Zaloguj się, aby obserwować  
Adeq

Wszystko o Naruto :)

8390 postów w tym temacie

Dnia 03.03.2013 o 22:50, Kalenos napisał:

Tak się spieram z kolegą, jak myślicie kto by wygrał walkę: Madara vs wszyscy członkowie
Akatsuki (6 ścieżek Paina w tym.). Wydaję mi się że nawet ktoś taki jak Madara nie dałby
rady sam z tyloma przeciwnikami na wcale niemałym poziomie. :)

Madara by wygrał.

Spoiler

Akatsuki to przy jego pełnej mocy nic. Nie zapominaj, że Pain otrzymał swoje oczy właśnie od Madary. Tak więc Połącz Rinnegan + perfekcyjne Susanoo + komórki Harashimy + Tsukuyomi + Amaterasu + lata doświadczenia. Akatsuki nie miałoby z Madarą najmniejszych szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Ja znowu myślę, że jednak to Akatsuki dało by Madarze popalić.
Itachi- bogini dnia i nocy, susanoo, miecz Totsuka no i gościu jest naprawdę inteligentny
Kisame-ogromne pokłady chary, cały czas może atakować potężnymi technikami.
Kakuzu-5 żyć, ogromny wachlarz technik. Może rozszczepić na 5 bytów, każdy ma inną naturę chakry
Hidan-nieśmiertelny
Deidara/Tobi- tu nie wiem kogo wybrać, bo ten drugi zastąpił pierwszego. Deidara ma bardzo dobre ataki dystansowe. Tobi to już najwyższa liga. Techniki oczne, nietykalność, myślę, że w pojedynkę mógłby napsuć krwi Uchiha.
Sasori-trucizny,tysiące lalek, w tym niektóre bardzo potężne, bo zrobione z legendarnych wojowników.
Orochimaru-pierścienia nigdy nie oddał, nie miał zastępcy więc mógłby walczyć, a jeśli nie to zarówno Tobi jak i Deidara mogliby to robić bo wtedy byłby komplet. Jesli brać go pod uwagę, to jest to bardzo przebiegły ninja, jeden z sanninów. Bardzo dużo technik, wiele z nich jest na liście zakazanych. Między innymi edo tensei, które praktycznie pozwala mu przywrócić do życia praktycznie każdnego wielkiego ninja, jeśli tylko posiądzie ich dna. Prawdopodobnie miał materiał genetyczny wielu wspaniałych shinobi (1st, 2nd, 3rd, 4th).
Zetsu- w walce nie jest tak przydatny jak reszta towarzyszy.
Nagato- umiejętności wszystkich Painów, Rinnegan.
Karin-kilka potężnych technik i to raczej wszystko.

Imo taka zgraja wybitnych Shinobi nie dała by szans wielkiemu wojownikowi jakim był Madara. Jest on bardzo potężny, ale nie jeśli Akatsuki by współpracowało.
Sasuke i jego kompanów nie brałem pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale jest "ale". Ten świat jak wiele innych należy do pewnego specyficznego rodzaju, gdzie 2+2 wcale nie jest większe od 3. Jeden niemal zawsze pokona grupę, choćby ta była nie wiadomo jak silna, ponieważ on jest... sam. Bohater wygrywa, bo taka jest konwencja. Świetnie było to pokazane w Straż! Straż! Pratchetta:

Spoiler

- Wrzućcie go do specjalnego lochu. A potem zajmijcie się tym drugim zadaniem.
- Ee... - odparł z wahaniem dowódca gwardii.
- O co chodzi, człowieku?
- Chce pan, tego... żebyśmy go zaatakowali? - spytał nieszczęśliwy gwardzista.
Chociaż w gwardii służyli osobnicy niezbyt błyskotliwi, jednak nie gorzej od
innych znali konwencję. Kiedy ktoś wzywa strażników, by pokonali jednego człowieka
w napiętej sytuacji, ich perspektywy nie przedstawiają się różowo. Łobuz z
pewnością jest bohaterem, myślał gwardzista. A nie pociągała go przyszłość, w której
sam byłby martwy.
- Oczywiście, idioto!
- Ale tego... on jest tylko jeden... — zauważył dowódca.
- I jeszcze się uśmiecha - dodał któryś z jego ludzi.
- Pewnie lada chwila zacznie się huśtać na kandelabrach - uzupełnił jego kolega. - Kopnie stół, i w ogóle.
- Przecież nie jest nawet uzbrojony! - wrzasnął Wonse.
- Tacy są najgorsi - stwierdził ze stoickim spokojem czwarty gwardzista. - Skaczą na bok, widzi pan, i łapią miecz wiszący nad kominkiem.
- Właśnie. A potem dźgają człowieka krzesłem.
- Tutaj nie ma kominka! Nie ma miecza! Jest tylko on! Bierzcie go!
Dwóch gwardzistów ostrożnie chwyciło Vimesa za ramiona.



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Najnowszy chap przegadany ale nie nużący. Miło widzieć jak Madara z Hashiramą dążą do zrealizowania marzeń. Miło też zobaczyć jak wygląda Konoha przed założeniem(ładny las :D ). A końcóweczka zapowiada arcyciekawą walkę - jak wpłynie na młodych marzycieli, zobaczymy. Szkoda, że trzeba poczekać całe dwa tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... Co prawda wszyscy już dawno nie żyją - za wyjątkiem Tobiego, który też przeszedł metamorfozę - ale mimo wszystko zabawna historyjka z życia Akatsuki ^^

http://funnymama.com/post/162293
http://funnymama.com/post/162603
http://funnymama.com/post/162615
http://funnymama.com/post/162648
http://funnymama.com/post/162705
http://funnymama.com/post/162758

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,na jakim chapterze dzieje się ostatni nie-fillerowy odcinek mangi (Naruto dołącza do wojny) ? Bo to,co się dzieje z anime to po prostu żenada i chciałbym zacząć czytać mangę,ale nie za bardzo wiem skąd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2013 o 12:33, bobobo napisał:

Mam pytanie,na jakim chapterze dzieje się ostatni nie-fillerowy odcinek mangi (Naruto
dołącza do wojny) ? Bo to,co się dzieje z anime to po prostu żenada i chciałbym zacząć
czytać mangę,ale nie za bardzo wiem skąd ;)

Ostatni nie-fillerowy odcinek anime(302) pokrywał chaptery 556s10-15, 557 i 558s01-08.
(Tak jest napisane na naruto.wbijam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2013 o 19:06, Largooo napisał:

Od którego chaptera zaczyna się wielka wojna? Chciałbym to przeczytać.

Jeśli za początek uznać zgromadzenie i uformowanie sojuszu shinobi to wojna zaczyna się w 516 chapterze. Ale przygotowania do wojny sięgają jeszcze sporo chapterów wcześniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 21:42, Alamut napisał:

Hm... Co prawda wszyscy już dawno nie żyją - za wyjątkiem Tobiego, który też przeszedł
metamorfozę - ale mimo wszystko zabawna historyjka z życia Akatsuki ^^

Dobre komiksy. "No, seriously. Pack your shit." xD Rzeczy takie jak te sprawiają, że aż brakuje teraz starego Akatsuki, gdzie były jedne z najlepszych postaci z serii. Autor trochę za bardzo pośpieszył się z uśmierceniem wszystkich. Jakby przynajmniej 3 dożyło wojny, to by było trochę ciekawiej. Brakuje ludzi walczących po drugiej stronie, poza Tobim mamy same klony Zetsu i ożywione truposze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Brakuje ludzi walczących po drugiej stronie, poza

Dnia 29.03.2013 o 14:59, Arcling napisał:

Tobim mamy same klony Zetsu i ożywione truposze.

Spoiler

Nie zapominaj, że w ożywionych truposzach masz "Asa", który ostro namiesza(jeśli oglądasz tylko Anime)/namieszał(jeśli czytasz mangę. Jak czytasz to wiesz o kogo chodzi) podczas wojny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, że zarówno Manga jak i Anime Naruto będzie zakończona w związku z końcem Shonen Jump''a? Nie do końca rozumiem o co chodzi...To był ktoś w rodzaju wydawcy różnych mang, itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2013 o 17:12, Diverso napisał:

Czy to prawda, że zarówno Manga jak i Anime Naruto będzie zakończona w związku z końcem
Shonen Jump''a? Nie do końca rozumiem o co chodzi...To był ktoś w rodzaju wydawcy różnych
mang, itp?


Tak. W sumie nie tylko Naruto ale także wiele innych serii - One Piece, Bleach, Beelzebub, Gintama, Hunter x Hunter, Katekyo Hitman Reborn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2013 o 17:14, ziptofaf napisał:

> Czy to prawda, że zarówno Manga jak i Anime Naruto będzie zakończona w związku z
końcem
> Shonen Jump''a? Nie do końca rozumiem o co chodzi...To był ktoś w rodzaju wydawcy
różnych
> mang, itp?

Tak. W sumie nie tylko Naruto ale także wiele innych serii - One Piece, Bleach, Beelzebub,
Gintama, Hunter x Hunter, Katekyo Hitman Reborn...


O, a kiedy owe zakończenie miałoby nastąpić?
nie jestem zachwycony taką opcją - choć dzisiaj jest 1 kwietnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2013 o 17:21, lis_23 napisał:

O, a kiedy owe zakończenie miałoby nastąpić?
nie jestem zachwycony taką opcją - choć dzisiaj jest 1 kwietnia ;)

Oblookałem po Internecie i chodzi chyba o to że Amerykańskie wydanie Jumpa przeniesie się z papieru do Internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Ale studio robiące anime zaliczyło wtopę. Jak wiecie(ci, co czytają mangę) fillery rozpoczęły się tuż przed przybyciem Asa na pole bitwy. Oczywiście, ci, co oglądają tylko anime, z niecierpliwością zapewne oczekiwali kim może być ten jegomość. Niestety, całe napięcie poszło się... Pierrot postanowił w openingu zdradzić jeden z najważniejszych zwrotów fabuły tej wojny. Tym sposobem wyeliminowali całe to napięcie...

A propo jeszcze tego openingu - zostaje nam też zdradzone(choć już nie tak bezpośrednio), że Naruto będzie walczyć z Tobim(Obito) ale nic nie pokazali z walki Itachiego i Sasuke. Ciekawe, czemu.

A co do mangi - chyba mamy koniec retrospekcji Pierwszego Hokage. Ogólnie może być. Czekam na dalszy rozwój fabuły.

Jeszcze pytanie do anime - był pokazany EMS Sasuke? Niby oglądam odcinki, ale nie mogę sobie przypomnieć tego faktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować