Zaloguj się, aby obserwować  
Kradziej

S.T.A.L.K.E.R. - gra forumowa

34 postów w tym temacie

Wiem, że ostatnio panuje prawdziwy wysyp gier formowych – i nie byłoby to wielkim problemem gdyby nie to, że MG większości z nich nie umieją nawet sklecić jednego poprawnego zdania. Znaczna część tych gier kończy się po, np. 10 stronach, z których połowa to zgłoszenia…

Mam jednak nadzieję, że ta gra nie zejdzie na psy i będą tu pisali ludzie umiejący wyrażać się po polsku.


1. Regulamin:
- obowiązuje stroytelling (chyba nie muszę tłumaczyć?).
- staramy się pisać poprawnie - zarówno jeśli chodzi o ortografię, stylistykę i interpunkcję (jak zawsze polecam Worda, ale on nie wystarczy do napisania dobrego posta – trzeb się też trochę wysilić!).
- piszemy tylko i wyłącznie w trzeciej osobie.
- komentarze piszemy w nawiasach kwadratowych: […].
- graczu, pamiętaj – ty tu nie jesteś MG, więc nie wprowadzaj zbyt wielu zmian w fabule.
- unikajmy krótkich wypowiedzi, posty powinny mieć co najmniej 8 linijek.
- oczywiście obowiązuje regulamin gram.pl.

Regulamin gry może ulec zmianie, ale nie bójcie się – zostaniecie o tym powiadomieni.


2. Wypadałoby powiedzieć coś o grze. Będzie to storytelling w świecie gry Stalker – akcja będzie się rozgrywać w Zonie.
Fabuła nie jest jeszcze ściśle określona.
Do grania nie wymagam przejścia Stalkera – wystarczy, ze graliście w niego i orientujecie się w świecie tej gry.


3. Karta postaci:

Imię i nazwisko/pseudonim:
Wiek: (od 18 do 35 lat)
Charakter: (unikajcie wyborów w stylu „praworządny dobry” – napiszcie coś więcej)
Pochodzenie: (kraj, ewentualnie miasto)
Wygląd:
Umiejętności:
Cel przybycia do Zony:
Krótka historia: (opcjonalnie. Jeśli chcesz być Panem Niewiadomo, to nic tu nie pisz, ale miło by było, gdyby jednak kilka osób postanowiło opisać historię swojej postaci)
Wyposażenie: (błagam was, nie przesadzajcie z tym – jesteście dopiero kotami… dostępne wyposażenie wypiszę później)

Radziłbym nie przesadzać z siłą postaci, bo może się to źle skończyć! :D


4. Wyposażenie.
Oto dostępne na początku wyposażenie z krótkim opisem. Bardzo możliwe, że później będziecie mieli okazję zdobyć coś lepszego:
- Jedzenie (dowolne, ale nie bierzcie ze sobą całej lodówki!).
- Ubranie: zwykłe ubranie, żaden specjalny kombinezon. Możecie dodać coś charakterystycznego, np. przepaskę na oku, czy też chustę na głowie.
- Lornetka/latarka.
- Apteczki, bandaże i leki przeciwpromienne.
- Broń:
Dubeltówka-obrzyn – skuteczny tylko na krótki zasięg.
Viper 5 – bardzo dobry pistolet maszynowy, szybki, ale niezbyt celny.
PMM – najpopularniejszy pistolet w Zonie. Względnie niezawodny i tani, ma niewielką pojemność magazynka, niewielką moc oraz znaczny odrzut.
AKM-74 – karabin szturmowy. Prosta i niezawodna broń, jednak niezbyt celna. Ma większą moc niż Viper 5. Najcięższa broń z wyżej wymienionych.

Możecie wybrać tylko jedną broń długą i trochę amunicji (radzę uzupełniać zapasy…) oraz pistolet. Dodatkowo możecie wziąć lornetkę lub latarkę i medykamenty, ale pamiętajcie o nie przesadzaniu z ilością. Załóżmy, że poza bronią możecie wziąć jeszcze 4 przedmioty (ale ubranie i jedzenie się w to nie wliczają, a PDA i detektor anomalii macie ZAWSZE).
Swoje wyposażenie wpisujecie w karcie postaci.


5. Reszta.
Bardzo ważne: muszę zatwierdzić waszą kartę postaci, żebyście mogli grać, więc radze się postarać.
Miejsc jest tylko PIĘĆ (ja się nie liczę).
MG (czyli ja) też normalnie gra, ale może wprowadzać większe zmiany w fabule itp.
Za nagminne łamanie regulaminu i inne wykroczenia będę wstawial ostrzeżenia, albo nawet wyrzucał z gry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imię i nazwisko: Griegori Ivanov
Wiek: 22 lata
Charakter: w większości przypadków obchodzą go tylko jego własne interesy, ale naprawdę nie lubi sukinsynów, więc wobec takowych nie pozostanie obojętny. Jest w stanie zabić człowieka.
Pochodzenie: mała wieś niedaleko Kijowa
Wygląd: dobrze zbudowany, krótkie czarne włosy, średniego wzrostu, blizna biegnąca przez lewe oko
Umiejętności: dobrze strzela, jest dosyć silny
Cel przybycia do Zony: ucieczka przed karą więzienia
Krótka historia: To miała być prosta robota. Griegori i jego kumpel Ivan jak zwykle mieli wpaść do sklepu, wyciągnąć broń i zabrać kasę. Prosty zarobek, szybka akcja, zero komplikacji. Kto mógł przewidzieć, że akurat w sklepie na zadupiu znajdzie się policjant w cywilu... Ivan podbiegł do kasy, Griegori był z tyłu. Kiedy tylko Ivan wyciągnął broń, usłyszał "policja! Rzuć to!". Ivanov stracił nerwy i korzystając z tego, że policjant go nie widział, strzelił. Aby uniknąc kary, postanowił uciec do Zony. Tutaj przynajmniej policja go nie znajdzie...
Wyposażenie:
-Jedzenie: dwie konserwy wojskowe, bochenek chleba, kiełbasa
-Ubranie: ciemna skórzana kurtka, czarne jeansy, glany
-Latarka
-Medykamenty: Apteczka, dwie sztuki leków przeciwpromiennych
-Broń: nóż, Viper 5 + 2 magazynki, PMM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imię i nazwisko/pseudonim: Artur „Arto” Gnieźnieński
Wiek: 21 lat
Charakter: Chętnie pomaga ludziom, dość cichy, przywódczy
Pochodzenie: Polska, Szczecin
Wygląd: Dość wysoki, dość długie, szatynowe włosy, jedno zielone a drugie niebieskie oko.
Umiejętności: Średnio wysportowany, przywódca
Cel przybycia do Zony: Ucieczka przed mafią i chęć zarobku
Krótka historia: Arto był zwykłym studentem informatyki. Pewnego dnia, kiedy przechadzał się po mieście, natknął się na gangsterów wymuszających haracz w jakimś sklepie. Niestety – tamci go dostrzegli. Arturowi na szczęście udało się uciec, ale w celu zapewnienia sobie bezpieczeństwa uciekł do Zony
Wyposażenie:
- PMM - 6 magazynków,
- 3 bochenki chleba, butelka wody,
- lornetka i latarka,
- 2 apteczki
- ubranie: ciemnozielony płaszcz, brązowe spodnie, rękawiczki bez palców, kominiarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo tu nie ma opcji edytuj, albo ja ślepy jestem, ale trochę się pomyliłem. Napisałeś
[quote]PMM – najpopularniejszy pistolet w Zonie[/quote]
a potem:
[quote]Możecie wybrać tylko jedną broń długą i trochę amunicji (radzę uzupełniać zapasy…) oraz pistolet[/quote]
No i oczywiście inteligentnie nie skojarzylem, ze PMM to pistolet, tyle, że maszynowy :D Więc jak coś, to jego nie ma w moim wyposazeniu, tylko zamiast niego jest oczywiście normalny pistolet :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo PMM to JEST pistolet, i to NIE maszynowy! xD

Ildrian - nie zrozum mnie źle, ale spójrz na te dwie gry i je porównaj... chodzi mi o dopracowanie szczegółów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imię i nazwisko : Dimitrij Anovicz
Wiek : 32
Charakter : Spokojny, opanowany, lekkoduch, luźny, złośliwy, gadatliwy
Pchodzenie : Rosja
Wygląd : Wysoki czarnowłosy mężczyzna, nieogolony, szyderczy uśmiech na twarzy, zielone, roześmiane oczy, muskularny, wiecznie zatopiony w książkach
Umiejętności : Główkowanie, Charyzma, Szybki bieg, Celność
Cel przybycia do Zony : Chęć przygody, zarobku i napisania książek o Zonie
Krótka historia : Urodzony w roku 1975, mieszkaniec St. Petersburga, wiele słyszał o Czarnobylu. Jego rodzice widzieli radioaktywwne chmury, a po paru dniach zaczęli chorować. Niedługo potem pomarli. Dimitrij chce się dowiedzieć, co stało się w czasie przemieszczeń dziwnych chmur. Trenował przez lata, by wyruszyć do Czarnobylu, szukać pieniędzy i przede wszystkim wyjaśnić tę zagadkę.
Wyposażenie : woda mineralna, konserwy, chleb, suszone owoce, bluza dresowa i dżinsy, apteczka, Viper 5 i PMM, amunicja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przykre - w wielu grach, które nie mają żadnych zasad uczestniczy mnóstwo osób - analfabetów, a w tych, które są dopracowane nie ma chętnych... Jak to jest? Moderator może zamknąć temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 16:29, Kradziej napisał:

Przykre - w wielu grach, które nie mają żadnych zasad uczestniczy mnóstwo osób - analfabetów,
a w tych, które są dopracowane nie ma chętnych... Jak to jest? Moderator może zamknąć temat...


Dlaczego od razu zamknąć? Ja np. bardzo chętnie grałbym w Twoją grę ( lubię taki kameralny klimat, a nie 50 osób w jednej grze ). Mam nadzieję, że zmienisz zdanie i, że już niebawem będziemy mogli grać.

Gdyby co, moja karta postaci:

Imię i nazwisko: Ivan "DeuS" Vladimirov
Wiek: 25 lat
Charakter: Spokojny, opanowany. Samotnik, zwykle podąża własnymi ścieżkami. Stara się nie ufać nikomu choć wie, że każdy przyjaciel w Zonie jest na wagę złota. Wierzący, uważa, że Bóg wyciągnie go ze wszelkich tarapatów.
Pochodzenie: Rosja, Leningrad.
Wygląd: Wysoki, dość szczupły. Dłuższe blond włosy opadające na oczy. Niewielka blizna na czole oraz na lewej ręce ( efekt bliskiego spotkania z kilkoma mutantami ).
Umiejętności: Potrafi zachować zimną krew w niebezpiecznej sytuacji. Dobrze strzela oraz potrafi się bezgłośnie skradać.
Cel przybycia do Zony: Początkowo chęć zarobku. Z biegiem czasu gdy Wania lepiej poznał nieprzyjazny teren doszła do tego chęć przetrwania.
Krótka historia: Do tej wyprawy zachęcił go przyjaciel. Jednakże już pierwsza grupka mutantów udowodniła jak niebezpiecznym miejscem jest Zona. Gdy jego kumpel zginął Waśka nie miał już odwrotu.
Wyposażenie:
- Akm, 3 magazynki.
- Pistolet PMm z zapasem amunicji.
- Latarka na opasce.
- Nieco podniszczony detektor anomalii
- Licznik Geiger''a
- Dwa kawałki kiełbasy, bochenek czerstwego chleba, butelka wódki.
- Ubranie: Wojskowa kurtka moro z kapturem, dżinsowe spodnie, sportowe buty, maska przeciwgazowa typu "Słoń".


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha! I tu was mam, bo pisząc o zamykaniu tematu chciałem go także wrzucić na pierwszą stronę :P
I miło, że jest kolejny chętny do gry!
No i ostatnia sprawa - pytanie: co wam by bardziej pasiło - gra w klimatach Zony, czy Strefy z "Pikniku na skraju drogi"? (oczywiście założeń zmieniac już nie będziemy, ale ciekaw jestem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 18:31, Kradziej napisał:

Ha! I tu was mam, bo pisząc o zamykaniu tematu chciałem go także wrzucić na pierwszą stronę
:P
I miło, że jest kolejny chętny do gry!
No i ostatnia sprawa - pytanie: co wam by bardziej pasiło - gra w klimatach Zony, czy Strefy
z "Pikniku na skraju drogi"? (oczywiście założeń zmieniac już nie będziemy, ale ciekaw jestem).


Zdecydowanie wolałbym Zonę. Myślę, że tak jak większość. W S.T.A.L.K.E.R.-a gram, ale "Pikniku..." niestety nie czytałem także nie orientuję się na czym polega fabuła itd. Poza tym jest mały problem: W dziele braci Strugackich NIE MA mutantów :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[ja się chętnie dołączę]

Imię i nazwisko/ pseudo: Alexander „Aroski” Wiśniewski
Wiek: 18
Charakter: Lubi być w grupie, odważny,
Pochodzenie: Polska małe miasto o nazwie Miastko
Wygląd: 1,90 wzrostu, chudy, niebieskooki blondyn
Umiejętność: strzelec wyborowy, szybki, mało silny i wytrzymały
Cel przybycia do Zony: poszukiwanie Artefaktów oraz nauka nowych rzeczy
Historia: Skromny licealista z Polski usłyszał o niesamowitych przedmiotach dającym ludziom nowe możliwości. Burmistrz zaproponował mu by przyniósł Artefakty, a w zamian dostanie taką górę pieniędzy, że sam Rokefeler będzie mu zazdrościć.
Wyposażenie:
Jedzenie: chleb, trochę wody i mięso
Ubranie: Komplet dresu, Adidasy, Wandamka
Latarka
Trzy sztuki leków przeciw promiennych
Broń: PMM i pięć magazynków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imię i nazwisko/pseudonim: Sven Freikren
Wiek: 31 lat
Charakter: Opanowany, zdyscyplinowany, niechętny do używania broni
Pochodzenie: Finlandia, Helsinki
Wygląd: Średniego wzrostu, przyciętny na jeża brunet, błękitne oczy
Umiejętności: Spostrzegawczość, szybki bieg/ucieczka
Cel przybycia do Zony: Nie ukrywa, że chce się wzbogacić.
Krótka historia: Jest chory na raka. Od pewnego lekarza nieoficjalnie dowiedział się, że promieniowanie może go uleczyć. Niestety, nikt nie próbował takich metod, więc Sven udaje się tam w roli "królika doświadczalnego". Chce wypróbować tejże metody i przetrwać, poszukująć artefaktów.
Wyposażenie:
- Jedzenie: Konserwy wojskowe i batoniki energetyczne, woda
- Ubranie: zwykłe ubranie - mała flaga Finlandii na ramieniu i okulary taktyczne Oakley
- Lornetka/latarka.
- Apteczki, bandaże i leki przeciwpromienne.
- Broń: Viper 5 + 3 magazynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imie i nazwisko/pseudonim: Wasilyj "Bimber" Oktavian
Wiek: 22 lat
Charakter: Rozgadany ale spokojny! Nie zaczynam kłutni ani bijatyk, raczej opanowany
Pochodzenie: Rosja - Moskwa
Wygląd: Średniego wzrostu, niebieskie oczy brunet
Umiejętności: Nie uciekam z pola bitwy, gdy ktos jest potrzebujacy nie boje sie mu pomoc nawet jesli moze to grozic moja smiercia.
Cel przybycia do Zony: przypadek - rozbicie sie samolotu ktorym lecial, przezyl tylko on.
Krótka historia: Wasilyj byl zwyklym czlowiekiem dobrze mu sie wiodlo nie mial wrogow. Kiedy mial leciec do swojego znajomego (przelatywal nad Zoną) jego samolot nagle zaczal tracic rownowage i rozbil sie w Zonie. Przezyl tylko on.
Wyposarzenie:
-Jedzenie: Chleb, polędwica i 3 pomidory
-Ubranie: Jeansy i skurzana kurtka
-Apteczka samochodowa, 2 sztuki lekow przeciwpromiennych
-Bron: Viper 5
Inne: Latarka, lornetka, noz kuchenny, zapalniczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się was czepiał chłopaki, ale...

>Skromny licealista z Polski usłyszał o niesamowitych przedmiotach dającym ludziom nowe możliwości. Burmistrz >zaproponował mu by przyniósł Artefakty, a w zamian dostanie taką górę pieniędzy, że sam Rokefeler będzie mu >zazdrościć

Burmistrz, który proponuje znalezienie artefaktów LICEALIŚCIE???? Rozśmieszyło mnie to :P

>Kiedy mial leciec do swojego znajomego (przelatywal nad Zoną)

Nie pomyślałeś, że Zona ma coś takiego jak zakaz naruszania przestrzeni powietrznej? :) Groźba zestrzelenia wydaje mi się gorsza od dłuższej drogi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować