Zaloguj się, aby obserwować  
osik_152

Deskorolka - temat ogólny

1822 postów w tym temacie

Dnia 28.08.2009 o 22:51, Qbasmok napisał:

Pop shove it, a postem ten sam trick tyle, że fs. albo kick''a. Ale z kiekiem u mnie
jest tak, że nie mogę dechy zakręcić, zaś heel idzie zdecydowanie łatwiej, więc jak kik
ci zbytnio nie będzie wychodzić to właśnie spróbuj heela.

Tak, zacznę od Pop Shove It ;] Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do popa to całkiem łatwy się wydaje ;] W zasadzie operuje się tylko tylnią nogą, przednią trzeba nieco tylko przekręcić w stronę przeciwną do "ciągnięcia" taila. Jak tylko wyjdę z lekkiej kontuzji(2 zbite palce u nogi, ale co tam ;p)to biorę się za popa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 00:29, Kirabaxior napisał:

Co do popa to całkiem łatwy się wydaje ;] W zasadzie operuje się tylko tylnią nogą, przednią
trzeba nieco tylko przekręcić w stronę przeciwną do "ciągnięcia" taila. Jak tylko wyjdę
z lekkiej kontuzji(2 zbite palce u nogi, ale co tam ;p)to biorę się za popa.


W gruncie rzeczy to on tylko wygląda na łatwy, na początku trudno w odpowiednim momencie złapać deske, żeby nam nie uciekła, ale to kwestia ćwiczeń. Po prostu przednią nogą operujesz jakbyś chciał zrobić ollie, a tylna ''kopie'' deske w tył, żeby zrobiła obrót w poziomie o 180*. Ewentualnie potem będziesz mógł próbować 360*.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 11:34, Qbasmok napisał:

> Co do popa to całkiem łatwy się wydaje ;] W zasadzie operuje się tylko tylnią nogą,
przednią
> trzeba nieco tylko przekręcić w stronę przeciwną do "ciągnięcia" taila. Jak tylko
wyjdę
> z lekkiej kontuzji(2 zbite palce u nogi, ale co tam ;p)to biorę się za popa.

W gruncie rzeczy to on tylko wygląda na łatwy, na początku trudno w odpowiednim momencie
złapać deske, żeby nam nie uciekła, ale to kwestia ćwiczeń. Po prostu przednią nogą operujesz
jakbyś chciał zrobić ollie, a tylna ''kopie'' deske w tył, żeby zrobiła obrót w poziomie
o 180*. Ewentualnie potem będziesz mógł próbować 360*.

Przednią nogą nic nie robisz, po prostu odrywasz ją od deski a tylnią uderzasz mocno i ciągniesz w tył, żeby deska się obróciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 12:10, Rafix_94 napisał:

Przednią nogą nic nie robisz, po prostu odrywasz ją od deski a tylnią uderzasz mocno
i ciągniesz w tył, żeby deska się obróciła.


Wtedy wychodzi shove it, nie pop. Przynajmniej mi tak wychodzi, że jeżeli po prostu tylko oderwę przednią nogę to wychodzi sam s''it. Chyba, że robie coś źle ; p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 12:14, Qbasmok napisał:

> Przednią nogą nic nie robisz, po prostu odrywasz ją od deski a tylnią uderzasz mocno

> i ciągniesz w tył, żeby deska się obróciła.

Wtedy wychodzi shove it, nie pop. Przynajmniej mi tak wychodzi, że jeżeli po prostu tylko
oderwę przednią nogę to wychodzi sam s''it. Chyba, że robie coś źle ; p

Jeżeli chcesz zrobić zwykłego shove-ita to palce u tylnej nogi muszą ci wystawać, ty tylko zakręcasz deskę bez wybijania się. Do popa trza mocno uderzyć w tail i do tego cofnąć nogę w tył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę nikt się tu od dłuższego czasu nie udziela ,a ja mam mały dylemat:
Musze kupić sobie nowe kółka .Myślałem o mini logo(relik) za 60zł-kumpel sobie chwali ,a wy co możecie mi o nich powiedzieć.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 21:04, oskiiq napisał:

Widzę nikt się tu od dłuższego czasu nie udziela ,a ja mam mały dylemat:
Musze kupić sobie nowe kółka .Myślałem o mini logo(relik) za 60zł-kumpel sobie chwali
,a wy co możecie mi o nich powiedzieć.?

Warto kupić kółka Amoka - długo trzymają i kosztują około 55 zł. mini Logo też są dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kółeczka z PlanB i jestem ogromnie zadowolony. Idealna twardość, te uczucie podczas jazdy. :) Blacik z Pogo jak na razie katuje - kumpla. Po tym jak mi się PlanB złamał (nawet miesiąca nie miał) to mi żal pieniędzy xD W przeciągu 4 miesięcy złamałem 2 blaty i poszło się jeb$@!ać 500 zł. Każdy by się wkurzył xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co strona, to w kółko to samo pytanie. Określ na początek ile jesteś w stanie wydać pieniędzy no i czy będziesz oprócz jazdy uczył się tricków. Na początek wystarczy deska za około 150-200 zł (dobre oferty na Allegro). Jeżeli chcesz dobry sprzęt to polecam zajrzeć na super-sklep.pl i pl.skate-europe.com.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera pogoda od dłuższego czasu nie dopisuje :/ A taka chęć na jazdę jest. Do poola w Krk będzie się trzeba wybrać. W końcu trzeba czegoś nowego spróbować jak tylko okazja jest. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 20:57, Rafix_94 napisał:

Cholera pogoda od dłuższego czasu nie dopisuje :/ A taka chęć na jazdę jest. Do poola
w Krk będzie się trzeba wybrać. W końcu trzeba czegoś nowego spróbować jak tylko okazja
jest. :)

Oj tak, z tą pogodą marnie. Chcę mi się jeździć, ale jak wyjrzę przez okno i na termometr... szkoda gadać. Będę w WaWie(ojciec tam mieszkanie kupił "przyszłościowo" :p)to zajdę do jakiegoś krytego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu zareklamuję mojego bloga :P. Razem z kumplami nagraliśmy skate-video ;D, do którego link leży na moim gramsajcie ;P. Brakuje na nim nieco tricków, ponieważ 1)Nie zostały nagrane 2)Nie zostały użyte ;).

O bo bym zapomniał. Nazwa montażu to SuperHeroes of Skateboarding Technique... ;>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2009 o 16:29, Arkhaor napisał:

Znowu zareklamuję mojego bloga :P. Razem z kumplami nagraliśmy skate-video ;D, do którego
link leży na moim gramsajcie ;P. Brakuje na nim nieco tricków, ponieważ 1)Nie zostały
nagrane 2)Nie zostały użyte ;).

O bo bym zapomniał. Nazwa montażu to SuperHeroes of Skateboarding Technique... ;>.

To fisheye psuje całe video... Zbyt często powtarzają się taże niektóre tricki. Mimo wszystko jest dobrze, jak na początek :)Ja jestem chory po ostatniej akcji. Zimno jak cholera, a z kumplami zaliczaliśmy pomnik na rynku - w koszulce bez żadnej bluzy. xD Ale nie żałuję - trója, varial flip, kickflip i heelflip zlądowane. Zajawa na maksa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam shov it na początek, a jak naprawdę ci zależy na flipie to ucz się kicka. Ustaw nogę na samej krawędzi deski i zrób ollie to się sama zakręci, będziesz chociaż wiedział jakie to uczucie. Gorzej zlądować ;D.

Co do filmu. Wiele tricków nowych nie zostało ujętych i za niedługo uploaduję nową wersję z 3 nowymi trickami *inward heel z 3 schodów, nightmare flip i coś tam było ;P*, może to nie wiele ale ich po prostu zabrakło ;D, a teraz nie ma jak dokręcić, bo zimno i mam deskę złamaną ;P. Pozatym w Kielcach nie mamy specjalnie miejscówek żeby wypróbować coś nowego ;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować