Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wywiad z Michałem Kicińskim

213 postów w tym temacie

Dnia 20.04.2007 o 18:51, Rondo napisał:

Hej, czemu nie odpowiedziałeś na moje pytanie?


Ja odpowiem, za Tudda. Sklepy czasem mocno zaniżają ceny. wPLNy dają zniżki, możliwość wysyłki gratis, ale nie dają niestety gwarancji, że zawsze będzie to najlepsza oferta na rynku. Często jest, ale nie zawsze.

M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2007 o 12:40, Ali G napisał:

Wlasnie jest to chyba najlepsza Wasza "tansza" edycja :]


No tak, każdy lubi coś innego:) ..niestety jest ona trochę za mało liczna, są problemy w sklepach ze spójna ekspozycją. Wiele lat towarzyszyła nam, ale show must go on;) Na fajną cenę nadszedł czas.
M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 12:44, Rzezim napisał:

Mnie zastanawia jedno po przeczytaniu tego wywiadu.

Skoro były problemy z dopilnowaniem tego by pakiet był kompletny czytaj Medival 2 Total War.

To dlaczego w zakupionym niedawno egzemplarzu Medival 2 Total War drzewka technologicznego
nie było.
A w Sklepie gram.pl, na pudełku napisane jest, że powinno zawierać wspomniane wcześniej drzewko.


Dwie sprawy. Jedna. Grę produkuje się raz (na ogół) i idzie ona do sklepów do do kolejnej edycji (złotej, serii) jest ona w takim stanie jak została wysłana. Stąd brak mapki.

Co nie usprawiedliwia tego, że przynajmniej na gramie powinnismy się wykazać bystrością i te mapki dokładać:-\
Co zaraz naprawimy.

Dnia 21.04.2007 o 12:44, Rzezim napisał:

Powiem szczerze, że mozliwość ściagniecia drzewka w formie pliku jest marnym substytutem rozwiązania
wręcz atrapą rozwiązania.
To tak jakby zamiast lizaka dawać zdjęcie lizaka.


Można też poprossić o dosłanie drzewka pocztą i je oczywiście doślemy.

M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 12:48, Mike napisał:


> Wlasnie jest to chyba najlepsza Wasza "tansza" edycja :]

No tak, każdy lubi coś innego:) ..niestety jest ona trochę za mało liczna, są problemy w sklepach
ze spójna ekspozycją. Wiele lat towarzyszyła nam, ale show must go on;) Na fajną cenę nadszedł
czas.
M.


Czyli powstanie jakis klon Platyny w cenie od 30~50zl z obrzydliwymi pudelkami Platyna badz extra klasyka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 12:29, Mike napisał:


> A co powiesz na temat LOTRO, panie prezesie, dyrektorze czy jak tam sobie napisałeś na
wizytówce?

..na wizytówce mam napisaną funkcję ktorą sprawuję (i nie wyżej wymienione), czy coś w tym
złego?
M.


Nic złego , ale co - masz kilka ksuwek na forujm? Teoretycznie nie do ciebie pisalem...
Poza tym nie na temat odpowiadasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2007 o 12:53, Ali G napisał:

Czyli powstanie jakis klon Platyny w cenie od 30~50zl z obrzydliwymi pudelkami Platyna badz
extra klasyka ?


Szczegółowo nie mam co odpowiadać. Zmian będzie dużo. Myślę, że jednak ku uciesze (uwagę o obrzydliwych pudłach wziąłem do serca;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 13:07, T34 napisał:

>
> > A co powiesz na temat LOTRO, panie prezesie, dyrektorze czy jak tam sobie napisałeś
na
> wizytówce?
>
> ..na wizytówce mam napisaną funkcję ktorą sprawuję (i nie wyżej wymienione), czy coś w
tym
> złego?
> M.

Nic złego , ale co - masz kilka ksuwek na forujm? Teoretycznie nie do ciebie pisalem...
Poza tym nie na temat odpowiadasz.


Aha rozumien, O wizytówce to było do mnie, w sensie z wywiadu, tylko do Tudda?
..jednak mimo tego wciąż nie rozumiem sensu tej wypowiedzi.

Co do LOTRO odpowiedziałem chyba bardzo na temat. Sprawa na maksa się skomplikowała po stronie dostawcy. Firmy Codemasters. Ani CDP ani gram nie ma to wpływu.

M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2007 o 22:05, Tuddrussel napisał:

to powiedzmy tak - fakt, szkoda jednak, ze PRZED premiera nie bardzo ktokolwiek pytal o wersje
oryginalne
tych tytulow. A moge zapewnic ze od premiery Homma 4 temat jest aktualny.


Oj czyli jednak to nie sa wystarczajaco dobre tytule... LOL tak to sie nie usmialem od roku chyba ;-P To co mi wciskasz kit, ze przy wiekszych tytulach jest wersja Eng... jak to sa "mniejsze" tytuly to pokaz mi wieksze ;-P Poza tym taka wersja powinna byc zawsze, a nie jak bede Was o nia blagal... Brak mi slow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 13:19, Mike napisał:

"Zawsze otwarcie i uczciwie prowadzimy komunikację z naszymi klientami."

Ciągle nikt się ze mną nie kontaktował w związku z nieodpowiedzianym mailem z grudnia (dlatego ciągle utrzymuję embargo na zakup gier CDP), mimo iż pisałeś, Mike, mailowo w marcu, że miała się kontaktować osoba z działu obsługi klienta...
Więc jak dla mnie nic się nie zmieniło...
I jak to wierzyć w resztę Twoich słów z wywiadu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wycofali GTA SA z rynku za co jestem wściekły, ale dziękuję za MC3 Remix, który jest podejrzanie tani... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej podobała się pocztówka w EK Medievala II z podpisem Michała Kicińskiego :P
Cóź, CDP jest na rynku od (chyba) 1994 więc ma doświadczenie w tej robocie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2007 o 13:19, Mike napisał:

Co do LOTRO odpowiedziałem chyba bardzo na temat. Sprawa na maksa się skomplikowała po stronie
dostawcy. Firmy Codemasters. Ani CDP ani gram nie ma to wpływu.

M.


Tak to bywa jak jest się mało znaczącym klientem i dostawca nie traktuje was jako poważnego dystrybutora tylko jak zwykłego detaliste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie że pan Michał zauważył problemy dotyczące "gwarancji otrzymania gry przed premierą", mam nadzieję że zostaną one wyeliminowane. Trzymam kciuki za Wiedźmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 13:14, Mike napisał:

Szczegółowo nie mam co odpowiadać. Zmian będzie dużo. Myślę, że jednak ku uciesze (uwagę o
obrzydliwych pudłach wziąłem do serca;)


Nie usuwajcie Fajnej Ceny! Seria jest bardzo dobra - niska cena (w miarę) i premierowe pudełka. Nic więcej nie można chcieć. Dodawanie jakichś poradników to strata czasu i Waszych funduszy. Najlepiej pozostać przy premierowych pudełkach i ew. obniżyć cenę! I wtedy będzie (i w sumie już jest) Wasza najlepsza seria wydawnicza. Skoro słuchacie naszych uwag, moją wypowiedź też weźcie sobie do serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 12:51, Mike napisał:

Można też poprossić o dosłanie drzewka pocztą i je oczywiście doślemy.

M.


Aha, czyli jak Was poproszę o dosłanie tego drzewka, to mi doślecie? Na pewno? OK. Tylko na Wasz koszt, jak rozumiem.

I sprawa ta dotyczy zarówno drzewka do Medievala II i mapki do HoMM5, tak? Bo mam EK obu tych gier, a nie zastałem ani drzewka, ani mapki. Tylko co, jeśli moje maile znowu pozostaną bez odpowiedzi? Piałeś, Mike, ze staracie się na wszystkie odpowiadać, ale nie zawsze to jakoś wychodzi. Czy w takim razie jakbym się skontaktował z gram.pl telefonicznie, to istnieje szansa, że mi doślecie te dwie rzeczy? A, i czy muszę mieć zarejestrowane te gry (jeszcze nie rejestrowałem)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 12:31, Mike napisał:

Proszę. W wolnej chwili odpowiem :)


No to lecimy. :-)

1. Co myśleliście zakładając CDP? Od razu to były marzenia typu: hegemonia na polskim rynku a potem reszta swiata, czy moze rozwijały się one stopniowo. Osiagnęliśmy to to spróbujmy czegoś jeszcze.
2. Czy rejestrując w latach 90-tych zeszłego stulecia działalność gospodarczą patrzyli na Was trochę dziwnie w urzędach? Wiecie, praktycznie dorosłe chłopy a tu o grach coś pobrzękują. ;-)
3. Wydając Hopkins FBI przewidywaliście, że lansujecie nowy trend jeśli chodzi o ceny gier w kraju? A moze to było jednak celowe i przemyślane działanie, aby zmusić rynek do zmian?
4. Czemu nie mogę nigdzie znaleźć fotki Marcina Iwińskiego? ;-)

Na razie tyle mi do głowy przyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach

Dnia 21.04.2007 o 12:34, Mike napisał:

Nie wykluczam, że z czasem sklep gram.pl, może stanie się specjalistą od importowanych wersji.
Wtedy życie będzie prostsze:)


Gdzies mi ten Twoj post ulecial... Dlatego teraz odpisze:

Dziwne zatem, skoro tu piszesz, ze moze bedzie, moze nie etc itp, a co do Wiedzmina kazales mi go sobie z USA sprowadzic albo skadkolwiek tylko nie od CDP ;-P To ja juz sam nie wiem...

Mialo sie cos zmienic od nowego roku, a tu nic... nadal CDP nie wydaje wersji dwujezycznych, a jeszcze nie wiem czemu twierdzicie, ze mozna je zamowic... tylko gdzie ja sie pytam? Chcialbym kupic np Company of Heroes... nawet teraz moge wyslac kase, tylko chce wersje Eng... mozecie taka zalatwic? Byloby milo ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 12:39, Mike napisał:

> to skoro jest ktoś z ekipy CDP to ośmielę się zapytać co KONKRETNIE zrobiliście w celu
poprawy
> jakości dostarczania przesyłek (głównie pre-order)? bo z artykułu wynika, że "staracie
się",
> ale np.przed dostawą NWN2 też się "staraliście" a jak wyszło to wiadomo

Konkretnie proszę bardzo. Z tego co wiem pre-ordery w tym roku były w terminie, który powinnen
gwarantować dostawę przed premierą.

Dodatkowo tam gdzie nie możemy tego zagwarantować, nie ma wpisanego w ofercie preorderu, dostawy
przed premierą (pamiętajmy, że "preorder" znaczy zamówić przed premierą, a dostawa przed premierą
jest już poza definicją).

Zwiększyliśmy też ilość osób pracujących w DOK.

To jeszcze nie koniec zmian:)



OK, OK, w tym roku nic u Was nie zamawiałem więc nie mam wyrobionego zdania, ale weź pod uwagę także mój wcześniejszy post. Ja rozumiem, że pre-order nie gwarantuje dostawy przed premierą (chociaż jeśli jest to napisane to można się pokusić o niedotrzymanie warunków umowy). Pisałem o tym, że lepiej jest kupić w sklepie typu MM niż u Was - cena jest porównywalna (po doliczeniu kosztów przesyłki na gramie wychodzi nawet drożej) i grę mam w dniu premiery. biorąc pod uwagę, że większość premier jest w piątek (mam rację?) jeśli nie mam gwarantowanej dostawy przed premierą to grę kupioną u Was otrzymuje w poniedziałek czyli 3 dni później, a głównie w weekend mam okazję dłużej pograć, w tygodniu starcza mi czasu tylko na wieczorne sesje D2. Patrząc z mojej strony to "premiera" gry opóźnia się w takim wypadku o tydzień (czyli do kolejnego weekendu), a to już nie jest fajne.
Proponował bym wprowadzić do każdego pre-ordera dostawę za free albo wPLN, a do "zwykłych" zamówień za "wirtuale". Po prostu cenowo przegrywacie ze stacjonarnymi sklepami. Nie ma to znaczenia dla osób które pieniążków nie liczą, ale takich jest zapewne tutaj mniejszość. Zecydowanie wolę dać 75 zł w sklepie i mieć grę w godzinę (licząc czas poświęcony na wyprawę do MM) niż dać u Was 60, dopłacić 15 za kuriera i czekac na grę 3 dni. Poza tym jak to możliwe, że nowe, nierozpakowane gry na Allegro można kupić sporo taniej niż u Was (np.pierwszy z brzegu STALKER: gram.pl 79,90 + przesyłka 7,90 razem 87,80 zł, Allegro gra 65 + przesyłka 7,50 razem 72,50)? Ponad 15 zł różnicy to nie jest kwota do pogardzenia (a jak ktoś nie ma wPLNów to robi się z tego 35 zeta). Przy ok.10 grach jakie średnio kupuję w roku to jest 150 zł różnicy. I takie ceny mają ludzie, którzy sprzedają pojedyncze sztuki, a nie hurtownie mogące liczyć na rabaty. Jedynie chęć posiadania wersji kolekcjonerskich może kusić do zakupów u Was, bo po prostu "kolekcji" zwykle w sklepach brak.
Mimo wszystko podziwiam CDP za wkład jaki wnieśli do polskiego rynku gier. W porównaniu z wydaniami i cenami sprzed kilku lat to ogromny krok do przodu
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować