Zaloguj się, aby obserwować  
Lemsky

Czy umiecie gotować (Wasze najlepsze potrawy itd)

89 postów w tym temacie

Dnia 26.11.2007 o 17:25, Son Goku SSJ5 napisał:

Ja umiem usmażyć kurczaka, zrobić rosół, ugotować ziemniaczki itd. :D Proste... Mam na to swój
sposób :D


sposob? wlozyc do gara/patelni i zapalic ogien?:D:D co do gotowania to mnie bardzo dobrze wychodza filety z kurczaka na rozniste sposoby np. w panierce z orzechow lub marynowane w sosie sojowym... potrawy z makaronu i mieska w stylu lasagne (tutaj tez ze szpinakiem), canelloni i spaghetti tez mi sie udaja:D ostatnio nauczylem sie nawet robic pomidorowa i w sumie nawet niezla wyszla:) generalnie lubie gotowac i gdyby tylko starszyzna dostarczala mi wiecej skladnikow do eksperymentow to mysle ze spedzalbym w kuchni wiekszosc czasu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi w moim wykonaniu bardzo smakuje fasolka po bretońsku, ogólnie dużo potrafię zrobić, ostatnio jedynie nie wyszły mi kuleczki ryżowe, możliwe, że dlatego, że nie chciało mi się czekać, aż się na tyle miękki ryż zrobi, a przy okazji stronkę z przepisem zgubiłem, ale zamiast tego był wspaniale doprawiony ryż.
Właściwie to trudno mi określić co mi najlepiej wychodzi, ostatnio dużo dobrych rzeczy mi wyszło z paluszkami surimi, no i zawsze mi smakują odpowiednio przeze mnie doprawione kotlety sojowe, choć je przyrządzić nie jest sztuką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 20:00, mateuszbanach0 napisał:

A ja potrafię omleta zrobić. I to chyba wszystko...

OMLETA!!!!!mniam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja poprzez dziwne okolicznosci , umiem gotować wiele.
Nie jakieś tam jajecznice ale z 90% potraw jakie wielu z was nazywa niedzielnym/rodzinnym obiadem bym ugotował. Ofc zdarza mi się wpadka bo nie robie tego co dziennie po kilka godzin , a od czasu do czasu. W kazdym badz razie ze mną z głodu nie zginiecie.
Z bardzieej ekrtremalnych to umiem przyrządzić dobrze szpinak , zrobic pizze , spaghetti , rózne inne dziwne sosy do makaronów , jakąś pieczeń (raz zrobiłem i dało się jeść i prosic o dokładke) , i nawet ogórkową i barszcz czerwony umie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... od czego by tu zacząć .Umiem wiele choć mam dopiero 13 lat ,ale ucze się na kucharza więc...
Umiem zrobić od najporstrzego czyli kanapkę z serem do dobrego przyzwoitego obiadu.A tak to wypisze co umiem:Kanapki z czym tylko człowiek może sobie wyobrazić,jajecznica ,jajka na mięko na twardo lub sadzone.Makaron z serem ,spaghetti, zupy (rosół, pomidorowa,ogórkowa),pierogi ,kluski,budyń,kisiel,schabowy z ziemniakami ,Filet z kurczaka,omlety(różne rodzaje).I można by jeszcze wymieniać wiele i więcej niż te wiele xD.
Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Specjalizuje się w przepysznej jajecznicy na różne sposoby. Eksperymentowałem, już nawet z przyprawą do kurczaka... nie było złe ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie dobrze jest samemu gotować, przynajmniej można przyrządzić danie tak, jak się chce. Może nie jestem mistrzem w tej dziedzinie, jednak zdarza mi się od czasu do czasu coś upichcić. Zazwyczaj jest to przeróżnego rodzaju makaron (meksykański, z serem pleśniowym itp.), jakieś burrito, albo coś w tym rodzaju. Nikt jeszcze jakoś nie narzekał na moje potrawy, więc nie jest źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapiekanki, zapiekanki z szynką i serem, zapiekanki z serem, szynką i papryką, zapiekanki z serem, szynką, papryką i keczupem, zapiekanki z ... itd. Ta jakże wielka różnorodność wpływa na dość duży popyt na nie. Tak na serio, to podobno dobre są.
Ogólnie moje umiejętności kulinarne ograniczają się do kanapek i zapiekanek.
Niedługo posiądę umiejętność robienia omleta ( omletu ) -cały czas ćwiczę.
Ponadto jakieś mniejsze przekąski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wirtuozem w tej dziedzinie nie jestem:D Ot, czasem usmażę sobie jajecznicę czy już w ekstremalnych przypadkach zrobię pierogi lub frytki z paczki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa...ostatnio chciałem zrobić jajecznice...trochę ciemna była, pewnie od tego pieprzu :] Ale jak się zagryzło i popiło pół litrem picia co jakiś czas to nie było źle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować