Zaloguj się, aby obserwować  
osik_152

Deskorolka - temat ogólny

1822 postów w tym temacie

Dnia 08.08.2008 o 20:31, Fanzin napisał:

Nie przepadam za deskorolka :/ Jezdzic mi bardzo trduno (rownowaga:P) i rozwalilem se
telefon jak sie raz gleblem :)

Na początku same gleby są. Jak sobie przypomnę mój pierwszy dzień jazdy - to rotfl generalnie sam z siebie.
Taka już jest deskorolka, ja tam jeżdżę z telefonem przy du... za przeproszeniem i niby to jest k750i z bajerami a tysiąc razy mi chyba upadł i nic mu nie jest :) z równowagą to na początku wiadomo jak jest ogólnie początki są trudne. Chociaż ja się ollie w jeździe nauczyłem po 5 dniach jazdy. W miejscu po 3. Ale jak się jeździło na początku po 6 godzin na desce :x bez przerwy...


krak2610
Ok peace & love.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 19:32, krak2610 napisał:

> > Ludzie co to za roznica czy ze Stanow czy z Polski czy z Madagaskaru...
> Normalnie powiedziałbym made in china... ale to nie prawda :) Jest różnica. Bo w
innych
> krajach powstają inne decki, co za tym idzie inne firmy. Dajmy na to lepszy będzie
JART
> z hiszpanii od POGO z Polski. Chociaż biorąc pod uwagę dawne pogo, obecne jest dużo
lepsze.
Z tego co wiem POGO robi swoje deski w Stanach ...
A ze JART lepszy to wiem.
> > Liczy sie firma, wymiary, ksztalt.
> > EOT.
> Człowieku ogranij się. Po pierwsze to nie offtop bo dyskutujemy ciągle o deskorolce.

A czy ja mowie ze offtop? Chcialem oznajomic ze nie czekam na odpowiedz. Poprstu nie
echcialem prowadzic
dyskusji. EOT znaczy EndOfTranssmision wiec nie wiem co to ma z off topem wspolnego?
> Po drugie chciałem tym postem udowodnić, że nie wszystko co z zachodu oznacza lepsze.

> Tym bardziej że w innych krajach europy dużo ludzi wciąż jeżdżą na rybkach ;)
Nie tylko europy. Kilka dni temu na skate parku w Usa STAMORD CT widzialem chlopaka
na rybce.
36 flipa z wibicia na tym robil... :)


Ogolnie rzecz mowiac : nie zrozumiales pierwszej czesci mojego posta.
Chodzilo mi o to skad sie KUPI deske.
Bo Wy sie tak licytowaliscie
-moj kolega ma deske z Angli
-moj kolega z Usa ale zlamal
-ja kupilem w Afryce

chilllllllllllllllllllll ludzie.


Nie zrozumiałeś mnie właśnie dlatego napisałem że kolega ma deskę z Anglii i że jest beznadziejna żeby co niektórym pokazać że nie ważne skąd jest deska ważne tylko żeby dobra była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>/ciach


Dnia 08.08.2008 o 23:34, BogSumerow napisał:

Nie zrozumiałeś mnie właśnie dlatego napisałem że kolega ma deskę z Anglii i że jest
beznadziejna żeby co niektórym pokazać że nie ważne skąd jest deska ważne tylko żeby
dobra była.


A czy ja cos do Ciebie mowilem?
Mowilem tak do ogolu.
Duzo osob w tym temacie pojecie o deskorolce ma mierne...
EOT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 06:34, krak2610 napisał:


>/ciach



> Nie zrozumiałeś mnie właśnie dlatego napisałem że kolega ma deskę z Anglii i że
jest
> beznadziejna żeby co niektórym pokazać że nie ważne skąd jest deska ważne tylko
żeby
> dobra była.

A czy ja cos do Ciebie mowilem?
Mowilem tak do ogolu.
Duzo osob w tym temacie pojecie o deskorolce ma mierne...
EOT.

Jeżeli nie do mnie to ok bo ja to zrozumiałem, że się licytowaliśmy, że mamy deski z za granicy, a mi właśnie chodzi o to, że to jest nie ważne skąd byle by dobra była :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 12:18, BogSumerow napisał:

>
> >/ciach
>
>
>
> > Nie zrozumiałeś mnie właśnie dlatego napisałem że kolega ma deskę z Anglii
i że
> jest
> > beznadziejna żeby co niektórym pokazać że nie ważne skąd jest deska ważne tylko

> żeby
> > dobra była.
>
> A czy ja cos do Ciebie mowilem?
> Mowilem tak do ogolu.
> Duzo osob w tym temacie pojecie o deskorolce ma mierne...
> EOT.
>
Jeżeli nie do mnie to ok bo ja to zrozumiałem, że się licytowaliśmy, że mamy deski z
za granicy, a mi właśnie chodzi o to, że to jest nie ważne skąd byle by dobra była :D


No wlasnie mi o to samo chodzilo :D
Hah.
A ja obecnie mam nowy sprzet.
Skorzystalem z ameryskanich cen i kupilem sobie wszystko nowe. :)
I mam:
Deck Girl pro Rick Howard
Trucki Thuder Black cos tam ;]
Kolka Hubba pro Paul Rodriguez
Lozyska Bones Red
Hardware Shorty`s
Grip Jessp.


Mam tez drugi "zestaw" stary.
Deck Element
Truck Independent
Kolka Habbitat
Lozyska Black Panther Abec 7
Hardware Shoty`s
Grip Jessup

Pozdrawiam jezdzacych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 12:29, krak2610 napisał:

> > > > > >/ciach
> > > > > > > > > > > > Nie zrozumiałeś mnie właśnie dlatego napisałem że kolega ma deskę z Anglii

> i że
> > jest
> > > beznadziejna żeby co niektórym pokazać że nie ważne skąd jest deska ważne
tylko
> > > > żeby
> > > dobra była.
> > > > > A czy ja cos do Ciebie mowilem?
> > Mowilem tak do ogolu.
> > Duzo osob w tym temacie pojecie o deskorolce ma mierne...
> > EOT.
> > > > Jeżeli nie do mnie to ok bo ja to zrozumiałem, że się licytowaliśmy, że mamy deski
z
> za granicy, a mi właśnie chodzi o to, że to jest nie ważne skąd byle by dobra była
:D

No wlasnie mi o to samo chodzilo :D
Hah.
A ja obecnie mam nowy sprzet.
Skorzystalem z ameryskanich cen i kupilem sobie wszystko nowe. :)
I mam:
Deck Girl pro Rick Howard
Trucki Thuder Black cos tam ;]
Kolka Hubba pro Paul Rodriguez
Lozyska Bones Red
Hardware Shorty`s
Grip Jessp.


Mam tez drugi "zestaw" stary.
Deck Element
Truck Independent
Kolka Habbitat
Lozyska Black Panther Abec 7
Hardware Shoty`s
Grip Jessup

Pozdrawiam jezdzacych!



No gdy teraz złotówka coraz mocniejsza to coraz bardziej opłaca się kupować za granicą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 12:32, BogSumerow napisał:

> > > > > > >/ciach

Dnia 09.08.2008 o 12:32, BogSumerow napisał:

//ciach ciach

Wszczegolnosci ze ja na wakacjach u cioci jestem to za przeszylke nie place :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem wcześniej, że udało mi się zrobić małe ollie. Wyszło mi to jakoś fuksem. Ogłądałem pare filmików typu "how to ollie" na youtube i mam pytanie. Czy przy ollie muszę nacisnąc na tail na palcach? bo chyba nie całą stopą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 12:50, BogSumerow napisał:

Już pisałem wcześniej, że udało mi się zrobić małe ollie. Wyszło mi to jakoś fuksem.
Ogłądałem pare filmików typu "how to ollie" na youtube i mam pytanie. Czy przy ollie
muszę nacisnąc na tail na palcach? bo chyba nie całą stopą...

Spróbuj obydwu sposobów Tylko jak robisz ollie to od razu podnoś drugą nogę żeby nie blokować i od razu poziomuj. Trudno to opisać, jak już się samemu umie zeby ktos inny umial... po prostu staraj się nie podskakiwać tylko wykonać czynności opisane w tamtym filmiku. W sumie najśmieszniejsze jest to, że robię ollie z 5 schodków a nie wychodzi mi ollie w miejscu xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 14:22, patrYX93 napisał:

W sumie najśmieszniejsze jest to, że robię ollie z 5 schodków a nie wychodzi
mi ollie w miejscu xD


Ja ci powiem, że mam podobnie ollie w miejscu mi nie idzie wcale,a przy małej prędkości już lepiej. Dzisiaj będę próbować wybicia z palców, bo jak sobie deske podbijałem palcami to sama podskakiwała. Z poziomowaniem na początku był problem teraz nie jest już tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 12:50, BogSumerow napisał:

Już pisałem wcześniej, że udało mi się zrobić małe ollie. Wyszło mi to jakoś fuksem.
Ogłądałem pare filmików typu "how to ollie" na youtube i mam pytanie. Czy przy ollie
muszę nacisnąc na tail na palcach? bo chyba nie całą stopą...

Nie ma jedynego sposobu na ollie. Musisz po prostu probowac az Ci wyjdzie. Musisz znalezc swoj "zloty srodek" na ollie, nie przejmowac sie porazkami i zrazac a dasz rade. Grunt to zajawka. Te wszystkie filmiki na youtube traktuj tylko jako ogolne pokazanie jak sie wogule zabrac do jakiegos tricku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie próbuję od kilku dni i narazie niezbyt mi to wychodzi ale się nie przejmuję. Narazie wyczaiłem tyle, że mi najlepiej wychodzi gdy: na tail naciskam palcami i muszę mieć w odpowiedni sposób ułożone stopy na desce. Narazie nie mogę zczaić jak mam tą zewnętrzną część przedniej stopy przesunąć w przód deski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 20:41, ziolek1301 napisał:

dzisiaj skleiłem swojego pierwszego backsitefilip;]


I zapewne go nie nakręciłeś? ~~. Nie żebym nie wierzył ,tylko co mi ze zwykłej wiadomości że go zrobiłeś ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 20:51, AdiN2 napisał:

> dzisiaj skleiłem swojego pierwszego backsitefilip;]

I zapewne go nie nakręciłeś? ~~. Nie żebym nie wierzył ,tylko co mi ze zwykłej wiadomości
że go zrobiłeś ;P


ale na pewno go nakręcę ;] teraz sklejam mój filmik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 17:41, BogSumerow napisał:

No ja właśnie próbuję od kilku dni i narazie niezbyt mi to wychodzi ale się nie przejmuję.
Narazie wyczaiłem tyle, że mi najlepiej wychodzi gdy: na tail naciskam palcami i muszę
mieć w odpowiedni sposób ułożone stopy na desce. Narazie nie mogę zczaić jak mam tą zewnętrzną
część przedniej stopy przesunąć w przód deski.

Może za mało się schylasz, ale nie za bardzo bo ja sobie w ten sposób zęba wybiłem.? Sam podczas nauki musisz wywnioskować co inaczej zrobić aby wyszło ci ollie, a nie robić identycznie jak Rodney Mullen. Każdemu trochę inaczej jest wygodniej zrobić ten trick. Ja robię wszystko stojąc na palcach, kiedyś całymi nogami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 16:33, BogSumerow napisał:

Myślę, że schylam się dość mocno. Myślę, że poprostu musze jeszcze troche poćwiczyć,
bo problem jest w tym, że tył nie chce się poderwać do góry.

Każdy ma takie początki. Musisz nogę podnosić do góry aby tył deski podniusł się do góry, stopa tył deski blokuje. Albo sprubuj zrobić takie małe ollie, zapewnie zabierasz się tak jakbyś chciał zrobić maksymalny skok. Na początku ćwicz koniecznie na takiej nawieżchni na której deskorolka nie będzie się kiwać. Na przyklad trawnik lub na kostkach chodnikowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 17:43, Dominik000 napisał:

> Myślę, że schylam się dość mocno. Myślę, że poprostu musze jeszcze troche poćwiczyć,

> bo problem jest w tym, że tył nie chce się poderwać do góry.
Każdy ma takie początki. Musisz nogę podnosić do góry aby tył deski podniusł się do góry,
stopa tył deski blokuje. Albo sprubuj zrobić takie małe ollie, zapewnie zabierasz się
tak jakbyś chciał zrobić maksymalny skok. Na początku ćwicz koniecznie na takiej nawieżchni
na której deskorolka nie będzie się kiwać. Na przyklad trawnik lub na kostkach chodnikowych.


Możliwe. muszę poćwiczyć, a napewno wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować