Zaloguj się, aby obserwować  
DominoRAY

Klara i Marek Lenc - Temat ogólny

377 postów w tym temacie

Dnia 21.04.2007 o 11:49, dominik000 napisał:

> > No ot ja napiszę, że komiksy klary są do kitu, a ja robię leprsze.Dłuższe!


Tak w ogóle to co ma długość do jakości komiksu? Jest masa krótkich i popularnych komiksów prasowych. Klara i Archiwum Iks są krótkie z założenia, mają śmieszyć tak jak dowcip. A widziałeś kiedyś dowcip długi na stronę A4? A jeśli nawet do był śmieszny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 11:06, dominik000 napisał:

No ot ja napiszę, że komiksy klary są do kitu, a ja robię leprsze.Dłuższe! Ten Lenc to powinien
dodać Klarze kilku kumpli i robić komiks na 2 lub 3 strony, wtedy było by lepiej, a za rok
to do tipsomaniaka dać komiks tak na 100 stron, bo tyle one mają + solucje i tipsy.


Człowieku już w Tipsomaniaku było wyjaśnione przez Marka Lenca, że jego krótkie historyjki śmieszą swoją prostotą i
"fabułą". I przecież Lenc nie wyrobiłby się z pomysłami gdyby do każdego numeru CD-Action musiałby narysować, a co najważniejsze wymyślić nową przgodę Klary na 2-3 strony. A jak jesteś taki wspaniały to zeskanuj i wrzuć tutaj swój "komiks".

A mi osobiście podoba się to, że te rysunki są takie... proste. Gybym miał czytać (oglądać ?) 2-3 strony to by mi się znudziło po pierwszym obrazku. A sam też prubuje rysować coś w stylu Lenca, ale i tak Klara narysowana przeze mnie (instrukcja w Tipsomaniaku), pilnuje mego kącika w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 12:00, SlimPole napisał:


> > > No ot ja napiszę, że komiksy klary są do kitu, a ja robię leprsze.Dłuższe!


Tak w ogóle to co ma długość do jakości komiksu? Jest masa krótkich i popularnych komiksów
prasowych. Klara i Archiwum Iks są krótkie z założenia, mają śmieszyć tak jak dowcip. A widziałeś
kiedyś dowcip długi na stronę A4? A jeśli nawet do był śmieszny?

Już wcześ niej napisałem, że się pomyliłem, może mie robie lepszych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie też jakoś rysunki Lenca się nie podobają. Znaczy nie podoba mi się tylko sposób rysowania ich jako czarno białych i - co tu kryć - brzydkich obrazków. Jeśli chodzi o krótkie i dowcipne historyjki jest jak najbardziej OK :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 13:33, dominik000 napisał:

Dla niecierpliwych już wstawiłem! Wszystko jest gotowe! Czasem niewyrażne napisy. Przeczytać
najpierw napis na dole to wszystko zakapujecie!

Patrząc na ten twój komiks, wniąskuje że nie masz nawet podstaw krytykować Lenca, którego komiksy są o wiele lepsze od twoich m8 x) Popracuj troche i odśwież ten topic... za kilka lat xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, komiks dłuższy, na A4, ale po zastanowieniu się to wolę Lenca...

Ziemniaki z zapałkami jako ręce i nóżki, niespecjalnie mnie przekonują..., nie żebym taką technikę rysowania potępiał, ale musi byc ona przede wszystkim "jadalna" dla oczu, w sieci jest wiele komiksów i polecałbym je przejrzeć, niektóre są naprawdę dobre, no a niektóre są podobne do Twojego bez urazy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 15:59, dr_cruces napisał:

Faktycznie, komiks dłuższy, na A4, ale po zastanowieniu się to wolę Lenca...

Ziemniaki z zapałkami jako ręce i nóżki, niespecjalnie mnie przekonują..., nie żebym taką technikę
rysowania potępiał, ale musi byc ona przede wszystkim "jadalna" dla oczu, w sieci jest wiele
komiksów i polecałbym je przejrzeć, niektóre są naprawdę dobre, no a niektóre są podobne do
Twojego bez urazy...

No wiem, że to są mało detaliczne postacie, ale częśc mojej klasy szaleje na punkcie mojego komiksu szczegulnie koleżanka. A zresztą nie przesadzajcje aż tak kitne nie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2007 o 18:11, dominik000 napisał:

A zresztą nie przesadzajcje aż tak kitne nie są.

Nie przesadzamy. Krytykujesz Lenca, a twoje komiksy nie dorastają jego komiksom do pięt :) Więc nie wiem o co ci chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra koniec z moim komiksem. Przyznaję troche przesadziłem. I niech każdy zrozumie! Chodzi mi o to, że komiksy z Klarą są fajne ale z drugiej strony są głupie bo są krótkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 18:24, dominik000 napisał:

Dobra koniec z moim komiksem. Przyznaję troche przesadziłem. I niech każdy zrozumie! Chodzi
mi o to, że komiksy z Klarą są fajne ale z drugiej strony są głupie bo są krótkie!

Właśnie dlatego są fajne jak był by długi to by się nudził szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 19:22, Mistic napisał:

Lepsze są komiksy 3 obrazkowe, ale zabawne niż debilne komiksy na 3 strony ;/

Ja tam wole długie bo jest więcej wątków rozwiniętych, ale to już rzecz gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 11:01, dominik000 napisał:

No dobra, to co wam się nie podoba?


1. Brak poszanowania ortografii co bardzo niekorzystnie wpływa na odbiór Twojego komiksu.
2. Stanowczo za dużo wulgaryzmów, które mogą świadczyć o Twoim braku kultury. Nie jesteśmy dresiarzami, którzy uwielbiają przekleństwa.
3. Momentami trudno zauważyć, co jest na rysunku.
4. Od strony fabularnej jest naprawdę kiepsko. Nie wiadomo, czy to ma śmieszyć czy też wywołać inne reakcje (ja od razu poszukałem czegoś na uspokojenie). Nie doszukałem się logiki w Twoim komiksie.
5. Bez sensowne zachowania bohaterów, którzy promują agresję i wulgaryzmy.
6. Ktoś powinien ci zabrać czerwoną kredką bo widać, iż jest to twój ulubiony kolor. Ocean krwi nie wpłynie pozytywnie na odbiór Twojego komiksu.
7. Kilka obrazków jest w złej jakości.

Nie odniosłem żadnej przyjemności z lektuty Twojego komiksu. Odniosłem wrażenie, że Twoje wyobraźnia jest-za przeproszeniem- chora. Jeśli jednak masz nadal zamiar rysować to zmień trochę styl rysowania (bardziej przejrzysty) oraz opracuj logiczną fabułę. Mam nadzieję, że nie urzaziłem Cię tym postem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 11:01, dominik000 napisał:

No dobra, to co wam się nie podoba?

Mi się nie podoba, ale jak jeszcze porpracujesz to może coś z tego będzie (kiedy to rysowałeś?)
- niekiedy trudno się doczytać
- niektóre kwestie bohaterów są "dziwne"
- a i wykonanie brzydkie
- za dużo przekleństw i krwi, mnie to nie bawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2007 o 13:10, Madt napisał:

> No dobra, to co wam się nie podoba?
Mi się nie podoba, ale jak jeszcze porpracujesz to może coś z tego będzie (kiedy to rysowałeś?)
- niekiedy trudno się doczytać
- niektóre kwestie bohaterów są "dziwne"
- a i wykonanie brzydkie
- za dużo przekleństw i krwi, mnie to nie bawi

Niedługo dam nowy bez przekleństw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2007 o 13:10, Madt napisał:

> No dobra, to co wam się nie podoba?
Mi się nie podoba, ale jak jeszcze porpracujesz to może coś z tego będzie (kiedy to rysowałeś?)
- niekiedy trudno się doczytać
- niektóre kwestie bohaterów są "dziwne"
- a i wykonanie brzydkie
- za dużo przekleństw i krwi, mnie to nie bawi

Rysowałem to gdzieś z miesiąc temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować