Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Final Fantasy XIII nie będzie exclusivem?

34 postów w tym temacie

ale biadolenie, jedyną wersją multiplatformową był FFXI ponieważ to MMORPG i z założeniem było połaczeniem fanów w każdy możliwy sposób. Jak już kiedyś pisałem na 99% będzie jedna z częśći FNC na Wii i DS oraz PSP (kiedyś było to podane mniej więcej na konferencji, podczas któryś targów, bardziej jako plotka, ale ponieważ SE wydawał już gry na DS i GameCube stąd też problemów nie ma). Wątpię za to aby powstała taka część na X-boxa, a już na pewno nie będzie to któraś z głownych części czyli FFXIII i FF Versus XIII. Te 2 części są zarezerwowane dla PS3 i marne szanse mają fanowie M$ aby to się zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

*po jednej części na Wii, DS i PSP

W ten sposób kończy się ilość kompilacji FNC, 2 części na PS3 i po 1 na komórke, psp, ds i wii, razem 6 czyli tyle ile miało być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lokiju - kiedys tak mowiono o PS1... ale gdzie tam... Ty pewno nawet nie wiesz na co byly wydane finale 1-6, i wtedy to byl przelom, duzy postep grafinczy itp. A dzis ??? Grafika na X bedzie taka sama (chyba ze FF powstanie za jakies... 5 lat ? jak juz rozgryza w 100% konsole, na dzien dzisiejszy grafa jest podobna, moze nawet lepsza u X jak sie patrzy na GoW''a)

na PC nie byly dobre ??? Mi tam sie bardzo podobal FF VII na PC - niczym sie w zasadzie nie roznil od versji na PS''a, a mozna bylo grac na PC bez emu. A ze sie nie przyjal to juz zalezy od graczy czy im sie podoba czy nie...

No i mam nadzieje ze sie FF pozegna z PS3 jako ekskluziwem... dzis licza sie zyski, a kazda nowa konsolka to pare ladnych milionow sprzedanej gry - swietnie sie sprzedaje Blue Dragon - a to dobrze rokuje, i pokazuje z jednak jRPG na X''ie tez mozna sprzedac bo chetni sa :]

hmmm... a moze jakas nowa seria jRPG na X360 ?, bo Square zwszyl przeciez spore zyski ze sprzedazy Blue Dragona :] To jest mysl... a moze jakis starszy projek odswieza ??? hmmmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie bolączka redaktorów i innych "szukających afery". Po co pisać rzeczy które są nie sprawdzone ? Jestem fanem serii FF. Po to aby grać w Finala kupiłem psx potem ps2 a teraz zbieram kasę na ps3. Pierwszy lepszy "piśmak" myśli sobie: zabłysnę ! Zinterpretuje potem "po swojemu" słowa kogoś z branży a reszta kolegów redaktorów puści prawie wiarygodną plotkę dalej. Z tym że ja teraz będę musiał czekać na wiarygodne potwierdzenie tego bo nie stać mnie na to aby kupować dwie konsole. Wole pozostać przy ps. Jeśli jednak Final nie będzie Exclusivem to wolę kupić X-360 (nie zwracam uwagi na grafę więc przeboleje gorsza jakość na X-360, kosztem 50 % mniejszej ceny).

Moim zdaniem powinno się uważniej dobierać słowa podczas pisania newsów. Wydać 1.5k a 2.5k zł to jednak dalej dla Polaka dużo pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do FF na pc to myślę, ze klimat gry i gameplay spowodowały, ze gierka sie nie przyjęła, a w gameplayu szczególnie model walki.

Co do multiplatformowości FF XIII Enix ma po prostu zbyt wiele kasy do stracenia, przecież nikt nie odmówi tych dodatkowych kilku-kilkunastu milionów za kopie sprzedane na inna konsolę.

PS. I gdzie jest te: "mówimy NIE multiplatformie i mamy nadzieje, że inni producenci tez tak postąpią" <<< THQ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli FF wyszedłby na x-boxa to szykujcie już dużo miejsca na płyty, bo wątpie aby zajmował mniej jak 3-4 DVD :P Między innymi dla takich gier wprowadzono BR i nie mówię tu o optymalizacji a o dużej ilości filmików w HD, które na 100% wystąpią w najnowszym dziecku SE. Finale zawsze zawierały sporą ilość przerywników i tym razem na pewno nie będzie inaczej.

Co do grafiki to o różnicach miedzy X a PS przekonamy się po wyjściu MGS i FF, aktualnie GoW może być najładniejszy ale pamietajmy że jego wydanie było po ponad roku znajomości dev z konsolą, a przy aktualnie ps jest to dużo krócej. Koło gwiazdki powinny być już wydane lepsze tytuły na ps i będzie można porównać sobie dzieła na obie konsole po roku od premiery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po co porownywac grafe na konsolach, ktore nawet DX10 nie maja ;-P Jak wyjda gry na DX10 to jak zobaczysz gre na konsoli to powiesz: Bosh... ale to brzydkie ;-P

Ale ogolnie to masz racje, ze poki co nie ma co gier na PS3, ktora raczkuje, porownywac z X360, ktory juz troche na rynku jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2007 o 23:54, EmperorKaligula napisał:

z tymi plytami to przesadzacie, jak ma sie dysk 60/80 GB w X360 to sie zrzucic calego finala
na dysk i nie bedzie "mielenia plyta" - proste...

60-80GB ? skad w X-boxie taki dysk ? z tego co wiem to są dwie wersje x360, jedna bez dysku, druga z 20GB, także nie wiem skąd ty to wziąłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 11:17, EmperorKaligula napisał:

soon wyjdzie Xbox 360 Elite (albo juz wyszedl ?) z dyskiem 120GB, i zawsze dysk bedzie mozna
wymienic, znaczy kupic 120 na miejsce 20 :]

Taa, jeśli dysk 20GB kosztuje 100$ to pomyśl sobie ile trzeba będzie dać za dysk 120GB xD Na takie coś będą mogli sobie pozwolić tylko Ci zamożniejsi, nie mówiąc o tym że cena pewnie przekroczy cenę ps3, także po co przepłacać za sprzęt słabszy (według mnie) z większym dyskiem którego i tak w pełni nie wykorzystasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować