Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

ZX Spectrum ma ćwierć wieku!

43 postów w tym temacie

Ech.. Piękne czasy... ZXSpectrum+, do tego magnetofon i BombJack, Commando oraz Saboteur... Grafika może nie powalała, ale grywalność ciekła uszami:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kjelt -> nie pamiętam tytułów gierek, za młody byłem;) ale pamiętam że przy tym komputerku bawiłem się świetnie;) za to o ile mnie pamięć nie myli to był on angielski a nie niemiecki, w Niemczech była tylko jedna z fabryk i wytwarzali go tam pod nazwą Schneider;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem i na ZX Spectrum i na polskim odpowiedniku Elwro. Ale własny pierwszy komp to był C64. No i własnie - C64 nie walczył z ZX o prym, który jest lepszy - bo po prostu Spectrum był od niego słabszy - a własnie Commodore i Atari (a własciwie ich właściciele) udowodniali sobie nawzajem, ze to ich maszyna jest lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już tyle czasu minęło? Ehh aż się łezka w oku pojawia.

Pamiętam jak zaczynałem od konsolki zwanej Atari 2600 :P ale za to spectrum był nie do pobicia z gumowymi klawiszami:)
Ciekawe tylko czy dla pokolenia 3D, to ma jakiekolwiek znaczenie? Teraz to tylko im gra ładniejsza tym lepsza, a gdzie te czasy kiedy pikselowy ludzik biegał po planszy, a resztę robiła za ciebie wyobraźnia?

Mała anegdotka: gdy przywiozłem sobie Diablo II z Usa i testowałem sobie Battle.net komuś powiedziałem, iz używam wersji ang. to normalnie poczułem zdziwienie w jego głosie "to ty znasz angielski?????, musi ci być trudno grać w takim razie"

Tak tamte czasy byłyby bardzo ciężkie, dla takich ludzi. Tylko englisz :P
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak ale za to człowiek łaził po giełdach, grzebał dużo w sprzęcie, ,czytał Bajtka.
Pamiętam, że razu pewnego wchodząc do kumpla który miał staruśką atarynke rozbebeszoną na podłodze usłyszałem "stój w miejscu" bo sie gra nie wczyta hihihi i człowiek przez parę dobrych minut nie mógł oddychać byle się tylko green beret wczytał.... czar kasetowców :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 13:59, xbit71 napisał:

Ja pierwszy raz słyszę o tym sprzęcie...:P

fffffstyd... Konsola starsza ode mnie o 10 lat... i jeszcze działa jej scena... xP

A ja zaczynałem od PC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować