Zaloguj się, aby obserwować  
Wits

Perkusja! :)

269 postów w tym temacie

Założyłem ten temat z myślą o grających na tym instrumencie gramowiczów :) Temat o gitarze jest, to dlaczego miałby nie być o perce ? :) Ktośchyba niedawno założył taki temat. Ale nikt tam nie pisze, albo nie zauważył, albo nie jest zainteresowany. Chciałbym to sprawdzić. Jakie macie modele perkusji ? Do jakiej szkoły muzycznej chodzicie ? Ile lat już chodzicie ? Kto was zaciągnął ?

Mnie zaciągnął brat do szkoły muzycznej YAMAHA. Perkusję mam "Basix''a" Bardzo fajnie mi się gra. Niedługo zakończenie roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety jeszcze nie zapisałem sie na żadne zajęcia z perkusji! ale od gim. a (teraz jestem już w 3 gim.) stało to sie moją pasją i w liceum napewno sie na jakieś zajęcia zapisze! a gitara to mi sie już znudziła! Jestem zły na siebie że zamiast grać na perkusji w podstawówce grałem na gitarze! :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za założenie tego tematu. Na perkusji jeszcze nie gram, niemniej moja siostra ma się dowiedzieć w szkole muzycznej do której chodzi na ten temat. Perkusją jestem zafascynowany od dłuższego czasu, dzięki zespołom które mnie zainteresowały. Niedawno dowiedziałem się, że mój stary grał w średniej szkole na perkusji. Może to dziedziczne:) Coś w tych garnkach i talerzach musi być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 13:07, Baal Namib napisał:

W pierwszym moim poście napisałem coś, co powinieneś przeczytać. Właśnie na temat istniejącego
tematu xD :)

[Przeczytałem, a teraz ty uczyń to samo...
Poco zakładałeś nowy wątek zamiast dopisać się do tamtego?

Bez odbioru...]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 13:02, Azreix napisał:

Dzięki za założenie tego tematu. Na perkusji jeszcze nie gram, niemniej moja siostra ma się
dowiedzieć w szkole muzycznej do której chodzi na ten temat. Perkusją jestem zafascynowany
od dłuższego czasu, dzięki zespołom które mnie zainteresowały. Niedawno dowiedziałem się, że
mój stary grał w średniej szkole na perkusji. Może to dziedziczne:) Coś w tych garnkach i talerzach
musi być...

Dokładnie mój tata też tak miał! Też dopiero gdzieś w 6 klasie podst. mi o tym powiedział. Był w szkolnym zespole i naprawde niezle mu te granie szło! Jakbym o tym widział wcześniej nawet bym nie dotknął gitary a odrazu zagrał na perkusji! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem grać na perce rok temu. Jestem samoukiem, a gram bo tak i już. Swoją perke kupiłem od woźnego ze szkoły mojego brata za 0,5 l bolsa. Ukradł ją ze szkoły i mam perke, hyhy. Jak dla mnie najbardziej kozacki instrument:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moi ulubieni:
Tomas Asklund z Dark Funeral
Mike Wengren z Disturbed
Christoph Schneider z Rammstein
Hellhammer z Dimmu Borgir
Wszyscy oni potrafią posługiwać się tym narzędziem tak cudownie, że aż dech zapiera ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak ja założyłem taki temat to nikt się nie dopisuje [założyłem go wcześniej]. Nawet jeśli na początku było takie pouczenie.
Dlatego w pupie was mam i se gadajcie ile wlezie :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega opowiadał mi o fajnym programie na kompa, w którym naciśnięcie odpowiedniego przycisku na klawiaturze odpowiada uderzeniu w dany bęben/talerz. Jeśli zna ktoś chociaż nazwę to bardzo bym prosił o podanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 22:52, squeglee napisał:

Moi ulubieni:
Tomas Asklund z Dark Funeral
Mike Wengren z Disturbed
Christoph Schneider z Rammstein
Hellhammer z Dimmu Borgir
Wszyscy oni potrafią posługiwać się tym narzędziem tak cudownie, że aż dech zapiera ;D.

Mi się zdaje, że Hellhammer to jest w DB sesyjnie, a normalnie to on jest w Mayhem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grasz już na perkusji? Bo mnie też do niej ciągnie i chętnie by kupił, tylko do cholerstwo jest bardzo głośne, a granica cierpliwości sąsiadów kiedyś musi się skończyć. To jak to jest z tym hałasem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 14:11, squeglee napisał:

Grasz już na perkusji? Bo mnie też do niej ciągnie i chętnie by kupił, tylko do cholerstwo
jest bardzo głośne, a granica cierpliwości sąsiadów kiedyś musi się skończyć. To jak to jest
z tym hałasem?

Ja mieszkam na pustej przestrzeni :D Nie mam z sąsiadami problemu i jak gram, i jak słucham muzyki. A z tym hałasem to faktycznie się niesie jak diabli i może komuś przeszkadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować