Zaloguj się, aby obserwować  
Robson79

Jaka perespektywa w grach bardziej wam odpowiada i dlaczego - pojedynek FPP-TPP.

30 postów w tym temacie

Zdecydowanie wolę perspektywę trzeciososbową (TPP). Dlaczego? No nie wiem. Kiedy gram gry w FPP jakoś nie mogę się połapać, ciagle musze wysilać się by wyobrażać sobie to co bez problemu widzę w TPP. Przez to oczy wyskakuja mi z orbit zaczyna mnie się kręcić w głowie, a przy dłuższym graniu w perspektywie pierwszo osobowej potrofię nawet zwymiotować bez względu na jakość gry. Nie jestem stworzony do gier FPP ;) I dobrze i tak nie gram w nie :P. (Oto moja pośrednia odpowiedź, dlaczego Gothic jest super, a TES jest lipny :):):))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku jest różnie. Raz wolę pograć w FPP, raz w TPP. Ale i tak głównie zależy to od danej gry. Tak więc jeśli gram w różnego rodzaju strzelanki w realiach wojny i nie tylko, wolę FPP. Wiadomo, precyzyjne celowanie i, przynajmniej w moim przypadku, bardziej wczówam się w rolę komandosa czy też innego wojaka :) Zaś jeśli gram w różnego rodzaju przygodówki, rpg, i inne wolę widok z perspektywy trzeciej osoby. Wolałbym, aby np. Dark Messiash albo Oblivion Był w TPP. FPP po prostu nie pasuje do tego typu gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TPP. Więcej widzę. Może to jest trochę upraszczanie gry, ale cóż... FPP kojarzy mi się tylko ze strzelankami i Elder Srollsami. Choć pewnie w Dark Messiah zagram, ale to ze względu na silnik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest to typowy shooter to zdecydowanie bardziej FPP. Lepiej sie celuje i latwiej poczuc klimat gry. A jak jest to jakis hack''n''slash czy jakakolwiek inna gra, w ktorej glownie poslugujemy sie bronia biala to TPP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Perspektywa pierwszoosobowa nadaje się do shooterów, skradanek i Silent Hilla, ponieważ buduje nastrój grozy, lepiej się wczuwamy w postać i nigdy nie wiadomo kto (lub co...) stoi za naszymi plecami. Ja jednak oponuję za TPP. Nadaje się bardziej do RPGów, a ten gatunek gier po prostu ubóstwiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2006 o 17:21, szerszeń45 napisał:

Zdecydowanie wolę perspektywę trzeciososbową (TPP). Dlaczego? No nie wiem. Kiedy gram gry w
FPP jakoś nie mogę się połapać, ciagle musze wysilać się by wyobrażać sobie to co bez problemu
widzę w TPP. Przez to oczy wyskakuja mi z orbit zaczyna mnie się kręcić w głowie, a przy dłuższym
graniu w perspektywie pierwszo osobowej potrofię nawet zwymiotować bez względu na jakość gry.
Nie jestem stworzony do gier FPP ;) I dobrze i tak nie gram w nie :P. (Oto moja pośrednia odpowiedź,
dlaczego Gothic jest super, a TES jest lipny :):):))



Nie wiem czy wiesz ale należysz do ośmioprocentowej grupy graczy cierpiących na tzw. Gaming sickness.Sam też sie do niej zaliczam, objawy mam podobne ale do pawii raczej nie dopuszczam.Między innymi dlatego niejako zmuszony jestem lubić gry TPP:) Ale podobnie jak ty olewam fpp (chociaż niektóre nie sprawiają mi problemów).Lubię dobrze stworzone postacie z charakterem ,pozwala sie to na zżycie się z prowadzoną postacią vide MGS, God of war. A pozatym kto to widział żeby z oczu strzelać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust to zależy od charakteru gry. Platformówka w FPP? Dziękuję, postoję. Szybka strzelanka w TPP? Pasuję, to nie dla mnie. Ale zasadniczo jeśli gra jest dobra, to nawet nietypowa perspektywa jest do przełknięcia - np. w serii Conflict. Najlepszym rozwiązaniem jakie widziałem było jednak to z Jedi Outcast - kiedy walczy się mieczem, widok jest w TPP, kiedy strzela z broni - FPP. Ot, dobry kompromis i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2007 o 07:28, liquid-mk napisał:

Nie wiem czy wiesz ale należysz do ośmioprocentowej grupy graczy cierpiących na tzw. Gaming
sickness.

Nie wiedziałem ale dzięki, teraz już wiem :P

Dnia 13.01.2007 o 07:28, liquid-mk napisał:

Sam też sie do niej zaliczam, objawy mam podobne ale do pawii raczej nie dopuszczam.

Ja pawia zaliczyłem tylko przy Quake 3 : Arena. Choć fakt z treści poprzedniego posta na to nie wyglądało ;) Ogólnie jak mi się zaczyna kręcić w głowie to albo sobie odpoczywam, albo gram w inne gry.

Dnia 13.01.2007 o 07:28, liquid-mk napisał:

Między
innymi dlatego niejako zmuszony jestem lubić gry TPP:) Ale podobnie jak ty olewam fpp (chociaż
niektóre nie sprawiają mi problemów).

MNie też np. Medal of Honor czy Call of Duty. W te fpp moge grać bez problemu, wsyzstko zależy jaka jest sama gra ...

Dnia 13.01.2007 o 07:28, liquid-mk napisał:

Lubię dobrze stworzone postacie z charakterem ,pozwala
sie to na zżycie się z prowadzoną postacią vide MGS, God of war.

Dokłdnie, kazdy gra w to co lubi :)

Dnia 13.01.2007 o 07:28, liquid-mk napisał:

A pozatym kto to widział żeby
z oczu strzelać:)

Własnie, kompletna głupota.:) Podobało mi się kiedyś Freedom Force (czy jakoś tak) strzalało się w TPP i było bardzo sympatycznie. Albo w 2d jak np. Soldat ... też często pogrywam dla odprężenia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej odpowiada , jeśli do strzelanek to oczywiście FPS masz większego cela ;] , a jeśli walka na miecze, to powiem że jestem za TPP bo efektowniej wygląda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować