Zaloguj się, aby obserwować  
Lemsky

Czy umiecie gotować (Wasze najlepsze potrawy itd)

89 postów w tym temacie

Ja umiem, chociaż wprawy nie mam, uwielbiam robić np. kurczaka i różne ostre dania. Lubie też eksperymentować, chyba najniezwyklejszym (to chyba dobre słowo) daniem jakie stworzyłem była pizza po aztecku. Z sercami. Początkowo planowałem z sercami pokonanych wrogów, ale w sklepie mieli tylko kurze. No nic, to wykorzystałem je, oraz składniki takie jak papryki, kukurydza, do tego mieszanka meksykańska etc, słowem warzywa i przyprawy środkowoamerykańskie. Niestety, chociaż warzywa i przyprawy były dobre to serca popsuły smak, pizza miała posmak krupniku :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jejecznice, naleśniki i omlet potrafie. No i płatki na mleku w mikrofali. Dzisiaj próbowałem jajecznice na boczku zrobić, to mi wyszła jajecznica na węglu.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja lubię sobie coś "upitrasić" (tak to jest jak się ma chłopaka w domu) :-D A tak serio oprócz kuchni typowo polskiej eksperymentuję z kuchnią turecką (sac kebab- mniam, mniam) / włoską a ostatnio nawet chińską ^^ Gotowanie sprawia mi wielką przyjemność, szczególnie wtedy, gdy mój Wormik zajada się tym, co mu ugotuję. Jeżeli ktoś chciałby jakiś fajny przepis służę pomocą ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja robię:
Jajko w wszystkich postaciach( na twardo, miękko, sadzone itd).
Omlety, naleśniki, kotlety, jajko z makaronem, zupkę chińską, płatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja lubię tak gotować, że zastanawiam się nad gastronomikiem... Ale znowu mam inne zamiłowania, które chciałnym rozwijać dalej w szkole... Nie wiem... jeszcze się zastanowie ;) Najbardziej lubię gotować jak jestem sam w domu - dostaje się do wszystkich składników i robię różne rzeczy - głównie wole robić słodkie wytwory (Ciasta, pączki) ale obiad też umiem ugotować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 14:55, W.S.A.D napisał:

A ja lubię tak gotować, że zastanawiam się nad gastronomikiem... Ale znowu mam inne zamiłowania,
które chciałnym rozwijać dalej w szkole... Nie wiem... jeszcze się zastanowie ;) Najbardziej
lubię gotować jak jestem sam w domu - dostaje się do wszystkich składników i robię różne
rzeczy - głównie wole robić słodkie wytwory (Ciasta, pączki) ale obiad też umiem ugotować
;)


Ja właśnie jestem w gastronomiku i powiem ci że naprawdę fajnie jest, ciekawe przedmioty zawodowe, i ogólnie też fajnie xD, ja też się zastanawiałem ale wybór padł na waśnie tą klase i powiem szczerze że nie żałuje xD, ale jeśli lubisz piec to może na cukiernika xD, też fajny wybór. A co do tematy to ja uwielbiam gotować nie wiem pewnie to rodzinne, ojciec kucharz, mama pracowała jako kucharka w szkole, a dziadek tęz gotował w wojsku, a świętej pamięci babka to mistrzyni ciast była. I tak jakoś dostałem od nich dar umiejętności gotowania, pieczenia, smażenia. Umiem ugotować wszystko co znam, ale najbardziej lobię coś z kuchni włośkiej coś prostego ale zajebiście smacznego, a zarazem zdrowego, ostatnio robiłem ciasteczka serowe, niebo w gębie ah :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sie zawezmę, to ugotuję wszystko ( z przepisem) :P
Ogólnie to umiem- pierogi ruskie, omlety, jajecznicę, ziemniaki, bitki, hamburgery :p

a teraz przepis ode mnie:

Danie w pięć minut: Zapiekanka w sosie własnym a''la Ced:
Głodni? Coś by się zjadło, ale nie wiadomo co, a przy tym trzeba zjeść szybko?
Mam rozwiązanie:
- Gotujemy makaron ( I od tąd zaczynamy liczyć czas)
- potem dajemy go na talerz...
- Następnie bierzemy szynkę, kroimy ją na strzępki i rozrzucamy po makaronie. Upychamy też do środka.
- Potem plasterki sera żółtego układamy na makaronie i w środku.
- Wszystko razem wkładamy do mikrofalówki i trzymamy na tyle długo, aby ser zamienił się w ,,prawieciecz".
* Potem pozostaje tylko wyjąć i polać jakimś sosem. Ja preferuję ketchup. Mieszamy to wszystko i wychodzi nam...
Zapiekanka Ceda :) - Zapiekanka w pięć minut.
Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować