Zaloguj się, aby obserwować  
osik_152

Deskorolka - temat ogólny

1822 postów w tym temacie

Dnia 22.06.2009 o 16:22, Rafix_94 napisał:

To gdzieś ty jeździł :D

Jak dostałem na pierwszą komunie(xD)to już troszeczke była nadłamana. Bawiłem się wtedy, waląc o kant deski i ona tak śmiesznie latała w powietrzu :P
>Ja kupiłem dwa miechy temu blat Elementa i z gripem dałem 260

Dnia 22.06.2009 o 16:22, Rafix_94 napisał:

zł i już się sypie :/

Jesteś hardkorem!

Dnia 22.06.2009 o 16:22, Rafix_94 napisał:

Niedługo będzie trza zmienić, po prostu taka powierzchnia gdzie
łatwo idzie sprzęt załatwić. Mam na myśli skatepark w Bukownie :)

Zanim ja do skejta pójde to koniec świata prędzej przyjdzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mało jeżdżę (brak czasu i miejsce) ale można powiedzieć że jestem fanem skateboardingu. Bardzo bym chciał w przysłości odwiedzić Skatopie, bardzo ciekawa miejscówka, w zasadzie marzenie wszystkich skaterów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 21:41, Nyarlatoteph napisał:

Co prawda mało jeżdżę (brak czasu i miejsce) ale można powiedzieć że jestem fanem skateboardingu.
Bardzo bym chciał w przysłości odwiedzić Skatopie, bardzo ciekawa miejscówka, w zasadzie
marzenie wszystkich skaterów.

U mnie też nie ma za bardzo gdzie jeździć. Dlatego trzeba wybierać się w dalsze miejsca :D Czas zawsze znajdę, poza tym teraz wakacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 18:55, Rafix_94 napisał:

Trzeba się uczyć :P Mi to sprawia przyjemność, jeżdżę 1,5 roku i stale mnie to cieszy
:) A tricków do nauki jest cała masa.

Ja jeżdzę 3 dni i cieszy mnie również :D Póki co umiem tylko Ollie(ale nie za wysoko)i to tylko w miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 23:32, Kirabaxior napisał:

> Trzeba się uczyć :P Mi to sprawia przyjemność, jeżdżę 1,5 roku i stale mnie to cieszy

> :) A tricków do nauki jest cała masa.
Ja jeżdzę 3 dni i cieszy mnie również :D Póki co umiem tylko Ollie(ale nie za wysoko)i
to tylko w miejscu.

W miejscu nie ma sensu się uczyć :P Bo w jeździe to tak, jak byś się na nowo uczył :)

Dnia 22.06.2009 o 23:32, Kirabaxior napisał:

>Nigdzie ( po za allegro) nie mogę znaleźć tych kompletnych desek elementa, więc może
coś innego ?

Doszły nowe kompletne deski na andegrandzie: http://pl.skate-europe.com/details/64080-deskorolka_kompletna_alien_workshop.html oraz http://pl.skate-europe.com/details/64086-deskorolka_kompletna_habitat.html

Cena to 350 zł - według mnie jedna z tych będzie bardzo dobrym wyborem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2009 o 13:13, Rafix_94 napisał:

Doszły nowe kompletne deski na andegrandzie: http://pl.skate-europe.com/details/64080-deskorolka_kompletna_alien_workshop.html
oraz http://pl.skate-europe.com/details/64086-deskorolka_kompletna_habitat.html

Cena to 350 zł - według mnie jedna z tych będzie bardzo dobrym wyborem :)


OO.... ale wczoraj ich bankowo nie było :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2009 o 15:37, nightfaler napisał:


> Doszły nowe kompletne deski na andegrandzie: http://pl.skate-europe.com/details/64080-deskorolka_kompletna_alien_workshop.html

> oraz http://pl.skate-europe.com/details/64086-deskorolka_kompletna_habitat.html

>
> Cena to 350 zł - według mnie jedna z tych będzie bardzo dobrym wyborem :)
>

OO.... ale wczoraj ich bankowo nie było :D

No wiem, dopiero się pojawiły :D Według mnie najrozsądniejszy wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2009 o 18:43, Rafix_94 napisał:

> OO.... ale wczoraj ich bankowo nie było :D
No wiem, dopiero się pojawiły :D Według mnie najrozsądniejszy wybór.



A te z Habitata też są dobre ? W sumie to cena taka sama :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dwa problemy. Z ollie w jeździe i pop shove-it''em. Otóż przy ollie w jeździe waląc w tail deska mi niekiedy zmienia kierunek, ew. tracę nad nią kontrolę, albo kolejny problem, gdy trę butem do nose''a wszystko jest ok, ale gdy deska ląduje noga na tailu nie może na nim wylądować :(

Problem z pop shove-item polega na tym, że robię niby ollie, nachylam się, a deska z reguły ląduje z przodu, ale nieco na prawo, a powinna prosto, jedynie do przodu. Co jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2009 o 20:53, Jaki_Gahn napisał:

Witam. Mam dwa problemy. Z ollie w jeździe i pop shove-it''em. Otóż przy ollie w jeździe
waląc w tail deska mi niekiedy zmienia kierunek, ew. tracę nad nią kontrolę, albo kolejny
problem, gdy trę butem do nose''a wszystko jest ok, ale gdy deska ląduje noga na tailu
nie może na nim wylądować :(

Problem z pop shove-item polega na tym, że robię niby ollie, nachylam się, a deska z
reguły ląduje z przodu, ale nieco na prawo, a powinna prosto, jedynie do przodu. Co jest
nie tak?

Pamiętam, że mój kumpel miał problem bo tylna noga zostawała mu z tyłu i nie mógł normalnie wylądować na desce. Ja normalnie jadę, przykucam lekko, uderzam w tail od razu ciągne lewą nogę w kierunku nose''a i jestem w powietrzu razem z deską i swobodnie ląduje. Nie wiem szczerze jak Ci pomóc - musisz ćwiczyć.

Jak robisz popa to robisz zwykłe Ollie i ciągniesz potem noge do tyłu i gdy deska sie wybije to lecisz bardziej do przodu przed siebie, tam gdzie się patrzysz żeby ją złapać.

Polecam przeczytać te dwa artykuły, może pomogą ;)
Ollie:
http://deskorolka.extreme.org.pl/index.php?what=13

Shove-it
http://deskorolka.extreme.org.pl/index.php?what=499

Problemy dopiero i tak zaczną się, gdy będziesz chciał sie uczyć kickflipa, albo heelfipa :P Mnie nauka tego trochę czasu zabrała. Potem varial kickflip który nie jest aż tak trudny :) Teraz muszę się wziąść za 3.6 flipa i BS Flipa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

But na deskę musi mieć płaską podeszwę. Poza tym nie polecam kupować drogich butów, bo i tak szybko je zniszczysz. Do jazdy te wystarczą, ale do Ollie, flipów itp. radzę kupić jakieś inne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 10:01, Rafix_94 napisał:

But na deskę musi mieć płaską podeszwę. Poza tym nie polecam kupować drogich butów, bo
i tak szybko je zniszczysz. Do jazdy te wystarczą, ale do Ollie, flipów itp. radzę kupić
jakieś inne :)


Hmmmm nie drogie ? To jakie radzisz ? Ktoś ostatnio radził chyba jakieś es`sy, dobry wybór ? Ale w sumie to one drogie jak diabli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 10:23, nightfaler napisał:

> But na deskę musi mieć płaską podeszwę. Poza tym nie polecam kupować drogich butów,
bo
> i tak szybko je zniszczysz. Do jazdy te wystarczą, ale do Ollie, flipów itp. radzę
kupić
> jakieś inne :)

Hmmmm nie drogie ? To jakie radzisz ? Ktoś ostatnio radził chyba jakieś es`sy, dobry
wybór ? Ale w sumie to one drogie jak diabli.

Zwykłe mcArthury wystarczą ; ) Kurde dzisiaj 3 godziny katowania 3.6 flipa :P Szlag mnie chciał trafić jak stanąłem na blacie a mi deska odjechała, heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko co do Ollie.
No więc w miejscu umiem, ale gdy jeżdzę na desce(prawa noga na blacie, lewą się odpycham)i gdy chcę zacząć robić ollie, tracę "czucie" w lewej nodze i dezorientuję się. Po prostu nie umiem lewą nogą podbijać deski gdyż jestem praworęczny/nożny.
Masz jakieś rady? Czy od razu robić fakie ollie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki za double.
Praktycznie połamała mi się deska, nie da się sensownie już na niej jeździć. Póki co zostawie ją by ćwiczyć na niej ollie. Ale i tak - 2, góra 3 razy skoczę to mi padnie.
I tu mam pytanie.
http://www.allegro.pl/item660543649_wyczynowa_deskorolka_spokey_abec_5_3_wzory.html#gallery
Dobra jest ta deskorolka? Nie jestem strasznie wymagający, powiem że sporego budżetu nie mam(potrzebuje też kasy na gry), chce po prostu by kółka nie hamowaly za bardzo podczas jazdy, i by blat był wytrzymały.
A tak btw. znalazłem gdzieś dechę 20 zł droższą, ale z kołkami... aluminiowymi? Lepsze od tych co są w podanej desce?
Z góry dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2009 o 18:24, Kirabaxior napisał:

A ja mam pytanko co do Ollie.
No więc w miejscu umiem, ale gdy jeżdzę na desce(prawa noga na blacie, lewą się odpycham)i
gdy chcę zacząć robić ollie, tracę "czucie" w lewej nodze i dezorientuję się. Po prostu
nie umiem lewą nogą podbijać deski gdyż jestem praworęczny/nożny.
Masz jakieś rady? Czy od razu robić fakie ollie?

Ollie to jest podstawa. Jesli nie nauczysz sie ollie to moim zdaniem nie umiesz nic
daj sobie spokoj na razie z fakie ollie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować