Zaloguj się, aby obserwować  
pietreszczew

Death Note - dla fanów anime

242 postów w tym temacie

Witam po przerwie, dla wszystkich fanów DN, widziałem ostatnio świetne anime o w sumie podobnych założeniach co DN.
Code Geass. Troszkę o fabule. Niedaleka przyszłość, Większość świata jest pod kontrolą cesarstwa Brytanii, w tym Japonia która teraz nazywana jest strefą 11. Główny bohater jest uczniem w pewnej ekskluzywnej szkole w tej strefie, i pała nienawiścią do władz. Czemu? Przecież nie jest rodowitym Japończykiem. Dowiemy się później. Tak czy inaczej zdobywa on w wyniku pewnych okoliczności umiejętność wejścia do umysłu dowolnej osoby i rozkazać zrobienie dowolnej czynności. Jedyne ograniczenia to kontakt wzrokowy z celem, no i fakt, że można tej mocy (zwanej Geass) użyć tylko raz na pewnej osobie, ale to wystarczy.. (już w pierwszym odcinku Lelouch, główny bohater, karze popełnić samobójstwo plutonowi egzekucyjnemu a ci robią to z obłędnym uśmiechem na twarzy). Tak czy inaczej postanawia wznieść rewolucje przeciwko znienawidzonej władzy. Kapitalny klimat, trzymająca w napięciu fabuła, niezła muzyka i dobra kreska (gorsza niż w DN).
POLECAM

20071007121849

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla największych fanów taka oto ciekawostka :D http://www.deathnote.fora.pl/death-note-anime-ffd-czyli-forumowy-fanowski-dubbing-d-t224.html

Otaku wydaje jakieś doujinshi, tu więcej info http://otaku.pl/?v=show&id=88

Wyszedł już album o powstawaniu anime, jako special tom 14.

No i dawno temu już special wyszedł, ale nie ma subów (oprócz francuskich). Oto ciekawe sceny z YouTube: Light and L watching a film ( http://pl.youtube.com/watch?v=pRH3hiqYqmg) oraz L Lawliet''s Funeral ( http://pl.youtube.com/watch?v=kcqef5-r-LQ).

DenatH88 - brzmi ciekawie, może kiedyś obejrzę ;] Chwilowo za dużo serii czeka na swoją kolej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2007 o 20:34, Kraju92 napisał:

O co chodzi w tym anime z shinigami. Kim oni są w tym anime, czy oni pełnią podobną funkcję
jak w Bleachu?


Idea shinigami w Death Note jest inna niż w Bleach. Tutaj są oni odpowiedzialni za śmierć zwykłych śmiertelników. Widzą ile komu pozostaje życia, jeśli wpiszą go do notesu wcześniej niż powinien umrzeć, to dostają bodaj połowę życia, która kolesiowi pozostała. W świecie shinigami praktycznie nic się nie dzieje - albo śpią albo uprawiają hazard. Jeśli ktoś chce wpisać kogoś do notedsu to inni się z niego naśmiewają i uważają to za stratę czasu. Dlatego też Ryuk "gubi" Death Note''a, bo chce skończyć z tą nudą i przyjrzeć się, co będzie działo się z notesem na Ziemii. Tyle fizlozofii - polecam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2007 o 21:54, tykus napisał:

> O co chodzi w tym anime z shinigami. Kim oni są w tym anime, czy oni pełnią podobną funkcję

> jak w Bleachu?

Idea shinigami w Death Note jest inna niż w Bleach. Tutaj są oni odpowiedzialni za śmierć zwykłych
śmiertelników. Widzą ile komu pozostaje życia, jeśli wpiszą go do notesu wcześniej niż powinien
umrzeć, to dostają bodaj połowę życia, która kolesiowi pozostała. W świecie shinigami praktycznie
nic się nie dzieje - albo śpią albo uprawiają hazard. Jeśli ktoś chce wpisać kogoś do notedsu
to inni się z niego naśmiewają i uważają to za stratę czasu. Dlatego też Ryuk "gubi" Death
Note''a, bo chce skończyć z tą nudą i przyjrzeć się, co będzie działo się z notesem na Ziemii.
Tyle fizlozofii - polecam :D


Dzięki za wyjaśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2007 o 21:54, tykus napisał:

Widzą ile komu pozostaje życia, jeśli wpiszą go do notesu wcześniej niż powinien
umrzeć, to dostają bodaj połowę życia, która kolesiowi pozostała.

Jeśli wpiszą go wcześniej niż powinien umrzeć sami umierają, rozsypują się pył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2007 o 16:00, Lucas016 napisał:

> Widzą ile komu pozostaje życia, jeśli wpiszą go do notesu wcześniej niż powinien
> umrzeć, to dostają bodaj połowę życia, która kolesiowi pozostała.
Jeśli wpiszą go wcześniej niż powinien umrzeć sami umierają, rozsypują się pył.


A nie! Rozsypują się w pył, jeśli zabiją kogoś w obronie innej osoby (czyli z pobudek osobistych uratują człowieka).

Ha! Jak dawno mnie tu nie było! No ale w świecie DN na razie nic się nie dzieje... Drugi tomik "tradycyjnie" się spóźnia :P Odcinek specjalny w englishu też się spóźnia :P Że już nie wspomnę o angielskim tłumaczeniu nowelki "Another Note" z L i Misorą Naomi w rolach głównych... A tak się ciekawie zapowiadało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DN jest po prostu świetny, po obejrzeniu 1 odcinka można zgodzić z moją opinią. Jak obejrzałem to można było się troszkę przestraszyć, tak samo jak w Elfen Lied.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 12:04, Grochola napisał:

DN jest po prostu świetny, po obejrzeniu 1 odcinka można zgodzić z moją opinią. Jak obejrzałem
to można było się troszkę przestraszyć, tak samo jak w Elfen Lied.

co? niby gdzie? No pierwszy odc elfen lied może trochę przestraszyć (w moim wypadku raczej rozbawić ) ale gdzie w death note? A tak swoją drogą to uwielbiam to anime jest u mnie na pierwszym miejscu. Trochę popsuli je przez N i spółkę, ale i tak jest rewelacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 22:22, Tochers napisał:

co? niby gdzie? No pierwszy odc elfen lied może trochę przestraszyć (w moim wypadku raczej
rozbawić ) ale gdzie w death note? A tak swoją drogą to uwielbiam to anime jest u mnie na pierwszym
miejscu. Trochę popsuli je przez N i spółkę, ale i tak jest rewelacyjne.


Niektore osoby DN moze przestraszyc. Ta mroczna armosfer i scena, gdy Light
wypisuje nazwiska w notesie jedno, po drugim. A poza tym DN powinno sie skonczyc po smierci L. Jeśli Light mialby zostac pokonany to nie przez kogos takiego jak N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ach, te spojrzenie Ryuka... w anime Ryuk jest najlepszą postacia, a jego zafascynowanie ludzmi jest dziwne "Wiedziałem to, ludzie są interesujący/zabawni" uhm, ale jak bym miał death note to tak bym nie zostawiał byle gdzie żeby się rozerwac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rany, aż muszę napisać coś w tym wątku, dostałam całe anime DN już jakiś czas temu, ale w sumie to nie miałam zbytnio ani chęci ani czasu aby to oglądać. Tydzień temu zarzuciłam sobie z nudów jeden odcinek (czytałam wcześniej pierwszy tom mangi, więc ogarniałam o co chodzi) i... cholera to najlepsza rzecz jaką oglądałam od dawien dawna - ogólnie nie przepadam za serialami, a jeżeli już to oglądam dla całkowicie pustej rozrywki, ale DN zaskoczył mnie niesamowicie. Nie obejrzałam na razie wszystkich odcinków (oglądam zrywami) ale bez kitu, rzadko jest tak, aby coś zrobiło na mnie aż takie wrażenie.

Szkoda, że takich rzeczy nie puszczają w telewizji, chociaż z drugiej strony nie mogę sobie wyobrazić DN w polskiej telewizji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już niedługo będziemy mieli okazję zobaczyć Death Note w telewizji, emisja rozpocznie się 9 lutego. Po szczegóły zapraszam do mojego gramsajta ; ) (to nie reklama xP)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taaa może i nie reklama, ale obejrzenie wymaga wyłożenia kasy. Niestety Axn sci fi nie jest ogólnodostępne :P

a samo Anime to cudo. Mangi nie czytałem, ale słyszałem że bardzo podobnie zrbobiona. A czy ktoś oglądał filmy o Death Note? bo słyszałem że wszystkie nie były najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanką anime, ale obejrzałam Death Note z ciekawości. Tak bardzo mi się spodobało. Szkoda, że nie skończyło się to na tym, że główny bohater zabija L. Troszkę koniec jak dla mnie powinien być inny, wygrywa nasz bohater, a nie N :D. Jego pomysły, zawsze mnie szokowały, w życiu bym nie wpadła na coś tak genialnego :D.Kto wie może zacznę oglądać więcej seriali anime :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2008 o 15:26, Raya2222 napisał:

Nie jestem fanką anime, ale obejrzałam Death Note z ciekawości. Tak bardzo mi się spodobało.
Szkoda, że nie skończyło się to na tym, że główny bohater zabija L. Troszkę koniec jak
dla mnie powinien być inny, wygrywa nasz bohater, a nie N :D. Jego pomysły, zawsze mnie
szokowały, w życiu bym nie wpadła na coś tak genialnego :D.Kto wie może zacznę oglądać
więcej seriali anime :D

Jesli chcesz coś ,,nieco podobnego'''' to poszukaj Code Geass/ poczytaj recenzję na tanuki.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2008 o 15:26, Raya2222 napisał:

Nie jestem fanką anime, ale obejrzałam Death Note z ciekawości. Tak bardzo mi się spodobało.
Szkoda, że nie skończyło się to na tym, że główny bohater zabija L. Troszkę koniec jak
dla mnie powinien być inny, wygrywa nasz bohater, a nie N :D. Jego pomysły, zawsze mnie
szokowały, w życiu bym nie wpadła na coś tak genialnego :D.Kto wie może zacznę oglądać
więcej seriali anime :D

Żal, oznaczajcie spoilery, bo sobie właśnie zje***em końcówke Death Note. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie zacząłem czytać mange i strasznie mnie wciągnęła. Aktualnie przeczytam i dopiero chyba wezmę się za anime. Widzę dobry zastój się tutaj zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 22:54, Infes napisał:

A ja właśnie zacząłem czytać mange i strasznie mnie wciągnęła. Aktualnie przeczytam i
dopiero chyba wezmę się za anime. Widzę dobry zastój się tutaj zrobił.


Tak przeczytałeś moją mange ;p Ja swoją droga jestem na 2 tomiku juz ;] I anime gorąco polecam.

A skoro już ktoś wspominał o Code Geass to tez polecam. Na początku mi się nei podobało bo nie przepadałem za mechami ale po tym jak fabuła powoli się rozkręciła ( czyli drugi ep ;] ) oceniam prawie na równi z Death Note. Jeśli komuś podoba się jedno to drugie pewnie też ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze żeby każdy wiedział NIE CHCIAŁ MI POŻYCZYĆ ! A anime zacząłem oglądać właśnie i również wciąga, trza po prostu lubić taki klimat. Mi przypadł do gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować