Zaloguj się, aby obserwować  
Wits

Perkusja! :)

269 postów w tym temacie

Dnia 30.08.2007 o 14:17, Azreix napisał:

Ja mieszkam na pustej przestrzeni :D Nie mam z sąsiadami problemu i jak gram, i jak słucham
muzyki. A z tym hałasem to faktycznie się niesie jak diabli i może komuś przeszkadzać.

No widzisz, ja mieszkam w bliźniaku, po drugiej stronie mieszka moja kuzyna, więc wyobraź sobie teraz jak można w takich warunkach grać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 14:27, squeglee napisał:

> Ja mieszkam na pustej przestrzeni :D Nie mam z sąsiadami problemu i jak gram, i jak słucham

> muzyki. A z tym hałasem to faktycznie się niesie jak diabli i może komuś przeszkadzać.

No widzisz, ja mieszkam w bliźniaku, po drugiej stronie mieszka moja kuzyna, więc wyobraź sobie
teraz jak można w takich warunkach grać...

A może jakiś dom kultury czy u kumpla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, nawet perka się tutaj znalazła, no patrzcie...
Jestem początkującym bębniarzem, do takiego stopnia nawet, że dopiero w najbliższym czasie będę kupował hi-hat. Na razie od pół roku ćwiczę na werblu i przeplatam to lub łączę z ćwiczeniami na pojedynczej, póki co, stopie. Werbla używam metalowego a centralę sam przerabiałem z jakiegoś Polmuza, czy innego Amati, dałem jeszcze naciąg uderzany Remo Emperor i już źle nie jest, da się słuchać.
A jakiego hi-hata polecacie na początek gry? Przymierzam się na Sabiana Solara, ponieważ dobrze sprawuje się u kumpla, który jednocześnie jest moim nauczycielem.
A może macie na sprzedaż jakiś solidny statyw pod haty? Jeśli tak to byłbym zainteresowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


BĘBNY
Mapex M Standard [kolor EG]
Bass Drum 22 x 18
Rack Tom 12 x 10
Rack Tom 13 x 11
Floor Tom 16 x 16
Snare 14 x 5.5

HARDWARE MAPEX
Snare Stand S550
Hi-Hat Stand H550
Boom Stand B550
Boom Stand Basics
Cymbal Stand C550

TWEEN
Sonor 400 Series.

BLACHY
Hi-Hat - Crash - Ride [Solar]
China "18" [Sabian XS]
Crash "16" [Sabian AAX]

U nas w Dark Hamsters sa takie bebny, czy to dobre czy nie - nie mam zielonego pojecia. Czasem sobie na nich siadam i cos tam popykam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 14:17, Azreix napisał:

Ja mieszkam na pustej przestrzeni :D Nie mam z sąsiadami problemu i jak gram, i jak słucham
muzyki. A z tym hałasem to faktycznie się niesie jak diabli i może komuś przeszkadzać.

OK. Powiedzmy, że grałbym w garażu. Czy taki zestaw na pocz. mi wystaczy: http://sklep.fabrykadzwieku.net.pl/Perkusja/Zestawy-akustyczne/Basix-Classic-Drum-Set-1-CL-104.html?
Chyba nie ma sensu kupować więcej garów, bo się nie połapię. Znasz jakieś sprawdzone metody na wyciszanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ilość bębnów i talerzy na początek w zupełności wystarczy. A technicznie to raczej też niczego sobie zestaw. Metody na wyciszenie? Ciężko z tym. Zależy, czy hałas ma nie przeszkadzać w okolicy. Wtedy wystarczy okna i dzrzwi pozamykać ^^ A jeśli ma nie iść na dom, to jest już jakiś problem. Nie próbowałem, bo zwyczajanie nie potrzebują wyciszania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do doświadczonych bębniarzy: na co zwracać uwagę przy kupowaniu garów? Na pocz. no-name wystarczy ;]? Jakich rozmiarów muszą być bębny? Z jakiego materiału pałeczki kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że na początek nie musi to być markowy sprzęt. A pałeczki to klasycznie drewniane ;) Chcociaż co do markowego sprzętu, to pewnie znajdzie się taki co będzie miał inne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 17:12, squeglee napisał:

A rozmiary bębnów? O co z nim chodzi, większe=głośniejsze czy jak?

Chodzi o brzmienie im większy tym lepsze brzmienie , jeśli chcesz kupić sobie perkusję domową (dla rozrywki) to kup sobie mniejszy ale jeżeli chcesz na imprezy itp (tom opcje ja polecam) kup sobie większy (niestety większe są droższe :( )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 17:06, squeglee napisał:


Wystarczą 3 bębny Średnica 12 ,Średnica 18 oraz Średnica 22 :) A z Tymi No - Name to troszkę przesadziłeś ponieważ lepiej wydać troszkę więcej i kupić sobie z jakiejś dobrej firmy :) A pałeczki to tak jak kolega u góry napisał , wystarczą te klasyczne Drewniane (polecam numerek 140 A (numeracja polska) albo to samo tylko w numeracji Angielskiej - 5A ) Tyle z moich rad , na pewno ktoś będzie miał inne zdanie a ktoś mnie poprze :) Ale te ci polecam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 13:56, napster6 napisał:

Witam. Ile kosztuje Profesjonalny Zestaw Perkusyjny z całym wyposażeniem ?


Cześć, więc tak Profesjonalny zestaw może nawet kosztować 20 000 złotych (najlepszy)Oczywiście z 20 talerzami itp.. A do ilu byś chciał kupić perkusję ? Ponieważ można kupić np. sobie bębny,talerz crash oraz Hi-Hat i już można śmigać na perkusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 14:29, Lak5 napisał:

> Witam. Ile kosztuje Profesjonalny Zestaw Perkusyjny z całym wyposażeniem ?

Cześć, więc tak Profesjonalny zestaw może nawet kosztować 20 000 złotych (najlepszy)Oczywiście
z 20 talerzami itp.. A do ilu byś chciał kupić perkusję ? Ponieważ można kupić np. sobie bębny,talerz
crash oraz Hi-Hat i już można śmigać na perkusji.


Wolałbym jakąś za 5000 zł albo taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na perkusjii od roku, a moim nauczycielem jest reegowy perkusista Mariusz Migas(znacię kapelę nefre?)
Swojego sprzętu nie mam, ale dzięki znajomością babci mam w niedzielę na 2 godz. wolną salę na WSP:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować