Zaloguj się, aby obserwować  
osik_152

Deskorolka - temat ogólny

1822 postów w tym temacie

Dnia 11.08.2008 o 10:49, BogSumerow napisał:

Możliwe. muszę poćwiczyć, a napewno wyjdzie.

Nie opieraj się na wiadomościach z internetu, poradników do tricków lub wypowiedzi kolegów. Każdy robi trochę inaczej ollie i musisz sam wywnioskować jak ci będzie wygodniej abyś zrobił te ollie. Takie poradniki to 50% wiadomości jak zrobić ollie. Resztę musisz dowiedzieć się sam. I swoich pierwszych ollie nie ćwicz na równych nawierzchniach. Deskorolka musi stać w miejscu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jutro chcę kupić pierwszą deskę, i mam dwie do wyboru.

1. Łożyska ABEC5 i deck 9 warstw klon kanadyjski, 90 zł
2. Łożyska ABEC7 i deck 7 warstw klon kanadyjski, 80 zł

Która będzie lepsza dla początkującego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 21:28, rexil napisał:

Witam.

Jutro chcę kupić pierwszą deskę, i mam dwie do wyboru.

1. Łożyska ABEC5 i deck 9 warstw klon kanadyjski, 90 zł
2. Łożyska ABEC7 i deck 7 warstw klon kanadyjski, 80 zł

Która będzie lepsza dla początkującego?


Ta druga.
Nie baw sie w jakies 9 warstw bo to gowno jest.
A potem zrbieraj kase na cos lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 16:46, Dominik000 napisał:


> Możliwe. muszę poćwiczyć, a napewno wyjdzie.
Nie opieraj się na wiadomościach z internetu, poradników do tricków lub wypowiedzi kolegów.
Każdy robi trochę inaczej ollie i musisz sam wywnioskować jak ci będzie wygodniej abyś
zrobił te ollie. Takie poradniki to 50% wiadomości jak zrobić ollie. Resztę musisz dowiedzieć
się sam. I swoich pierwszych ollie nie ćwicz na równych nawierzchniach. Deskorolka musi
stać w miejscu!

A po co w miejscu ?
Zeby potem drugi raz sie uczyl tego tricku ?
Ja Wam radze jak najszybciej uczyc sie wszystkiego w jezdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 21:33, krak2610 napisał:

>
> > Możliwe. muszę poćwiczyć, a napewno wyjdzie.
> Nie opieraj się na wiadomościach z internetu, poradników do tricków lub wypowiedzi
kolegów.
> Każdy robi trochę inaczej ollie i musisz sam wywnioskować jak ci będzie wygodniej
abyś
> zrobił te ollie. Takie poradniki to 50% wiadomości jak zrobić ollie. Resztę musisz
dowiedzieć
> się sam. I swoich pierwszych ollie nie ćwicz na równych nawierzchniach. Deskorolka
musi
> stać w miejscu!
A po co w miejscu ?
Zeby potem drugi raz sie uczyl tego tricku ?
Ja Wam radze jak najszybciej uczyc sie wszystkiego w jezdzie.

A ty od razu nauczyłeś się skoku w jeździe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 21:47, Dominik000 napisał:

A ty od razu nauczyłeś się skoku w jeździe?


ja się uczłem w jeździe, w jeździe a w miejscu to całkiem co innego, flipów i innych trichów też radzę w jeździe, nie musi być szybko byle by deska była w ruchu i to co mówi krak to nie nowość bo pare osób też mi mówiło, żebym w jeździe się uczył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 21:47, Dominik000 napisał:

> >
> > > Możliwe. muszę poćwiczyć, a napewno wyjdzie.
> > Nie opieraj się na wiadomościach z internetu, poradników do tricków lub wypowiedzi

> kolegów.
> > Każdy robi trochę inaczej ollie i musisz sam wywnioskować jak ci będzie wygodniej

> abyś
> > zrobił te ollie. Takie poradniki to 50% wiadomości jak zrobić ollie. Resztę
musisz
> dowiedzieć
> > się sam. I swoich pierwszych ollie nie ćwicz na równych nawierzchniach. Deskorolka

> musi
> > stać w miejscu!
> A po co w miejscu ?
> Zeby potem drugi raz sie uczyl tego tricku ?
> Ja Wam radze jak najszybciej uczyc sie wszystkiego w jezdzie.
>
A ty od razu nauczyłeś się skoku w jeździe?

Coz na samutkim poczatku oczywiscie w miejscu.
Ale po kilku dniach staralem sie w jezdzi.
Ale teraz mam doswiadczenie i wiem ze najlepiej jak najszybciej probowac w jezdzie.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 14:31, ziolek1301 napisał:

jak myślicie warto wstawiać własny skatevideo na youtube?


co za pytanie , no pewnie że się opłaca ;> Ja chętnie obejrzę kogoś wyczyny na desce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 14:31, ziolek1301 napisał:

jak myślicie warto wstawiać własny skatevideo na youtube?

Możesz wstawić, ale jeśli będziesz robił same ollie z krawężnika to nie. Jak mało umiesz to możesz wymyśić jakieś freestajlowe triki. Ja kilka takich mam. Wstaw też potządną muzykę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 17:09, Dominik000 napisał:

> jak myślicie warto wstawiać własny skatevideo na youtube?
Możesz wstawić, ale jeśli będziesz robił same ollie z krawężnika to nie. Jak mało umiesz
to możesz wymyśić jakieś freestajlowe triki. Ja kilka takich mam. Wstaw też potządną
muzykę!


mam na filmiku franz ferdinand com on home;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 14:31, ziolek1301 napisał:

jak myślicie warto wstawiać własny skatevideo na youtube?

Jeśli chcesz to możesz wstawić...
Chętnie zobaczę cię "w akcji" ;dd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze mi pomozecie, jak nazwac taki trick:

stajesz normalnie na primo i kiedy stoisz podskakujesz, krzyzujesz nogi i spadasz znowu na primo tym razem ze skrzyzowanymi nogami , potem obracasz deske i spadasz na nia juz z nogami nie skrzyzowanymi :)


robie to ostatnio wiele razy i jesli to kogos interesuje, to moge w niedlugim czasie to nakrecic i wstawic ;)

z gory danke

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżdże na desce ok.14 miesięcy i umiem: Ollie, nollie, fakie ollie, fakie frontside 180, frontside 180, half-cab, indy, nosegrab, boneless, boneless 180, prawie heelflip i kilkanaście moich wymyślonych tricków. Dobrze jeżdże jak na tyle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2008 o 19:44, Rodney Mullen66 napisał:

Jeżdże na desce ok.14 miesięcy i umiem: Ollie, nollie, fakie ollie, fakie frontside 180,
frontside 180, half-cab, indy, nosegrab, boneless, boneless 180, prawie heelflip i kilkanaście
moich wymyślonych tricków. Dobrze jeżdże jak na tyle?

Stary jak na 14 miesięcy naprawdę dobrze:) A żadnych fajnych grindów nie próbowałes? Warto:) Nie mówię od razu na wysokich barierkach - wystarczy niziutki murek, albo rail :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój Skateboarding:
Napiszę dla was artykuł o moim skateboardingu.Może kogoś to wciągnie i złapie zajawkę zobaczymy. A więc zaczączem jeździć na desce rok temu (dokładnie 24 września 2007r.). Umiem takie tirki:
- ollie
- nollie
- fakie ollie
- bs 180 (backside ollie 180)
- fs 180 (frontside ollie 180)
- heelflip (2 razy na 10 mi wyjdzie ale zawsze to coś)
- casper
- to rail
- casper flip (na jedną noge)
- manual 3 sekundy (rec. ok 6s)
- manual nose 1 sekunda (rec. ok 2s :))
- halfcab
- Varial Heelflip (na jedną nogę)

Moją przygodę z kawałkiem deski na kółkach zacząłem od tego momentu. A wiec pojechałem na parę dni na wieś a tam jeździł na desce mój kuzyn który robił ollie na ok. pół metra (wtedy nie wiedziałem co to ollie :)).Pomyślałem sobie fajny sport, kuzyn dał mi się przejechać i spodobało mi się. Jak wróciłem do miasta poszedłem do sklepu (pepco xD)i kupiłem pierwszą deskę za 40 zł. Miała ona koła PVC łożyska zwykłe (po 2 dniach mi powypadały) Jeździłem na niej ok. miesiąca a że była bardzo zjechana to kupiłem sobie deskę z firmy "Enero" w sklepie sportowym (deska była za 110 zł). Coraz bardziej się angażowałem w ten sport. Jeździłem codziennie po 5 godzin (czasami więcej).I tak się to u mnie rozwinęło.Obecnie jeźdżę na desce z firmy "SMJ sport" za 100zł allegro.Jeżdżę na niej 5 miechów i to jej stan:

- 1-2 centymetrów taila i nosa
- deska miała wymiary długośc: 80cm szerokość: 20cm a zostało długośc: 63cm szerokośc 19cm
- 1 łożyska rozleciało się na pół (pozostałe 7 ledwo co się kręcą) itp.

Wszytkim co nie mają co robić w wolne weekendy zapraszam na deskorolkę naprawdę warto kiedyś tego doznacie na własnej skórze :).

Ja to stara postać Rodney Mullen 66 tylko założyłem nowe konto,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2008 o 17:57, OskarSk8ER napisał:

Mój Skateboarding:
Napiszę dla was artykuł o moim skateboardingu.Może kogoś to wciągnie i złapie zajawkę
zobaczymy. A więc zaczączem jeździć na desce rok temu (dokładnie 24 września 2007r.).
Umiem takie tirki:
- ollie
- nollie
- fakie ollie
- bs 180 (backside ollie 180)
- fs 180 (frontside ollie 180)
- heelflip (2 razy na 10 mi wyjdzie ale zawsze to coś)
- casper
- to rail
- casper flip (na jedną noge)
- manual 3 sekundy (rec. ok 6s)
- manual nose 1 sekunda (rec. ok 2s :))
- halfcab
- Varial Heelflip (na jedną nogę)

Moją przygodę z kawałkiem deski na kółkach zacząłem od tego momentu. A wiec pojechałem
na parę dni na wieś a tam jeździł na desce mój kuzyn który robił ollie na ok. pół metra
(wtedy nie wiedziałem co to ollie :)).Pomyślałem sobie fajny sport, kuzyn dał mi się
przejechać i spodobało mi się. Jak wróciłem do miasta poszedłem do sklepu (pepco xD)i
kupiłem pierwszą deskę za 40 zł. Miała ona koła PVC łożyska zwykłe (po 2 dniach mi powypadały)
Jeździłem na niej ok. miesiąca a że była bardzo zjechana to kupiłem sobie deskę z firmy
"Enero" w sklepie sportowym (deska była za 110 zł). Coraz bardziej się angażowałem w
ten sport. Jeździłem codziennie po 5 godzin (czasami więcej).I tak się to u mnie rozwinęło.Obecnie
jeźdżę na desce z firmy "SMJ sport" za 100zł allegro.Jeżdżę na niej 5 miechów i to jej
stan:

- 1-2 centymetrów taila i nosa
- deska miała wymiary długośc: 80cm szerokość: 20cm a zostało długośc: 63cm szerokośc
19cm
- 1 łożyska rozleciało się na pół (pozostałe 7 ledwo co się kręcą) itp.

Wszytkim co nie mają co robić w wolne weekendy zapraszam na deskorolkę naprawdę warto
kiedyś tego doznacie na własnej skórze :).

Ja to stara postać Rodney Mullen 66 tylko założyłem nowe konto,

No nieżle ;).Ja kiedyś na mojej zjeżdżalei i spadłem z 20 metrowych(lub 17 albo 18 matrowych)schodów i ledwo przeżyłem to.Naszczęście już jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować