Zaloguj się, aby obserwować  
sferis

Pamięć RAM - marki, rodzaje, problemy, opinie.

1217 postów w tym temacie

Dnia 02.06.2007 o 11:50, Petro89 napisał:

> > Albo jeszcze zauważyłem takie nawet nawet:
> >
> > http://x-kom.pl/index.php?show_prod=9558&_ssk=28&_spl=&_ih=
>
> Bierz je jak bedzie OC bardzo ładnie się spisują lepsze zlinkowanych wcześniej


Hmm.... no dobra narazie mam 50zł jak będę miał kase to kupie może do tego czasu jeszcze stanieją...
masz tą pamięć ? Jeśli taak to dobrze się sprawuje ? Na jakim kompie pracujesz ? I jaki masz
system ? Jeśli można wiedzieć...


Nie pracuje na tych memekach mój komp to staruszek, wiem to z licznych postów na forach pclab, frazpc, idg, purepc ludzie użytkują te pamięci, kręcą je i co najważniejsze nie żałuja zakupu. Poszukaj na tych forach sa liczne przykłady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.06.2007 o 11:57, blacklio napisał:

Nie pracuje na tych memekach mój komp to staruszek, wiem to z licznych postów na forach pclab,
frazpc, idg, purepc ludzie użytkują te pamięci, kręcą je i co najważniejsze nie żałuja zakupu.
Poszukaj na tych forach sa liczne przykłady



Nie no pięknie... leciałem w pośpiechu na autobus którym jechałem nad wodę (czyt. chehło) i nie wiedziałem a wyleciał mi z kieszeni portwel... brat mi go przywiózł no ale moich 40zł oczywiście nie było powiedział że jakiś gość go przyniósł do domu ( a tu mi jedzie pociąg) no ale moja mama jest wyjątkowo dobra no i powiedziała że 30zł mi jakoś załatwi więc w tym miesiącu już będę miał 60zł a muszę uzbierać około 120zł czyli następne 2 miesiące... moi kumple polecają te KingSton-y a ty polecasz tego Corsair-a no i nie wiem co wybrać ?? Ale chyba wezmę Corsair-y fajnie dopiero koło 12sierpnia będę miał RAM...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem ze znalezieniem RAM-u w cenie max 240 zł. To co udało mi się wyszukać i uznałem za warte uwagi to Kingstony 2x1GB PC5300 667MHz DUAL DDR2 za 239 zł. Co o nich sądzicie, dobre są? Jeśli ma ktoś lepszą propozycję, to proszę o radę, ale powiem, że zakupu dokonuję na allegro - jeśli ktoś ma dla mnie korzystną aukcję, zapraszam na gg, jeśli tylko model, to byłbym wdzięczny za odpowiedź w tym wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 15:40, cedricek napisał:

Hmm... mam pytanie.
czy ktoś wie, jak morzna podrasowa pamię ram, aby była wydajniejsza?
Jak się to robi?


Zmieniasz opóźnienia i taktowanie w BIOSie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko czy wie moze ktos czy pamięi firmy A-Data są dobre? Nie mówie ze odrazu mają byc lepsze od kingstonów czy Goodram ale czy da sie na nich pograc bo cena jest rewelacyjna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 20:03, TROLL1216 napisał:

mam pytanko czy wie moze ktos czy pamięi firmy A-Data są dobre? Nie mówie ze odrazu mają byc
lepsze od kingstonów czy Goodram ale czy da sie na nich pograc bo cena jest rewelacyjna :P

NA kazdych pamieciach da sie pograc nawet na noname a A-Data to całkiem niezła firma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanie do ekspertow od technologii: systemy 32-bitowe sa w stanie obslugiwac do 4 GB pamieci RAM.Systemy 64-bitowe tego ograniczenia juz nie maja, moga zarzadzac efektywnie o wiele wieksza pamiecia - czy ktos wie jaka jest granica ? Uwaga, nie chodzi mi tu o to jaka plyta glowna obsluguje max 32/64 GB RAM tylko jaka jest teoretyczna granica dla pamieci przy 64 bitach. Jak ktos wie to bylbym wdzieczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 20:34, dobrakos napisał:

pytanie do ekspertow od technologii: systemy 32-bitowe sa w stanie obslugiwac do 4 GB pamieci
RAM.Systemy 64-bitowe tego ograniczenia juz nie maja, moga zarzadzac efektywnie o wiele wieksza
pamiecia - czy ktos wie jaka jest granica ? Uwaga, nie chodzi mi tu o to jaka plyta glowna
obsluguje max 32/64 GB RAM tylko jaka jest teoretyczna granica dla pamieci przy 64 bitach.
Jak ktos wie to bylbym wdzieczny za pomoc.


Jeżeli się nie mylę, to 65536 GB. A jeżeli się mylę, to 256 GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.07.2007 o 20:41, ziptofaf napisał:


Jeżeli się nie mylę, to 65536 GB. A jeżeli się mylę, to 256 GB.


hmm na czuja wydaje mi sie ze to raczej duza liczba bedzie czyli predzej to pierwsze czyli 64 TB...to drugie nie wydaje mi sie wcale abstrakcyjne, wg mnie kwestia kilku lat jest jak serwery beda dysponowac pamiecia rzedu kilkaset giga skoro teraz juz maja po kilkadziesiat. Thanx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wiec juz wiem jaka jest granica pamieci fizycznej w systemie 64-bitowym , podaje ja tutaj, moze komus ta informacja sie przyda. Otoz jest to 18,446,744,073,709,551,616 bytes = 16,777,216 TB. Abstrakcyjna liczba, ciekawe czy dozyjemy dnia kiedy ta granica zostanie przekroczona ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem dużo rodzajów pamięci ram np A-data,kingston,twinmos,patriot... Obecnie działam na
OCZ DDR II 1 GB (2x512MB) 800MHz PC2-6400 Special Ops Edition i powiem tyle sa super i polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam...Czy istnieje kość RAM 2 GB....bo chciałbym taką kupić i o co chodzi z częstotliwością i DDR''ami w RAM''ie...chętnie bym o tym dokładniej pogadał....dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 17:52, Pietro90210 napisał:

Witam...Czy istnieje kość RAM 2 GB....bo chciałbym taką kupić i o co chodzi z częstotliwością
i DDR''ami w RAM''ie...chętnie bym o tym dokładniej pogadał....dzięki za odp.

Jak mi dotąd wiadomo chyba takiej kosci niema sa w sprzedazy kosci 2GB ale to dwie kosci po 1 GB w trybie dual chanel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 17:58, Kermit5738 napisał:

> Witam...Czy istnieje kość RAM 2 GB....bo chciałbym taką kupić i o co chodzi z częstotliwością

> i DDR''ami w RAM''ie...chętnie bym o tym dokładniej pogadał....dzięki za odp.
Jak mi dotąd wiadomo chyba takiej kosci niema sa w sprzedazy kosci 2GB ale to dwie kosci po
1 GB w trybie dual chanel


Mógłbyś wytłumaczyć takiemu tłumokowi:D jak ja co to znaczy....i czy to działa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować