Zaloguj się, aby obserwować  
Antarax5

Broń biała oraz dystansowa - temat ogólny

166 postów w tym temacie

W tym temacie każdy z was może się wypowiedzieć na temat wszystkich rodzajów broni białej oraz dystansowej z różnych epok historycznych, a także wykuwanych obecnie. Przykładowo:

- metody wykuwania mieczy,
- sposoby strzelania z łuku,
- foty różnych broni,
- sposoby walki bronią,
- festiwale średniowieczne,
- itd. ;]

Osobiście interesuję się tum od stosunkowo niedawna, lecz mam nadzieję, że przy pomocy was - czyli gramowiczów bardziej zagłębionych w te tematy dowiem się wielu interesujących (lub też zadziwiających) rzeczy. ;]

20070416180353

20070416180415

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm czyżbym tylko ja zgłębiał informacje dotyczące tychże spraw? - dziwne, a może jednak ktoś się tym interesuje tak na poważnie? Jeśli taka osoba istnieje to naprawdę zachęcam do konwersacji na ten temat - sam również chętnie o tym pogadam. A może ktoś z was posiada u siebie jakiś oręż? Zachęcam do jego prezentacji ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2007 o 21:02, Boskii napisał:

hmm czyżbym tylko ja zgłębiał informacje dotyczące tychże spraw? - dziwne, a może jednak ktoś
się tym interesuje tak na poważnie? Jeśli taka osoba istnieje to naprawdę zachęcam do konwersacji
na ten temat - sam również chętnie o tym pogadam. A może ktoś z was posiada u siebie jakiś
oręż? Zachęcam do jego prezentacji ;]


Nie, ja też uwielbiam stare rodzaje broni. Według mnie broń biała jest szlachetna bo nie chańbi osoby zabitej nią. Okazuje się zabijanej osobie szacunek chodź właśnie pada ona pod naszym mieczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2007 o 21:22, Aroski napisał:

Oto fota jednej z moich ulubionych broni czyli Kordelasa Myśliwskiego.


Nieźle wygląda - tylko ten kolor rękojeści jest dla mnie trochę rażący ;], ja osobiście uwielbiam miecze jednoręczne. Jak już wcześniej wspomniałem zastanawiam się nad kupnem miecza. Model który znalazłem ma 90 cm całkowitej długości i prezentuje się tak - napiszcie co sądzicie ;P

20070416212757

20070416212823

20070416212841

20070416212856

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2007 o 21:29, Boskii napisał:

> Oto fota jednej z moich ulubionych broni czyli Kordelasa Myśliwskiego.

Nieźle wygląda - tylko ten kolor rękojeści jest dla mnie trochę rażący ;], ja osobiście uwielbiam
miecze jednoręczne. Jak już wcześniej wspomniałem zastanawiam się nad kupnem miecza. Model
który znalazłem ma 90 cm całkowitej długości i prezentuje się tak - napiszcie co sądzicie ;P


Niom fajne miecze. Troche duże, ale fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2007 o 21:29, Boskii napisał:

> Oto fota jednej z moich ulubionych broni czyli Kordelasa Myśliwskiego.

Nieźle wygląda - tylko ten kolor rękojeści jest dla mnie trochę rażący ;], ja osobiście uwielbiam
miecze jednoręczne. Jak już wcześniej wspomniałem zastanawiam się nad kupnem miecza. Model
który znalazłem ma 90 cm całkowitej długości i prezentuje się tak - napiszcie co sądzicie ;P


hmm... wiesz co? Jako posiadacz katany będę ci bardziej radził właśnie to co ja kupiłem. Oczywiście to tylko moja opinia ale takie miecze są świetnie wyważone i ogółem najlepsze do treningów. Wiem coś o tym :). Niestety katany są okropnie drogie bo cena to ok. 1200 zł, ale oczywiście mówię tu o moim mieczu gdyż ceny za (co tu sie oszukiwać)
podróbki to 180zł nawet.

20070417185722

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2007 o 18:57, vansatan napisał:

hmm... wiesz co? Jako posiadacz katany będę ci bardziej radził właśnie to co ja kupiłem. Oczywiście
to tylko moja opinia ale takie miecze są świetnie wyważone i ogółem najlepsze do treningów.
Wiem coś o tym :). Niestety katany są okropnie drogie bo cena to ok. 1200 zł, ale oczywiście
mówię tu o moim mieczu gdyż ceny za (co tu sie oszukiwać)
podróbki to 180zł nawet.


Ta, katany to świetna sprawa.Ja też zawsze chciałem sobie kupić porządną katankę, taki miecz to po prostu dzieło sztuki :] Ale fakt, że cena przeraża... póki co muszę zadowolić się sztyletem za 25zł :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2007 o 21:18, Aroski napisał:

Nie, ja też uwielbiam stare rodzaje broni. Według mnie broń biała jest szlachetna bo nie chańbi
osoby zabitej nią. Okazuje się zabijanej osobie szacunek chodź właśnie pada ona pod naszym
mieczem.


Jestem tego samego zdania. Nie sztuka siedzieć za murem i posłać kulkę w łeb komuś, kto się nie spodziewa. W walce bronią białą liczą się tylko umiejętności walczących, przeżyje najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Wiesz co? Jak ja robiłem przymiarki do kupienia tego dzieła sztuki (z tym sie z tobą zgadzam) to też myślałem że to poza moim zasięgiem... ale odkładałem zarobioną kasę. Bo jak chcesz coś kupić to nie wystarczą same marzenia. I co? I teraz katana pięknie stoi sobie na stojaku u mnie w pokoju. Ale jak chcesz jej używać do treningów to lepiej zacznij tak jak ja: skombinuj jej drewnianą wersje (skleroza... jak ona sie nazywała?) bo jak zaczniesz od takiej to może sie to kiepsko skończyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh, raczej nie kupię miecza, póki nie wygram w totka ;p Nawet jak już mam na coś uzbieraną kasę, to budzą się we mnie zdrowe instynkty: "mam wydać tyle kasy?" "czy ja mam za dużo forsy?":/ A co do treningów to i tak nie mam możliwości bo mieszkam na za(_!_)iu. Może kupię kiedyś taką za 200 na ozdobę :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2007 o 19:38, vansatan napisał:

Wiesz co? Jak ja robiłem przymiarki do kupienia tego dzieła sztuki (z tym sie z tobą zgadzam)
to też myślałem że to poza moim zasięgiem... ale odkładałem zarobioną kasę. Bo jak chcesz coś
kupić to nie wystarczą same marzenia. I co? I teraz katana pięknie stoi sobie na stojaku u
mnie w pokoju. Ale jak chcesz jej używać do treningów to lepiej zacznij tak jak ja: skombinuj
jej drewnianą wersje (skleroza... jak ona sie nazywała?) bo jak zaczniesz od takiej to może
sie to kiepsko skończyć...


Dzięki wszystkim za odpowiedzi - osobiście interesują mnie tylko miecze (jakoś do katan nie czuje sentymentu). Ten miecz który zaprezentowałem będzie na razie tylko na pokaz no mo pewnie, że nie zacznę nim od razu wymachiwać. Dodatkowo miecz ten jest bardzo lekki (ok. 2kg) więc będzie to jak machanie większym patykiem ;P. Do treningu kupię raczej cięższy no i może o odrobinę dłuższy. Jest on dodatkowo dość tani bo kosztuje 150 zł.

Tutaj są dokładniejsze informacje dotyczące tego miecza - http://www.allegro.pl/item185854500_pieknie_zdobiony_miecz_sredniowieczny_bcm_.html

Co teraz sądzicie? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2007 o 18:10, Wiktor B napisał:

Znalazłem na google ten obrazek.


Stal nierdzewna, 520 PLN :)

jak dla mnie katana, świetna sprawa, na początek nawet nie trzeba partnera, najpierw proponuję poćwiczyć szybkość cięć, oczywiście prawidłowych.. można kupić książke o podstawach z tego co mi wiadomo, w internecie jest wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować