Zaloguj się, aby obserwować  
osik_152

Deskorolka - temat ogólny

1822 postów w tym temacie

the yeah! Ludzie ; d wyszedłem sobie dziś na dwór (przed chwilą ; p) i tak patrze. Widzę deske, mówie sobie ''dawno nie jeździłem to może sobie coś popróbuje''. I tak też zrobiłem. Mówię '' może spróbuję heelflipa? Nigdy go nie próbowałem, ale nóż, może się uda''. Viola (nie wiem jak to się pisze) na gdzieś około 30 prób wyszło mi 4 ; p Może nie jest to powalający wynik, ale ja już mówiłem, nigdy nawet heel''a nie próbowałem : )
Świetne uczucie jak uda się wylądować.
Może macie jakieś pomysły, żeby przy robieniu heela deska mi nie skęcała ? Jak kręcę to deska jakoś mi a tu w lewo, a tu w prawo ucieknie i przez to trudno jest wylądować ; / Fakt kilka razy się udało, ale tylko kilka. Kilka razy skleiłem nawet double, tyle, że wtedy wylądować za ch*ja nie dam rady, nie wyczuje kiedy kończy się drugi obrót. Ale to wszystko pewnie kwestia ćwiczeń : )
Skleiłem heelflipa! Cieszę się jak dziecko dosłownie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no, no ;d
jedwabisty mógłbym rzec, ale że płatny ? Toż to granda. Na pewno straci na tym dużo dobrych skaterów i nie tylko.
Szczerze powiedziawszy nigdy nie spotkałem się z płatnym skate parkiem. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.07.2009 o 22:44, Qbasmok napisał:

Szczerze powiedziawszy nigdy nie spotkałem się z płatnym skate parkiem. : )

2zł od poniedziałku do piątki i 3zł w łikendy. Lub 40zł za miesiąc. Ja to mam tylko nadzieję że za jakiś czas skatepark będzie darmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2009 o 22:47, xD_ominik napisał:


> Szczerze powiedziawszy nigdy nie spotkałem się z płatnym skate parkiem. : )
2zł od poniedziałku do piątki i 3zł w łikendy. Lub 40zł za miesiąc. Ja to mam tylko nadzieję
że za jakiś czas skatepark będzie darmowy.


A to jeszcze nie takie wielkie pieniądze : )
Idzie wytrzymać : )
Myślałem, że to leci gdzieś 10zł na godzinę to wtedy można się kłócić ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się Heela nauczyłem w jeden dzień, ale to tylko dlatego że wcześniej katowałem non stop kickflipa do perfekcji. A deska obraca Ci się prosto, nie leci krzywo? Bo byle jakiego kicka lub heela łatwo kopnąć, ale technicznie ładnego to już sztuka :D Teraz robię 3.6 flipa raz normalnie skleiłem, tak to zawsze staję na blacie i po chwili schodzę z deski, nie wiem czemu :P Widać lądowanie wymaga jeszcze szlifu. BTW lista niżej co umiem ; P

- Ollie
- Nollie (nie zawsze wyjdzie, ale w skate już kumpli pykam)
- Ollie 180
- Shove-It (różne odmiany)
- 3.6 Shove-It
- Kickflip
- Heelflip
- Varial Kickflip
- 3.6 flip (tylko lądowanie dobrze opanować, bo z deski schodzę automatycznie po zlądowaniu :D)

Oczywiście nie wspomina tutaj o robieniu powyższych tricków z fakie (czyli że umiem) no i grindach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2009 o 23:08, Rafix_94 napisał:

Ja się Heela nauczyłem w jeden dzień, ale to tylko dlatego że wcześniej katowałem non
stop kickflipa. A deska obraca Ci się prosto, nie leci krzywo? Bo byle jakiego kicka
lub heela łatwo kopnąć, ale technicznie ładnego to już sztuka :D Teraz robię 3.6 flipa
raz normalnie skleiłem, tak to zawsze staję na blacie i po chwili schodzę z deski, nie
wiem czemu :P Widać lądowanie wymaga jeszcze szlifu.


Ja właśnie kicka nie zrobię ; p
Deska mi się właśnie obraca tak jak powinna, ale skręca delikatnie, że ląduje na samym nose, albo całkowicie mi spod nóg ucieka.

Edit: Mocarny jesteś! Mistrzu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2009 o 23:12, Qbasmok napisał:

> Ja się Heela nauczyłem w jeden dzień, ale to tylko dlatego że wcześniej katowałem
non
> stop kickflipa. A deska obraca Ci się prosto, nie leci krzywo? Bo byle jakiego kicka

> lub heela łatwo kopnąć, ale technicznie ładnego to już sztuka :D Teraz robię 3.6
flipa
> raz normalnie skleiłem, tak to zawsze staję na blacie i po chwili schodzę z deski,
nie
> wiem czemu :P Widać lądowanie wymaga jeszcze szlifu.

Ja właśnie kicka nie zrobię ; p
Deska mi się właśnie obraca tak jak powinna, ale skręca delikatnie, że ląduje na samym
nose, albo całkowicie mi spod nóg ucieka.

Ja się długo uczyłem kicka zanim go obanowałem, ale opłacało się :) W sumie to podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.07.2009 o 23:13, Rafix_94 napisał:

Ja się długo uczyłem kicka zanim go obanowałem, ale opłacało się :) W sumie to podstawa.


Ja właśnie jak próbuję zrobić kicka to w ogóle nie mogę zakręcić ... nie mam pojęcia czemu. Robię tak jak wszędzie pokazują, a mimo wszystko jakoś mi to nie wychodzi.
Jakieś wskazówki dla początkującego, mistrzu? Wybacz, Mistrzu! ; d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to każdy uczy się inaczej tricku więc Ci nie pomogę. Zajrzyj na deskorolka etxreme tam wszystko jest opisane - jak z tam tąd nie pomoże, to ja tym bardziej. Praktyka czyni mistrza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Na wczesnjejszego posta mi nikt nie odpowiedzjał to sprubuje jeszcze raz.
Czy któras z tych deskorolek będzie dobra do kupna na początek??
http://www.allegro.pl/item669155740_wyczynowa_deskorolka_abec7_klon_kanadyjski_7warst.html
http://www.allegro.pl/item670125399_deskorolka_wyczynowa_black_knight_abec_7_naklejki.html
http://www.allegro.pl/item675912034_deskorolka_hudora_skill_2_0_prof_9war_carbon.html
Dodam jeszcze że mjałem kontakt już z deskorolką. Kiedy mjałem 8 lat<mam 15> jeździłem na deskorolce kolegi i umiałem olie. Teraz po7 latach przerwy przejechałem sie na deskorolce jakiegoś dzieciaczka, I umiałem wskakiwać na krawężnik i przeskoczyć policjanta. A kiedyś nawet udało mi sie zrobić kicflipa:D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 16:53, slipknotslayersoad napisał:

Siemka. Na wczesnjejszego posta mi nikt nie odpowiedzjał to sprubuje jeszcze raz.
Czy któras z tych deskorolek będzie dobra do kupna na początek??
http://www.allegro.pl/item669155740_wyczynowa_deskorolka_abec7_klon_kanadyjski_7warst.html
http://www.allegro.pl/item670125399_deskorolka_wyczynowa_black_knight_abec_7_naklejki.html
http://www.allegro.pl/item675912034_deskorolka_hudora_skill_2_0_prof_9war_carbon.html
Dodam jeszcze że mjałem kontakt już z deskorolką. Kiedy mjałem 8 lat<mam 15> jeździłem
na deskorolce kolegi i umiałem olie. Teraz po7 latach przerwy przejechałem sie na deskorolce
jakiegoś dzieciaczka, I umiałem wskakiwać na krawężnik i przeskoczyć policjanta. A kiedyś
nawet udało mi sie zrobić kicflipa:D.

Zdecydowanie pierwsza będzie dobrym wyborem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2009 o 23:15, Qbasmok napisał:

Jakieś wskazówki dla początkującego, mistrzu? Wybacz, Mistrzu! ; d

nie jestem mistrzem, ale polecam nowy filmik pj''a
http://www.youtube.com/watch?v=wpVYpnJ2Jz0
jest to poczatek serii a akurat pierwszym z trickow jest kickflip.
w sumie fajna inicjatywa, bo to polaczenie trickipedii(tylko robi trick) i tricktipa (opisuje jak go robic)

co do moich rad. Najlepiej pojezdzij z kims kto sie zna i rob tego kickflipa. Bo chodzi o to, ze zaleznie od tego czy bedziesz kopal za wysoko, czy za nisko bedziesz musial nauczyc sie kopac odpowiednio tak zeby deska wyleciala ladnie w gore i zebys ja zladowal plasko a nie najpierw na tylniego trucka a potem przedniego (okropnie to wyglada). Wiec ogolnie ustawiasz noge lekko pod katem, PODSTAWA TO DOBRE WYBICIE No i jeszcze odpowiednie kopniecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 08:32, I_dont_know napisał:

> Co sądzicie o tej desce na początek : http://allegro.pl/item680720729_deskorolka_wyczynowa_labeda_50_abec7_profesjonalna.html

> ;]
złóż sobie w skateshopie.

w mojej okolicy to zawiele ich nie ma ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego ile masz kasy na start żeby kupić deskę? Bo jeżeli masz jej dużo nie ma sensu kupować czegoś takiego. Jeżeli nie, cóż... Na start powinna Ci wystarczyć :)

Ostatnio skakaliśmy ze schodków przy banku to deska wpadła mi pod samochód :P Na szczęście jest tylko pęknięcie przy nosie, ale też niestety nie mogę robić ano nose manuala ani nic z tych rzeczy bo po prostu nosek się giba i łamie :P BTW: nie polecam w ogóle blatów Elementa. Mam go dopiero 4 miechy a wygląda gorzej (oczywiście porównuję wygląd przed wypadkiem, poza tym tego ułamania i tak nie widać bo znajduje się pod gripem) niż mój roczny PlanB i w ogóle stracił elastyczność i popa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wy tutaj ciągle piszecie o firmach i skate shopach. Aż się nudno robi, zażyciłby ktoś swoje foty albo coś podobnego. Ja w czwartej pojadę do największego skateparku w Polsce. Jeśli będzie odpowiednia pogoda. Zrobię kilka fotek:D nie mogę się doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować