Zaloguj się, aby obserwować  
Adeq

Wszystko o Naruto :)

8390 postów w tym temacie

Przynajmniej jest z czego sie posmiac. Chociaz takie kalanie (w doslownym slowa znaczeniu) powinno byc uznawane za herezje i palone na stosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.07.2008 o 13:19, Juzek303 napisał:

jak np. South Park czy Wlatcy Móch albo inne mniej znane produkcje. Inne narody tez podchodza
do nich tak, ale znacznie mniej cenzury i w ogóle.


Bo dla dorosłych to co rysowane jest dla dzieci, czyli śłitaśnie, pełno różu i innych jaskrawych kolorków oraz hordy przytulaśnych zwierzątek. Większość nie może zrozumieć, że anime to zupełnie inna bajka, a wręcz nie-bajka. Anime kopie zad porządniejszą niż w większości zachodnich kreskówek kreską i fabułą, która wciąga, trawi i końca nie widać. I że anime to komedia, horrory, thilley i flimy sensacyjne bez udziału zawodowych aktorów i ich fochów, czyli to co najlepsze. Niestety lud polski boi się Dalekiego Wschodu i zapytany o Japonię będzie mógł powiedzieć tylko o katanie, kamikadze i harakiri, podczas gdy magowcy od razu zaczną gadać o anime i mandze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.07.2008 o 13:31, Hubi Koshi napisał:

To ja może zarzucę coś z USRajskiego One Piece ^^ Teh Powah of 4Kids (którzy swoją drogą
swoich widzów za skończonych idiotów chyba uważają. Obrazek po lewej 4Kids, po prawej
oryginalny One Piece
http://img505.imageshack.us/img505/9803/4lniib5tw5.jpg


Czyżby czarny garnitur również był zbyt brutalny dla młodego umysłu? W wersji 4kids facet ma fieletowy O_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 14:34, rob300i napisał:

Czyżby czarny garnitur również był zbyt brutalny dla młodego umysłu? W wersji 4kids facet
ma fieletowy O_O

Nee to chyba nie to, rzuć okiem na niebo w wersji oryginalnej jest ciemniejsze, widać nieco rozjaśnili... musiałbym sprawdzić czy Helmeppo miał czarny garniak, ale dobra ja już kończę offtopowanie ^^;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DB bylo zacenzurowane przez Francuzow.Kiedy pamietam puscili nie ocenzurowana wersje na RTL jeszcze za czasow i w prawym gornym rogu[jak sie nie myle albo lewym] pojawil sie Czerowny kolko a w nim kwadrat wypelniony na bialo ;) Czyli +18 ^^ to byla bodajze komorczaka saga... Dobrze to pamietam <lol>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co wiem (chociaż to pewnie jakaś fanowska plotka), polska wersja była ocenzurowaniem wersji francuskiej, która wcześniej także była ocenzurowana ;p Nie wiem tylko, na ile w tym prawdy.
Koniec OT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 22:44, HiSin napisał:

eee proste jak cholera po prostu wszystkie 6 painow których widzimy są fake a prawdziwy
będzie potem


Ależ wnikliwa analiza. Jakbyś poczytał nasze stwierdzenia, dawno wpadłbyś na myśl, że o tym wiemy.

Ogląda ktoś fillery Shippuuden''a? Ja sobie ostatnio oglądnąłem i poziom jak zwykle dość niski. W dodatku sytuacja w Konoha jest dość tragiczna, a żadna kluczowa postać nie może zginąć, przez co tworzy się fabuła z przesadzonym happy end''em :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 13:23, kowboj3 napisał:

Ogląda ktoś fillery Shippuuden''a? Ja sobie ostatnio oglądnąłem i poziom jak zwykle dość
niski. W dodatku sytuacja w Konoha jest dość tragiczna, a żadna kluczowa postać nie może
zginąć, przez co tworzy się fabuła z przesadzonym happy end''em :/


To mam inne zdanie :P Ja dzis watchnolem se ostatni "najnowszy^^" odcinek Shippuden''a i szczerze mowie ze mi sie podobal ;) Akcja jakos nabrala tempa i nastepny odcinek powinien byc takze "intresting" :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 18:17, Infes napisał:

DB bylo zacenzurowane przez Francuzow.Kiedy pamietam puscili nie ocenzurowana wersje
na RTL jeszcze za czasow i w prawym gornym rogu[jak sie nie myle albo lewym] pojawil
sie Czerowny kolko a w nim kwadrat wypelniony na bialo ;) Czyli +18 ^^ to byla bodajze
komorczaka saga... Dobrze to pamietam <lol>

Nie, to była saga Boo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 13:33, bartog123 napisał:

Nie, to była saga Boo :)


Na saga Cell tez byla dobrze to pamietam uwierz mi ;) Ale to temat o Naruciaku a nie o DB tak wiec nie zmieniaj tematu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i wyjaśniło się, że Jinchuuriki to Raven z Tekkena xD
A nowy chapter ok parę spraw się wyjaśniło, niedługo czeka nas (mam nadzieję) ciekawa walka Teamu Sasuke z Jinchuurikim :)

20080711113953

20080711114043

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 11:42, Firaxo napisał:

No i wyjaśniło się, że Jinchuuriki to Raven z Tekkena xD
A nowy chapter ok parę spraw się wyjaśniło, niedługo czeka nas (mam nadzieję) ciekawa
walka Teamu Sasuke z Jinchuurikim :)


Wybacz ze spytam ,ale zapewne wiesz ( nie czytam Mangi :P ) z kim Team Sasuke ma walczyc? Chodzi mi z jakim Jinchuurikim? i Kto jest w tym teamie procz Sasuke ?

Takie dwa pytanka :P Pozwalam Ci za spoilerowac mi ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA SPOILERY
Sasuke wraz z ze swoim teamem (Juugo,Karin i Suigetsu) dołączył do Akatsuki (chodzą nawet w czarno-czerwonych pelerynkach ^^) i otrzymał zadanie schwytania Jinchuuriki z zapieczętowanym Hachibim, czyli ośmioogoniastym demonem. Oto co wiki mówi o Hachibim :

* Nazwa: Ośmioogoniasty (jap. 八尾, Hachibi?) lub Ośmiogłowy wielki wąż (jap. 八岐大蛇, Yamata no Orochi?).
* Postać: wąż o ośmiu głowach i ośmiu ogonach.
* Jinchūriki: shinobi z Kumogakure.
* Specjalne zdolności: nieznane.
* Status: Aktywny, zapieczętowany.
* Występowanie: Ogromna puszcza Osaka (Otogakure).

Hachibi to wężowy demon. Ma karmazynowe czerwone oczy, bardzo brązowy kolor skóry, osiem głów oraz osiem ogonów złączonych w jednym ciele. Jest definitywnie największym demonem - jego rozmiar przekracza wielkość ośmiu gór. Ma moc świata demonów, jest symbolem zła. Każda jego głowa reprezentuje inną rzecz: Duszę, Ducha, Zło, Diabła, Bestialskość, Zabijanie, Świat Zmarłych i Śmierć. Ogromna siła demona pochodzi z energii zawartej w jego mitycznym mieczu - Kusanagi no Tsurugi (Trawosiekacz), którego zdobył w walce z lekceważącymi go ludźmi z klanu Kusanagi. To Yamata no Orochi przebudził inne demony ze snu, stał się arogancki. W przeciwieństwie do Kyūbiego, Hachibi ma limit swojej siły.

Zapowiada się arcyciekawa walka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 12.07.2008 o 07:25, Firaxo napisał:

Zapowiada się arcyciekawa walka :)


Tak! Mnie ciekawi tylko to, że [Spoiler] Madara powiedział do Zetsu, że w końcu powiodło im się zadanie zdobycia Sasuke, czy jakoś tak :P. Może ta historia z Itachim i Konohą nie była do końca prawdziwa, co myślicie? [/Spoiler]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 08:51, Krizard napisał:

>
> Zapowiada się arcyciekawa walka :)
>

Tak! Mnie ciekawi tylko to, że [Spoiler] Madara powiedział do Zetsu, że w końcu
powiodło im się zadanie zdobycia Sasuke, czy jakoś tak :P. Może ta historia z Itachim
i Konohą nie była do końca prawdziwa, co myślicie? [/Spoiler]


Prawdopodobieństwo, że ta historia jest fałszywa, lub że znaczące fakty zostały w niej nagięte, jest takie samo jak to, że ta historia jest całkowicie prawdziwa. A tak, czy siak, Sasuke jest teraz w Akatsuki, więc albo jest tam w konspiracji, albo rzeczywiście został pozyskany przez Madarę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 11:42, Firaxo napisał:

No i wyjaśniło się, że Jinchuuriki to Raven z Tekkena xD
A nowy chapter ok parę spraw się wyjaśniło, niedługo czeka nas (mam nadzieję) ciekawa
walka Teamu Sasuke z Jinchuurikim :)


Hmm, nie wiem czy zauważyłeś ale i Raven i Hachibi mają zapieczetowane oczy, co znaczy że sa immue na ślepka Sasuke, sądze że Kishimoto nie bez powodu uczynił avatara ośmioogoniastego niewidomym. Ponadto uważam że powee up Naruta nie będzie już tak efektywny jak ten od Jirayi, gdyż ten zapewne nauczył Naruta znaczacą ilość sztuczek jakie poznał u Fukutsaku, ale mimo wszystko może też oznaczać że Naruto uzyska dodatkową formę, taką jak Hermit Mode u Jirayi. Sasuke już niby miał przemianę, ale podobno ją stracił, dzięki Itachiemu. No i Sakura, zdaje mi się że ona i Tsunade to może nie postacie drugoplanowe i epizodyczne, ale nieco w cieniu 2 głównych antagonistów i ich senpaiów, choć kto wie czy i ich czas nie nadejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOJLER 409

Zainteresowani czytali pewnie ten chapter, więc ja tylko swoje kolejne (w połowie bzdurne ;p) domysły podrzucę.

A więc biedny Pein się nieźle wkurzy, gdy zauważy, że Naruto opuścił wioskę. Pewnie z frustracji powybija kilku shinobi, w tym niektórych bardzo ważnych. Nie mogę się doczekać tego.

Drugi domysł to totalna bzdura, ale i tak się nim podzielę ;p Naruto podczas procesu zjednoczenia się z ziemią (czyli kiedy rzekomo umiera), w tym swoim transie spowodowanym śmiercią, poznaje swojego ojca xD Wiem, że głupie to, ale teoria mi się spodobała ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować