Zaloguj się, aby obserwować  
osik_152

Deskorolka - temat ogólny

1822 postów w tym temacie

Dnia 26.10.2009 o 15:22, Arkhaor napisał:

Ja polecam shov it na początek, a jak naprawdę ci zależy na flipie to ucz się kicka.
Ustaw nogę na samej krawędzi deski i zrób ollie to się sama zakręci, będziesz chociaż
wiedział jakie to uczucie. Gorzej zlądować ;D.

Co do filmu. Wiele tricków nowych nie zostało ujętych i za niedługo uploaduję nową wersję
z 3 nowymi trickami *inward heel z 3 schodów, nightmare flip i coś tam było ;P*, może
to nie wiele ale ich po prostu zabrakło ;D, a teraz nie ma jak dokręcić, bo zimno i mam
deskę złamaną ;P. Pozatym w Kielcach nie mamy specjalnie miejscówek żeby wypróbować coś
nowego ;/.

Ehh, ale jakieś miejscówki zawsze macie. A u nas to lipa totalna. Z chęcią zobaczę tego Inwarda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 20:40, Arkhaor napisał:

A proszę bardzo. Wersja z 3 nowymi trickami wrzucona. Po napisach końcowych można je
zobaczyć ;).

http://vimeo.com/7334889

Kurdę no dzisiaj tak sucho i na ogół ładnie było, a ja deski nie mam ;d.


Ja muszę trucki kupić, bo stare sprzedałem. Obecnie jest bardzo zimno a ja po chorobie (przez deske :D) więc trzeba odpuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hee ja to mam złomiaste trucki. Jeden to truck z deski ze smitha a drugi to opus ;P. Oba mają różną wysokość, ale jak dla mnie całkiem przyjemnie się na nich jeździ ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2009 o 08:54, Arkhaor napisał:

Hee ja to mam złomiaste trucki. Jeden to truck z deski ze smitha a drugi to opus ;P.
Oba mają różną wysokość, ale jak dla mnie całkiem przyjemnie się na nich jeździ ;).

Ja miałem Silvery kupione za niebywale okazjonalną cenę 110 zł razem z kółkami Spitfire. Sprzedałem je jednak jak dowiedziałem się, że konkretnie Class A Low (czyli moje) są do dupy (pękające kingpiny - dwa w przeciągu tygodnia mi pękły). Następne to były Venture, ale potrzebowałem kasy więc poszły na Allegro. Teraz znowu zamierzam kupić "wenczery". Moja pierwsze w karierze były razem z kompletną deską z hipermarketu, drugie to już Speed Demonsy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Propo trucków. W piwnicy mam deskę kumpla ze smitha (potrzebna była do nagrań ;P). Schodzę na dół, biorę deskę żeby się przejechać do sklepu, ale jakoś dziwnie skręca. Odwracam deskę a tu podstawka równo wzdłuż pęknięta...od niczego xD. Ot tak stała sobie deska w piwnicy nikt jej nie ruszał i pękł sobie truck ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2009 o 18:49, Arkhaor napisał:

Propo trucków. W piwnicy mam deskę kumpla ze smitha (potrzebna była do nagrań ;P). Schodzę
na dół, biorę deskę żeby się przejechać do sklepu, ale jakoś dziwnie skręca. Odwracam
deskę a tu podstawka równo wzdłuż pęknięta...od niczego xD. Ot tak stała sobie deska
w piwnicy nikt jej nie ruszał i pękł sobie truck ;P.


myszy przegryzły :PP
Co do Waszego ulepszonego filmiku na vimeo- jest super :) !!
Chciałbym kiedyś nauczyć się takich tricków :)

Teraz do tematu: od ok 1,5 roku jeżdzę na desce- ale gł. sama jazda bez tricków. Wzięłem sie za tricki, ale do wielu tricków potrzebny jest dobry ollie. Olliego potrafię zrobić ale wybijam sie nisko nad ziemia. Czy macie może jakieś wskazówki jak wyżej się wybijać? :)

Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak robić wysokie ollie?
Pierszą nogę połóż na środku deski drugą stabilnie ustaw na krańcu taila i z całej siły się wybij jednocześnie ciągnąć nogą po papierze do góry aż do montażówek i przy tym wszystkim od razu po naciśnięciu taila podnieś nogę wybijjającą do góry, a nogę "ciągnącą" kiedy dojdzie do montażówek też podnieś. Ale najlepszym sposobem nauki jest mimo wszystko praktyka :P.

BTW
Zaczęliśmy kręcić drugi montażyk i już mamy mojego około 45 metrowego manuala ;P. Niestety nie pobiłem swojego wcześniejszego rekordu - 60m. Ogólnie w nowym filmie będzie większe zróżnicowanie i brak słoika na kamerze :P. Chyba że wyposażymy się w konwerter ;).

Dobra koniec szpanu xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ollie to po prostu noga która ma ciągnąć przed montażówkami, a ta która podbija pewnie na tejlu - to się z czasem wyrobi. Ogólnie myk jest taki żeby podbić i jak najszybciej wypoziomować i wyskoczyć do góry żeby to było ollie a nie oderwanie ledwie traków. Poza tym praktyka praktyka i samo sie z czasem wyrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Arkhaor i dzeksondzekson za pomoc :)
Z chęcią sróbowałbym teraz olliego ale pogoda jest do bani :(. Trzeba czekac tylo aż zrobi się ciut cieplej i zasuwam ćwiczyć olliego :)

Pozdrowienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam się na przyszłość ;D. Zawsze zostaje garaż/piwnica kiedy jest zła pogoda :P.

Na przyszłość - jeśli nie wiecie jak zrobić dany trick wpiszcie sobie How to <nazwa tricku> (np. How to kickflip). Jest peeeełono video-poradników do wieelu tricków ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 22:40, Arkhaor napisał:

Polecam się na przyszłość ;D. Zawsze zostaje garaż/piwnica kiedy jest zła pogoda :P.

Na przyszłość - jeśli nie wiecie jak zrobić dany trick wpiszcie sobie How to <nazwa
tricku> (np. How to kickflip). Jest peeeełono video-poradników do wieelu tricków
;D.


u mnie w piwnicy jest tyle gratów że trudno chodzić a co dopiero skakac :)
pozostaje ew. garaż jeśli nie bedzie w nim samochodu :P

p.s jeszcze wczoraj zaliczyłem niezłą gorączkę (38stopni) więc nawet garaż odpada na najbliższy tydzien :P

pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 22:40, Arkhaor napisał:

Polecam się na przyszłość ;D. Zawsze zostaje garaż/piwnica kiedy jest zła pogoda :P.

Na przyszłość - jeśli nie wiecie jak zrobić dany trick wpiszcie sobie How to <nazwa
tricku> (np. How to kickflip). Jest peeeełono video-poradników do wieelu tricków
;D.

Dla mnie takie poradniki to mało, i tak trzeba większość samemu wywnioskować. Każdemu wygodnie podkręca się deskę trochę inaczej.

Mój garaż odpada, jak tam się zrobi ollie to hałas jest taki jakby kilka lasek dynamitu wybuchło!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale dzięki tym filmom wiesz jak minej-więcej wykonać trick i jak on wygląda ;). Ustawienie nóg to kwestia wygody. Garaż zawsze można otworzyć to będzie ciszej ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko filmiki i artykuły typu "How to..." są bardzo dobre dla początkujących. Bardziej obeznani z tematem powinni poradzić sobie bez tego. U mnie cholernie zimno, będzie trzeba się wybrać do poola w Krk, ale muszę kupić trucki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę ci za darmo oddać trucki SMJ ;P. A z trucków u nas sporo osób jeździ na romanach - bo tanie i dobre ;D. Swoją drogą polecam tego kolesia: http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2537477 sprowadza sprzęt prosto z Ameryki i ma niskie ceny. Kiedyś były jeszcze niższe kiedy właśnie tam mieszkał, bo sprzedawał wtedy bez VATu i przesyłka była za friko ;). Już kupiłem od niego deskę DarkStara i buty Adio Kenny Anderson ;). Mówił mi że za jakiś miesiąc będzie nowy rzut sprzętu ;>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem deskę i buty. Kumpel zaś kupił u niego blat i jakieś 4 pary butów. Wszystko doszło w celującym stanie ;). Zresztą komentarze na jego profilu o czymś świadczą. Ja szczerze polecam ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Venczerki zakupione za dość przyzwoitą cenę - 190 zł (20 zł zniżki). Teraz tylko muszą przejść chrzest bojowy. :D Tylko że nie ma gdzie jeździć bo pogoda zryta... Muszę się w końcu do tego poola wybrać z kumplami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie gumek. Zmieniam na wiosnę, na Andegrandzie widziałem kilka marek gumek, ale żadne nie są pod moje traki. Czy powinny pasować wszystkie, czy trzeba sprawdzić jakieś specjalne info?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować