Zaloguj się, aby obserwować  
pietreszczew

Death Note - dla fanów anime

242 postów w tym temacie

Dnia 09.05.2007 o 18:39, zbysheck napisał:

A serial kusi mnie coraz bardziej. Dużo zajmują te odcinki?


Jakoś po 180 mega, czyli niewiele, odcinki mają po ~23 minuty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 18:46, Kraju92 napisał:

O co chodzi wogóle w tym anime, bo się zastanawiam czy nie obejrzeć?

Z wiki:
"Light Yagami to młody utalentowany i błyskotliwy uczeń. Prowadzi spokojne, żeby nie powiedzieć nudne, życie klasowego prymusa. Sytuacja odmienia się diametralnie w momencie, gdy znajduje dziwny notatnik zatytułowany Death Note. Według reguł w nim zapisanych, posiada on niesamowitą moc – jeśli właściciel, znając twarz i nazwisko osoby, zapisze je w notatniku, ta umrze. Początkowo Light uznaje to za żart, jednak pewnego dnia, nudząc się, wpisuje nazwisko kryminalisty pokazywanego akurat w telewizji, okazuje się, że moc notesu nie jest wymysłem. Dodatkowo należy on do shinigamiego o imieniu Ryuk. Od tej pory Light stara się zrealizować swój cel: oczyścić świat ze złoczyńców i stanąć na jego czele jako bóg. Jednak masowe i tajemnicze zgony przestępców zwracają uwagę policji oraz najlepszego na świecie detektywa, ukrywającego się pod pseudonimem L. Specjalna drużyna – stworzona do rozwiązania tej sprawy – dąży do odkrycia tajemniczego mordercy. Zaczyna się swoista zabawa w kotka i myszkę pomiędzy Lightem i L."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 18:49, Lucas016 napisał:

> O co chodzi wogóle w tym anime, bo się zastanawiam czy nie obejrzeć?
Z wiki:
"Light Yagami to młody utalentowany i błyskotliwy uczeń. Prowadzi spokojne, żeby nie powiedzieć
nudne, życie klasowego prymusa. Sytuacja odmienia się diametralnie w momencie, gdy znajduje
dziwny notatnik zatytułowany Death Note. Według reguł w nim zapisanych, posiada on niesamowitą
moc – jeśli właściciel, znając twarz i nazwisko osoby, zapisze je w notatniku, ta umrze.
Początkowo Light uznaje to za żart, jednak pewnego dnia, nudząc się, wpisuje nazwisko kryminalisty
pokazywanego akurat w telewizji, okazuje się, że moc notesu nie jest wymysłem. Dodatkowo należy
on do shinigamiego o imieniu Ryuk. Od tej pory Light stara się zrealizować swój cel: oczyścić
świat ze złoczyńców i stanąć na jego czele jako bóg. Jednak masowe i tajemnicze zgony przestępców
zwracają uwagę policji oraz najlepszego na świecie detektywa, ukrywającego się pod pseudonimem
L. Specjalna drużyna – stworzona do rozwiązania tej sprawy – dąży do odkrycia tajemniczego
mordercy. Zaczyna się swoista zabawa w kotka i myszkę pomiędzy Lightem i L."


Wielkie dzięki! Fabuła wydaje się fajna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 18:46, Kraju92 napisał:

O co chodzi wogóle w tym anime, bo się zastanawiam czy nie obejrzeć?


Chłopak o imieniu Raito pewnego dnia znajduje Notes Śmierci. [Na obrazku daję wypisane reguły ;)] Mając dzięki temu moc zabijania niemal każdego postanawia oczyścic świat z przestępców i stac się "bogiem nowego świata". Jak szybko się okazuje notes ten upuścił specjalnie jeden z Shinigami o imieniu Ryuuku, ponieważ nudziło mu się, a ludzie są tacy interesujący ;) Zabijając przestępców na atak serca szybko wszystko staje się podejrzane, zaczynają krążyć plotki o Kirze. Sprawą szybko zaczyna się interesowac japońska policja, Interpol oraz L - tajemniczy facet, nikt nie wie jak wygląda, jednak rowziązał on niezliczoną ilośc zagadek na całym świecie. Bardzo fajny, lekko mroczny klimat no i genialne poczucie humoru - polecam. Zresztą pooglądaj sobie zwiastuny czy też amvy na YouTube :P

20070509185445

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 18:54, tykus napisał:

> O co chodzi wogóle w tym anime, bo się zastanawiam czy nie obejrzeć?

Chłopak o imieniu Raito pewnego dnia znajduje Notes Śmierci. [Na obrazku daję wypisane reguły
;)] Mając dzięki temu moc zabijania niemal każdego postanawia oczyścic świat z przestępców
i stac się "bogiem nowego świata". Jak szybko się okazuje notes ten upuścił specjalnie jeden
z Shinigami o imieniu Ryuuku, ponieważ nudziło mu się, a ludzie są tacy interesujący ;) Zabijając
przestępców na atak serca szybko wszystko staje się podejrzane, zaczynają krążyć plotki o Kirze.
Sprawą szybko zaczyna się interesowac japońska policja, Interpol oraz L - tajemniczy facet,
nikt nie wie jak wygląda, jednak rowziązał on niezliczoną ilośc zagadek na całym świecie. Bardzo
fajny, lekko mroczny klimat no i genialne poczucie humoru - polecam. Zresztą pooglądaj sobie
zwiastuny czy też amvy na YouTube :P


ok, dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 18:57, Kraju92 napisał:

> > O co chodzi wogóle w tym anime, bo się zastanawiam czy nie obejrzeć?


O mój mistrz :) Kraju to trochę inne anime niż FMA i Eureka 7 :) trudniejsze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 18:57, Kraju92 napisał:

> > O co chodzi wogóle w tym anime, bo się zastanawiam czy nie obejrzeć?


O mój mistrz :) Kraju to trochę inne anime niż FMA i Eureka 7 :) trudniejsze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 20:27, Taikun napisał:

> > > O co chodzi wogóle w tym anime, bo się zastanawiam czy nie obejrzeć?

O mój mistrz :) Kraju to trochę inne anime niż FMA i Eureka 7 :) trudniejsze ...


OOO! To ty tu też piszesz na forum! Witam ja ciebie! Ja wiem że to nie jest takie łatwe anime jak FMA czy E7 ale chyba jednak spróbuje je obejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 20:27, Taikun napisał:

> > > O co chodzi wogóle w tym anime, bo się zastanawiam czy nie obejrzeć?

O mój mistrz :) Kraju to trochę inne anime niż FMA i Eureka 7 :) trudniejsze ...


A tak poza tematem, to chciałbym się dowiedzieć dlaczego na wątku gdzie się kłóciliśmy (wiesz który to :)) napisałeś że w ostatnim odcinku FMA zginął Mustang, jak on nie zginął, tylko został ranny? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 17:49, Kraju92 napisał:

> > > > O co chodzi wogóle w tym anime, bo się zastanawiam czy nie obejrzeć?

>
> O mój mistrz :) Kraju to trochę inne anime niż FMA i Eureka 7 :) trudniejsze ...

A tak poza tematem, to chciałbym się dowiedzieć dlaczego na wątku gdzie się kłóciliśmy (wiesz
który to :)) napisałeś że w ostatnim odcinku FMA zginął Mustang, jak on nie zginął, tylko został
ranny? :)


Taki "dżołk" :P Ale się zrobił offtop :P nieładnie ....

btw, widział ktoś jużdzisiejszy odcinek Death Note ? ja za 30 minut będę oglądał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 18:19, Taikun napisał:

> > > > > O co chodzi wogóle w tym anime, bo się zastanawiam czy nie obejrzeć?

>
> >
> > O mój mistrz :) Kraju to trochę inne anime niż FMA i Eureka 7 :) trudniejsze ...

>
> A tak poza tematem, to chciałbym się dowiedzieć dlaczego na wątku gdzie się kłóciliśmy
(wiesz
> który to :)) napisałeś że w ostatnim odcinku FMA zginął Mustang, jak on nie zginął, tylko
został
> ranny? :)

Taki "dżołk" :P Ale się zrobił offtop :P nieładnie ....

btw, widział ktoś jużdzisiejszy odcinek Death Note ? ja za 30 minut będę oglądał ;)


Nie za bardzo skumałem co napisałeś więc napisz po prostu w polskim języku :) A jeżeli można wiedzieć to czy Death Note leci na jakimś kanale telewizyjnym czy na kompie oglądasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Anime bardzo fajne. Misa to najbardziej wkurzająca postać jaką kiedykolwiek oglądałem. Aż mnie skręca gdy ją muszę oglądać ;) Ta nowa czołówka z trash-metalem bardzo mi się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałam już 30 ep. Super! Tylko kończy się znowu w takim momencie, że aż chce się wyć z rozpaczy, że na cd trzeba czekać caaały tydzień :P
Zgadzam się z KannX - Misa faktycznie jest najbardziej wkurzającą postacią w serialu - aż żal, że Kira nie zabija za głupotę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 18:58, Lady Driada napisał:

Obejrzałam już 30 ep. Super! Tylko kończy się znowu w takim momencie, że aż chce się wyć z
rozpaczy, że na cd trzeba czekać caaały tydzień :P
Zgadzam się z KannX - Misa faktycznie jest najbardziej wkurzającą postacią w serialu - aż żal,
że Kira nie zabija za głupotę :P


Ta, gdyby nie jej oczy pewnie dawno by ją wykończył ;) a odcinek fajny, fajny, ale tak jak mówisz - kończy się w takim momencie że aż płakać się chce ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 19:44, Taikun napisał:

Ta, gdyby nie jej oczy pewnie dawno by ją wykończył ;) a odcinek fajny, fajny, ale tak jak
mówisz - kończy się w takim momencie że aż płakać się chce ;(


No... byle do czwartku :D

A jak wam się N podoba?
Osobiście uważam, że L nikt i nic nie zastąpi... (żałoba trwa:( ) ale N też fajny jest na swój sposób, tylko uważam że głos mu kiepsko dobrali... Powinien być bardziej dziecięcy i bardziej chłopięcy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 21:01, Lady Driada napisał:

> Ta, gdyby nie jej oczy pewnie dawno by ją wykończył ;) a odcinek fajny, fajny, ale tak
jak
> mówisz - kończy się w takim momencie że aż płakać się chce ;(

No... byle do czwartku :D

A jak wam się N podoba?
Osobiście uważam, że L nikt i nic nie zastąpi... (żałoba trwa:( ) ale N też fajny jest na swój
sposób, tylko uważam że głos mu kiepsko dobrali... Powinien być bardziej dziecięcy i bardziej
chłopięcy:P


Beznadzieja jednym słowem, Melo też do kitu ... i ta czekolada jego ;d ... L też nie lubiłem, gdy go Raito wykończył cieszyłem się jak dziecko :) najlepszy jest własnie Raito ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 18:58, Lady Driada napisał:

Zgadzam się z KannX - Misa faktycznie jest najbardziej wkurzającą postacią w serialu - aż żal,
że Kira nie zabija za głupotę :P

On jej na pewno nie traktuje poważnie. Trzyma ją przy sobie tylko z jednego powodu - posiada shinigami eyes. Inaczej pewnie już dawno by ją zostawił. Dla niego to nie osoba, ale narzędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A oglądał ktoś film pełnometrarzowy z żywymi aktorami. wyszły dwie części, The Movie oras The Last Note, polecam, jest zupełnie inne zakączenie ale nie chce spolerować więc nic nie mówie. I ma jeszcze wyjść prequel o losach "L"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem, zdecydowanie Last Name lepsze. Warto dodać, że w Japonii to hit na skalę krajową. 500 tys. sztuk DVD z drugą częścią się sprzedało, więc można uderzać w ciemno, a poza tym RHCP gra =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować