Zaloguj się, aby obserwować  
osik_152

Deskorolka - temat ogólny

1822 postów w tym temacie

Dnia 03.03.2009 o 23:05, gjbochen napisał:

Hejka, jeżdżę na desce już od jakiego czasu, a od niedawna zacząłem trenować. Wychodzi
mi już manual i Pop shove-it, natomiast pierwszy problem spotkałem przy najbardziej prymitywnym
tricku - Ollie.

no nie wiem czy to taki prymitywny trik. Jest to chyba jeden z podstawowych trików którego uczysz się przez całą swoją przygodę z deską, żeby było wysokie i stylowe.

Dnia 03.03.2009 o 23:05, gjbochen napisał:

Normalnie jeżdżę stylem goofy (lewa noga odpycha, prawa na desce), a
ollie wychodzi mi tylko na regular.

Hmm moim zdaniem skoro jeździsz na goofy to rób sobie na początku wszystko na goofy, w tym też ollie. Albo przejdź na regular.

Dnia 03.03.2009 o 23:05, gjbochen napisał:

To bardzo kłopotliwe, bo gdy chcę zrobić ollie muszę
zmieniać pozycję nóg.

Jesteś na początkującym pozomie na razie, więc sądze że troche praktyki powinno Ci pomoc przystosować się do jeżdżenia danym stylem.
>Z czasem zaczęło mnie to naprawdę irytować. Doradźcie: nauczyć

Dnia 03.03.2009 o 23:05, gjbochen napisał:

się robić ollie na goofy''im, czy zacząć jeździć na regularze? Bardziej uśmiecha mi się
druga opcja, ale wolałem poradzić się profesjonalistów ;)

Skoro bardziej podoba Ci sie jezdzenie na regularze to na nim jezdzij, o to chodzi. Nie sluchaj porad w stylu zacznij jezdzic na mongo bo mongo to syf i bardzo imo dziwny i nielubiany styl jezdzenia. Po pierwsze wolniej sie odpychasz (imo) i ogólnie dziwnie się jeździ. Ale nie twierdzę że sam nie jeżdże na mongo, bo ten styl się przydaje przy wchodzeniu na switch czy fakie.

A w ogole co to za roznica jak pro jezdza, tu chodzi o Ciebie i o zajawke wiec wybierz sobie styl jazdy i sie na nim ucz, proste. Btw, mam znajomego co jezdzi na mongo i mimo ze kosi niezle triki to nie moze przeskoczyc przeszkod bo za wolno jezdzi na mongo. I najgorsze jest to ze ciezko sie potem od tego odzwyczaic. Jeszcze raz nie polecam mongo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 19:35, adi54 napisał:


Tak szczerze? Nic. No, ale jeśli między tymi wybierać to na pewno nie pierwsze - SMJ nie mógł kosztować 200 zł, i nie sprzedaje się go w skateshopach bo to prawie jak marketówa (chyba że mylę z inną firmą). W każdym razie na allegro widzę SMJ''a za 9 dych nowiutką, i to mogę mniej więcej polecić.
Co do drugiej - syf, zapomnij.
Co do trzeciej - najbardziej się opłaca z tych trzech, rozumiem że chcesz poznać ten sport itd więc ta deska na początek powinna się całkiem dobrze spisywać.
Aha, no i pamiętaj że na allegro (a także wogóle) lepiej nie kupować używanych deskorolek - szczególnie, jeśli są to jakieś kiczowe marketówki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 22:57, adi54 napisał:

A jak myślicie czy przy wadze 67 kg nie uszkodzę deski?:D

Prosi ważą <65 kg sorrry....

nie no dobra nie wkręcam, oczywiście że to nie ma nic do rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 20:36, ony Dzekson napisał:

> A jak to jest z kółkami? Małe/miękkie na street duże/twarde na rampy? A jakie polecacie

> do streetu?
okrągłe.

Jesteś fajny. Czuć Twoje chamstwo jak stąd do Seszeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,
uznałem ten temat za najodpowiedniejszy do mojego ogłoszenia.

Poszukuję grupki (1-3) skaterów z Warszawy, którzy potrafią jeździć/skakać/tańcować i fikołki strzelać (znaczy się pr0sy) i chcieliby mi pomóc w pewnym projekcie. (rozchodzi się o skręcenie filmiku/filmu/parunastu tysięcy klatek).
Pomysł pojawia się w konwencji wiosny (tak, kwiecień/maj).
Właściwie wszystko do ustalenia przez komunikator/maile (na sajcie).
Zachęcam również pojedyńcze osoby.
Ostrzegam, że nie jestem pr0 w takich zabawach, więc nie musicie się bać, że zlamicie ;)
Najprawdopodobniej zgłoszą się lduzie z gimnazjum/liceum. I właściwie tak będzie najlepiej :)
Więc, jeśli chcecie by ktoś nakręcił ajk śmigacie na deskorolce, to możemy razem się w to pobawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 19:15, ony Dzekson napisał:

> ...

Bedzie z tego jakaś kasa?


Ktoś proponuje Ci skręcenie filmu i jeszcze chcesz za to kasę? Wyjdź >_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 19:21, AdiN2 napisał:

Ktoś proponuje Ci skręcenie filmu i jeszcze chcesz za to kasę? Wyjdź >_<

Dokładnie tak, bo mam parę osób które mogą mi od ręki nakręcić triki które raczej są związane z deskorolką. I nie wyjdę, bo nie widzę powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 19:50, Dekerinho6 napisał:

Heh mam nową deske ale nie mam jej jak wypróbować wszędzie błoto a nawet śnieg xD

Zalezy gdzie mieszkasz, w wiekszych miastach zawsze sie znajdzie cos krytego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z pop shove-it''em. Otóż deska mi się obraca, niestety, w różnych miejscach, przez co nie wiem potem gdzie zeskoczyć, żeby znaleźć się z powrotem na desce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 21:00, Jaki Ganh1 napisał:

Mam problem z pop shove-it''em. Otóż deska mi się obraca, niestety, w różnych miejscach,
przez co nie wiem potem gdzie zeskoczyć, żeby znaleźć się z powrotem na desce.

Hmm musisz sie dobrze ustawić ciałem. Ogólnie są na to dwa sposoby, ale Tobie polece tylko ten zwykły. Tzn przednią nogę, czyli tą która ma iść tylko do przodu (zakładam że Tobie chodzi o fs shovita) od razu podnosisz równo z naciśnięciem tejla. Tzn naciskasz nogą na kant tejla, drugą nogę podnosisz i czekasz aż deska sama się ustawi pod nogami. A jeśli sam ruch Ci nie wychodzi to najpierw potrenuj samo naciśnięcie deski, bez stania na niej. Ogólnie to obejrzyj sobie filmik na zajawie http://www.youtube.com/watch?v=35bPjU47Hn8
i po prostu próbuj. Generalnie cały ruch ma się odbywać na tym że nie zeskakujesz z deski a podskakujesz. W sumie to polecić oprócz tego mogę Ci tylko praktykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 19:50, Dekerinho6 napisał:

Heh mam nową deske ale nie mam jej jak wypróbować wszędzie błoto a nawet śnieg xD

U mnie to samo :P Wszędzie jakieś gówno na drodze. Ale cóż zrobić. Ja nowy blat kupuje w kwietniu czyli jak wejdzie nowa kolekcja i będzie to najprawdopodobniej blat PlanB albo Girla. Teraz kupiłem nowe łożyska Cliche (Abec 5, obecnie mam 7) za 60 zł, montażówki Girla (kluczyk gratis xD), podkładki pod trucki i uniwersalny klucz do każdej części w desce (przyda się) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 21:48, Rafix 06 napisał:

> Heh mam nową deske ale nie mam jej jak wypróbować wszędzie błoto a nawet śnieg xD

U mnie to samo :P Wszędzie jakieś gówno na drodze. Ale cóż zrobić. Ja nowy blat kupuje
w kwietniu czyli jak wejdzie nowa kolekcja i będzie to najprawdopodobniej blat PlanB
albo Girla. Teraz kupiłem nowe łożyska Cliche (Abec 5, obecnie mam 7) za 60 zł, montażówki
Girla (kluczyk gratis xD), podkładki pod trucki i uniwersalny klucz do każdej części
w desce (przyda się) :)


A kółka i trucki jakie masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować