Zaloguj się, aby obserwować  
oski007

Pierwsza Miłość

244 postów w tym temacie

Bohaterkami serialu są Marysia Radosz i jej o dwadzieścia lat starsza ciotka, Teresa Żukowska. Marysia, która do tej pory mieszkała w Wadlewie właśnie rozpoczyna studia na Akademii Medycznej i zatrzymuje się w mieszkaniu Teresy. Marysia pięć lat temu straciła matkę w tajemniczych okolicznościach. Przez jakiś czas trwały poszukiwania, ale ostatecznie Danusia znalazła się na liście zaginionych.

Marysia zjawia się w mieszkaniu Żukowskich w niefortunnym momencie. Marek, mąż Teresy pozostawia ją dla dużo młodszej Sylwii. Marysia spotyka we Wrocławiu swoją pierwszą miłość. Zakochuje się w Pawle, wychowanku domu dziecka, szczerym i otwartym człowieku, którego marzeniem jest posiadanie własnego mieszkania. Paweł niestety, w wyniku zbiegu okoliczności zaczyna udawać kogoś innego niż jest. Na dodatek zakłada się z Arturem, który z nich pierwszy sprawdzi, czy Marysia jest "dziewicą". Zakładowi patronuje Kinga, kuzynka Marysi, córka Teresy i Marka, która nie widzi w tym nic złego uważając zakład za świetny żart.

Kinga należy do pokolenia "hip-hopu" i "clubbingu", obraca się w miejscowym "high lifie", żyje z dnia na dzień, nie ma ambitnych planów na przyszłość. Po prostu korzysta z życia. Jej chłopakiem jest Artur, syn jednej z najbogatszych wrocławskich rodzin.

Marysia jest zupełnie inna niż kuzynka. Świetnie się uczy. To dla niej sposób na wydostanie się ze wsi i szansa na inne życie. Marysia ma świetny kontakt z Teresą, która dostrzega w dziewczynie samą siebie sprzed dwudziestu lat. Często jej mówi, że mogłaby mieć taką córkę. Teresie łatwiej będzie porozumieć się z Marysią niż z własnym dzieckiem - Kingą.

Odejście Marka komplikuje sytuację w domu Żukowskich. Teresa postanawia walczyć o utrzymanie swojego małżeństwa. Ale tak naprawę wielką miłością Teresy zawsze był Jan, ojciec Marysi, który pozostał w Wadlewie. Dwadzieścia lat temu Jan i Teresa przyjechali do Wrocławia. Teresa studiowała ekonomię, Jan rozpoczął naukę na Akademii Rolniczej. Janowi jednak nie podobało się w mieście. Tymczasem Teresa nie chciała po studiach wracać na wieś. Jan wrócił więc sam. Kiedy Teresa przyjechała odwiedzić rodzinę, w Wadlewie trwały już przygotowania do ślubu jej siostry z Janem.

Po powrocie do Wrocławia Teresa w jednym z wrocławskich klubów studenckim poznała Marka, przystojnego lekarza, który miał wielkie szanse na zrobienie kariery w zawodzie. Mężczyzna zrobił na niej wielkie wrażenie, moment zapomnienia...i Teresa zaszła w ciążę. Marek, na przekór swojej rodzinie, postanowił ożenić się z Teresą i dać dziecku swoje nazwisko.

Ale Jan wciąż kocha Teresę. Wyjazd jego córki na studia będzie pretekstem do spotkań z Teresą i powrotu do przeszłości... i do pierwszej miłości.

Dla mnie ten serial jest fajny tylko bardzo mi się nie podoba to że w ciągu 45 minut puszczją na antene aż dwie reklamy (pierwsza około 18:05;druga około 18:31).
Zapraszam do dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2007 o 14:37, jane140 napisał:

masz z mało o tym informacji opowiadasz o 362-427

ja myśle że to dużo w końcu długo nad tym myślałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2007 o 14:41, jane140 napisał:

zwracam honor

W końcu możesz wejść w link który podałem i wejść w "streszczenia odcinków"i sobie przeczytać wszystkie starsze odcinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2007 o 14:35, oski007 napisał:

> oglondam wszystkie odcinki
Ja też fajny serial.


Ja oglądam bardzo nieregularnie, ale podstawy kojarze... ;) tzn Marysia sie zakochała w... Pawle czy jak mu tam było :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry i filmy traktuję jako odskocznię od rzeczywistego świata, ale wy jak widzę czujecie ciągły niedosyt. Przecież te wszystkie seriale są nudne jak flaki z olejem, a aktorstwo stoi na niziutkim poziomie. Podglądanie cudzego życia ze szklanego ekranu zupełnie mnie nie bawi. A fuj !

* Celem autora tego postu nie jest celem obrażanie oglądaczy. Dziękuję i bez odbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lol wszyscy to chyba ogląndają to się staje drugim "M jak Miłośc" lub Simsy 2 :P ale teraz wątek szczególny może w przyszłości stworzą grę o tej nazwie

PS: pisac petycje do bodajże Polsatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2007 o 20:44, jane140 napisał:

to jest mój ulubiony serial nie obrażaj go

Ale nie mój ulubiony. Jeżeli serial czuje się urażony to bardzo przepraszam :D. Obrazić to się mogą najwyżej scenarzyści i dobrze, może przestaną tyle pić i na trzeźwo zobaczą jaką maszkarę spłodzili swoimi piórami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować