Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wywiad z Michałem Kicińskim

213 postów w tym temacie

Dziś pani Marta mi odpisała, można założyć, że jestem usatysfakcjonowany i praktycznie mogę anulować embargo na gry CDP, jednak plan przygotowany z wyprzedzeniem przewiduje jeszcze przynajmniej jedno zamówienie u Cenegi, ale kolejne już może być Wasze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez w koncu dostalem odpowiedz (po tym jak wyslalem kolejnego maila wczoraj...) i dostalem swoje 35 wPLNow!!! Po pol roku czasu!!! Ale wazne, ze sa! Czyzby w koncu jednak jakis maly tyci tyci plusik dla CDP? :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cyt. ''''Najlepszym przykładem jest polityka wydawnicza zachodnich koncernów (np. EA) w Polsce. Ceny ich gier na PC średnio są znacznie wyższe, mimo, że teoretycznie omijają jednego pośrednika (lokalnego wydawcę).''''
- może innym przykładem ale nie najlepszym, EA graczy na PC w Polsce olewa, jak szybko dali do EA Classics Ojca Chrzestnego, który kosztował 159zł (jak nie 169zł) a teraz można kupić za 30 PLN i dopiero ruszyła sprzedaż (widać m.in. po allegro). Przesadzają z cenami, choć można zauważyć, że szybciej obniżają ceny ale dlaczego nie tak jak na zachodzie czy na południu naszego kraju. W Czechach Area 51 kosztuje 149 CZK (topcd.cz) to jest 20 zł a w Rosji 30 zł. Jakaś paranoja! Dlaczego np. w Czechach wydaję się więcej tytułów niż w Polsce? Czy ktoś zna odpowiedź? Są może bogatsi ale jest potencjalnie mniej graczy łącznie ze Słowacją gdzie jet to jeden rynek dla wydawców. Ciekawe czy autor ma na myśli w sprawie nowych wydawnict może np. inicjatywa typu die pyramide software, gdzie gry kosztują od 2,5 do 10 Euro i to dobre i bdb gry, np. z Lucas Arts. Moim zdaniem wywiad a raczej jego odpowiedzi są subiektywne ale biznes jest biznes, każdy chce dobrze zarabiać a ja jak naj mniej wydawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 20:00, Mike napisał:

Zrozumiane. Przyjęte. Proszę zgłoś się telefonicznie i ustal z osobą z pomocy technicznej co
i jak otrzymasz. Daj znać (może być w tym wątku) jak sprawę załatwisz lub jak będzie problem.

M.


Po raz kolejny wynikło porozumienie. Mapka miała zostać wysłana w przyszłym tygodniu, a tymczasem zastałem ją już dzisiaj :). Heh, oczywiście, to nieporozumienie jest bardzo pozytywne. CDP zarobiło u mnie dziś bardzo dużego plusa, z czego się niezmiernie cieszę. Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm propo tego tekstu jak dla mnie jako zwykłego klienta ważniejsze jest to żeby w końcu pożądnie zadziałał FTP (który działa raz na dziesięć moich prób) a niezbyt mnie obchodzi to że dostane grę pare dni puźniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2007 o 15:24, Jay Z napisał:

> Wiedźmin jako dodatek mógłby mieć jakiś fajny tekstowy RPG dodany na kilka osób, karcianka

W wywiadzie jest coś wspomniane o grze karcianej.

Czy to będzie zwykła talia kart z obrazkami z Wiedźmina
czy może jakiś oddzielny TCG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż niebiesko tutaj, tylu pracowników na forum.

Chętnie z tego skorzystam i zapytam: a co z konsolami?

Od razu powiem, że zdaję sobie sprawę z tego jak rynek konsolowy ma się do rynku PC (w Polsce). Niemniej tak duża firma, z ambicjami i mająca zasady powinna chyba zadbać o to aby klienci posiadajacy konsole mogli normalnie kupić gry. Nie ma Silent Hilla, MGSa, Platyny na PS2, nie ma Sonica na NDSa i Wii, dostępność GoW, PES6, niektórych akcesoriów na X360 w okresie światecznym graczniczyła z cudem. To tylko przykłady wielkiego problemu CDP z grami na konsole. Wygląda na to. jakby firma nie miała żadnych planów i pomysłów na ten segment rynku (bardzo dynamicznie rosnącego). Pomijam oczywiście pojedyncze przypadki lokalizacji PS2 bo wygląda na to, że za tymi działaniami nie kryło nic więcej.

Chętnie dowiem się czy w tym temacie ma szansę się coś zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jakim cudem wcześniej przegapiłem ten tekst, teraz nadrabiam zaległości.

Wywiad bardzo ciekawy, zdradza wiele tajemnic i nie powiem, całkiem ciekawie rokuje na przyszłość. CDP to IMO jedyna firma, która stawia na tak duży kontakt z graczami - i chwała Wam za to.

PS: Ja też miło wspominam Click!a pod rządami pani Cwaliny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko co z tego, ze maja kontakt, jak maja jakies dziwaczne wPLNy, ktoych nie da sie wydac i nadal nie wydaja angielskich wersji gier, a konkurencja juz dawno to robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o widzę ze Boss wyszyatko jak na spowiedzi brawo :)

A co do gorącego okresu jesienno- Xboksowego ludzi którzy odeszli po okresie przejściowym ;)
Pozdrówmy niejakiego HiVa chodzącą niekompetencję który miał cytuję "zmienić rynek konsol w Polsce" Widać struganie pajacyka w PEWNYM piśmie konsolowym to nie to samo co normalna praca.

Muhahahhaah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2007 o 07:56, Kris_bla napisał:

Moglbys wyjasnic o co Ci z tym HIVem chodzi? Bo nie rozumiem ani slowa z tego dziwnego posta
;-)


Zapewne chodzi mu o bardzo barwną postać HiVa który przez 2-3 miesiące był odpowiedzialny w CDP za kategorie Xboxa - taki product manager. I okazało się że funkcja ta wymaga innych predyspozycji niż pisanie artykułów i nie wystarczy " struganie" pajaca. Dlatego też bardzo szybko HiV przestał pracować w CDP.
W sumie to dobrze dla rynku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na CD Projekt się nie zawiodłem nigdy :) Teraz nawet nie zwracam uwagi na innych wydawców typu cenega. A gram.pl to naprawde zarąbiste centrum internetoe, poprostu miodzio;P Ale czy mogłbym się coś bliżej dowiedzieć odnośnie ujawnienia skladu EK wiedzmina?? Mniej więcej kiedy to nastąpi, jeszcze przed wakacjami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2007 o 17:39, PioMrex napisał:

2) Macie za mało pracowników, wciąż tak sądzę


Byc moze, ale obecnie nie sa 3 tylko 4 osoby + jeszcze jedna nie majaca bezposredniego kontaktu z klientami.
Ze zwiekszaniem ilosci osob nie jest tak prosto. To sporo kosztuje w przeciwienstwie do gier;) ..ale bedziemy sie
starac dalej poprawiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 17:07, Emillo2 napisał:

Cyt. ''''Najlepszym przykładem jest polityka wydawnicza zachodnich koncernów (np. EA) w Polsce.
Ceny ich gier na PC średnio są znacznie wyższe, mimo, że teoretycznie omijają jednego pośrednika
(lokalnego wydawcę).''''
- może innym przykładem ale nie najlepszym, EA graczy na PC w Polsce olewa, jak szybko dali
do EA Classics Ojca Chrzestnego, który kosztował 159zł (jak nie 169zł) a teraz można kupić
za 30 PLN i dopiero ruszyła sprzedaż (widać m.in. po allegro). Przesadzają z cenami, choć
można zauważyć, że szybciej obniżają ceny ale dlaczego nie tak jak na zachodzie czy na południu
naszego kraju.


Generalnie gry EA na PC od samego poczatku byly i sa srednio znacznie drozsze niz pozycje wydawane
przez polskich wydawcow. A szybkie obnizki zdarzaja sie w kazdej firmie i na ogol nie swiadczy to
o polityce wydawniczej, tylko o slabej sprzedazy gry (vide ojciec chrzestny) i potrzebie gwaltownego wycofania sie z inwestycji.

>W Czechach Area 51 kosztuje 149 CZK (topcd.cz) to jest 20 zł a w Rosji 30 zł.

Dnia 27.04.2007 o 17:07, Emillo2 napisał:

Jakaś paranoja! Dlaczego np. w Czechach wydaję się więcej tytułów niż w Polsce? Czy ktoś zna
odpowiedź? Są może bogatsi ale jest potencjalnie mniej graczy łącznie ze Słowacją gdzie jet
to jeden rynek dla wydawców.


Nie wydaje sie wiecej, czy taniej, tylko raczej inaczej. Mysle, ze Czesi mogli by wymienic sporo pozycji dostepnych w Polsce a u nich nie, zwlaszcze lokalizowanych. Gry srednio w Czechach tez sa drozsze i to sporo
bo nasze premiery sa po 999 koron, co jest znacznie powyzej 100 pln.

Dnia 27.04.2007 o 17:07, Emillo2 napisał:

Ciekawe czy autor ma na myśli w sprawie nowych wydawnict może
np. inicjatywa typu die pyramide software, gdzie gry kosztują od 2,5 do 10 Euro i to dobre
i bdb gry, np. z Lucas Arts. Moim zdaniem wywiad a raczej jego odpowiedzi są subiektywne ale
biznes jest biznes, każdy chce dobrze zarabiać a ja jak naj mniej wydawać.


Wszystkie odpowiedzi sa subiektywne, bo nie jestem chodzaca prawda absolutna;)
Co do pyramide software, to fajnie, ze cos takiego powstalo. U nas gry po 5 euro (strefa niskich cen potem XK) sprzedajemy juz od ponad 5 lat, dobrze, ze i na zachodzie sie cos rusza;) bo jeszcze troche i pomyslimy, ze by
im sie nasza XK przydala;)

Pozdr.
M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2007 o 13:43, Hazeeee napisał:

hmm propo tego tekstu jak dla mnie jako zwykłego klienta ważniejsze jest to żeby w końcu pożądnie
zadziałał FTP (który działa raz na dziesięć moich prób) a niezbyt mnie obchodzi to że dostane
grę pare dni puźniej


Szykujemy zmiany. Ale nie wszystko mozemy robic na raz. Niestety.
Postaramy sie jednak pozytywnie zaskoczyc. W koncu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować