Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wywiad z Michałem Kicińskim

213 postów w tym temacie

A ja kupuje w Wirtusie ostatnio gry :-) Jade sobie do nich do firmy (naprawde biednie to wyglada, ale wazne, ze jest tanio) i kupuje gre duzo taniej niz na gram.pl z uzyciem wPLNow... np C&C3 kupilem za 99,98zl zaraz po premierze ;-P Wirtus to teraz najlepszy sklepik, bo ma najtaniej gry w Polsce ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 15:14, PioMrex napisał:

> "Zawsze otwarcie i uczciwie prowadzimy komunikację z naszymi klientami."

Dnia 21.04.2007 o 15:14, PioMrex napisał:

Ciągle nikt się ze mną nie kontaktował w związku z nieodpowiedzianym mailem z grudnia (dlatego
ciągle utrzymuję embargo na zakup gier CDP), mimo iż pisałeś, Mike, mailowo w marcu, że miała
się kontaktować osoba z działu obsługi klienta...


Miała, poprosiłem o to. Jeśli tego nie zrobiła to bardzo przepraszam. Poprosiłem ponownie. Jeśli
będę musiał prosić trzeci raz. To chyba ktoś sie u nas minął z powołaniem i czas aby poszukał pracy zgodnej ze swoim powołaniem...

M.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2007 o 20:29, T34 napisał:

Tak to bywa jak jest się mało znaczącym klientem i dostawca nie traktuje was jako poważnego
dystrybutora tylko jak zwykłego detaliste.


Sprzedaliśmy kilka setek tysięcy gier z logiem Codemasters, więc raczej nie w tym rzecz...
M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2007 o 21:07, Taschon napisał:

Aha, czyli jak Was poproszę o dosłanie tego drzewka, to mi doślecie? Na pewno? OK. Tylko na
Wasz koszt, jak rozumiem.


Tak. Oczywiście, że na nasz koszt.

Dnia 21.04.2007 o 21:07, Taschon napisał:


I sprawa ta dotyczy zarówno drzewka do Medievala II i mapki do HoMM5, tak? Bo mam EK obu tych
gier, a nie zastałem ani drzewka, ani mapki.


Kurcze o mapce do Homm5 pierwsze słyszę. Ale powinno się dać załatwić!

Tylko co, jeśli moje maile znowu pozostaną bez

Dnia 21.04.2007 o 21:07, Taschon napisał:

odpowiedzi? Piałeś, Mike, ze staracie się na wszystkie odpowiadać, ale nie zawsze to jakoś
wychodzi.


Normalnie, coś czuję, że trzeba pewne rzeczy załatwić bardziej drastycznie. Strasznie przepraszam, że
nie było odpowiedzi na emaila. Wyjaśnienie tego fenomenu (3 osoby pracujące w DOK i wciąż tego typu
problemy) wkrótce.

>Czy w takim razie jakbym się skontaktował z gram.pl telefonicznie, to istnieje szansa,

Dnia 21.04.2007 o 21:07, Taschon napisał:

że mi doślecie te dwie rzeczy?


Tak

Dnia 21.04.2007 o 21:07, Taschon napisał:

A, i czy muszę mieć zarejestrowane te gry (jeszcze nie rejestrowałem)?


Musisz mieć, to dla nas rodzaj dowodu zakupu (dlatego nie wymagamy paragonów itp).

Pozdr.
M.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Tylko co, jeśli moje maile znowu pozostaną bez

Dnia 22.04.2007 o 17:57, Mike napisał:

> odpowiedzi? Piałeś, Mike, ze staracie się na wszystkie odpowiadać, ale nie zawsze to jakoś
> wychodzi.

Normalnie, coś czuję, że trzeba pewne rzeczy załatwić bardziej drastycznie. Strasznie przepraszam,
że
nie było odpowiedzi na emaila. Wyjaśnienie tego fenomenu (3 osoby pracujące w DOK i wciąż tego
typu
problemy) wkrótce.


Dlatego prosiłem, aby zamiast idiotycznych anonimowych formularzy były konkretne adresy do pomocy technicznej wtedy wiem, że piszę do pana/pani X i sprawa jest prosta, potwierdzenia automatu to nie to samo co odpowiedzialność jednostkowa.
A dla równomiernego obładowania, zawsze można zrobić, aby adres jednej z osób z DOKu, który przy danym odświeżeniu strony był losowany.
W każdym razie, ja jestem za kontaktem bezpośrednim a nie z pośrednictwem automatu, bo tak nie wiem kto odpowiada za udzielenie mi odpowiedzi i czy w ogóle ktoś za to odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 18:23, PioMrex napisał:

Dlatego prosiłem, aby zamiast idiotycznych anonimowych formularzy były konkretne adresy do
pomocy technicznej wtedy wiem, że piszę do pana/pani X i sprawa jest prosta, potwierdzenia
automatu to nie to samo co odpowiedzialność jednostkowa.

/ciach

Jestem rowniez za tym! Ja takze nie dostalem odpowiedzi w sprawie niedoliczonych wPLNow za G3, ale, ze nie da sie ich wydac, to juz sobie dalem spokoj... ale na maile to mogliby odpisywac... :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram.
Automat pewnie jest kiepsko napisany albo coś, i nie wszystkie maile przepuszcza (?). Wiem, ze formularz fajnie wygląda i teoretycznie ma ułatwiać sprawę, ale w praktyce nie wychodzi. Normalne adresy chyba będą lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 17:57, Mike napisał:

Tak. Oczywiście, że na nasz koszt.

To ok.

Dnia 22.04.2007 o 17:57, Mike napisał:

Kurcze o mapce do Homm5 pierwsze słyszę. Ale powinno się dać załatwić!


Cytuję z gram.pl skład EK HoMM5:
"Dodatkowe informacje o wydaniu:

Specjalnie dla największych fanów serii Heroes of Might and Magic przygotowaliśmy unikatowe wydanie gry - Limitowaną Edycję Kolekcjonerską! Edycja Kolekcjonerska wzbogacona zostanie o następujące elementy:

1. Wykonaną z drewna skrzynię ze skarbami, w którą zapakowane będą wszystkie elementy pakietu!
2. Mapę świata w formacie A2 (45 x 60 cm, mapa jest złożona do formatu A4),
3. Rozszerzoną instrukcję do gry,
4. Album z artami,
5. Film dokumentalny o powstawaniu polskiej wersji gry."

Jak widać, mapka jest zapowiedziana.
Pogrubiłem też film Making Of, ponieważ jego również nie znalazłem w zestawie. Może już o tym pisaliście, nie mam czasu na przekopywanie archiwum newsów, ale za to mam HoMM3, może to tym zrekompensowaliście brak Making Of. Można prosić jakieś info na ten temat?

Dnia 22.04.2007 o 17:57, Mike napisał:

Normalnie, coś czuję, że trzeba pewne rzeczy załatwić bardziej drastycznie. Strasznie przepraszam,
że
nie było odpowiedzi na emaila. Wyjaśnienie tego fenomenu (3 osoby pracujące w DOK i wciąż tego
typu
problemy) wkrótce.

Jak pisałem, to pewnie przez skopany program automatu. Bo przypuszczam, ze ludzie z DOKu już nieraz chyba dostali coś w rodzaju reprymendy, więc nie sądzę, by to oni ignorowali jakieś maile.

Dnia 22.04.2007 o 17:57, Mike napisał:

Musisz mieć, to dla nas rodzaj dowodu zakupu (dlatego nie wymagamy paragonów itp).

OK, to akurat przecież nie problem, ale dobrze wiedzieć.

Dnia 22.04.2007 o 17:57, Mike napisał:

Pozdr.
M.



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2007 o 00:11, Kris_bla napisał:

Dziwne zatem, skoro tu piszesz, ze moze bedzie, moze nie etc itp, a co do Wiedzmina kazales
mi go sobie z USA sprowadzic albo skadkolwiek tylko nie od CDP ;-P To ja juz sam nie wiem...


Jeśli chcesz wersję z rynku innego niż Polski, to musisz znaleźć firmę, która pomoże Ci go zorganizować.
My jesteśmy polskim wydawcą i co do zasady posiadamy w ofercie gry przeznaczone na polski rynek.

Dnia 22.04.2007 o 00:11, Kris_bla napisał:

Mialo sie cos zmienic od nowego roku, a tu nic... nadal CDP nie wydaje wersji dwujezycznych,
a jeszcze nie wiem czemu twierdzicie, ze mozna je zamowic... tylko gdzie ja sie pytam?


Wersje dwujęzyczne będą wtedy gdy będzie to możliwe do uzgodnienia z wydawcą. Nie jest to od nas zależene, tylko od polityki wydawców których reprezentujemy. Staramy się je oferować o tyle o ile jest to możliwe. Ale nie ma w tej materii żadnych obietnic, czy gwarancji.

Dnia 22.04.2007 o 00:11, Kris_bla napisał:

Chcialbym
kupic np Company of Heroes... nawet teraz moge wyslac kase, tylko chce wersje Eng... mozecie
taka zalatwic? Byloby milo ;-P


Niestety nie możemy. Gra (zgodnie z umową z Codies) w wersji na nasz rynek jest w całości po polsku. Niemniej w dobie internetu, swobodnego handlu i wielu firm i osób zajmujących się tym nie powinno być problemem znalezienie kogoś kto pomoże zorganizować wersję US, czy UK.

M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 22:31, HumanGhost napisał:

> Proszę. W wolnej chwili odpowiem :)

No to lecimy. :-)

1. Co myśleliście zakładając CDP? Od razu to były marzenia typu: hegemonia na polskim rynku
a potem reszta swiata, czy moze rozwijały się one stopniowo. Osiagnęliśmy to to spróbujmy czegoś
jeszcze.
2. Czy rejestrując w latach 90-tych zeszłego stulecia działalność gospodarczą patrzyli na Was
trochę dziwnie w urzędach? Wiecie, praktycznie dorosłe chłopy a tu o grach coś pobrzękują.
;-)
3. Wydając Hopkins FBI przewidywaliście, że lansujecie nowy trend jeśli chodzi o ceny gier
w kraju? A moze to było jednak celowe i przemyślane działanie, aby zmusić rynek do zmian?
4. Czemu nie mogę nigdzie znaleźć fotki Marcina Iwińskiego? ;-)

Na razie tyle mi do głowy przyszło.

20070422195255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

..przepraszam, ale mała awaria z dodawaniem posta ze zdjęciem:)
W poprzednim zdjęcie Marcina. A w tym odpowiedzi na pytania :-)

Dnia 21.04.2007 o 22:31, HumanGhost napisał:

> Proszę. W wolnej chwili odpowiem :)

No to lecimy. :-)


Oki :)

Dnia 21.04.2007 o 22:31, HumanGhost napisał:


1. Co myśleliście zakładając CDP? Od razu to były marzenia typu: hegemonia na polskim rynku
a potem reszta swiata, czy moze rozwijały się one stopniowo. Osiagnęliśmy to to spróbujmy czegoś
jeszcze.


Generalnie od razu mieliśmy marzenia, duże marzenia. I to chyba zupełnie normalne. Kiedyś każdy chciał założyć drugi Microsoft:) teraz pewnie Googla;) Z dużych ambicji biorą się duże sukcesy:)

Najtrudniejsze było kilka pierwszych lat. W firmie pracowało na początku 2, potem 3. 4 osoby. I wszystko trzeba było robić samemu. Dzień wyglądał mniej więcej tak: odbieranie telefonów od klientów, wystawianie faktur, w międzyczasie układanie reklam, cenników, listow, ofert. Potem pakowanie paczek, i zawożenie ich maluszkiem na przesyłki kolejowe. Gdzie po upojnych 1-2 godzinach już były nadane i tak o 22 z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku wszystko było zrobione. Do tego dochodziło użeranie się z urzędami, które za tamtych czasów traktowały wszystkich jak przekręciarzy, cwaniaków i czepiały się dosłownie wszystkiego. Pamiętne były też przygody z urzędem celnym. Gdzie zupełnie normalnym procederem byly kolejki społeczne i czekanie 2-3 dni na odprawnie swoich przesyłek.

Taka rzeczywistość zdecydowanie podcina skrzydła i uziemnia wielkie marzenia. No ale gdy się przez nią przebiliśmy zaczęło być lżej i można było się skoncetrować bardziej na rozwoju firmy, niż na walce z utrudniaczami życia.

Pod tym względem obecnie jest niewiarygodnie lżej. Są firmy od wszystkiego. Kiedyś nie było firm magazynowych, kurierskich, sieci handlowych, sklepów z grami (Empiki zaczęły handlować grami parę lat
po powstaniu CDPu).

Dnia 21.04.2007 o 22:31, HumanGhost napisał:

2. Czy rejestrując w latach 90-tych zeszłego stulecia działalność gospodarczą patrzyli na Was
trochę dziwnie w urzędach? Wiecie, praktycznie dorosłe chłopy a tu o grach coś pobrzękują.
;-)


Mieliśmy mnóstwo przygód. Przede wszystkim byliśmy "prawie dorosłe chłopy". Ja pierwszy raz przyszliśmy na spotkanie do firmy Interplay na targach ECTS, kobieta która wyszła na spotkanie do nas, zobaczyła nas przy oglądających grę przy jednym z kompów. I spytała się "where is your mom, boys" :)))

W urzędach było podobnie. Młody + interesy = przekręty. Więc od razu patrzono się na nas bardzo podejrzliwie. Dlatego do urzędów zawsze wysylaliśmy znacznie od nas starszą księgową:)

Dnia 21.04.2007 o 22:31, HumanGhost napisał:

3. Wydając Hopkins FBI przewidywaliście, że lansujecie nowy trend jeśli chodzi o ceny gier
w kraju? A moze to było jednak celowe i przemyślane działanie, aby zmusić rynek do zmian?


To było przemyślane i tak naprawdę zaczęło się już wcześniej od gier SAGA:Gniew Wikingów i jeszcze dwóch których nie pamiętam, które były po 79 pln. Hopkins był rok później, był o tyle nowum, że nie dość, że był za 79 plnów to jeszcze był po polsku. Niemniej w kwestii wersji full PL, pierwszą jaskółką był fenomenalny Ace Ventura z Cezarym Pazurą. Lokalizowaliśmy go dobre 4-5 miesięcy:) ..A na zachodzie na pomysły typu wersje PL, pukano się w czoło. To było na tyle nowatorskie, że nawet na zachodzie tych wersji nie robiło się wtedy tak dużo.

To działanie miało na celu konkurowanie z piratami, których uważaliśmy za główną konkurencję, oraz generalnie idei popularyzacji gier komputerowych. A główną przeszkodą były ceny nieadekwatne do zarobków. Dlatego parliśmy na jak najniższe ceny. Dodatkowo oferując polskie wersje, oraz wysoką jakość produktów, okazywało się, że to co proponowaliśmy było na tyle interesujące, że coraz więcej osób wybierało gry oryginalne, a nie stadionowo/bazarowe piraty.

Pomogły nam w tym też nasze tanie serie, a zwłaszcza pierwsza w Polsce seria w której wszystkie gry były w polskich wersjach językowych i poniżej 20 złotych, czyli poniżej najniższej ceny gier pirackich. Była to odlotowa seria „Strefa Niskich Cen” z pomarańczowymi pudełkami.

Dnia 21.04.2007 o 22:31, HumanGhost napisał:

4. Czemu nie mogę nigdzie znaleźć fotki Marcina Iwińskiego? ;-)


Powiem tak, mnie częściej widać w kraju, Marcina zdecydowanie częściej zagranicą:)

Ale proszę oto fotka (w poście powyżej) ze strony Wiedźmina, z podpisania umowy z ATARI.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2007 o 18:23, PioMrex napisał:


Dlatego prosiłem, aby zamiast idiotycznych anonimowych formularzy były konkretne adresy do
pomocy technicznej wtedy wiem, że piszę do pana/pani X i sprawa jest prosta, potwierdzenia
automatu to nie to samo co odpowiedzialność jednostkowa.
A dla równomiernego obładowania, zawsze można zrobić, aby adres jednej z osób z DOKu, który
przy danym odświeżeniu strony był losowany.
W każdym razie, ja jestem za kontaktem bezpośrednim a nie z pośrednictwem automatu, bo tak
nie wiem kto odpowiada za udzielenie mi odpowiedzi i czy w ogóle ktoś za to odpowiada.


To nie tak. W teorii, formularz służy do tego aby email zawsze dotarł. Zwykłe emaile w dobie spamu, czarnych list serwerów, kłopotów z darmowymi serwerami email po prostu się nie sprawdzają. Już to przerabialiśmy. Formularz ma temu zapobiec, ale jak widać nie działa jeszcze idealnie.
M.
PS. zreszta po pierwszej odpowiedzi z działu pom tech, powinnieneś mieć normalny adres email.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2007 o 19:44, Taschon napisał:

1. Wykonaną z drewna skrzynię ze skarbami, w którą zapakowane będą wszystkie elementy pakietu!
2. Mapę świata w formacie A2 (45 x 60 cm, mapa jest złożona do formatu A4),
3. Rozszerzoną instrukcję do gry,
4. Album z artami,
5. Film dokumentalny o powstawaniu polskiej wersji gry."

Jak widać, mapka jest zapowiedziana.
Pogrubiłem też film Making Of, ponieważ jego również nie znalazłem w zestawie. Może już o tym
pisaliście, nie mam czasu na przekopywanie archiwum newsów, ale za to mam HoMM3, może to tym
zrekompensowaliście brak Making Of. Można prosić jakieś info na ten temat?


Zrozumiane. Przyjęte. Proszę zgłoś się telefonicznie i ustal z osobą z pomocy technicznej co i jak otrzymasz. Daj znać (może być w tym wątku) jak sprawę załatwisz lub jak będzie problem.

M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2007 o 11:51, qazzy napisał:

OK, OK, w tym roku nic u Was nie zamawiałem więc nie mam wyrobionego zdania,


Sądzę, że w tym roku było lepiej.

ale weź pod uwagę
/ciach/

Dnia 22.04.2007 o 11:51, qazzy napisał:

Jedynie chęć posiadania wersji kolekcjonerskich może kusić do zakupów u Was, bo po prostu "kolekcji"
zwykle w sklepach brak.


Wziętę pod uwagę. Też robimy podobne kalkulacje;) ...Myślę, że wyjdziemy trochę na przeciw w tej sprawie. Będzie "trochę" zmian;)

Dnia 22.04.2007 o 11:51, qazzy napisał:

Mimo wszystko podziwiam CDP za wkład jaki wnieśli do polskiego rynku gier. W porównaniu z wydaniami
i cenami sprzed kilku lat to ogromny krok do przodu


Cenks!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2007 o 12:13, Kris_bla napisał:

kupilem za 99,98zl zaraz po premierze ;-P Wirtus to teraz najlepszy sklepik, bo ma najtaniej
gry w Polsce ;-P


Na pewno jeden z najlepszych. Grzegorz zjadl zeby na tym biznesie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 20:00, Mike napisał:

Zrozumiane. Przyjęte. Proszę zgłoś się telefonicznie i ustal z osobą z pomocy technicznej co
i jak otrzymasz. Daj znać (może być w tym wątku) jak sprawę załatwisz lub jak będzie problem.

M.


Dzięki. Za pomoc i rzeczową odpowiedź. Jutro powinienem dać znać.

Bardzo fajnie, że odpowiadasz na wszystkie posty. Mam nadzieję, że się to nie zmieni, bo to doskonała forma kontaktu, można uzyskać jasne odpowiedzi. Ale oczywiście będziemy męczyć też ludzi z DOKu :) (jak maile dojdą :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 19:52, Mike napisał:

Jeśli chcesz wersję z rynku innego niż Polski, to musisz znaleźć firmę, która pomoże Ci go
zorganizować.
My jesteśmy polskim wydawcą i co do zasady posiadamy w ofercie gry przeznaczone na polski rynek.


To nie mozecie przeznaczyc takze wersji Eng na polski rynek???

Dnia 22.04.2007 o 19:52, Mike napisał:

Wersje dwujęzyczne będą wtedy gdy będzie to możliwe do uzgodnienia z wydawcą. Nie jest to od
nas zależene, tylko od polityki wydawców których reprezentujemy. Staramy się je oferować o
tyle o ile jest to możliwe. Ale nie ma w tej materii żadnych obietnic, czy gwarancji.


To nie Wy jestescie wydawca Wiedzmina zatem? Kto blokuje wersje angielska w Polsce? Szary uklad czy co? ;-P Przeciez to od Was (a moze i nawet od Ciebie ;-P) zalezy czy ta gra wyjdzie w Polsce po angielsku takze czy tez nie :-/

Dnia 22.04.2007 o 19:52, Mike napisał:

Niestety nie możemy. Gra (zgodnie z umową z Codies) w wersji na nasz rynek jest w całości po
polsku. Niemniej w dobie internetu, swobodnego handlu i wielu firm i osób zajmujących się tym
nie powinno być problemem znalezienie kogoś kto pomoże zorganizować wersję US, czy UK.


Tia... i placic 5000$ za shipping... zeby tylko sama gra byla drozsza to bym sobie sprowadzil, ale jak podlicze koszty transportu, to taniej wyjdzie jechac do Londynu i sobie przywiezc ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 20:06, Mike napisał:

Na pewno jeden z najlepszych. Grzegorz zjadl zeby na tym biznesie :)


Ano to fakt... w koncu Wirtus to pozostalosc, po bylym najlepszym sklepie w Polsce: Wirtualny Swiat :-) To byla firma... prawie all gry mam od nich ;-P

P.S. Czy cos z tymi wPLNami da sie jednak zrobic czy nic? :-P Tak tylko pytam, bo specjalnie to mi jakos nie zalezy, ale w sumie to za nie tez zaplacilem ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować