Zaloguj się, aby obserwować  
osik_152

Deskorolka - temat ogólny

1822 postów w tym temacie

Dnia 27.02.2009 o 19:53, nightfaler napisał:

Mam pytanko mam 16 lat i chciałbym zacząć jeździć na desce, i chcę wiedzieć czy nie jest
za późno na naukę i od jakiej deski zacząć.


A powiedz mi, czemu ma być za późno? Co jest przeszkodą?
Co do deski polecam SD (Speed Demons) (skate-europe.com - to polski sklep jak coś) lub jeśli masz mniej kasy albo nie chcesz wydawać 250 zł to może... kryptonics (allegro.pl). Oczywiście to są składaki jak chcesz kupować odddzielne części to powiedz, może coś ci skleję. Napisz czy masz dużo kasy (pamiętaj też o butach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2009 o 20:42, bobbi legitka napisał:


A powiedz mi, czemu ma być za późno? Co jest przeszkodą?


A bo ja wiem :D Niekiedy jest tak że jak się czegoś za młodu nie nauczysz to dupa blada potem.

Dnia 27.02.2009 o 20:42, bobbi legitka napisał:

Co do deski polecam SD (Speed Demons) (skate-europe.com - to polski sklep jak coś) lub
jeśli masz mniej kasy albo nie chcesz wydawać 250 zł to może... kryptonics (allegro.pl).
Oczywiście to są składaki jak chcesz kupować odddzielne części to powiedz, może coś ci
skleję. Napisz czy masz dużo kasy (pamiętaj też o butach).


Na razie to się zastanawiam w końcu za oknem śnieg jeszcze :), a to buty też trzeba do tego mieć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 20:44, nightfaler napisał:


>
> A powiedz mi, czemu ma być za późno? Co jest przeszkodą?

A bo ja wiem :D Niekiedy jest tak że jak się czegoś za młodu nie nauczysz to dupa blada
potem.


Uczysz się dla siebie nie dla innych.

Dnia 27.02.2009 o 20:44, nightfaler napisał:


> Co do deski polecam SD (Speed Demons) (skate-europe.com - to polski sklep jak coś)
lub
> jeśli masz mniej kasy albo nie chcesz wydawać 250 zł to może... kryptonics (allegro.pl).

> Oczywiście to są składaki jak chcesz kupować odddzielne części to powiedz, może
coś ci
> skleję. Napisz czy masz dużo kasy (pamiętaj też o butach).

Na razie to się zastanawiam w końcu za oknem śnieg jeszcze :), a to buty też trzeba do
tego mieć ?


Tak, papier ścierny na desce (grip) to w każdym razie papier ścierny, zdziera materiał z butów (czy to zamsz, czy guma, czy skóra, czy co tam jeszcze). Robią się dziury itp. Niestety buty do deski są nie tanie a trzymają, te lepsze około pół roku. No ale każdy sport jest na swój sposób drogi, nie ma rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2009 o 21:56, bobbi legitka napisał:

> tego mieć ?

Tak, papier ścierny na desce (grip) to w każdym razie papier ścierny, zdziera materiał
z butów (czy to zamsz, czy guma, czy skóra, czy co tam jeszcze). Robią się dziury itp.
Niestety buty do deski są nie tanie a trzymają, te lepsze około pół roku. No ale każdy
sport jest na swój sposób drogi, nie ma rady.


Yhy, więc chodzi tylko o to że buty się niszczą ? Czy jest aż taka wielka różnica w komforcie jazdy ? I podaj jakiś model na początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 22:19, nightfaler napisał:

Yhy, więc chodzi tylko o to że buty się niszczą ? Czy jest aż taka wielka różnica w komforcie
jazdy ? I podaj jakiś model na początek.

Ja zdarłem już kilkanaście różnych par, i to w tym samym miejscu. I twierdzę to samo co zawsze twierdziłem - nie ma butów nie do zdarcia. Jedne potrzymają Ci dłużej, inne krócej, ale nie ma butów idealnych. Gdyby były buty idealne, to wszyscy by w nich jeździli. Więc polecić jedynie Ci mogę tyle, że odwiedź sobie stronkę :

http://dreamskateshop.pl/

Tutaj masz tanio buty niż w skejtszopach, i to są te z wyższej półki (w skejtszopach normalnie kosztują po 200-300 zł. Tutaj jedynie 225 kosztują es scale brown ale to są najlżejsze buty na świecie. Od siebie właśnie dodam, że teraz znowu kupuje esy, bo trzymają dla mnie strasznie dużo. Dodam też że jedyne na co patrz to żeby nie kupować butów ze skóry (niby wydaje sie mocniejsza niż zamsz, ale faktycznie trzyma krócej) i nie patrz tez wygląd butów. Interesuje Cie jedynie by dobrze trzymały, nie wazne co jest na nich narysowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra na buty przyjdzie czas. Co z deską z tego co wyczytałem tonie opłaca się kupować od razu gotowej a samemu składać. Chyba że się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2009 o 12:50, nightfaler napisał:

Dobra na buty przyjdzie czas. Co z deską z tego co wyczytałem tonie opłaca się kupować
od razu gotowej a samemu składać. Chyba że się mylę.


Owszem nie opłaca się. Na początek najlepiej kup sobie deck "Pogo Minilogo". Na allegro bądź Dizasterze będzie za 110 zł. A co do butów to możesz sobie kupić nawet dość słabe, a potem oddaj do szewca żeby ci nakleił pas gumy tam gdzie będziesz tarł ollie, dużej potrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2009 o 21:08, bobbi legitka napisał:

> Dobra na buty przyjdzie czas. Co z deską z tego co wyczytałem tonie opłaca się kupować

> od razu gotowej a samemu składać. Chyba że się mylę.

Owszem nie opłaca się. Na początek najlepiej kup sobie deck "Pogo Minilogo". Na allegro
bądź Dizasterze będzie za 110 zł. A co do butów to możesz sobie kupić nawet dość słabe,
a potem oddaj do szewca żeby ci nakleił pas gumy tam gdzie będziesz tarł ollie, dużej
potrzyma.


No dobra ale to sam deck podałeś, a co zresztą ? A może znajdzie się w jakimś sklepie (nie allegro) cała dobra deska, tak żebym nie musiał się na starcie bawić w szukanie części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2009 o 22:13, nightfaler napisał:

> > Dobra na buty przyjdzie czas. Co z deską z tego co wyczytałem tonie opłaca
się kupować
>
> > od razu gotowej a samemu składać. Chyba że się mylę.
>
> Owszem nie opłaca się. Na początek najlepiej kup sobie deck "Pogo Minilogo". Na
allegro
> bądź Dizasterze będzie za 110 zł. A co do butów to możesz sobie kupić nawet dość
słabe,
> a potem oddaj do szewca żeby ci nakleił pas gumy tam gdzie będziesz tarł ollie,
dużej
> potrzyma.

No dobra ale to sam deck podałeś, a co zresztą ? A może znajdzie się w jakimś sklepie
(nie allegro) cała dobra deska, tak żebym nie musiał się na starcie bawić w szukanie
części.



http://supersklep.pl/s/1/Kompletne_deskorolki/16/28/
Tylko że słabe łożyska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakąś deskę z allegro?? Tak do 100. Może być używana. Do samego jeżdżenia albo do jakiegoś olie pod krawężnik żeby z deski nie schodzi dla wygody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 17:15, adi54 napisał:

Możecie polecić jakąś deskę z allegro?? Tak do 100. Może być używana. Do samego jeżdżenia
albo do jakiegoś olie pod krawężnik żeby z deski nie schodzi dla wygody.

Nie z alle, tylko wejdź na www.miniramp.pl i tam masz promocje ich własnych decków za ~100 zł.
Aha właśnie. Chłopaki, jak tam?? Jeździcie już? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 22:10, nightfaler napisał:


>
> http://supersklep.pl/s/1/Kompletne_deskorolki/16/28/
> Tylko że słabe łożyska.

Jakoś nie jestem przekonany żeby na samym początku wydąć 4 bańki za deskę. Problem w
tym że nie wiem czy mi się to spodoba a chciałbym jeszcze kogoś z otoczenia w to wciągnąć.


http://allegro.pl/item565473505_kompletna_deskorolka_kryptonics_gratis_wysylka24h.html
http://allegro.pl/search.php?string=amok&category=13748&country=1

xCzar0@ - ja po polu jeszcze nie jeżdżę, na razie mam odwilż wraz z deszczem, jeżdżę na parkingach podziemnych (moje szczęście że mieszkam w Krakowie, gdzie są markety duże :)) nie mogę się doczekać kiedy pójdę na moje ulubione miejscówki :) (a tu jeszcze szkoła :/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka, jeżdżę na desce już od jakiego czasu, a od niedawna zacząłem trenować. Wychodzi mi już manual i Pop shove-it, natomiast pierwszy problem spotkałem przy najbardziej prymitywnym tricku - Ollie. Normalnie jeżdżę stylem goofy (lewa noga odpycha, prawa na desce), a ollie wychodzi mi tylko na regular. To bardzo kłopotliwe, bo gdy chcę zrobić ollie muszę zmieniać pozycję nóg. Z czasem zaczęło mnie to naprawdę irytować. Doradźcie: nauczyć się robić ollie na goofy''im, czy zacząć jeździć na regularze? Bardziej uśmiecha mi się druga opcja, ale wolałem poradzić się profesjonalistów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 23:05, gjbochen napisał:

Hejka, jeżdżę na desce już od jakiego czasu, a od niedawna zacząłem trenować. Wychodzi
mi już manual i Pop shove-it, natomiast pierwszy problem spotkałem przy najbardziej prymitywnym
tricku - Ollie. Normalnie jeżdżę stylem goofy (lewa noga odpycha, prawa na desce), a
ollie wychodzi mi tylko na regular. To bardzo kłopotliwe, bo gdy chcę zrobić ollie muszę
zmieniać pozycję nóg. Z czasem zaczęło mnie to naprawdę irytować. Doradźcie: nauczyć
się robić ollie na goofy''im, czy zacząć jeździć na regularze? Bardziej uśmiecha mi się
druga opcja, ale wolałem poradzić się profesjonalistów ;)


Zacznij jeździć mongo. a popa robisz regular czy goofy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm większość pro jeździ na regularze, ale są też na goofym. Ucz się najpierw ollie jednego, potem drugiego (te ollie z "odwróconymi nogami" to switch ollie). I to i to się przyda. Później jakieś Nollie Hardflip''y będziesz kręcił, więc oba są potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować