• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl -Temat ogólny ” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16291&u=2498

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=285 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Podstawowe porady co zrobić w przypadku problemu z uruchomieniem gry znajdziesz w poniższym poradniku http://www.gram.pl/felieton.asp?id=1093

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=285&p=1306

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1226 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 17.05.2007 o 22:03, BassteQ napisał:

może wyłącz w opcjach dźwiękowych gry EAX

sprawdzę i dam znac dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.05.2007 o 09:37, BassteQ napisał:

Aktualizowałeś grę do wersji 10003, z jakiej wersji ?


na pewno nie z 1.000 bo sejvy dzialaja, a ostatni patch jaki zasysalem to 1.001 takze z tej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

to może spróbuj zainstalować grę od początku, tzw. CZYSTĄ , a na nią patch stk-ww-0-3.exe (możesz go pobrać np. z www.filemirrors.com, lub zalookaj na google :) ) ważne żeby tą wersję patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam podobny problem gram na maksymalnych i mam spadki fps do 15, aha i mam 8800 gts, amd x2 4600 i tylko 1Gb ramu. Antaliasing w stalkerze wogole nie dziala;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

rozumiem że na pełnym oświetleniu dynamicznym . Ja mam P4 2.8, X800pro,2GB DDR i na oświetleniu statycznym mam czasem tyle fps'' ów co ty i cmurder. A po zmniejszeniu jakości grafiki (np wyłączeniu cienii itd.) nadal macie takie spadki fps ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A mi gra sie zacina po 2 minutach gry. Wiem ze stalker gryzie sie z radeonami (ja mam x1950pro). Zainstalowalem patcha 1.003 wie ktos moze czy producent mysli nad latka ktora to naprawi?? Bo chcialbym sobie w stalkera pograc a narazie niemoge. Aha podczas tych 2 minut rwie niemilosiernie. Reszta mojego sprzetu to Core 2 duo e6300, 1gb ddr2 800 mhz, gugabyte ga-965p-ds4. Z gory dzieki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.05.2007 o 07:03, BassteQ napisał:

rozumiem że na pełnym oświetleniu dynamicznym . Ja mam P4 2.8, X800pro,2GB DDR i na oświetleniu
statycznym mam czasem tyle fps'' ów co ty i cmurder. A po zmniejszeniu jakości grafiki (np
wyłączeniu cienii itd.) nadal macie takie spadki fps ?

Sprawdziłem jak gra będzie sie u mnie zachowywać na oświetleniu statycznym i musze powedziec , że zauważyłem ciekawą zależność np w lokacji Agroprom w podziemiach , w miejscu dużego skupiska cieni i anomalii gra gubi klatki w niesamowity sposób i bez względu na to czy mam oświetlenie statyczne czy pełne oświetlenie dynamiczne , co więcej spadki te występują przeważnie w tych samych miejscach i wygląda na to , że nie jest to wina dużych wymagań samej gry , a bardziej skopanej optymalizacji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dziwne u mnie na ATI RADEON X1600PRO gra po prostu chodzi idealnie , nigdy mi się nie zacina , tylko raz się zatnie na terenach magazynów wojskowych (Każdy wie że to najbardziej zabugowane miejsce w grze) ...
A tak to płynnie chodzi na full opcjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy ktoś mógłby uploadować najnowszego patcha na rapida?? z głównej strony gram.pl nie da się go ściągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

to może spróbuj zainstalować grę od początku, tzw. CZYSTĄ , a na nią patch stk-ww-0-3.exe (możesz go pobrać np. z www.filemirrors.com, lub zalookaj na google :) ) ważne żeby tą wersję patcha.

Warto przeglądać posty... lub użyć wyszukiwarki na forum :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.05.2007 o 16:24, BassteQ napisał:

to może spróbuj zainstalować grę od początku, tzw. CZYSTĄ , a na nią patch stk-ww-0-3.exe (możesz
go pobrać np. z www.filemirrors.com, lub zalookaj na google :) ) ważne żeby tą wersję patcha.

Warto przeglądać posty... lub użyć wyszukiwarki na forum :-)

Użyłem jej i wolę patha z tej strony a nie :p jakieś kombinowanie, więc jeszcze raz proszę o to samo co w moim poprzednim poście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.05.2007 o 15:57, Vivek1 napisał:

Czy ktoś mógłby uploadować najnowszego patcha na rapida?? z głównej strony gram.pl nie da się
go ściągnąć.


Patch w wersji WW (worldWide) jest identyczny na wszystkich serwerach. Nie musisz pobierać go akurat z GRAM.PL.

Jedyne ale to to, że są 2 wersje patcha jedna jest 0-3 a jedna 1-3.
Dla polskiej wersji jest 0-3 który patchuje grę z wersji 1.0000 na 1.0003.
Patch 1-3 który miał patchować 1.0001 do 1.0003 nie jest zgodny z polską wersją.

Czyli ściągasz patch stk-ww-0-3 z jakiegokolwiek serwera i masz tego samego, którego pociągnąłbyś z gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Siemka
Mam podstawową wersję STALKERA (bez patchy), AthlonaXP 2600+, 786MB RAM, Radeona X1600PRO AGP i gra płynie "prawie" na maksymalnych ustawieniach, po zainstalowaniu ShaderMOD nie zauważyłem obniżenia FPS a gra wygląda lepiej. Aha używam jeszcze Catalyst 7.4, RivaTuner i ATI Tool, WinXP SP2
Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To spoko, ale PRZYPOMINAM - PISZEMY TYLKO WTEDY, KIEDY MAMY PROBLEM Z GRĄ, W KOŃCU TO POMOC TECHNICZNA.

Wszystko inne do OGÓLNEGO tematu STALKER''a dajemy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.05.2007 o 18:06, virus666 napisał:

Siemka
Mam podstawową wersję STALKERA (bez patchy), AthlonaXP 2600+, 786MB RAM, Radeona X1600PRO AGP
i gra płynie "prawie" na maksymalnych ustawieniach, po zainstalowaniu ShaderMOD nie zauważyłem
obniżenia FPS a gra wygląda lepiej. Aha używam jeszcze Catalyst 7.4, RivaTuner i ATI Tool,
WinXP SP2
Pozdro

To gratuluje tak dobrego działania gry u mnie na 8800gtx nie jestem zadowolony z działania , w miejscu gdzie eskortujemy naukowca taki most z pułapkami ogniowymi mam 15 fps śmiech na sali , nie chcem przez to powiedzieć , że ogólnie gra działa słabo na tej karcie , bo przez większosc gry jest sporo ponad 50 fps , jednak w niektórych miejscach jest po prostu porażka i to mnie najbardziej denerwuje . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Podobno na gf 7900 chodzi tak samo jak na 8800;/ ale to pewnie wina silnika, czasami jak zrestartuje ustawienia gry(wejdę w ustawienia grafiki i i z nich wyjdę) to chodzi szybciej nie wiem czym to może być spowodowane;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.05.2007 o 20:16, Domind napisał:

Podobno na gf 7900 chodzi tak samo jak na 8800;/ ale to pewnie wina silnika, czasami jak zrestartuje
ustawienia gry(wejdę w ustawienia grafiki i i z nich wyjdę) to chodzi szybciej nie wiem czym
to może być spowodowane;/

No silnik graf. gry jest naprawdę poszarpany , pierwszy raz coś takiego widzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

no... ja mam problek ogolnie z zakupem :)
chodzi o to, ze mam koszyk
jakos mi sie tam dodala podstawowa wersja S.T.A.L.K.E.R.a...a ja chce kupic tylko edycje kolekconerska

daje usun... nic, jeszcze raz... nic, wyloguj/zaloguj... tez nic!(EK juz moge usunac z koszyka)

nie wiem czy jest chwyt ze aby zakupic EK musze miec podstawke czy to blad strony wiec prosze o rade :)

(a jestem leniwy i nie chce mi sie szykac... :| )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować