Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Knight

Harry Potter

1459 postów w tym temacie

Dnia 17.10.2005 o 20:35, kizi napisał:

> Temat o Harrym Potterze czyli książki filmy gry itd.
> Jeśli ktoś czytał już 6 tom to prosze o opinie. Czego się
spodziewacie
> po kolejnych filmach książkach.

Przeczytałem tom 6 w wersji oryginalnej - po angielsku.
Szczerze mówiąc
brak wersji polskiej wcale mi nie przeszkadza - i tak bym jej nie przeczytał.

Odpowiadając na wątek główny: nie spodziewam
się niczego nadzwyczajnego, trzymam kciuki, by 7 tom trzymał klimat całości i zgrabnie zamknął całość.



Tak - zwłaszcza , że patrząc na ostatnie zdania wypowiedziane przez Harryego tom 7 nie będzie pisany w takim samym schemacie jak pozostałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kiedyś taki artykuł, w których Rowling (dobrze to napisałem ?) się wypowiedziała, że nie jest jeszcze do końca przekonana czy 7 tom NAPEWNO będzie tym ostatnim, ale to narazie tylko plany - mówiła wtedy.
Z jednej strony dobrze by było gdyby nie był ostatni, ale z drugiej, kiedyś skończyć trzeba...
Ja wiem jedno - Voldi wygra :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 21:32, Vaxinar napisał:

Czytałem kiedyś taki artykuł, w których Rowling (dobrze to napisałem ?) się wypowiedziała, że nie jest jeszcze do końca
przekonana czy 7 tom NAPEWNO będzie tym ostatnim, ale to narazie tylko plany - mówiła wtedy.
Z jednej strony dobrze by było
gdyby nie był ostatni, ale z drugiej, kiedyś skończyć trzeba...
Ja wiem jedno - Voldi wygra :D:D:D



Ja jestem za "The Chosen One"! ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 21:32, Vaxinar napisał:

Czytałem kiedyś taki artykuł, w których Rowling (dobrze to napisałem ?) się wypowiedziała, że nie jest jeszcze do końca
przekonana czy 7 tom NAPEWNO będzie tym ostatnim, ale to narazie tylko plany - mówiła wtedy.
Z jednej strony dobrze by było
gdyby nie był ostatni, ale z drugiej, kiedyś skończyć trzeba...
Ja wiem jedno - Voldi wygra :D:D:D

jaaaaaaaaaaaaaasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 15:43, cedricek napisał:

jaaaaaaaaaaaaaasne


1. Następnym razem, proszę rozwiń bardziej swoją wypowiedź
2. Niby jest tak że w bajkach dla dzieci dobro zawsze wygrywa, ALE czy zawsze ? NIE ... Dobrym przykładem jest dziewczynka z zapałkami :)
3. Na 80 % wiadomo (czytałem to na wp już ho ho z rok temu) że Pooter w 7 części ginie.. więc nawet jak pokonają Voldiego to to nie będzie do końca happy end ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynka z zapałkami to baśń;) Natomiast szósta część... wciąga jak cholera. Ale jak już w jakiejś recenzji czytałem, za duży jest wątek miłosny, to samo rzuciło mi się w oczy jak czytałem. W każdym razie polecam (zwłaszcza w orginale).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 21:13, upiordliwy napisał:

Tak - zwłaszcza , że patrząc na ostatnie zdania wypowiedziane przez Harryego tom 7 nie będzie pisany w takim samym schemacie jak pozostałe.


Schemat - schematem, trzymam kciuki, by kolejny tom trzymał KLIMAT całości, a to różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 15:54, Vaxinar napisał:

> jaaaaaaaaaaaaaasne

1. Następnym razem, proszę rozwiń bardziej swoją wypowiedź
2. Niby jest tak że w bajkach dla dzieci
dobro zawsze wygrywa, ALE czy zawsze ? NIE ... Dobrym przykładem jest dziewczynka z zapałkami :)
3. Na 80 % wiadomo (czytałem
to na wp już ho ho z rok temu) że Pooter w 7 części ginie.. więc nawet jak pokonają Voldiego to to nie będzie do końca happy
end ;)



Ależ Ty jesteś pesymistą - ja tam chciałbym chociaż częściowy Happy En - ostatnie części Rowling to zabijanie po kolei najbadziej lubianych postaci więc po siódmej częśći możemy się wielu niespodzianek spodziewać. Co do ósmego tomu - eh Rowling mówiła , że prawdopodobnie będzie to coś w rodzaju encyklopedii Harryego Pottera - będzie dużo wątków o tym co się działo w czasach jeszcze przed Voldim itp., itd - było gdzieś na wp.pl chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 15:55, upiordliwy napisał:

Ależ Ty jesteś pesymistą - ja tam chciałbym chociaż częściowy Happy
En - ostatnie części Rowling to zabijanie po kolei najbadziej lubianych postaci więc po siódmej częśći możemy się wielu
niespodzianek spodziewać. Co do ósmego tomu - eh Rowling mówiła , że prawdopodobnie będzie to coś w rodzaju encyklopedii
Harryego Pottera - będzie dużo wątków o tym co się działo w czasach jeszcze przed Voldim itp., itd - było gdzieś na wp.pl
chyba.


Ja bym tam chciał złe zakończenie... było by żywiej i ciekawiej... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 19:35, Yarpen Zirgin napisał:

Pieprzenie, z aprzeproszeniem.


Cóż, niby tak a niby nie... w końcu nie zaciekawie będzie jak ktoś kto ma 10 lat będzie widział że mag powstał z groby i sieje groze i już nigdy nikt nie bedzie happy itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 20:01, Vaxinar napisał:

> Pieprzenie, z aprzeproszeniem.

Cóż, niby tak a niby nie... w końcu nie zaciekawie będzie jak ktoś kto ma 10 lat będzie
widział że mag powstał z groby i sieje groze i już nigdy nikt nie bedzie happy itd


A pamiętasz, że część 5 były wydana (w oryginale) w dwóch wersjach? Różniły się tylko okładką. Jedna wersja dla dzieci, druga dla dorosłych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 21:16, Don Lizak napisał:

A pamiętasz,
że część 5 były wydana (w oryginale) w dwóch wersjach? Różniły się tylko okładką. Jedna wersja dla dzieci, druga dla dorosłych.


Eh, no właśnie - TYLKO OKŁADKĄ, tekst pozostaje ten sam... :/ Czyli zakończenie napewno też bedzie takei samo...
Co z tego że 7 część zrobią dla dorosłych i dla dzieci skoro i tu i tu tekst ten sam i dobro wygra... A jakby zrobili że jednak 7 część będzie się tekstem różnić, to byłoby to troche nie fair... :P
Ale napewno tak nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 10:35, com5 napisał:

Moim zdaniem Harry i Voldemort zginą w 7 cześći.



To byłaby możliwość! I autorka rozwiązałaby kilka problemów natury moralnej - ani dobre ani złe to zakończenie, hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować