Zaloguj się, aby obserwować  
kumite

Mundurki w szkołach

24 postów w tym temacie

Wczoraj dowiedziałem się o mundurkach obowiązkowych dla gimnazjów i podstawówek a dla ponadgimnazjalnych za zgodą rady rodziców...!!! Kolejny "GEŃALNY" (celowo zrobiłem błąd) pomysł ministra edukacji narodowej...
Jestem w technikum i mam pytanie do wszystkich którzy chodzą do szkół średnich... Jak z tym walczyć... Może jakaś petycja albo coś...
Giertych niszczy nam życie... może troszkę przesadzam ale niedługo w tym kraju wszyscy będą chodzić ubrani jednakowo, czytać tylko książki patriotyczne, grać w pasjansa bo inne gry będą zakazane,i uczyć się religii. (Która podobno ma być obowiązkowa...co jest bez sensu np dla Judaistów)
Skończyłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może powiem to innym stylem niż : aaa! To jeden!!! Zabije się, a potem podrę mundurek ;) to by było nie na miejscu

"Jak wiadomo dla uczniów, od września bynajmniej będziemy chodzić w mundurkach. Co to oznacza? Cofanie się w rozwoju o jakieś 30 lat, bo przecież w mundurkach chodzili nasi wspaniali, a czasem niewspaniali rodzice, których kochamy lub nie kochamy. Widać tu zacofanie Romana G., który w ten sposób chce zwalczyć różnego rodzaju drwiny ze strony lepiej ubranych kolegów bądź koleżanek, którzy drwią z gorzej ubranych dzieci, pochodzących z biednych, lub patologicznych rodzin. Myślę że mu chodzi głównie o to, co w najwyższym stopniu popieram, choć mam na to zupełnie inny pomysł : Po prostu kupić ładniejsze bluzki i spodnie dla wszystkich uczniów, i zrobić na nich herb szkoły, czy gminy. Wtedy nie cofając się do lat 70, możemy wyglądać stylowo, czuć się komfortowo, i co najważniejsze, zapobiec wyżej wymienionym drwiną. Co więcej w takich zestawach szkolnych mogliby chodzić ci biedniejsi to kościoła, czy do innych miejsc wymagających założenia lepszych ubrań. A co do wprowadzenia religii. Jestem za, ponieważ religia jest na tyle łatwym przedmiotem, że uczniowie będą czerpać z tego korzyści. Znów do uczniów innych wierzeń, po prostu nie będą uczestniczyli w lekcji religii, lub będą mieli inne lekcje w tym czasie. Co o tym sądzicie, drodzy gramowicze?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wierzysz w cuda??? Wydaje mi się że tak:)))
Poza tym pomysl nawet calkiem dobry...ale i tak bym nie włożył niczego co RG by wymyślił... jak mnie wywalą ze szkoły to trudno i tak nigdy się nie uczyłem...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie P. Giertych ma racje co do mundurków i tu zacytuje Jaki Ganh1 "., który w ten sposób chce zwalczyć różnego rodzaju drwiny ze strony lepiej ubranych kolegów bądź koleżanek, którzy drwią z gorzej ubranych dzieci, pochodzących z biednych, lub patologicznych rodzin." bo głównie chodzi o to. A co do zacofania o którym wspomniał Jaki Ganh1 to wcale nie jest zacofanie w wielu szkołach zwłaszcza w USA (który idzie za kraj najbardziej rozwinięty) mundurki istnieją w wielu szkołach nawet ponadgimnazjalnych, również w szkołach są no i w Polsce również Katoliki, Jezuickie i inne dlatego według mnie to nie jest głupi pomysł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Już jest podobny temat ---> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=11757&u=2153

A według mnie to godzi w wieldzietne i biedne rodziny, bo w wielodzietnych gdzie np: 10 mundurków kupić każdy po ponad sto słotych a jeszcze co rok kupować nowe bo dziecko rośnie. A do biednych podobnie co roku kupować nowe to jest dla takich rodzin wielki wytadek. Roman Giertych nie myśli o dzieciach ani o właśnie takich rodzinach, myśli tylko o tym jak tu zwołać afere i, żeby być w centrum zainteresowania. Taki człowiek co jest przyszłością Polskiej edukacji i nie myśli o dzieciach na które wpływają jego decyzje i do tego nie uznaje praw dziecka chyba nie powinien być Ministrem Edukacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2007 o 09:25, kumite napisał:

Wierzysz w cuda??? Wydaje mi się że tak:)))
Poza tym pomysl nawet calkiem dobry...ale i tak bym nie włożył niczego co RG by wymyślił...
jak mnie wywalą ze szkoły to trudno i tak nigdy się nie uczyłem...:)


Niech zgadnę jesteś z Gim?

Ja również miałem takie podejście co do mundurków kiedyś ale przekonałem się, że nie są wcale takie złe. A to że nie lubisz P.Giertycha to nie znaczy że nie możesz tego ubrać i tak w ogóle pomyśl co twoja matka pomyśli jak wylecisz ze szkoły nawet dla rodziców mógłbyś to zrobić którzy o Ciebie dbają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze ja chodze do technikum i mundurki już nas nie obowiązują . Jak sobie wyobrażam że byśmy musieli chodzić w takim czymś do szkoły niektóre osoby by śmiesznie wyglądały:) Współczuje tym co chodzą do podstawówki i gimnazjum oni bez żadnego ale będą musieli chodzić w mundurkach i mój brat też jestem ciekawy jak on bedzie wyglądał :) A co do wprowadzenia Religi obowiązkowej to nie za dobry pomysł bo ci którzy są innego wyznania ciekawe co z nimi a i nam sie zdaża czesto nie chodzić na religie bo ona albo jest na pierwszych lekcjach albo na ostatniej i jak ty przyjść wcześniej albo wrócić póżniej do domu jak można poprostu nie być na tej lekcji no ale chcąc nie chcąc to bedzie musiało sie zmienic i na religi przynajmniej w mojej klasie bedzie komplet uczniów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie rodziny będą miały całkiem inny sposób płacenia! Ustawa o mundurkach jest już od dawna i wyraźnie w niej pisało że państwo zapłaci za mundurki dla rodzin powyżej chyba 4 dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2007 o 09:28, Saref napisał:


Już jest podobny temat ---> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=11757&u=2153

A według mnie to godzi w wieldzietne i biedne rodziny, bo w wielodzietnych gdzie np: 10 mundurków
kupić każdy po ponad sto słotych a jeszcze co rok kupować nowe bo dziecko rośnie. A do biednych
podobnie co roku kupować nowe to jest dla takich rodzin wielki wytadek. Roman Giertych nie
myśli o dzieciach ani o właśnie takich rodzinach, myśli tylko o tym jak tu zwołać afere i,
żeby być w centrum zainteresowania. Taki człowiek co jest przyszłością Polskiej edukacji i
nie myśli o dzieciach na które wpływają jego decyzje i do tego nie uznaje praw dziecka chyba
nie powinien być Ministrem Edukacji.

NO i właśnie op ty mówie i mam szacunek dla każdego kto myśli podobnie. Ukłon w twoją stronę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2007 o 09:30, SimFury napisał:

> Wierzysz w cuda??? Wydaje mi się że tak:)))
> Poza tym pomysl nawet calkiem dobry...ale i tak bym nie włożył niczego co RG by wymyślił...

> jak mnie wywalą ze szkoły to trudno i tak nigdy się nie uczyłem...:)

Niech zgadnę jesteś z Gim?

nie z drugiej techbnikum i mam własne zdanie na niektóre tematy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2007 o 09:32, SimFury napisał:

Takie rodziny będą miały całkiem inny sposób płacenia! Ustawa o mundurkach jest już od dawna
i wyraźnie w niej pisało że państwo zapłaci za mundurki dla rodzin powyżej chyba 4 dzieci


W Polsce jest dużo takich rodzin i wątpię by państwo tak szybko płaciło. Nawet, wątpie czy będzie płacić, bo było wiele ustaw nie wiem, jakich, gdzie państwo miało płacić a nie płaciło. A co, do, że osoby nie będą się śmiać z lepiej ubranych to jest plus takiej ustawy, ale np.: w biedniejszych rodzinach będą po bracie czy po siostrze nosić mundurki i będą lekko postrzępione gdzieś są drobne dziury i też będą się takich śmiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2007 o 09:32, SimFury napisał:

Takie rodziny będą miały całkiem inny sposób płacenia! Ustawa o mundurkach jest już od dawna
i wyraźnie w niej pisało że państwo zapłaci za mundurki dla rodzin powyżej chyba 4 dzieci


A poza tym w naszym kraju rodzina mająca powyżej 3 dzieci to juz żadkość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narzekacie. Z pewnością będziecie ślicznie wyglądać w mundurkach. Jak już je dostaniecie to może poprzysyłacie nam zdjęcia? Zrobimy konkurs na najfajniejszy mundurek. No chyba, że wszyscy będą mieli identyczne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Rzadkość? Nie rozśmieszaj mnie. Jest strasznie dużo rodzin mających 6-10 dzieci. Ja sam znam pięć. Ostatnio czytałem gdzieś w jakimś portalu,że jest ponad pół miliona rodzin wielodzietnych w Poslce i to jest rzadkość ?

Mistic -- Niebędą identyczne bo wzór mundurku wybiera dyrektor szkoły i rada uczniowska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla uczniów jeszcze nie wszystko stracone, jakiś prawnik na prośbę 8- letniej córki znajomych ustalił że mundurki mogą być niezgodne z konstytucją (takowa gwarantuję swobodę ubioru. Co prawda można ją ograniczyć w pewnych przypadkach ale mundurki szkolne nie podpadają pod żaden z nich). Tak więc do trybunału konstytucyjnego uczniowie, ja na szczęście okres nauki mam już za sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej za mundurkami. Chodziłem do technikum gdzie obowiązują mundurki (a właściwie stroje szkolne) i naprawdę nie jest to takie złe. Do wszystkiego można się przyzwyczaić ale to gadanie o zacieraniu różnic materialnych pomiędzy uczniami nie ma sensu. Bo mimo że wszyscy ubrani sa jednakowo to i tak jak jeden wyciągnie najnowszy model Nokii N78505 to od razu widac że w domu kaszy codziennie na obiad nie żre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...) Bo mimo że wszyscy

Dnia 12.04.2007 o 10:22, vfc6 napisał:

ubrani sa jednakowo to i tak jak jeden wyciągnie najnowszy model Nokii N78505 to od razu widac
że w domu kaszy codziennie na obiad nie żre.


Nie wyciagnie, bo wnoszenia telefonow komorkowych na tereny szkol chca zabronic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm a poco mundurki niech lepiej Giertych pomyłśli jak dofinansować szkoły ja na mundurek ani grosza nie wydam a zmierzyć też sie nie pozwole :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować