Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Knight

Harry Potter

1459 postów w tym temacie

Ostatnio na pewnej stronie znalazłem taki artykuł, co o nim sądzicie, najbardziej zaciekawiło mnie chyba ostatnie zdanie.

"Treść 7. tomu jest prawdziwą zagadką dla fanów cyklu. Podobnie jak zawartość poprzednich tomów, objęta jest ścisłą tajemnicą – autorka bardzo niechętnie dzieli się jakimikolwiek informacjami. Jednymi z niewielu pewnych rzeczy jest to, że Harry ukończy siedemnaście lat i zostanie pełnoprawnym czarodziejem posiadającym licencję na teleportację. Bardzo prawdopodobne jest to, że Harry pojawi się na ślubie Billa i Fleur oraz że odwiedzi Dolinę Godrica, gdzie znajdują się groby jego rodziców. Jeżeli wierzyć jego słowom, które wypowiada pod koniec szóstego tomu, nie wróci on już do Hogwartu, nawet jeżeli placówka nie zostanie zamknięta po wydarzeniach, jakie miały w niej miejsce (śmierć Dumbledore’a), a skupi się na poszukiwaniu pozostałych horkruksów mających osłabić Voldemorta (być może przy pomocy Hermiony i Rona, którzy już dawno obiecali mu, że będą trwać przy nim) oraz ostatecznym starciu z nim. Prawie pewne jest też to, że któryś z nich zginie – przepowiednia mówi bowiem, że jeden nie może żyć, gdy drugi przeżyje, a temperamenty Harry’ego i Voldemorta oraz ich uczucia prowadzą do bezpośredniej konfrontacji między nimi, która musi zakończyć się śmiercią jednego lub obojga z nich.

Wyjaśnić powinny się też losy pozostałych bohaterów – nie tylko Rona, Hermiony i innych uczniów Hogwartu, ale także osób, które dotychczas pozostawały w „cieniu”, jak np. Lupina i Tonks (przede wszystkim wątek miłosny pomiędzy nimi, który pojawił się pod koniec 6. tomu), Petera Pettigrew (prawdopodobnie wypełnić ma on dług wobec Harry’ego, który zaciągnął u niego, gdy ten darował mu życie w 3. tomie), Snape’a, Malfoya i pozostałych śmierciożerców czy Ginny (jej kariera nadal pozostaje niewiadoma, jednak większe znaczenie zdaje się mieć jej dalszy związek z Harrym, który „zawieszony” został po śmierci Dumbledore’a).

Wedle słów autorki, ostatnim słowem książki ma być blizna.
"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coz kilka szczegolikow odnosnie siodmej czesc przygod Harrego Pottera autorka udziela w wywiadzie, ktory mozna znalezc (po polsku) na stronie wydawnictwa Media Rodzina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka jestem Fanem HP
mogę się założyć że najlepiej znam ksiązki
jak ktoś nie wierzy niech sie ze mną zmierzy
(Pytania i odpowiedzi do 10 punktów ( na pytania trzeba znać odpowiedź))
Sprawdzimy kto lepszy xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2006 o 16:21, com5 napisał:

Kiedy jest przewidywana premiera siódmego tomu książki i filmu "Harry Potter i Zakon Feniksa"?



Co do książki jeszcze nie ustalone a film pewnie albo pod koniec 2006 albo koło czerwca 2007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2006 o 16:21, com5 napisał:

Kiedy jest przewidywana premiera siódmego tomu książki i filmu "Harry Potter i Zakon Feniksa"?


W Polsce ma to być lipiec 2007r.. Czyli w roku i miesiący Bonda. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście o tym że Harry ma umżeć w ostatnim tomie?
W Angli już w zakładach bukmacherskich przyjmują zakłady kto go zabije. Ale zapewniono że oddadzą wszystkie pieniądze jeżeli przeżyje (troche dziwnie swoją drogą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2006 o 12:02, com5 napisał:

Słyszeliście o tym że Harry ma umżeć w ostatnim tomie?
W Angli już w zakładach bukmacherskich przyjmują zakłady kto go zabije. Ale zapewniono że oddadzą
wszystkie pieniądze jeżeli przeżyje (troche dziwnie swoją drogą).



Jakos nie chce mi sie wierzyc ze bukmacherzy mogli by oddac kase ktorej sie nie wygralo:) co do tego ze ktos ma zginac to podobno maja to byc 2 osoby a ze bedzie to Potter - to nikt tego nie potwierdzil ale jest to mozliwe poniewaz pani Rowling chce definitywnie zakonczyc HARREGO POTTERA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Potter nie zginie, to będzie to najbardziej przewidywalna seria książek jaką w życiu czytałem. Swoją drogą,jak już wspominałem, nie lubie książel w których przez 400 stron zanudza się mnie, by na ostatnich 100 pojawiła się akcja która mnie obudzi. A tak właśnie wygląda cały cykl przygód Harrego.

Obstawiam że oboje zginą. Voldemort wraz z Harrym. Albo ktoś z bliskich przyjaciół Harrego. Zobaczymy.

A najbardziej śmieszą mnie te sztuczne nadzieje ż eprofesor Dumbledore... Wkurza mnie że ludzie mają nadzieję że facet żyje... kurde głowę by mu ucięto, a nadal by wszyscy wierzyli że cudownie zmartwychwstanie w następnej książce. Jaki miałby być wtedy sens jego śmierci, pytam się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2006 o 00:05, Darkstar181 napisał:

Obstawiam że oboje zginą. Voldemort wraz z Harrym. Albo ktoś z bliskich przyjaciół Harrego.
Zobaczymy.


Ja stawiałbym na Snape''a (albo zginie z rąk Pottera albo broniąc Pottera:), a kto jescze... nie wiem, to jedyny typ, na którego byłbym gotów postawić jakąś gotówkę^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2006 o 17:46, GanD napisał:

Ja stawiałbym na Snape''a (albo zginie z rąk Pottera albo broniąc Pottera:), a kto jescze...
nie wiem, to jedyny typ, na którego byłbym gotów postawić jakąś gotówkę^^


Może byc ktoś z rodzinki Weasleyów. Za dużo ich i zbyt zaangażowani są. I nie sądzę żeby Potter miał zginąc. Natomiast pewnie uratuje Draco M. Choc powinien go zatłuc gumowym kurczakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z pewnych źródeł wiem (najnowszy tele tydzień:P) że na końcu tomu 7 (tu cytat):"giną w nim dwie ulubione postaci ksiązki" ,nie mogę uwierzyć że zginie Vernon i Petunia Dursleyowie! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy premiera ostatniej części? Ale ci, którzy nie znają języka mają przerąbane, bo czekają na tłumaczenie polkowskiego i przez ten czas każdy wszystko przegada 15 razy. I bez przyjemności czytania, bo wszystko wiadomo.
Ja już coś takiego doświadczyłem w związku z szóstką. A to w prezencie. Już to dawałem ,ale ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2006 o 17:01, Vaxinar napisał:

> Nie, to rozwinięcie szóstej trzeba szukać w Komnacie Tajemnic.
> Troche głupio że Dumbledore aż tak ufał Snapeowi.

Dnia 27.04.2006 o 17:01, Vaxinar napisał:

Poczytajcie - o ile wam się chce, a pewnie nie bo po co - posty na górze.
Tam wiele ludzi w tym ja twierdzimy, iż Snape dalej pracuje dla Dumbledore.
W skrócie - zabił Dumbledore''a żeby udowodnić swą niewinnoś, Dumbledore żyje ponieważ rozszczepił
swą duszę.
Wiem - musiał zabić, ale w książce nie ma nigdzie napisane, że trzeba zabić niewinnego, aby
ją rozszczepić.
Voldemort jest słabszy od Snape jeżeli chodzi o oklumencje, więc go nie wykryje - koniec. :]


Zgadzam się z tobą, bo czy śmierć DD nie wydaje się taka prosta, taka sztuczna? A co do 7 tomu to uważam, że JK nie zrobi byle jakiego zakończenia, to napewno będzie powiązane z poprzednimi tomami.
Ach, łezka się w oku mi kręci, kiedy wspomnę czasy, gdy byłem chory i dostałem od cioci tom "Kamień Filozoficzny". Przez rok książka kurzyła się na półce, mówiłem wtedy sobie - nie będę taki jak ta cała masa dzieciaków szalejących o północy w oczekiwaniu na kolejne tomy. A wiecie co mnie skusiło do czytania KF ponad 10 razy? Gra KF! Nie wiem dlaczego, ale miała ten klimat. ;) Pierwsze 4 tomy są moim zdaniem najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

J.K. Rowling poważnie myśli o napisaniu ósmego tomu. Zastanawia się tylko czy ma opisać w nim dorosłość Harry'' ego i jego dalsze losy czy też encyklopedię wyjaśniającą nieścisłości. Ja osobiście jestem za pierwszym rozwiązaniem. Zakłada się, że zarobi na tym tomie minimum 18 mln. dolarów i te pieniądze zostaną przeznaczone na cele charytatywne. Zainteresowanych odsyłam tutaj: http://www.hp.imro.pl/hogsmeade/readarticle.php?article_id=440

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować