0001 -> 1.0003...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.05.2007 o 22:11, Sarafan_Knight napisał:

Akurat ze slide show my nie mamy większych problemów. Chodzi tutaj o całkowite zawieszanie
się gry co kilka, kilkanaście minut. U Ciebie to nie występuje, bo masz Radeona X850, a problem
pojawia się na Radeonach X1xxx.


Nie zmienia to faktu ze i tak nie moge grac w gre. Na sprzecie atlon 3800. 1024 ram i Radeon x850. Co chwila mi sie zatrzymuje gra i odblokowuje po paru minutach, czy to na minimalnych czy maxymalnych ustawieniach. Jedno nas laczy napewno - grac w stalkera nie mamy jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

jest ale nie da sie go zainstalowac na polska wersje

podobno pomaga zmiana jezyka instalacji w rejestrze ale nie wiadomo (wciaz) czy przypadkiem nie powoduje to zangielszczenia gry (nikt kto tak spatchowal gre czy tez mial zamiar spatchowac poprzez zmiane tej wartosci jeszcze nic nie napisal czy to psje czy tez nie) ja po prostu przeinstalowalem gierke i skorzystalem z patcha 1.000-1.003 :) i dziala :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.05.2007 o 22:21, Gosu napisał:

Nie zmienia to faktu ze i tak nie moge grac w gre. Na sprzecie atlon 3800. 1024 ram i Radeon
x850. Co chwila mi sie zatrzymuje gra i odblokowuje po paru minutach, czy to na minimalnych
czy maxymalnych ustawieniach. Jedno nas laczy napewno - grac w stalkera nie mamy jak :)


I niestety jest to bardzo smutny fakt. A próbowałeś już instalować tego nowego patcha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

zapewne do stalker D2D czyli direct2drive ale nigdzie nie widzialem go do kupienia taka droga... mzoe niezbyt dokladnie szukalem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.05.2007 o 22:30, morthi napisał:

zapewne do stalker D2D czyli direct2drive ale nigdzie nie widzialem go do kupienia taka droga...
mzoe niezbyt dokladnie szukalem :)


Na Direct2Drive jest Stalker, więc to rzeczywiście możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować