Zaloguj się, aby obserwować  
osik_152

Deskorolka - temat ogólny

1822 postów w tym temacie

Dnia 10.06.2010 o 19:29, Arkhaor napisał:

Ja już skakałem z siódemki :). Nie było aż tak źle, po jakichś 10 próbach powiodło się.
A teraz jest zdecydowanie zbyt gorąco na jazdę, dlatego też nie jeżdżę od dłuższego czasu
;P.
A z ''ogarniania'' próbuję się z trickami na switchu, ale naprawdę średnio mi to idzie
(nawet ze switch ollie mam problem ;/).

U nas też zdecydowanie za gorąco. Nie da się jeździć. Ze switcha umiem Ollie, FS 180, Shove It''a i FS Shove It''a. Ostatnio katowałem Frontside Flipa i w sumie ogarniam. Nieraz jest problem z dokręcaniem. No i Fakie FS Flip - zdecydowanie prostszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie powiedzcie mi czy długość decku robi jakąś wielką różnicę w jeździe czy nie i jaka wielkość decku jest najlepsza (najlepiej żeby wymiary były podane w calach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 19:04, whiteiwan napisał:

słuchajcie powiedzcie mi czy długość decku robi jakąś wielką różnicę w jeździe czy nie
i jaka wielkość decku jest najlepsza (najlepiej żeby wymiary były podane w calach)

Długość decku nie ma wielkiego znaczenia, najważniejsza jest szerokość. Nie da się określić jaka wielkość będzie dla Ciebie odpowiednia. Jedni wolą szerokie blaty, drudzy węższe. Jak dopiero zacząłeś przygodę z deską to szeroki blat będzie najlepszym wyborem. Węższe szybciej się obracają do flipów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2010 o 14:54, Arkhaor napisał:

Ja polecam 7,5 - nie są zbyt cienkie, ani zbyt szerokie. W sam raz :).

Zgadzam się, sam aktualnie posiadam blat o takiej szerokości. Idealny : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie ja sie chciałem jeszcze o coś spytać:
Bo mam upatrzoną deskę birdhouse i speed demons więc czy możecie powiedzieć która jest lepsza i czy birdhouse robi deskorolki dobre czy taki słabe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak sprawują się deskorolki obu firm, wiem tylko że trucki od Speed Demonsa są do dupy. Były to moje jedne z pierwszych trucków i pękały w kilku miejscach. Ogólnie nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Birdhouse to firma założona bodajże przez Tonego Hawka, więc obstawiam że deski też będą dobre. No i wyglądają porządnie.

Paru znajomych miało deski Speed Demons, nie narzekali, ale jak dla mnie to te deski są zbyt twarde. Nie wiem na ile są wytrzymałe ;). Te decki należą do ''tanich i dobrych'' jak np. POGO.

Bardziej brałbym Birdhouse, bo to taka egzotyczna deska :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem co nieco na temat tych desek. Nie kieruj się informacją o Tonym Hawku. On nawet nie jeździ na tych deckach. Płacą mu za grafiki itp. Pisza, że lepiej zainwestować w coś lepszego. Dla mnie Pogo jest świetne, warte swojej ceny. Kółeczka z Amoka dorwiesz za 59 zł, trucki - dowolne, byle nie speed demonsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem przyjemnych doświadczeń z POGO - fajnie się na nich jeździ, ale mają kiepską wytrzymałość. Przynajmniej moja miała :P (model Scratch - o dziwo wszyscy go polecają).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 11:21, Arkhaor napisał:

Ja nie miałem przyjemnych doświadczeń z POGO - fajnie się na nich jeździ, ale mają kiepską
wytrzymałość. Przynajmniej moja miała :P (model Scratch - o dziwo wszyscy go polecają).

Kiepską wytrzymałość? Blat cały kwadratowy już był, miał spłaszczonego nose''a i taila i dalej się na nim śmigało : D Za taką cenę warto. Ewentualnie dołożyć stówkę do PlanB :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam podświadomy opór przed lądowaniem. Bo kręcę ją zajebiście ;P.

@Rafix
Dlatego napisałem, że ja nie miałem z nią przyjemnych doświadczeń. Jestem zawodowym deskołamaczem najwyraźniej :P. Ale DarkStar roczek trzymał...i to nigdy wcześniej jakiejkolwiek deski tak nie katowałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2010 o 23:54, Arkhaor napisał:

A ja mam podświadomy opór przed lądowaniem. Bo kręcę ją zajebiście ;P.

@Rafix
Dlatego napisałem, że ja nie miałem z nią przyjemnych doświadczeń. Jestem zawodowym deskołamaczem
najwyraźniej :P. Ale DarkStar roczek trzymał...i to nigdy wcześniej jakiejkolwiek deski
tak nie katowałem...

Kwesta szczęścia trafienia na dobry deck. Deck z PlanB trzymał mi prawie rok, następny z kolei (tej samej firmy) nie dożył miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2010 o 20:03, Net_com napisał:

Jestem totalnym amatorem , powiedźcie mi gdzie jest nose

z przodu

Dnia 09.07.2010 o 20:03, Net_com napisał:

, a gdzie tail

z tyłu

Dnia 09.07.2010 o 20:03, Net_com napisał:

i jak najszybciej nauczyć się ollie :D

katować, katować, katować

btw, wie ktoś może, gdzie mogę kupić łożyska? ale takie normalne, bo wiem, że w skateshopach są te drogie markowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2010 o 20:19, Graszcz napisał:

> Jestem totalnym amatorem , powiedźcie mi gdzie jest nose
z przodu
> , a gdzie tail
z tyłu
> i jak najszybciej nauczyć się ollie :D
katować, katować, katować

Rozumiem , że nose jest bardziej wychylony do góry niż tail , tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2010 o 20:21, Net_com napisał:

Rozumiem , że nose jest bardziej wychylony do góry niż tail , tak ?

Nie. Deska ma dwie osie symetrii - to, który koniec jest nosem, a który tailem, zależy tylko i wyłącznie od kierunku jazdy. Bo oba końce deski są takie same

W starych deskach (tzw. "rybki") tail był nachylony w przeciwieństwie do nose''a. Czyli odwrotnie

ponawiam pytanie nt. łożysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować