Zaloguj się, aby obserwować  
smuggler

CDA Spec 01/07

289 postów w tym temacie

Dnia 19.04.2007 o 21:53, Ecko09 napisał:

Mam pytanie. Czy wszystkie 5 gier da się uruchomić w rozdzielczości 1280x1024?


Outfront na pewno. Bo tylko w to grałem. Three kingdoms tez powinno się uruchomić. Reszty nie wiem. Pozostaje najstarsza metoda. Wyprówować. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troche jestem rozczarowany pelniakami w tym numerze, ale trzeba przyznac, ze QN'' IK swietnie opisal wszystkie czesci TR jakie kiedykolwiek ujrzaly swiatlo dzienne. Serdecznie polecam lekture O Grach Inaczej 102-108 str 109 juz foty dublerek :). Jeszcze bardziej jestem zaszokowany tak mala iloscia zrecenzowanych gier. W koncu pomyslow niewiele, a gier duzo. Podsumowujac. Niby numer SPECjalny, a tu nic szczególnego nie zagoscilo na lamach CDA co moglo by nas zaskoczyc. Ale i tak zawsze to czasopismo bedzie najlepsze :) \,,/, ( ^ ^ ) ,\,,/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny bardzo fajny numerek :). Najciekawsze to zapowiedzi GWEN i GW2, a z recenzji to oczywiście SH 4.:)
Do GW wrzuciłem Asurę i razem z nią przemierzam ziemie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2007 o 13:24, smuggler napisał:

###Ja bardzo przepraszam ale jesli antyfani (sensownie myslacy) nie pisza do mnie, to jak mam
ich wypowiedzi publikowac/polemizowac? Siedze na antyfanskim forum ale tam jednak dominuja
nieco inne.

No fakt, chyba sam będę musiał podszyć się pod antyfana i napisać coś mądrego... ale pewnie i tak mi się nie uda. :)
Z tym chyba nie da się nic zrobić – inteligentny antyfan jest w stanie się domyślić, że krytykując CDA robi szum wokół tego pisma, a tym samym funduje mu darmową reklamę. W ten sposób zamiast przyczynić się do upadku "gazety", tylko ją wspomaga. A więc policz sobie wszystkich, którzy nie piszą na antyfanskim forum – to są potencjalni inteligentni antyfani :)

Dnia 19.04.2007 o 13:24, smuggler napisał:

(Zreszta MYSLACY antyfan z zalozenia nie jest dla mnie antyfanem, a tylko krytykiem
CDA - antyfan to jak kibol. Normalny kibic nie jest kibolem...)

Hmm, ciekawie do tego podchodzisz... A co gorsza - to ma sens :)

Dnia 19.04.2007 o 13:24, smuggler napisał:

####Dziele go tak, jak mi pasuje - to moja przewaga, i owszem. Ale chodzi mi nie tyle o zdobycie
przewagi, co czytelnosc - jak dam komentarz pod calym akapitem do zdania na samym poczatku
tego akapitu to wielu nie pojmie do czego pije itd.

Wg mnie takie komentarze wtrącane co każde zdanie (a czasami nawet w jego połowie), tylko psują czytelność. Jak przeczytałem sobie list Frustrata w całości, bez twoich komentarz, to dopiero była polewka. :) IMO takie wtrącenia powinny być rzadsze/krótsze, bo cała strona na 1 list to lekka przesada.

Dnia 19.04.2007 o 13:24, smuggler napisał:

W takim razie czemu nie przytoczyłeś swoich odpowiedzi z tamtego forum?
####Bo to by zajelo duuuzo miejsca (serio - chcialem mu przemowic do rozsadku - nie po to,
zeby pokochal CDA, tylko zeby pojal, ze np. prawo prasowe mowi jednak, ze wypowiedzi na forach
publicznych sa publiczna wlasnoscia itd.) ale bezskutecznie. W AR nie byla to juz polemika,
tylko obsmiewanie betona.

No właśnie - "obśmiewanie". Mi jakoś nie podchodzi taka "rozrywka".

Dnia 19.04.2007 o 13:24, smuggler napisał:

Są trzy powody, dla których tego nie zrobię:
1. Brak mi 40-letniego doświadczeniu w obrażaniu, wyszukiwaniu błędów i literówek, a następnie
wykorzystywaniu ich przeciwko autorowi.
####Mowisz, ze 40 lat prowadze AR? A to ten czas leci... :)

Kto wie co ty tam robiłeś przez te 60 lat przed rozpoczęciem kariery w CDA. Albo masz talent, albo to dekady praktyki :)

Dnia 19.04.2007 o 13:24, smuggler napisał:

2. Nie mam za sobą kilkutysięcznego tłumu skandującego "rob006 na prezydenta!!!" "rob006 Bogiem"
a także okrzyków młodszych fanów: "rob006 żondzi". Z tego powodu nikt nie będzie uważał moich
komentarzy za zabawnych, bo nie będzie pisało, że to Wielkiego i Legendarnego Smugglera. (Połączenie
tych dwóch powodów spowoduje, że i tak nikt nie doceni moich wypocin)
###Kiedy zaczynalem tez nikt mnie nie znal. Zapracowalem sobie na ich kredyt. Ty chcialbys
od razu zaczynac "na gotowym" - eeee, leniuszek :)

No fakt, leń ze mnie. :) Ale chodziło mi głównie o to, że gdybym spróbował teraz zrobić z twoimi komentarzami to samo, co ty robisz z tekstami w AR, pewnie zostałbym zjedzony na śniadanie przez twoich "wyznawców". Poza tym, ciężko jest się wybić będąc w cieniu gwiazdy :)

Dnia 19.04.2007 o 13:24, smuggler napisał:

3. I co najważniejsze – mi nikt za to nie płaci :)
#### Muzycy tez nagrywaja najpierw demo-tape zeby sie przebic. Za to tez im nikt nie placi.
Poza tym nieladnie wszystko robic dla kasy. Ja sie nieraz kloce z nimi dla przyjemnosci :).

I to mówi ktoś, kto w ostatnim AR chyba z 10 razy napisał, że robi to głównie dla kasy :).
Ja też czasami kłócę się dla przyjemności, ale nikt tego nie drukuje, ani mi za to nie płaci (niech będzie, że "przy okazji"). Poza tym: ile można się kłócić? Później wyrosnę na takiego starego zgreda jak... no... ten tego... ładna pogoda dzisiaj, prawda? :)

Dnia 19.04.2007 o 13:24, smuggler napisał:

####Nie. Ale gosc ciskal sie, ze uzywamy trudnych slowek (jakie one trudne?) zeby pokazac innym
jacy to madrzy sa. Po czym sam uzyl dosc rzadko uzywanego w powszechnej mowie zwrotu - a nic
mnie tak nie cieszy jak kopniecie kogos w d... za pomoca jego wlasnych slow i udowodnienie,
ze sa robi to, co nam zarzuca. Do tego uzyl go z bledem i to byl drugi kop - bo jak sie juz
madrzyc to madrze :).

Tylko, że nikt nie poprawia za niego błędów w jego tekstach. Sam pewnie też walisz wiele literówek, ale ktoś za ciebie odwala brudną robotę. A "ekscytować" to wg mnie słowo dość powszechne, na pewno dużo bardziej niż "ambiwalentne"

Dnia 19.04.2007 o 13:24, smuggler napisał:

####Witaj w klubie. A jak ci 30 stuknie to dopiero zobaczysz :P

Chcesz żebym popadł w jeszcze większą depresję? ;)

Dnia 19.04.2007 o 13:24, smuggler napisał:

A ja i tak czasami odnoszę wrażenie, że na poważny list odpowiadasz bzdurami. Ale może ja czegoś
nie widzę...
###Moze jeszcze jestes za mlody, by pojac ze wyglupianie sie nie ujmuje nam powagi :)

Traktowanie poważnych ludzi niepoważnie, jednak ujmuje powagi. Powygłupiać się można, ale nie zawsze. Ale skoro AR jest miejscem do wygłupów – trudno, jakoś to przeżyję :)

Dnia 19.04.2007 o 13:24, smuggler napisał:

Dodam tez, ze powszechnie ludzie uznali, ze bylo to nudne i bez sensu... :/

A więc jednak to ja jestem dziwny...

Dnia 19.04.2007 o 13:24, smuggler napisał:

###Czyli jak widzisz - AR niejedno ma imie.

Fakt, oprócz SwS i FZ to wydanie AR trzyma jako taki poziom. Szkoda tylko, że połowa tego działu została zapchana takimi pierdołami...

@SlimPole

Dnia 19.04.2007 o 13:24, smuggler napisał:

A w ogóle czepiasz się cięcia listów na kawałki, a sam tniesz tak moje posty (wiem, że ja też tak robię ale to nie mnie to przeszkadza) ;p

Dżyzys! Mi nie chodzi o sam fakt, że list został pocięty, tylko o sposób w jaki to zostało zrobione. Wiadomo, trudno jest odpowiedzieć na długi list, bez jego podzielenia na mniejsze fragmenty, ale rozbicie tekstu na zdania utrudnia zrozumienie tego co autor miał na myśli. W ten sposób Smg jakby wyrywa zdania z kontekstu i robi z nimi co chce (co jest wg mnie nie fair).


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2007 o 21:53, Ecko09 napisał:

Mam pytanie. Czy wszystkie 5 gier da się uruchomić w rozdzielczości 1280x1024?


No to ponawiam pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z grą Star Wolves PL, którą mam z tego numeru CDA. Otóż chodzi o to, że w drugiej misji(przewieźć nielegalny ładunek lub odnaleźć porucznika straży) zawsze graficznie gra mi się rozpada(zaniki tekstur oraz pokaz slajdów). Jednak w innych misjach gra chodzi bez problemy na maksymalnych. Szkolenie i pierwsza misja w kampani chodzą bez problemów(dalej rzecz jasna nie mogłem dojśc :| )
A z wyświetlaniem grafiki raczej w innych grach nie mam problemów, nic dziwnego nie dzieje się gdy gram w Kroniki Riddicka: Ucieczka z Butcher Bay oraz C&C3. Zaniki grafiki są tylko w Star Wolves. Może ktoś wie jak na to poradzić (instalowałem DirectX 9.0c oraz mam najnowsze stery do karty graficznej, próbowałem także reinstalować grę ).
Proszę o pomoc.

PS Założyłem temat, jednak raczej został pochłonięty przez szybkośc pisania postów w innych tematach - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=21958&u=1 jakby tutaj nie dało się o tym wypowiedzieć ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 22:43, Ecko09 napisał:

> Mam pytanie. Czy wszystkie 5 gier da się uruchomić w rozdzielczości 1280x1024?

No to ponawiam pytanie.


Ja mam taką roździelczośc i wszystkie gry poza Another world działają(Another worlda jeszcze nie instalowałem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować