Zaloguj się, aby obserwować  
GeoT

Kącik pisarzy

946 postów w tym temacie

pomijając okazjonalny bonusowy przecinek czy brakujący zaimek, napisane jest zgrabnie i poprawnie. co z tego, skoro treść nie interesuje? nie zrozum mnie źle, ciężko jest zaciekawić paroma linijkami tekstu, dlatego też nie powinno się po tych paru linijkach przestawać pisać, publikować i oczekiwać opinii. daj mi więcej i porozmawiamy, bo jak na razie to sztampa, która - z najnowszych możliwych inspiracji - mocno zalatuje Alanem Wakiem. ale jak już mówiłem - co ja wiem o świecie czy bohaterze? nic a nic. ot, problem.
gimmemoar.

[może trochę za dużo przymiotników. mi to osobiście nie przeszkadza, bo nie wpadasz w kompulsywną i przesadną przesadę, ale wiem, że są ludzie, których taka opisoza strasznie drażni. tak z bardziej luźnych myśli.]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2013 o 13:34, Robertcik1 napisał:

[może trochę za dużo przymiotników. mi to osobiście nie przeszkadza, bo nie wpadasz w
kompulsywną i przesadną przesadę, ale wiem, że są ludzie, których taka opisoza strasznie
drażni. tak z bardziej luźnych myśli.]


Nowela jest już praktycznie skończona, po prostu nie chciałem całej wrzucać, póki nie będzie dopracowane :) Chcę, by czytelnik mógł przeczytać tekst jako normalny tekst, a nie jako jakieś wypociny pseudo pisarza, który prosi o radę. Zarzuciłem ten krótki fragment do oceny, bo to zawsze jakaś opinia, którą mogę odnieść i do tego, co napisałem później. Jeśli chodzi o inspiracje - to rzeczywiście, po tym króciutkim fragmencie można odnieść takie wrażenie, ale w rzeczywistości oprócz tego, że bohater jest pisarzem, specjalnie dużo z tą grą mój tekst wspólnego nie ma. Choć na pewno jakoś tam podświadomie się wzorowałem, ale przede wszystkim - Kingu (na którym twórcy Alana też się wzorowali, ale to już inna historia), lecz też nie do końca świadomie. Dopiero jak teraz sobie czytam całość, to rzeczywiście to widać. Tak czy siak, gdy opowiadanie zostanie dopracowane, poprawione i skończone ostatecznie, z pewnością całe tu zamieszczę albo podlinkuję. A o bohaterze i o świecie raczej dużo nie będzie, gdyż tak jak na początku wspominałem, to raczej nowela jest.

Co do przymiotników - rzeczywiście. Właśnie między innymi o to mi chodziło, gdy wrzucałem ten fragment. Miałem wrażenie, że trochę popadałem w śmieszność tymi opisami. Ale skoro uważasz, że jeszcze jest w miarę, to już mnie to trochę uspokoiło ;) Choć muszę się pilnować.
Dzięki za opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to jak mówiłem, kawałek najzwyczajniej w świecie za krótki na sformułowanie jakiejkolwiek opinii poza bardzo powierzchowną. ale cóż, zobaczymy jak będzie z całością. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2013 o 10:05, Sad_Statue napisał:

> Eeemm nie bardzo wiem czym jest fanfiction mógłbyś mi podesłać jaki odnośnik do
czegoś
> takiego?

Skoro nie umiesz sobie tego znaleźć, to nie wydaje mi się, byś był w stanie również cokolwiek
dobrego napisać. Znajdź sobie może inne hobby. Albo inaczej - pisz, ale jeszcze bardzo
długa droga przed Tobą. Bo pisanie wymaga dużej wiedzy, ogarnięcia i wprawy. Fantazję
pewnie masz, lecz ją też trzeba trenować.
http://lmgtfy.com/?q=fanfiction


Znalazłem to już rano ,kiedy pisałem posta. Ale nie chcąc znowu popełnić błędu ,poprosiłem o odnośnik w formie opowiadania bo może takowe pojawiło się w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować