Zaloguj się, aby obserwować  
Adeq

Wszystko o Naruto :)

8390 postów w tym temacie

Dnia 08.11.2014 o 20:05, Hubi_Koshi napisał:

W Naruto w sumie zawsze mieli komputery, była jedna scena z kryjówki Orochimaru gdzie
Kimimaro był podłączony do jakiegoś sprzętu. Kishi ogólnie nigdy specjalnie nie rozbudował
tego motywu. Jak to z większością rzeczy za które się zabrał.

Były jeszcze przypadki obecności współczesnej aparatury medycznej. Mnie w ostatnim chapterze najbardziej rozbawił Shino, który najwyraźniej postanowił zostać Robocopem. W którymś z wczesnych chapterów mangi było widać gdzieś strzelbę opartą o ladę. W niektórych filmach jeszcze pojawiała się dość zaawansowana technologia, np. w drugim filmie Shippudena ninja z tego Kraju Nieba mieli bomby i karabiny (aczkolwiek strzelające kunaiami zamiast zwykłych pocisków), statki i urządzenia pozwalające im latać, wykorzystujące chakrę.

Autor też nigdy nie rozwinął tego, jakie inne kontynenty mogą istnieć w tym świecie. W drugim filmie z pierwszej serii byli jacyś goście z czegoś co przypominało dawną Europę. Na Mangastream ludzie wypisywali czasem bardzo dziwne teorie, w których kontynent z Naruto znajdował się gdzieś na Grand Line z One Piece xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>[m-r]

Dnia 08.11.2014 o 20:35, Arcling napisał:

Były jeszcze przypadki obecności współczesnej aparatury medycznej. Mnie w ostatnim chapterze
najbardziej rozbawił Shino, który najwyraźniej postanowił zostać Robocopem. W którymś
z wczesnych chapterów mangi było widać gdzieś strzelbę opartą o ladę. W niektórych filmach
jeszcze pojawiała się dość zaawansowana technologia, np. w drugim filmie Shippudena ninja
z tego Kraju Nieba mieli bomby i karabiny (aczkolwiek strzelające kunaiami zamiast zwykłych
pocisków), statki i urządzenia pozwalające im latać, wykorzystujące chakrę.

Autor też nigdy nie rozwinął tego, jakie inne kontynenty mogą istnieć w tym świecie.
W drugim filmie z pierwszej serii byli jacyś goście z czegoś co przypominało dawną Europę.
Na Mangastream ludzie wypisywali czasem bardzo dziwne teorie, w których kontynent z Naruto
znajdował się gdzieś na Grand Line z One Piece xD


Please no, nie chcę nawet myśleć że ten fail-world miałby cokolwiek wspólnego z One Piece... poza Kumogakurę, szczerze wątpię by to Kishi ich wymyślił, są zbyt odlotowi.
Kishi coś tam chyba raz wspominał że gdyby pojawiła się w Naruto broń palna to istnienie ninja przestało by mieć sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2014 o 20:49, Hubi_Koshi napisał:

Please no, nie chcę nawet myśleć że ten fail-world miałby cokolwiek wspólnego z One Piece...
poza Kumogakure, szczerze wątpię by to Kishi ich wymyślił, są zbyt odlotowi.

To było ciekawe, że większość osób z tamtego kraju jest ciemno/czarnoskóra. Killer Bee był w porządku, zresztą poza Naruto i nim właśnie większości Jinchuuriki nawet dobrze nie poznaliśmy.

Dnia 08.11.2014 o 20:49, Hubi_Koshi napisał:

Kishi coś tam chyba raz wspominał że gdyby pojawiła się w Naruto broń palna to istnienie
ninja przestało by mieć sens.

Pamiętam te tłumaczenia, że wtedy niby nie mieliby czasu na sformowanie technik (chociaż spam z końca serii może trochę temu przeczyć...). Istniało tam sporo innych technologii, które mogłyby ich wykluczyć. No i poza tym, równie dobrze można by takiego ninję zastrzelić z kuszy, zanim zdąży użyć chakry. Ewentualnie z takiego karabina strzelającego kunaiami xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2014 o 21:41, Arcling napisał:

To było ciekawe, że większość osób z tamtego kraju jest ciemno/czarnoskóra. Killer Bee
był w porządku, zresztą poza Naruto i nim właśnie większości Jinchuuriki nawet dobrze
nie poznaliśmy.

Nom ogólnie ten świat był całkiem ciekawy i miał sporo potencjału ale Kishi się tak skoncentrował na Sasuke że niewiele go w sumie poznaliśmy.

Dnia 08.11.2014 o 21:41, Arcling napisał:

Pamiętam te tłumaczenia, że wtedy niby nie mieliby czasu na sformowanie technik (chociaż
spam z końca serii może trochę temu przeczyć...). Istniało tam sporo innych technologii,
które mogłyby ich wykluczyć. No i poza tym, równie dobrze można by takiego ninję zastrzelić
z kuszy, zanim zdąży użyć chakry. Ewentualnie z takiego karabina strzelającego kunaiami
xD

Nie wiem czy trawisz takie rzeczy, ale ostatnio kolega podrzucił mi fajnego fanfica Atlas
https://www.fanfiction.net/s/8637770/1/Atlas
Naruto przez Kyuubiego nie jest w stanie używać chakry W Ogóle. Nie może nawet wzmacniać swojego ciała tak jak Lee. Fic jest ogólnie poważniejszy i ciekawszy niż oryginalne Naruto a wszyscy, zarówno po dobrej jak i złej stronie są dużo sprytniejsi i bardziej bezwzględni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

> - Zbyt poważny Naruto. Zostało sie Hokage i już zrobił się poważny.
No weź, ma prawie 30 lat. wypadałoby spoważnieć :P

Swoją drogą trochę chamskie zachowanie Kishiego: przez jakieś 10 lat Naruto używał non stop tych samych technik, a coś nowego pokazał dopiero na jednej ze stron ostatniego chaptera. Nosz cholera jasna, chciałbym zobaczyć jaką rozpierduchę może zrobić nindża w sage/bijuu mode z możliwością teleportacji :|

Jedyna nadzieja w Kinówce.

Jeszcze jedna sprawa: Ciekawe, że N&S stracili całą czakrę i wugle umierali''n''stuff, ale dali rade jeszcze wycofać najpotężniejsze genjutsu znane światu. Okazuje się, że wystarczyło healnąć urwane ręce, yay...

PS. Skoro nasza cudowna grupa medyczna potrafila stworzyć ręce dla naszych bohaterów, to dlaczego Gai ciągle na wózku siedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2014 o 12:46, Piciambeer napisał:

/ciach/


Spoiler

Już nie mówiąc o tym, że podobny przypadek kalectwa miał Lee (ręka i noga zmiażdżona przez pustynny pogrzeb Gaary plus nadużywanie bram, dobrze pamiętam?), a mimo to wiecznie młoda Tsunade zrobiła, co mogła. Gai to chyba jakiś wyjątkowy przypadek kalectwa, skoro nawet ona nie potrafiła (sic!) go uleczyć. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2014 o 22:06, Hubi_Koshi napisał:

Nie wiem czy trawisz takie rzeczy, ale ostatnio kolega podrzucił mi fajnego fanfica Atlas
https://www.fanfiction.net/s/8637770/1/Atlas
Naruto przez Kyuubiego nie jest w stanie używać chakry W Ogóle. Nie może nawet wzmacniać
swojego ciała tak jak Lee. Fic jest ogólnie poważniejszy i ciekawszy niż oryginalne Naruto
a wszyscy, zarówno po dobrej jak i złej stronie są dużo sprytniejsi i bardziej bezwzględni.

Wiesz może, czy ten fanfic dalej trwa? Bo przeczytałem te 18 chapterów i nie wiem, czy czekać na więcej, czy już zapomnieć. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2014 o 13:42, KuroNeko napisał:

Wiesz może, czy ten fanfic dalej trwa? Bo przeczytałem te 18 chapterów i nie wiem, czy
czekać na więcej, czy już zapomnieć. ^^

Uuuu jest problem, ostatnio update''owany 25 Czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No zniknięciu Kagui Sasuke wciąż potrafił się teleportować, no i wciąż posiadał wszystkie zalety Rinnegana (wsysanie czakry, chibaku tensei itd).

Naruto natomiast stracił połowę kulek (został z trzema, reszta została w wymiarze Kagui), uśpił liska więc i tak nie może korzystać z SSP Mode (bo gdyby mógł, to chyba byłby w stanie zregenerować sobie rękę, co nie? W końcu został bogiem.) Czy po walce z Kaguyą stracił wszystkie te właściwości, w przeciwieństwie do Emo? Został tylko z sage mode (no i shunshin no jutsu 10 lat później)?

Uważam że to bez sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po filmie The Last, oprócz tamtej mangi-spin offa o nowym pokoleniu, ma być jeszcze jeden film w przyszłym roku, tym razem poświęcony Boruto. Doją pozostałości serii jak mogą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie. W jednym z odcinków Ogoniasty powiedział o jakimś Madarze Uchicha. Kto to jest ? Oni się razem spotkali i walczyli ze sobą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by spoilerować, jeśli nie doszedłeś do momentu, w którym zostaje ujawniona tożsamość Tobiego. Aczkolwiek jest to mocno przewidywalne i dość rozczarowujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2015 o 18:03, Arcling napisał:

Trzeba by spoilerować, jeśli nie doszedłeś do momentu, w którym zostaje ujawniona tożsamość
Tobiego. Aczkolwiek jest to mocno przewidywalne i dość rozczarowujące.


Nawet nie wiem kto to jest Tobi :P Jestem gdzieś bodajże na 80 odcinku dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2015 o 18:05, vegost napisał:

Nawet nie wiem kto to jest Tobi :P Jestem gdzieś bodajże na 80 odcinku dopiero.

No to jeszcze sporo przed tobą :) Tym więcej, jeśli nie będziesz pomijać fillerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2015 o 18:08, Arcling napisał:

No to jeszcze sporo przed tobą :) Tym więcej, jeśli nie będziesz pomijać fillerów.


Tak myślałem, ale zastanawiam się bo te filtery są strasznie głupie, przewidywalne i nielogiczne momentami. Chyba z 20 odcinków pominąłem z pierwszej serii bo to było straszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pomijaj, nie opłaca się, może i są głupie ale gdzie nie gdzie coś wyjaśniają, no i wydłużają czas oglądania, więcej się nacieszysz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2015 o 19:18, Czarek188 napisał:

Nie pomijaj, nie opłaca się, może i są głupie ale gdzie nie gdzie coś wyjaśniają, no
i wydłużają czas oglądania, więcej się nacieszysz :D


Głupich odcinków się nie liczy bo fabularnie ssają i prawie nie ma to związku z główną fabułą. Musiałem oglądać bodajże 10 odcinków o zupełnie czymś innym. To było chyba związane ze świątynią ognia. Bosh co za kupa to była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2015 o 20:09, vegost napisał:

Głupich odcinków się nie liczy bo fabularnie ssają i prawie nie ma to związku z główną
fabułą. Musiałem oglądać bodajże 10 odcinków o zupełnie czymś innym. To było chyba związane
ze świątynią ognia. Bosh co za kupa to była.

Daj sobie spokój. :P Fillery rzadko co wyjaśniają, a jeśli nawet to o tym samym dowiesz się z innych, oficjalnych odcinków lub z pierwszej-lepszej strony o naruto. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie fillery (przynajmniej z pierwszej serii, przed shippuudenem) sobie daruj, bo to jedne wielkie łajno.

W shippuudenie też fillery były do bani.

W ogóle fillery odpuść.

Pozdrawiam,

Pic.


PS. Uchiha Madara to legendarny członek klanu Uchiha, na pewno jeszcze o nim usłyszysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować