Zaloguj się, aby obserwować  
Wits

Perkusja! :)

269 postów w tym temacie

Dnia 26.12.2010 o 14:39, HareQ napisał:


Jakie masz fundusze? czy chcesz to plus blaszki kopowac odrazu czy pozniej? Zaczynasz dopiero czy juz jakis czas grasz?

ogolnie zapytal bym sie tu
http://www.perkusja.org/

Jesli ja mialbym cos sie na ten temat wypowiadac, to (oczywiscie cala moja wiedza wywodzi sie z tego co czytam na forach) Yamaszke i pearla bym skreslil, wzial sonora z tego co proponujesz. Ale jesli zaczynasz to z pewnoscia bym nie bral tej wersji extreme. Po co ci to skoro dopiero zaczynasz. Najlepiej bedzie kupic jakas uzywke. W tej cenie znajdziesz jakiegos Mapexa M czy cus. Jesli jednak chcesz nowke to mysle ze z entry lvl polecic moge sonora 507 i basixa xenona ( z naciskiem na xenona, miedzy innymi dlatego ze hardware jest lepszy, ma 1 statyw na blache wiecej, ale to widzialem na allegro czasami okrajane. w kazdym razie orginalnie powinny byc 2 statywy na blaszki oprocz hihatu oczywiscie. Bebna sa lakierowane to tez duzy plus. Z brzozy, aczkolwiek nie wiem jak to wyglada w przypadku sonora. ma system nieintegrujacego [dobrze ja to pisze ? 0_o] zawieszenia tomow, ktory mimo tego ze perka jest tania, nie jest zwyklym chwytem marketingowym. to dziala i sie nie psuje z tego co wiem. najgorszy w zestawie jest werbel, aczkolwiek jest on poprostu przecietny jak na entry level. szalu nie ma ale tez nie nie ma tragedi. poprostu spelnia wymagania. nic wiecej. no i chyba tyle.)
Ogolnie mowie. lepiej kupic uzywke jakas w bdb stanie. masz bebny o wiele taniej, czesto z nalozonymi naciagami evansa czy tez remo co juz odciaza cie z kosztow 200-300 zl. No i zaoszczedzone pieniadze mozna wydac na jakies przyzwoite blaszki z brazu. A blachy sa naprawde drogie...uhhh az mnie przeraza mysl, skad ja wezme na to kase ;p

mam nadzieje ze pomoglem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2010 o 07:04, diablolod napisał:

Jesli ja mialbym cos sie na ten temat wypowiadac, to (oczywiscie cala moja wiedza wywodzi
sie z tego co czytam na forach) Yamaszke i pearla bym skreslil, wzial sonora z tego co
proponujesz.


Mam tak ok do wydania 1500-2200zł maks.
Nie jestm zbytnio zorientowany w tych forach, Yamaha i Pearl mają jakieś szczególne wady?
Uczę się grać jak na razie (od września), gram na Mapexie który zbytnio mi się nie podoba, może dlatego że już jest trochę używany ;) Chciałbym zainwestować już w jakiś sprzęt na przyszłość żeby potem nie wydawać drugi raz kasy, tylko właśnie dokupić jakieś talerze itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2010 o 09:38, HareQ napisał:

Mam tak ok do wydania 1500-2200zł maks.
Nie jestm zbytnio zorientowany w tych forach, Yamaha i Pearl mają jakieś szczególne wady?
Uczę się grać jak na razie (od września), gram na Mapexie który zbytnio mi się nie podoba,
może dlatego że już jest trochę używany ;) Chciałbym zainwestować już w jakiś sprzęt
na przyszłość żeby potem nie wydawać drugi raz kasy, tylko właśnie dokupić jakieś talerze
itp.


Domniemam ze to Mapex Q...?
W takim razie nie sadze zeby przesiadywanie sie na ktorekolwiek z tych beczulek bedzie oplacalne. Bedzie roznica na lepsze w sonorze i basixie aczkolwiek to wszystko jest tak zwany entry level, wiec niebedzie to duza roznica.
Popytaj na tym forum. Napewno cos ci doradza. Ja jak mowie, sam dopiero co zamowilem swoje perwsze bebny (basix neon) wiec nic na temat wyzszych serii nie wiem. Aczkolwiek slyszalem ze za 1800zl mozna dostac uzywke Mapexa M a to juz sa bebny klase wyzej z tego co wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poradzcie jakas pojedyncza stopke... moze ktos ma do sprzedania tak do 150 zl.
Widze na allegro mapexa p550 a za 150 i nie wiem czy brac... nie znam sie zabardzo na tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje w miarę dobra perkusja?
Ciekawi mnie ten fakt, zawsze mnie pociągało granie na perkusji i kiedyś chciałbym sobie ją kupić. Ciężko się gra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2011 o 16:05, Jcl napisał:

Ciężko się gra?


Koordynacja, rytmika, dużo ćwiczeń. Ale co taki przeciętny basista jak ja może wiedzieć ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować