Zaloguj się, aby obserwować  
osik_152

Deskorolka - temat ogólny

1822 postów w tym temacie

Dnia 16.03.2009 o 18:12, bobbi legitka napisał:

> > Heh mam nową deske ale nie mam jej jak wypróbować wszędzie błoto a nawet śnieg
xD
>
> U mnie to samo :P Wszędzie jakieś gówno na drodze. Ale cóż zrobić. Ja nowy blat
kupuje
> w kwietniu czyli jak wejdzie nowa kolekcja i będzie to najprawdopodobniej blat PlanB

> albo Girla. Teraz kupiłem nowe łożyska Cliche (Abec 5, obecnie mam 7) za 60 zł,
montażówki
> Girla (kluczyk gratis xD), podkładki pod trucki i uniwersalny klucz do każdej części

> w desce (przyda się) :)

A kółka i trucki jakie masz?

Trucki Silvera a kołka Speed Demons i Spitfire (jeszcze nie jeździłem - kupione używane).

@zbigniew.1
Być może, ale u mnie nie ma praktikera. Zresztą moja sprawa co kupuje i za ile. Klucz zawsze się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2009 o 21:03, Rafix 06 napisał:

@zbigniew.1
Być może, ale u mnie nie ma praktikera. Zresztą moja sprawa co kupuje i za ile. Klucz
zawsze się przyda.


wytlumacz mi, czym rozni sie srobka ze sklepu narzedziowego ( takowy zapewne w miescie posiadasz) od monrazowek Girla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2009 o 21:00, zbigniew.1 napisał:

> @zbigniew.1
> Być może, ale u mnie nie ma praktikera. Zresztą moja sprawa co kupuje i za ile.
Klucz
> zawsze się przyda.

wytlumacz mi, czym rozni sie srobka ze sklepu narzedziowego ( takowy zapewne w miescie
posiadasz) od monrazowek Girla?

W sumie niczym, ale jak już zamówiłem kilka rzeczy, to czemu przy okazji nie wziąć montażówek? Zresztą, co ja Ci się będę tłumaczył :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, tlumaczyc sie nie musisz, zastanwia mnie tylko kupowanie przez takich skejcikow wszelkich akcesoriow, byleby byly sygnowane jakas zajebista marka, np nie czaje kupowania wosku Elementa skoro swieczka 10x tansza Oo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2009 o 22:24, zbigniew.1 napisał:

Oczywiscie, tlumaczyc sie nie musisz, zastanwia mnie tylko kupowanie przez takich skejcikow
wszelkich akcesoriow, byleby byly sygnowane jakas zajebista marka, np nie czaje kupowania
wosku Elementa skoro swieczka 10x tansza Oo.

Nie no, z tym woskiem to już przesada :P Zwykła świeczka wystarczy, to fakt. Ale co do tych montażówek, to różnią się one od tych zwykłych. Gwint jest gdzieś w połowie (tylko na zakrętkę) przez co blat się nie wyrabia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś jest zainteresowany, to na skate-europe pojawiły się blaty PlanB z nowej kolekcji. Musze zadzwonić do Cool Sportu i dowiedzieć się, czy oni też je mają :D Zakup obowiązkowy, bo mój jest taki zniszczony, że ledwo sie trzyma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 19:22, bobbi legitka napisał:

a wie ktoś czemu na Dream Skate Shopie nie ma już do nabycia firmy Alai? Dlatego że czekają
na nową kolekcję, czy po prostu wycofano ze sprzedaży?

Nigdzie nie bylo napisane, ze to jest stala wspolpraca z ta firma, wiec nie ma co sie dziwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 11:50, ony Dzekson napisał:

> a wie ktoś czemu na Dream Skate Shopie nie ma już do nabycia firmy Alai? Dlatego
że czekają
> na nową kolekcję, czy po prostu wycofano ze sprzedaży?
Nigdzie nie bylo napisane, ze to jest stala wspolpraca z ta firma, wiec nie ma co sie
dziwic.


No może tak. Szkoda, wypróbowałbym sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że ten temat do tego pytania będzie odpowiedni : )
Więc chodzi mi o obuwie na dsk, i właśnie, jakie wybrać ?
Tymczasowo jeżdze w szerszych butach Victora (tak, wiem, wstyd :D ), ale od pocierania o grip zaczęły się robić dziury na bokach butów. I stąd moje pytanie, jakiej firmy i jakie buty polecicie? Cena, gdzieś do 200zł.
Z góry dzięki : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2009 o 16:57, Qbasmok napisał:

Myśle, że ten temat do tego pytania będzie odpowiedni : )
Więc chodzi mi o obuwie na dsk, i właśnie, jakie wybrać ?
Tymczasowo jeżdze w szerszych butach Victora (tak, wiem, wstyd :D ), ale od pocierania
o grip zaczęły się robić dziury na bokach butów. I stąd moje pytanie, jakiej firmy i
jakie buty polecicie? Cena, gdzieś do 200zł.
Z góry dzięki : )


Wybierz takie które Ci się podobają ,nie zwracaj uwagi na firmę bo to nie ma sensu ,przekonałem się o tym na własnej skórze . Spory czas temu jeździłem w jakiś V-cośtam , kupione w Deichmanie . Podeszwa zaczęła się przecierać/rozwalać po 2 miesiącach intensywnej jazdy . Kupiłem buty DC z myślą że wytrzymają dłużej ,były wygodniejsze od poprzednich ale 2-3 miesiące i dzieje się to samo co z poprzednimi . Aktualnie chodzę w butach etnies ale nie zakładam na deskę bo mi ich szkoda :p Ci co jeżdżą w drogich firmówkach po prostu lubią wydawać pieniądze na ładne logo na bucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś napisać swoją metodę robienia kick flipa? Ja się go nauczyłem 6 lat temu. Dałem sobie spokój z nim. Noga którą podkręcam deskę zawsze po skończonym tricku ląduje pod całą deskorolką. Najpierw ocieram nogę tak jak przy ollie a na koniec biorę zamach w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2009 o 18:50, xD_ominik napisał:

Mógłby mi ktoś napisać swoją metodę robienia kick flipa? Ja się go nauczyłem 6 lat temu.

Twoj post wygląda jak napisany przez 10 latka, ale kij z tym. Jeśli mowa o kickflipie, to miałem ten sam problem. Jedyna metoda to ćwiczyć, potem to samo wychodzi. najważniejsze, żeby nie uczyć się jakiegoś flip instant, bo nie wiem jak to nazwać kiedy ktoś robi flipa i kręci go jakoś ultranisko i ultraszybko co nie wygląda fajnie.

Tak więc ogólnie - jedna noga jak do ollie czyli stopa prostopadle do tejla czyli równolegle do deski a prawa zaś przed montażówkami i jedziesz. Najpierw podbijasz ollie i teraz błąd który najczęściej popełniałem - podnoszę tą nogę, kopie flipa energicznie z deski, czekam aż się poziomuje i ląduje.
Nie wiem jakie jeszcze mogą być błędy... tzn jeszcze jest jeden taki że jak robimy ollie jesteśmy bardziej pochyleni w stronę tejla, zaś w przy flipie trzeba być bardziej pochylonym w stronę nose''a. A tak to trzeba ćwiczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2009 o 17:57, AdiN2 napisał:

/ciach/


A to lepiej buty z zamszu wybrać, c''nie ? :D
To jak, zostać przy Vic. czy zdecydować się na buty lepszej marki np. (jak sam napisałeś) DC bądz etnes ?
A i jeszcze kumpel mi podpowiadał, że jak mam zamiar botnąć buciory to żeby były z podeszwą z kałczuka.
Faktycznie taka będzie lepsza ? i jak tak to dlaczego ? : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2009 o 20:31, Qbasmok napisał:

Faktycznie taka będzie lepsza ? i jak tak to dlaczego ? : )

ja kupiłem sobie nike sb do chodzenia i właśnie rozkminiam o co w nich chodzi że są oporowo lekkie, zamszowe oraz z bodajże też kauczukową podeszwą.

Ogólnie zamszowe raczej są najlepsze, skóra podobno jeszcze szybciej się niszczy niż zamsz po za tym skóra na wiosnę potem lato to nie jest raczej dobry pomysł. Ogólnie sam jeżdżę w trampkowatych esach i mimo że już poszło kilka warst wciąż została bodajże jeszcze jedna a buty mam koło miesiąca co przy moim stylu jazdy (dużo flipów :)) to dobry wynik.

Ogólnie dobre jest shoe goo aczkolwiek nie ma go w Polsce i trzeba kombinować jak zdobyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2009 o 20:31, Qbasmok napisał:

> /ciach/

A to lepiej buty z zamszu wybrać, c''nie ? :D


Według mnie tak .

Dnia 21.04.2009 o 20:31, Qbasmok napisał:

To jak, zostać przy Vic. czy zdecydować się na buty lepszej marki np. (jak sam napisałeś)
DC bądz etnes ?


Jeśli cenisz wygodę wybierz DC/adio(lub jakiekolwiek inne firmówki) ale tylko w cenie ok.150zł bo według mnie wydawanie ok.250zł na buty które po 3 miesiącach zaczną się sypać jest głupotą.

Dnia 21.04.2009 o 20:31, Qbasmok napisał:

A i jeszcze kumpel mi podpowiadał, że jak mam zamiar botnąć buciory to żeby były z podeszwą
z kałczuka.
Faktycznie taka będzie lepsza ? i jak tak to dlaczego ? : )


Kauczuk jest zdecydowanie najlepszy ponieważ jest wytrzymały i ma dobrą przyczepność .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem na Etniesach - bardzo wygodne buty, cena jednak odstrasza. Niestety buty szybko padły, wcześniej jednak dłuugo w nich chodziłem (nie jeżdżąc oczywiście, kilka dni po desce buty już były zdziargane).

Dwa dni temu tak samo kupiłem Etniesy model ETNS (red/white) - kozackie, ale nie będę w nich jeździć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 07:02, Rafix_94 napisał:

Ja jeździłem na Etniesach - bardzo wygodne buty, cena jednak odstrasza. Niestety buty
szybko padły, wcześniej jednak dłuugo w nich chodziłem (nie jeżdżąc oczywiście, kilka
dni po desce buty już były zdziargane).

Dwa dni temu tak samo kupiłem Etniesy model ETNS (red/white) - kozackie, ale nie będę
w nich jeździć :P


Ja mam etniesy campbell mid ,również w nich nie jeżdżę ale już zaczyna odklejać mi się podeszwa...co prawda mają już prawie rok więc im wybaczam ;D Chociaż został jeszcze rok gwarancji ,myślicie że by mi je naprawili/wymienili ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam 17 lat i zawsze chciałem jeździć na desce, jednak nigdy nie miałem możliwości (mieszkałem w malutkiej miejscowości, bez żadnego miejsca które nadawałoby się do jazdy). Jakiś rok temu przeprowadziłem się do większej miejscowości, i mam możliwość pośmigania po skate-parku albo chociaż po betonowych miejscówach.

Czy jednak nie jestem za stary na naukę? Jeszcze nigdy nie jeździłem na desce. Nie wiem czy się sprawdzę.

1. Jakie deski polecacie na absolutny początek. Cena jest ważna.
2. Czy sam trening wystarczy, czy też trzeba mieć do tego jakiś talent?
3. Czy jestem Regular czy Goofy jeżeli na deskę chciałbym wejść tak (po prostu podchodzę do deski i mam taki odruch że tak wsiadam) że prawa noga na tailu a lewa na przodzie? Którą nogą się odpychać?
4. Buty wydaje mi się że mam dobre, bo generalnie lubię ten styl skate. Mam Nike Air 6.0 Mogan Mid, Nike Air Oncore oraz jakieś tam stare z Vans''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować