Zaloguj się, aby obserwować  
Wits

Perkusja! :)

269 postów w tym temacie

Dnia 23.11.2007 o 16:32, Lak5 napisał:

>
Ok, jeszcze ostatnie pytanko, ma ci służyć do grania na koncertach czy domowa ?


mnie także domowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Ja też mam dość dobrego perkusistę, najlepszego w mieście, dużo czasy spędza na koncertach (gra tam) oraz jeździ po całej Polsce. Co do sprzętu to ja kupuje na mikołaja :D A jak to dobrze mieć znajomości, ja niestety nie mam takich upustów, albo płacę albo spadam :D No czasami lekcja się może przeciągnąć o 20 minut więcej, ale to tylko czasami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Dam wam linki do jednej - taniej a drugiej- drogiej , są to perkusje (zestaw) na koncerty i do domku :)

1: http://www.perkusje.pl/?strona=produkt&dzial=1&grupa=1&id=2875
2: http://www.perkusje.pl/?strona=produkt&dzial=1&grupa=1&id=190 ( do niej jeszcze musicie dokupić sobie jakieś dobre talerze, sama cena bębnów to (12500 złotych, dodam jeszcze że w promocji. Jak widzicie można wyszukać strasznie drogie perkusje, a ta to nie najlepsza tylko zaawansowana :) )

Mam nadzieję że pomogłem, jeśli macie jeszcze jakieś pytania to chętnie ich wysłucham .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cieszy mnie, że istnieje taki temat. ilość postów juz nie:-(
kilka lat grałem na perkusji, teraz jednak zajmuję się bardziej instrumentami perkusyjnymi (afryka oraz brazylia). może jest też tu ktoś kto gra na djembe? szczerze zachęcam też do tego perkusistów, bo gra na perkusjonaliach bardzo rozwija. jest też rzeczą, która często wymaga się w wielu rodzajach muzyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 17:06, squeglee napisał:

Z jakiego materiału pałeczki kupić?

co do pałeczek, to trzeba wiedzieć jedno - jakąkolwiek byś nie kupił, to i tak w końcu pęknie.najtrwalsze sa z drzewa hicorowego. wiekszość zachodnich firm, ale np. gładek tez robi z tego drewna.
z moich doświadczeń wynika, że nie ma nic lepszego niż vic firth. cenią sie (ok.30zł za parę), ale są niesamowicie trwałe. nie polecałbym tylko tych z serii "nova". równie droga, ale do d...są to vic firthy, które nie przechodzą testów jakości i to widać. strasznie marne pałki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 16:10, jaceloth napisał:


Ymmm nigdy o takim czymś nie słyszałem, może spróbuje swoich sił w tym ;), a tobie też radzę wrócić do perkusji ;), ja grałem na takim instrumencie afrykańskim, nie pamiętam jak on się nazywał ale wydawał odgłosy takiego jakby deszczu a raczej imitował ;). Ale fajnie się naprawdę tym tak jakby można było powiedzieć "grało" ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 16:16, jaceloth napisał:

> Z jakiego materiału pałeczki kupić?
co do pałeczek, to trzeba wiedzieć jedno - jakąkolwiek byś nie kupił, to i tak w końcu pęknie.najtrwalsze
sa z drzewa hicorowego. wiekszość zachodnich firm, ale np. gładek tez robi z tego drewna.
z moich doświadczeń wynika, że nie ma nic lepszego niż vic firth. cenią sie (ok.30zł za parę),
ale są niesamowicie trwałe. nie polecałbym tylko tych z serii "nova". równie droga, ale do
d...są to vic firthy, które nie przechodzą testów jakości i to widać. strasznie marne pałki.


Dobrze powiadasz, na Gładku ja też grałem oczywiście wersja - ROCK , dość miło się gra lecz jeśli jesteś maniakiem ładnych nie porysanych, wgłębionych przez granie to nie polecam .... Ponieważ szybko są widoczne ślady ;), ale kogo to obchodzi, lubię muzykę różnorodną i taką też gram ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 16:18, Lak5 napisał:

Ymmm nigdy o takim czymś nie słyszałem, może spróbuje swoich sił w tym ;),

djembe, to bęben pochodzący z zachodniej afryki, niezwykle popularny na całym świecie i bardzo uniwersalny. jak wbijesz w google to wyskoczy ci masa stron, na których można go zobaczyć
>a tobie też radzę wrócić do perkusji ;),
nie mam w tej chwili warunków do ćwiczenia. to był zresztą powód dlaczego zacząłem więcej grać na innych bębnach.perkusja jest wg mnie bardzo trudnym i wymagającym wielu godzin instrumentem.
a moje gary już rozpadły sie (dosłownie). bardzo stare i naprawdę fajne amati.ale nie rezygnuje z grania pałkami. cały czas ćwiczę na padzie, bo w sambie gra sie dużo na werblu i na repinique. ten drugi jest o tyle ciekawy, ze tradycyjna technika polega na używaniu jednej pałki(prawa) i dłoni (lewa).

>ja grałem na takim instrumencie afrykańskim, nie pamiętam jak on się nazywał ale wydawał odgłosy takiego jakby deszczu a raczej imitował ;). Ale fajnie się naprawdę tym tak jakby można było powiedzieć "grało" ;) .
hmmm, to może był kij deszczowy?rain stick. to instrument indiański. podobno służył do zaklinania deszczu, żeby padał i użyźniał glebę

ćwiczysz również z jakiegoś podręcznika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ooo widze,że temat o perkusji :) ja od niedawna zaczynam grać na niej.fajna sprawa,choć nie jest to łatwe. Najbardziej lubie wymyślać własne rytmy, zresztą znajmomi graja na innych instrumentach i zbieramy sięby jakiśzespól stworzyć ;P.ale także korzystam z guitar pro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Tak o ten instrument mi dokładnie chodziło, nie znam się dobrze na takich instrumentach ponieważ go pierwszy raz widziałem.

A co do podręcznika to niestety nie, mam lekcje prywatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 18:14, Simonman napisał:


To właśnie jest najlepszy sposób aby zbierać się razem i grać, w sumie to ja też wymyślam rytmy ale robie to następująco, patrze na jakiś podstawowy rytm np. Stopa + Hi-Hat - Hi - Hat- Hi - Hat + Werbel, potem do tego dokładam np. jakąś drobną zmianę i już słychać inaczej, i bardzo lubię bawić się trybem dynamicznym - zaczynam wolno i coraz szybciej, a potem zwalniam i tak to wygląda następująco. Gra mi się bardzo fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 18:41, Lak5 napisał:

>
To właśnie jest najlepszy sposób aby zbierać się razem i grać, w sumie to ja też wymyślam rytmy
ale robie to następująco, patrze na jakiś podstawowy rytm np. Stopa + Hi-Hat - Hi - Hat- Hi
- Hat + Werbel, potem do tego dokładam np. jakąś drobną zmianę i już słychać inaczej, i bardzo
lubię bawić się trybem dynamicznym - zaczynam wolno i coraz szybciej, a potem zwalniam i tak
to wygląda następująco. Gra mi się bardzo fajnie.

też uwielbiam bawić sie rytmem,z całego zestawu najmniej gram chyba na stopą na hi-hacie tak jakos nie lubie tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 18:53, Simonman napisał:


No nie wiem, to podstawowy element perkusji, bez tego dzwięk nie jest dzwiękiem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 20:41, Simonman napisał:

tego nie podważam,jedynie nie lubie grać nim stopą,poprostu najtrudniej mi to wychodzi

Długo już grasz na perkusji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie za długo ,perke mam gdzieś od sierpnia ,ale z powodu awarii jednego bębna leżała miesiąc nieczynna. fakt,że mam perke w domu też wpływa ze nie moge grac az tak czesto ;/ ale staram sie jak najwiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Wiem pewnie z jakiego powodu...Żal mówić, nie martw się na pewno się do tego przyzwyczaisz, ponieważ to najważniejsza rzecz, ja zaczynałem od tego, już to opanowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 22:11, Simonman napisał:

nie za długo ,perke mam gdzieś od sierpnia ,ale z powodu awarii jednego bębna leżała miesiąc
nieczynna. fakt,że mam perke w domu też wpływa ze nie moge grac az tak czesto ;/ ale staram
sie jak najwiecej

polecam kupno pada. dla perkusisty nawet kilka dni przerwy jest odczuwalne, a tak to zawsze można poćwiczyć, nawet jak są domownicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w jakiej cenie sa te pady? a własnie macie tez takie nimiłe echo od stopy przez werbel? moze ja to mam przez to ze gram w pokoju a gdyby bylo wiecej meijsca tego by nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 17:25, Simonman napisał:

w jakiej cenie sa te pady? a własnie macie tez takie nimiłe echo od stopy przez werbel? moze
ja to mam przez to ze gram w pokoju a gdyby bylo wiecej meijsca tego by nie bylo.

Ja takiego czegoś nie mam a gram w bardzo małym pomieszczeniu, może to przez złe ułożenie sprzętu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować